Hubová – Kvačany 0:1 (0:1)

Gól: 23. Ďuroň.

Hubová: Gejdoš – Ondruš, D. Lelek, Šuša, S. Holík, P. Kútnik, M. Lelek (45. V. Holík), J. Kútnik, M. Holík, Gerec, Dančo.

Kvačany: Kojš – Štefaniak, M. Chovan, Ľ. Chovan, Maslo, J. Burdel, Sásik, Trizna, Kruták, Ďuroň, Florek.

Aj v tomto zápase sa odklonilo šťastie od domácich. Prvý polčas boli hostia lepší, čo potvrdili aj gólom Ďuroňa. V druhom polčase mali však prevahu domáci, ktorí ju nevedeli zúročiť. Hostia si vypracovali taktiež niekoľko šancí, ale výraznejšie nedokázali ohroziť bránu domácich. Možno príliš veľká snaha zväzovala domácim nohy, a tak nemohli zápas otočiť vo svoj prospech. Domáci majú ešte pred sebou tri zápasy, v ktorých musia zabojovať o udržanie sa v najvyššej oblastnej súťaži. -ľch-

Vlachy – Iľanovo 1:0 (1:0)

Gól: 25. Ferleťák.

Vlachy: Zigo – J. Bolibruch, Hric, Klubica, Švec, Paulíny, Rybársky, M. Bolibruch (85. Stolár), Ferleťák, Marton (80. Chlebo), Slačka.

Iľanovo: Múka – Droppa, Wosinský, Žiaran, Gejdoš, Magura, Medveď, Šuna, Mikuláš, Kloták (50. Haranza), Buchta (83. Kúgh).

V prvom polčase produkovali obe mužstvá iba futbalový odvar, a tak sa diváci nemali dlho na čo pozerať. Až v 25. min. po najkrajšej akcii zápasu si vymenili loptu Rybársky s Ferleťákom a ten prudkou strelou po zemi dal jediný a rozhodujúci gól zápasu. V 32. min. trestuhodne zahodil šancu Ferleťák, keď sa sám rútil na hosťujúceho brankára, ale loptu zle trafil a neskóroval. Nepresadil sa ani Slačka. V 60. min. pekne potiahol Rybársky, prihral Ferleťákovi a jeho prudkú prihrávku pred bránu nedokázal M. Bolibruch dopraviť do siete. Hostia v zúfalom závere sa snažili, ale ich jedinú gólovú strelu v 80. min. bravúrne vyrazil Zigo. -vt-

L. Sliače – Ludrová 3:1 (2:1)

Góly: 18., 70. Ondrejka, 32. Balážec – 31. Chovan.

L. Sliače: Hadač – B. Kelčík, M. Kelčík, Alman, D. Kelčík, Priesol, Ondrejka (Kaman), Šveda, M. Mrva (J. Mrva), Balážec (Šída), Gejdoš.

Ludrová: Lmeť – Rázga, Kučera, Hatala, Dutka, Macko, Apolenár (Čačo), Milan, Huba (Kaman), Chovan, Banáš (Pšeno).

V Sliačoch videli diváci dobrý futbal. Do vedenia išli domáci už v 18. min., keď center Gejdoša usmernil hlavou do siete Ondrejka. Hostia vyrovnali

v 30. min., keď Chovan prešiel cez troch domácich hráčov. Z protiútoku sa však opäť tešili domáci. Po peknej spolupráci Mrvu a Gejdoša skóroval technickou strelou Balážec. V druhom polčase sa útoky striedali na oboch stranách. Gól sa však podarilo streliť domácemu Ondrejkovi v 70. min. Svojím dravým prienikom rozhodol o víťazstve domácich 3:1. -mr-

Jamník – Lúčky 2:1 (1:1)

Góly: 43. Bistiak, 84. Cibuľa (11 m) - 14. Kútnik.

Jamník: Krajčuška – Porubän, Beňo, Števček, M. Pavkovček (88. Porubän), Trnka (46. Handrk), Cibuľa, Pa. Pavkovček, Čatloš, J. Pavkovček, (85. Hollý), Bistiak.

Lúčky: Krška – Lesák, Socháň, Ťapko, Milan st., Zachra, Bobček, Hrbček, Moravčík, Volf, Kútnik (85. Milan ml.).

