Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Posledné Iľanovo si skomplikovalo záchranu

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale pokračovala st

retnutiami 22. kola. Oba vedúce mužstvá Jamník aj Černová svoje stretnutia vyhrali a tak na čele tabuľky sa nič nezmenilo. Posledné Iľanovo doma prehralo s Jamníkom a skomplikovali si situáciu v boji o záchranu. Prehrala síce aj predposledná L. Lúžna, ale pred Iľanovom má päť bodový náskok. V tomto kole doma prehrala aj Ludrová so Švošovom a Hubová s Vlachmi. Vlachy majú veľmi dobrú jar a poskočili už na 6. miesto v tabuľke. V súťaži o najlepšieho strelca sa po 20. kole do čela dostal Moravčík z Černovej, keď strelil 13 gólov.

V ďalšom kole sa 1. 6. o 17. h. stretnú: Hubová – Kvačany, Vlachy – Iľanovo, Jamník – Lúčky, Stankovany – Likavka, Beňadiková – Černová, L. Sliače – Ludrová, Švošov – L. Lúžna.

Kvačany – L. Lúžna 2:0 (2:0)

Góly: 3., 40. Kruták.

Kvačany: Kojš – Štefaniak, Ľ. Chovan, M. Chovan, Maslo, J. Burdel, Sásik (80. Trizna), Alman (75. Matúš), Kruták (84. P. Burdel), Ďuroň, Florek.

L. Lúžna: Kutaj – Zvonár (62. Sirota), Husarčík, Targoš, Martoš, Kolár (68. Potkan), P. Mydliar, Beláček, Pažítka (78. M. Mydliar), Glemba, Veselovský.

V dôležitom zápase začali domáci náporom, ktorého výsledkom bol gól Krutáka v 3. min.

V 40. min. opäť Kruták zvýšili vedenie domácich na 2:0. V druhom polčase sa hra pohybovala medzi šestnástkami a príležitosti na skórovanie mužstvá nevyužili.

-jk-

Prosíme dopisovateľa z Kvačian, aby zavolal na t. č. 55 241 43 a nadiktoval svoje tel. číslo.

Ludrová – Švošov 0:1 (0:1)

Gól: 17. M. Pukaj.

Ludrová: Kmeť – Rázga, Lazík (Banáš), Hatala, Dutka, Huba, Macko, P. Milan, Kajan (Kudlička), Chovan, Pšeno (Čačo).

Švošov: Roštek – J. Roštek, R. Dančo, Hadváb, J. Dančo, Babala, Ľ. Pukaj, Drdák, M. Pukaj, M. Široň (M. Roštek), Švihorík (Volna).

V Ludrovej predviedli mužstvá futbal dobrej úrovne. Domáci mali na začiatku územnú prevahu, ale vedenia sa ujali hostia

v 17. min. po chybe domácej obrany. Do konca prvého polčasu mali domáci hru v rukách, ale nedokázali prekonať obranu hostí, pričom v 35. min. zabránilo ich skórovaniu brvno hosťujúcej brány. Neskôr však nastrelili brvno aj hostia. V druhom polčase začali domáci opäť náporom, ale bez gólového efektu. V 65. min. zahral hosťujúci hráč v pokutovom území rukou, ale rozhodca nechal v hre pokračovať. Do konca zápasu si už mužstvá nevypracovali gólovú príležitosť. Remíza by bola spravodlivejšia. -rs-

Černová – L. Sliače 4:1 (3:1)

Góly: 18. Brezniak, 27., 45. Chovanec, 75. Tarač – 17. M. Kelčík.

Černová: Krajník – Veverica, J. Kovalčík, Demko, Müller, Papúch, Chovanec, Brezniak, Žákovský (75. Olejník), Krivoš, Tarač (85. Klimek).

L. Sliače: Pažítka – B. Kelčík, M. Kelčík, Alman, Kaman, Lako (70. Polóny), Šveda, Mrva, J. Kelčík, Balážec (80. Mrva), Gejdoš.

Domáci nadviazali na dobrý výkon z predchádzajúceho zápasu a od úvodu išli do útoku. Boli to však hostia, ktorí po pekne zahranom trestnom kope išli do vedenia. O minútu domáci vyrovnali a do polčasu zvýšili na 3:1. Druhý polčas vyrovnali hostia hru v poli, ale nedokázali si vypracovať gólové príležitosti. V 75. min. upravili domáci na konečných 4:1. -mi-

Likavka – Beňadiková 3:1 (3:0)

Góly: 4. Bobek, 26. Lupták, 35. Bartoš – 58. Milan Krčula (11 m).

Likavka: Bažík – Lupták (55. Apolenár), Hlinka, J. Timko, Sýkora, Bartoš, M. Timko (70. Chorváth), P. Konfál, Baláž, M. Konfál, Bobek.

