Sobota, 26. september, 2020 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky

Futbalisti Švošova dostali gólovú nádielku

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale pokračovala st

retnutiami ďalšieho kola. Vedúci Jamník doma porazil Hubovú a vyhrala aj druhá Černová vysoko vo Švošove. Posledné Iľanovo prehralo v Stankovanoch. Na predposledné Kvačany stráca štyri body. Tie prehrali vo Vlachoch. L. Lúžna doma iba remizovala s Ludrovou a Beňadiková doma prekvapujúco prehrala s Lúčkami.

V ďalšom kole sa 25. 5. o 17.00 h. stretnú: Kvačany – L. Lúžna, Ludrová – Švošov, Černová – L. Sliače, Likavka – Beňadiková, Lúčky – Stankovany, Iľanovo – Jamník, Hubová – Vlachy.

Vlachy – Kvačany 4:2 (2:1)

Góly: 4. Slačka, 30. Chamaj (11 m), 73. Ferleťák - 55. M. Chovan (vlastný), 22. J. Burdel, 78. Ľ. Chovan (11 m).

Vlachy: Zigo – J. Bolibruch, Hric, Motrinec, Švec, Paulíny, Rybársky, Chamaj, Ferleťák, Marton (68. M. Bolibruch), Slačka (77. Klubica).

Kvačny: Kojš – Štefaniak, M. Chovan, Ľ. Chovan, Trizna (74. Matúš), J. Burdel, Sásik, Alman (63. V. Burdel), Kruták, Ďuroň, Florek.

V dôležitom zápase predviedli obe mužstvá svižný futbal, ktorý sa musel divákom páčiť. Už v 4. min. prihrávku Ferleťáka zužitkoval Slačka – 1:0. Od tohto momentu prevzali iniciatívu hostia a po peknej prihrávke Floreka potiahol J. Burdel a s prehľadom prehodil vybiehajúceho Zigu – 1:1.

Domáci sa spamätali a v 30. min. nešetrne fauloval prenikajúceho Slačku brankár hostí. Z pokutového kopu zvýšil vedenie domácich Chamaj V druhom polčase spustili domáci „kanonádu„ na bránu hostí.

V 55. min. prenikol do 16-tky hostí Marton a prihrávku pred bránu nešťastne trafil do vlastnej brány M. Chovan – 3:1. V 73. min. po najkrajšej akcii zápasu Ferleťák prudkou strelou z 11 m presne trafil do stredu brány, kde však stál brankár hostí. Všetko si vynahradil ešte v tej istej minúte, keď zužitkoval prihrávku Rybárskeho a upravil krásnym gólom na 4:1. V 78. min. zbytočne faulovala obrana domácich Floreka a Ľ. Chovan z pokutového kopu stanovil na konečných 4:2.

Domáci diváci odchádzali zo zápasu spokojní. -vt-

Stankovany – Iľanovo 3:2 (2:1)

Góly: 2., 3. Zrník, 57. Šimo – 7. Medveď, 65. Šuna.

Stankovany: Laurinec – Šimo, I. Junas (45. Martin Fúra), J. Straka, R. Straka, P. Straka, Gašper (66. Pečko), Demikát, Matej Fúra, Zrník, Ľ. Junas (79. Dauda).

Iľanovo: Hamaň – Wosinský, Droppa, Iľanovský, Gejdoš, Žiaran, Magura, Šuna, Koniar (80. Kunta), Baranovič, Medveď (82. Gúgh).

V stretnutí dvoch mužstiev z posledných priečok v tabuľke uspeli domáci a vylepšili si postavenie v zotrvaní v prvej triede. Už v 2. min. obišiel Zrník troch hráčov, ľahko prekonal aj brankára a bolo 1:0. O minútu, hneď po rozohraní hostí, zopakoval Zrník svoju akciu – 2:0. Bolo to prekvapenie, ktoré nikto nečakal, ale hostia sa rýchlo spamätali a v 7. min. prudkou strelou zo 16-tky prekvapil brankára Medveď a znížil na 2:1. Aj v druhom polčase mali viac šancí domáci, ale iba jednu z nich premenil v 57. min. Šimo 3:1. V 65. min. znížil Šuna na 3:2 a zdramatizoval stretnutie. Domáci však zaslúžene vyhrali a vybojovali tri cenné body. -plo-

Švošov – Černová 0:7 (0:3)

Góly: Krivoš 3, Moravčík 2, Žákovský, Chovanec.

Švošov: Pukaj – J. Roštek, Hadváb, J. Dančo, P. Dančo, Babala (M. Roštek), Hatala, Ľ. Pukaj, Drdák, M. Pukaj, Švihorík.

