Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Futbal mladých

I. LIGA - STARŠÍ ŽIACI

Žilina - Ružomberok 0:1 (0:0)

V prvom polčase ružomberský tréner I. Bella nebol spokojný s výkonom svojich zverencov. Chlapci hrali bez iskry a túžby niečo dosiahnúť. Žilinčania v tejto časti hry mali stálu prevahu, ale gólovo ju nedokázali vyjadriť. Ich dve, tri vážnejšie príležitosti vyriešil výborne chytajúci brankár hostí Rek. Z ružomberských akcií do prestávky za zmienku stojí akurát Kasajov priamy kop, ktorý skončil na spojnici žrde a brvna. Po dohovore v šatni a vystriedaní dvoch hráčov, došlo v druhom polčase k výraznej zmene. Hostia zvýšili obrátky a aj prevzali iniciatívu. Päť minút pred koncom strelili i trojbodový gól. Bol to súboj o prvú priečku. Ružomberok po tomto víťazstve vystriedal Žilinu na čele tabuľky a má na ňu bod k dobru.

I. LIGA - MLADŠÍ ŽIACI

Žilina - Ružomberok 4:1 (1:1)

Prvý polčas sa niesol v znamení útočných akcií na oboch stranách. Hostia sa ujali vedenia, keď po faule žilinského brankára práve postihnutý Oravec premenil pokutový kop. Vzápätí mali rovnakú príležitosť aj domáci, ale brankár MŠK SCP Záborský žilinskú penaltu zneškodnil. S pribúdajúcimi minútami preberali aktivitu Žilinčania a do prestávky vyrovnali na 1:1. V druhej polovici stretnutia už domáci kolektív jasne diktoval zápasové tempo a svoju prevahu dokázal aj strelecky vyjadriť.

-svr-

III. LIGA - STARŠÍ DORAST

L. Mikuláš - Žilina B 2:2 (0:0)

Góly: M. Devečka 2

Starší dorastenci domácich nastúpili proti druhému mužstvu tabuľky s určitým rešpektom. Tento stav znásobila aj skutočnosť, že v základnej zostave nastúpili niekoľkí mladší dorastenci. V prvom polčase sa hra pohybovala väčšinou v strede ihriska a hostia v tejto fáze boli futbalovejší. Druhý polčas začali domáci iniciatívne, no je na škodu, že keď mali hernú prevahu, nepremenili niekoľko gólových šancí. Hostia išli v tomto stretnutí do vedenia, domáci však M. Devečkom vyrovnali stav stretnutia. Aj v závere stretnutia sa hostia ujali vedenia, keď situácia zaváňala postavením mimo hry. Domáci chlapci napokon svoj dobrý výkon korunovali vyrovnávajúcim gólom a stretnutie sa skončilo zaslúženou remízou.

III. LIGA - MLADŠÍ DORAST

L. Mikuláš - Žilina B 2:3 (2:1)

Góly: D. Baláž , M. Malacký,

Stretnutie kolektívov z čela tabuľky sa nieslo v znamení kvalitnej hry v prvom polčase. Fyzicky zdatnejší hostia sa ujali vedenia po nedorozumení v domácej obrane. Domáci svoje fyzické nedostatky nahrádzali zvýšenou bojovnosťou a kombinačnou hrou. Domáci chlapci ešte do polčasu otočili stav stretnutia vo svoj prospech. V druhom polčase to boli hostia, ktorí otočili stav stretnutia a potvrdili svoje postavenie v tabuľke a z tohto výborného zápasu si odniesli tri body.

I. LIGA - STARŚÍ ŽIACI

L. Mikuláš - Čadca 0:0

Domáci starší žiaci nastúpili na tento zápas v mierne pozmenenej zostave, čo poznačilo začiatok stret-

nutia, keď domáci pôsobili ustráchaným dojmom. V priebehu prvého polčasu sa hra pohybovala väčšinou v strede ihriska a ani jedno mužstvo si nevypracovalo šancu.

V druhom polčase sa hra zrýchlila, pričom v jeho prvej časti si domáci starší žiaci vypracovali dve vyložené šance. Výsledkom bola len nastrelená žrď hosťujúcej bránky a nepremenený samostatný nájazd. Keďže domáci tieto šance nepremenili pre hostí sa stretnutie skončilo príjemnou remízou.

L. Mikuláš - Čadca 6:0 (3:0)

Góly: M. Rumanský 4, P. Pastva, J. Čech.

Domáci mladší žiaci boli počas celého zápasu lepší po všetkých futbalových stránkach. Povinné tri body si za predvedenú hru úplne zaslúžili.