Beňadiková: Perašín – Marek Račko, Čatloš, Miloš Račko, Miroslav Krčula, Milan Krčula, S. Račko (83. Kriška), Kozub, Pavel Zlejší (63. Halek), Martin Račko, Peter Zlejší.

V zápase priemernej úrovne boli domáci jednoznačne lepší a ujali sa vedenia už v 4. min. gólovou hlavičkou Bobeka. Druhý gól pridal po priamom kope Lupták. Najlepší hráč Bartoš uzavrel skóre po peknej individuálnej akcii. V druhom polčase domáci povolili a hostia využili slabšiu chvíľu domácich, pričom Krčula skóroval z vymysleného pokutového kopu. Víťazstvo domácich je zaslúžené. -ach-

Lúčky – Stankovany 3:1 (2:1)

Góly: 14. Volf (11 m), 27., 67. Krakovský - 42. Šimo (11 m).

Lúčky: Krška – Lesák, Socháň, Ťapko, Milan st., R. Moravčík (Milan ml.), Krakovský (Zachar), Hrbček, Čellár, Volf, Kútnik.

Stankovany: Šober – Šimo, I. Junas, J. Straka, R. Straka, P. Straka, Gašper (Pečko), Demikát, Matej Fúra, Zrník, L. Junas (Martin Fúra).

Domáci začali vo svižnom tempe a už v 27. min. viedli

2:0. Hostia znížili pred koncom druhého polčasu z pokutového kopu. Z množstva šancí v druhom polčase sa ujala iba šanca Krakovského, ktorý zaistil domácim tri body. -jv-

Iľanovo – Jamník 1:3 (0:2)

Góly: 79. Haman (11 m) – 21. 25. Bistiak, 73. J. Pavkovček.

Iľanovo: Haman – Haranza, Droppa (Tomko), Kunta, Wosinský, Žiaran, Magura, Šuna, Gúgh, Koniar, Medveď.

Jamník: Krajčuška – Porubän, Čatloš, Števček, Peter Pavkovček, M. Pavkovček, Cibuľa, Beňo, J. Pavkovček (Fronko), Trnka, Bistiak.

Domáci nastúpili na zápas proti lídrovi s rešpektom, ale snažili sa so súperom udržať krok.

V 21. min. sa však na hranici šestnástky uvoľnil Bistiak a strelou k žrdi otvoril skóre. Po štyroch minútach sa do streleckej listiny zapísal opäť Bistiak. Snaha domácich končila väčšinou pred pokutovým územím hostí. V 73. min. centrovanú loptu poslal po tretíkrát do brány domácich hlavou J. Pavkovček. Za domácich znižoval v 79. min. z pokutového kopu Haman, za hru rukou hráča hostí v pokutovom území.

-jb-

Hubová – Vlachy 1:2 (0:0)

Góly: 57. Dančo - 50. Ferleťák, 76. P. Zigo.

Hubová: Gejdoš – Ondruš, D. Lelek, Šuša, S. Holík, Húska, M. Lelek (58. P. Kútnik), J. Kútnik, M. Holík, Gerec, Dančo.

Vlachy: Zigo – J. Bolibruch, Hric, Motrinec (66. M. Bolibruch), Švec, P. Zigo, Rybársky, Chamaj, Ferleťák, Paulíny, Slačka (89. Hazucha).

Aj napriek dohovoru, po zlých výkonoch z minulých kôl, domáci opäť nedokázali podať uspokojivý výkon. Proti kombinačnému a fyzicky zdatnému súperovi z Vlách nedokázali bodovať a zdá sa, že kríza v domácom mužstve pokračuje ďalej. Hráči Hubovej si prehrali zápas sami, keď nedokázali premeniť svoje šance. Naopak, hostia svoje využili a zaslúžene zvíťazili. Domácim sa podarilo vyrovnať z priameho kopu, ale P. Zigo strelil v 76. min. víťazný gól. -lch-

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 6 529

Búrlivé oslavy po zisku titulu pokračovali aj v šatni.

V poslednom vydaní MY Liptovských novín v roku 2020 sme uverejnili rozsiahly článok o hokejových majstroch Slovenska v doraste, ktorými sa pred 20 rokmi stali mikulášski mladíci. Článok sme boli nútení rozdeliť na dve časti. Teraz vám prinášame jeho pokračovanie.

20 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

25. jan
Testovanie v Bojniciach.

V Liptovskom Hrádku otestovali počas trojdňového (22. - 24. 1.) skríningového testovania na ochorenie COVID-19 dokopy 1857 ľudí.

26. jan
Ružomberok v oranžovom

Futbalisti MFK Ružomberok uplynulý týždeň odohrali ďalšie dve prípravné stretnutia, tiež s mužstvami II. ligy, a to s poradovým číslom dva a tri.