Černová: Jančo – Veverica, Kovalčík, Demko, Huba (Müller), Moravčík, Papúch, Žákovský (Bigoš), Brezniak, Krivoš, Chovanec (Olejník).

Švošov zažil v nedeľu doslova šok. V úvode začali lepšie domáci, keď

v 8. min. nebezpečne vystrelil Ľ. Pukaj.

V 11. min. J. Dančo nedokázal z 5 m prekvapiť Janču. Potom prišli chvíle hostí, keď v 13. a 17. min. skóroval Krivoš. Tretí gól pridal v 19. min. Žákovský. V druhom polčase sa domáci snažili streliť kontaktný gól, ale zahodili svoje šance. Naopak, v pohode hrajúci hostia pridali ďalšie góly – dvakrát Moravčík, Krivoš a Chovanec. Hostia si zaslúžia pochvalu, čo sa nedá povedať o domácich. Preto sa ich domáci fanúšikovia pýtajú: Zabudli ste od zápasu v Likavke hrať futbal? -pj-

Beňadiková - Lúčky 1:2 (1:1)

Góly: Martin Račko - Kútnik 2.

Beňadiková: Perašín - Marek Račko, Miroslav Krčula (70. Čatloš, 75. Macek), Miloš Račko, Zawisza, Milan Krčula, S. Račko, Kozub, Pa. Zlejší, Martin Račko, Pe. Zlejší.

Lúčky: Krška - Lesák, Socháň, Fabko, Ľ. Milan st., Čellár (85. Zachar), Krakovský (78. Ľ. Milan ml.), Hrbček, Vrzgula, Volf, Kútnik.

Zápas 20 minút bol v réžii domácich, ktorí sa už v 3. min. ujali vedenia gólom M. Račku. Naviac nepremenili ešte dve vyložené šance. Potom sa potvrdilo pravidlo nedáš-dostaneš. V 25. min. domáca obrana urobila chybu a hostia Kútnikom vyrovnali na 1:1. Od tejto chvíle iniciatívu prevzali hostia. Aj v druhom polčase vyzretejšie mužstvo hostí malo miernu prevahu, ktorú v 65. min. zúročilo na strelenie vedúceho gólu Kútnikom na 1:2. Aj teraz chybovala domáca obrana. Hra sa potom vyrovnala a domáci robili všetko preto, aby aspoň vyrovnali. Spálili aj šance, no výsledok 1:2 sa už nezmenil. -vz-

Jamník - Hubová 2:0 (1:0)

Góly: M. Števček, Pe. Pavkovček.

Jamník: Krajčuška (83. Fronko) - Porubän, Hollý, Števček, M. Pavkovček, Pe. Pavkovček, Cibuľa, Beňo (83. Žuffa), Čatloš, Bistiak, J. Paukovček.

Hubová: Gejdoš - Ondruš, D. Lelek, Šuša, V. Holík (75. S. Holík, 89. Fabián), Š. Kútnik, M. Lelek, J. Kútnik, P. Kútnik, Gerek, M. Holík.

Aj napriek veľkej maródke v domácom mužstve nebolo o víťazovi pochýb. Od prvej minúty zatlačili súpera na jeho polovicu, ale do čierneho trafiť bol problém. Potvrdilo sa, ako veľmi chýba Janták a Handrk. Aj stopercentné šance J. Paukovčeka, Beňa, Bistiaka, P. Pavkovčeka a ďalšie ostali nevyužité. Po dvakrát trafili tyč a brvno. Perfektná strela Čatloša do brvna nedošla do brány. Bolo toho dosť aj na dva zápasy. Aj napriek tomu hostia podali snaživý výkon. Čistú šancu si nevytvorili. -pdz-

L. Sliače - Likavka 0:0

L. Sliače: Pažitka - B. Kelčík, M. Kelčík, Kaman, Sliacky, Lako, Ondrejka (D. Kelčík), Mrva (Alman), Šiga (Balážec), Šveda, Gejdoš.

Likavka: Bažík - Fajta, Hlinka, Lupták, Tomko, Bartoš, Tkáč, Konfál, Šimko, Bobek, Konfál.

Stretnutie sa odohrávalo väčšinou medzi šestnástkami oboch mužstiev s minimálnym množstvom striel na bránu. Najväčšie šance zahodili v 65. min. najprv hosťujúci Konfál a vzápätí domáci Ondrejka. V mužstve hostí vynikal Sliacky, u hostí podal najlepší výkon Lupták. -mr-

1. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)