Hostia sa predstavili v Jamníku v dobrom svetle. Hoci nehrali kombinačne a zameriavali sa na nakopávanie lôpt pred domácu bránu, čistú šancu si nevypracovali. V obrane domácich dirigoval hru Beňo a čo prešlo, úspešne likvidoval brankár Krajčuška. Prvú šancu mal už v 5. min. Bistiak, ale o kúsok minul bránu hostí. To na niekoľko minút vyradilo domácich z tempa. Hostia to využili a v 14. min. po opakovanej strele sa ujali vedenia. V závere polčasu opäť prevzali iniciatívu domáci a niekoľkokrát ohrozili bránu hostí. V 43. min. premenil center hlavou Bistiak – 1:1.

V druhom polčase sa domáci pokúšali strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Častejšie ohrozovali súperovu bránu, ale šťastena im nepriala. Podarilo sa to až v 84. min., keď po faule v šestnástke premenil pokutový kop Cibuľa. Týmto gólom si domáci zabezpečili povinné tri body. -pdz-

Stankovany – Likavka 0:0

Stankovany: Schóber – Šimo, Bražina (75. Janík), J. Straka, P. Straka, R. Straka, Gašper, Martin Fúra, Demikát, Zrník, Laurinec (56. Dauda).

Likavka: Balážik – Ľupták, Hlinka, J. Timko, Sýkora, Bartoš (84. M. Timko), Baláž, Žitník, P. Konfál, Bobek, M. Konfál (90. Chorvát).

V dôležitom zápase, hlavne pre domácich, v boji o zotrvanie v súťaži nastúpili domáci v oklieštenej zostave pre zranenia a vykartičkovania. Na začiatku zápasu aj s druhým brankárom Laurincom v poli. Napriek tomu odohrali mužstvá dobrý zápas. Najlepšieho strelca a útočníka domácich Zrníka si osobne držal kapitán hostí Timko. Hosťujúcim útočníkom sa taktiež nedarilo. Domácich podržal brankár. A tak s remízou boli spokojné obe mužstvá. -plo-

Beňadiková – Černová 1:2 (0:1)

Góly: 73. Martin Račko - 32. Chovanec, 47. Žákovský.

Hostia prišli do Beňadikovej s úmyslom zápas vyhrať. Boli iniciatívnejší a domáci sa často dostávali pod tlak. V 32. min. Chovanec zahrával trestný kop a ten na prekvapenie domácich skončil v sieti – 0:1.

Do polčasu sa obraz hry nezmenil. Do druhého polčasu domáci nastúpili ešte vo väčšom útlme a už v 47. min. inkasovali. Domáci sa potom snažili, ale hostia im toho moc nedovolili. Znížili síce v 73. min. na 1:2, ale to bolo všetko. Dobrí hostia boli nad ich sily. -vz-

Švošov – L. Lúžna 2:3 (1:0)

Góly: 40. Široň, 72. Pukaj - 40. Veselovský, 63. 79. (11 m) Husarčík.

Švošov: Roštek – J. Roštek (M. Roštek), P. Dančo st., Hadvád, J. Dančo, Babala (Švihorík), Hatala (P. Dančo ml.), Ľ. Pukaj, Drdák, M. Pukaj, Široň.

L. Lúžna: Kutaj – Potkan, Husarčík (Lietavec), Kollár (Dutka), P. Mydliar, Martoš, Veselovský, Sirota, Pažítka, J. Veselovský, M. Mydliar (M. Pažítka).

Hostia, ktorí bojujú o záchranu začali veľmi dobre. Už v 2. min. Husarčík trafil žrď švošovskej brány a o minútu netrafil bránu Veselovský. Hra sa postupne vyrovnala a odpoveďou bola strela Ľ. Pukaja na bránu hostí. V 21. min. mal šancu hosťujúci Pažítka, ale domáci brankár jeho strelu chytil. V 40. min. Široň preloboval Kutaja a bolo 1:0. Po prestávke hrali domáci profesorský futbal. V 40. min. Veselovský vyrovnal na 1:1. V 63. min. však Husarčík dostal hostí do vedenia. V 72. min. ale vyrovnal M. Pukaj. Hostia sa nevzdávali a v 79. min. upravil z pokutového kopu Husarčík. Domáci mali ešte niekoľko šancí, ale ukázalo sa, že lepšie hrajú na súperových ihriskách. -pj-

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?