Ďalšie body L. Mikuláša k záchrane

Lučenec – L. Mikuláš 0:2 (0:2)

Góly: 32. Blaščík, 39. Móric.

L. Mikuláš: Šupej - Kováč, Žíhľavník, Kandera, Olejár, Juriga, Beňo, Blaščík, Móric, Pitoňák, Maťko (86. Macík).

Futbalisti z Liptovského Mikuláša boli počas celého zápasu lepším mužstvom. Od prvej minúty hrali útočný futbal a pokúšali sa o časté zakončovanie. Najlepším hráčom na ihrisku bol jednoznačne Blaščík, ktorý svojim výkonom privádzal obranu domácich do zúfalstva. Úvodný gól zápasu padol v 32. min. Pitoňák prevzal loptu na pravej strane ihriska a presným prízemným centrom našiel Blaščíka, ktorý bez prípravy z prvej zakončil. O sedem minút neskôr Blaščík obišiel na ľavej strane útoku dvoch domácich obrancov a prihral voľnému Móricovi, ktorý nedal Michalíkovi v bráne domácich žiadnu šancu. Napriek dvojgólovému vedeniu sa Tatran v druhom polčase nezameral na bránenie výsledku, ale pokračoval v útočnom futbale. Vypracoval si niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale streliť ďalší gól sa mu už nepodarilo.

L. Mikuláš – Kremnička 2:1 (0:0)

Góly: 56. Blaščík, 88. Žíhľavník – 82. Juhoš.

L. Mikuláš: Šupej - Kováč, Žíhľavník, Kandera, Olejár, Laco, Blaščík, Móric, Pitoňák, Beňo, Juriga (60. Maťko).

Na ihrisku Tatranu VA sa v sobotu hral výborný futbal, ku kvalite ktorého prispeli obidve mužstvá. Boli to však domáci, ktorí mali vo väčšine zápasu územnú prevahu. Vzrušenie priniesli už úvodné minúty stretnutia, keď v šestnástke hostí, fauly na Blaščíka a o päť minút neskôr na Žíhľavníka rozhodca nepotrestal pokutovým kopom. Domáci sa pomerne často pokúšali o streľbu, ale Juračka v bráne hostí si v prvom polčase so streleckými pokusmi Blaščíka, Mórica, Pitoňáka aj Jurigu poradil. Hostia pohrozili len jedenkrát, ale strela Hirka neohrozila domácu bránu. Druhý polčas okrem kvalitného futbalu priniesol aj góly.

V 56. min. po prihrávke Mórica otvoril skóre zápasu Blaščík. Po góle tréner hostí poslal na ihrisko skúseného Faktora, čo oživilo výkon hostí.

V 82. min. po trestnom kope a zaváhaní domácej obrany hlavou vyrovnal na 1:1 striedajúci Juhoš. O konečnom výsledku zápasu 2:1 rozhodol Žíhľavník prekrásnou strelou z 20 metrov. Tatran predviedol bojovný výkon s vysokým nasadením a víťazstvo si za predvedenú hru zaslúžil. -jt-

Turč. Teplice - Ľubochňa 1:0 (1:0)

Gól: 40. Frátrik

Ľubochňa: Kubáň, Macko, Gejdoš, Belvončík, Tvarůžek, Vrlík, Gálik, Maslo, Čačo, Piroh, Zubaj.

Na zápas k vedúcemu mužstvu tabuľky cestovala presná jedenástka, vrátane ôsmich dorastencov. Takže bol zápas v neustálej prevahe domácich, ktorí kopali 26 rohových kopov. Vypracovali si množstvo šancí, ale húževnatí mladíci v mužstve hostí im disciplinovanou obranou umožnili skórovať iba raz: v 40. minúte si Frátrik postrčil Belvončíka a prekonal výborného Kubáňa v bráne hostí. V druhom polčase po ojedinelom protiútoku kopal Čačo trestný kop a brankár Vreštiak vyrazil tečovanú loptu len s námahou. Domáci zvíťazili jedným gólom, hoci lopta bola obratnejšia pod kopačkou hostí.

Na ihrisku privíta Ľubochňa v nedeľu Tomášovce.