Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Očami trénerov

I. LIGA - FUTBAL

Artmedia Petržalka - MŠK SCP Ružomberok 3:0 (1:0)

Góly: 22. a 61. Medveď, 88. Vácha. Žlté karty: Hall, Medveď, Pospíšil. Pred 1459 divákmi rozhodovali: Havrilla - Jurášek, Šula.

MŠK SCP: Mucha - Jurčo, Mikuláš, Pospíšil - Helbich, Kurty, Žofčák, Had - Tomovčík (77. Bačík), Urban (90+. Kobolka) - Števko (71. Bezák).

Erik Bogdanovský, tréner Ružomberka: „Pred stretnutím sme mali značné problémy so zostavou. Len poľa bolo k dispozícii len desať hráčov a na lavičke sedeli traja dorastenci. Konečný výsledok je pre nás krutý, vôbec neodráža realitu na ihrisku. V poli sme boli domácim úplne vyrovnaným partnerom. Prvú šancu zápasu, a stopercentnú, mal v 14. min. Žofčák. Bola to „tutovka„, ktoré sa musia s takýmto silným súperom a zvlášť na jeho pôde, premieňať. Naše mužstvo inkasovalo v Petržalke veľmi lacné góly. Ten prvý padol v polovici prvého polčasu. Do tejto chvíle sa domáci tím nedostal do ničoho vážnejšieho. Po zmene strán bola iniciatíva na našich kopačkách a vyrovnávajúci gól visel vo vzduchu. Žiaľ, z ničoho nič opäť udrel súper. Nuž a poslednému gólu predchádzali dva veľmi sporné momenty, ktoré hlavný rozhodca Havrilla prehliadol. Aj napriek trojgólovej prehre mužstvo nepodalo v Bratislave zlý výkon. Predviedlo snaživý futbal, s celkom slušnou medzihrou. Chýbalo nám ale zakončenie. Smelo možno povedať, že nás vytrestala väčšia skúsenosť petržalského mužstva.“

MŠK SCP Ružomberok - ZTS Dubnica 3:0 (2:0)

Góly: Števko (11., 33., 36.). Žlté karty: Števko, Had - Švestka. Pred 1989 divákmi rozhodovali: Micheľ - Šramka, Likavský.

MŠK SCP: J. Mucha, st. - Jurčo, Mikuláš, Laurinc, Had - (71. Bezák), Kurty (76. Bačík), Helbich, Žofčák (88. Kobolka) - Urban, Števko.

E.Bogdanovský: „Osobne som rád, že s Dubnicou máme aj z hľadiska celej sezóny lepšiu bilanciu. V tomto zápase sme jasne ťahali za dlhší koniec povrazu, boli sme lepším mužstvom. Chlapci hrali uvoľnene, na ich hernom prejave bolo cítiť pohodu. Mužstvo ukázalo taký futbal, aký asi od nich očakávam. Druhý raz v domácom prostredí sme mali veľmi peknú futbalovú tvár. A to ma veľmi teší. Po takomto kolektívnom výkone nezvyknem niekoho zvlášť chváliť, ale momentálne musím vyzdvihnúť Števka, veď dal tri góly. Celé mužstvo však hralo maximálne koncentrovane, bol to taký ucelený výkon. Bolo v ňom cítiť pohodu, že ligu i pre ďalšiu sezónu má Ružomberok v suchu. K plejáde maródov pred zápasom pribudol ďalší člen kmeňového kádra Tomovčík. A tak okrem desiatich mužov, čo nastúpili v poli, som mal na lavičke k dispozícii iba troch dorastencov. Zo stretnutia som ale nemal obavy. Naše mužstvo totiž už v predchádzajúcich dvoch kolách, aj napriek krurej prehre v Petržalke, potvrdilo, že jeho výkonnosť kuliminuje. To napokon v súboji s Dubnicou aj „chalani„ dokázali.“

I. LIGA - BASKETBAL - ŽENY - piate finálové stretnutie

MBK SCP Ružomberok - Delta V.O.D.S. Košice 74:68 (19:13, 38:44, 56:58) - na zápasy 3:2

Body MBK SCP: Číkošová 23, Michulková a Furková po 14, Lásková 12, Růžičková 5, Brestovanská a Čavojská po 3.

Jelena Mozgová, trénerka Ružomberka: „Po dvoch prehrách v Košiciach, nebola príprava na tento zápas jednoduchá. V prvom rade chcem dievčatám poďakovať stretnutie zvládli a môžeme sa tešiť z titulu. V druhej štvrtine prišli naše „váhavé“ fázy. Družstvo sa ale cez veľkú prestávku pozbieralo a dokázalo stretnutie doviesť do víťazného konca. Dievčatá zabojovali, dreli aj vtedy, keď sa im nedarilo. Boli chvíle, keď sa viaceré kvôli únave pýtali na lavičku. Keď sa ale vývoj otočil v náš prospech, zrazu sami zistili, že vládzu. Samozrejme, zo zisku titulu mám veľkú radosť.“ -svr-

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  3. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  6. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  7. Hygge ako životný štýl
  8. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 912

Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľnom (24. 1.) zápase 34. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša hladko 7:0. O triumfe rozhodli v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Liptáci si tak uplynulý týždeň ďalšie cenné body do tabuľky nepripísali.