Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

II. trieda

Stretnutiami 21. kola pokračovala aj II. trieda. V

edúca L. Štiavnica porazila P. Ľupču a vyhrala aj druhá V. Dubová v Galovanoch. Tie si skomplikovali situáciu v boji o záchranu a pred predposlednou L. Teplou majú len trojbodový náskok. V domácom prostredí prehrala aj Demänová so Smrečanmi Žiarom. Dôležité body v boji o záchranu získala L. Teplá v súboji s Pribylinou.

V ďalšom kole sa 25. 5. o 17.00 h. stretnú: L. Osada – B. Potok, L. Revúce – Demänová, Smreč. Žiar – Galovany, V. Dubová – L. Štiavnica, P. Ľupča – L. Teplá, Pribylina – L. Ján, L. Ondrašová – Podtureň.

Podtureň – L. Osada 5:0 (4:0)

Góly: L. Vozárik 3, M. Vozárik, Bede.

Postavenie oboch mužstiev v tabuľke nasvedčovalo, že to bude jasná záležitosť domáceho mužstva. Domáci to potvrdili už v prvom polčase, keď z množstva šancí využili „len„ štyri. V druhom polčase domáci opäť z množstva šancí využili len jednu na strelenie piateho gólu. Súper zmierený zostupom pôsobil odovzdaným dojmom, ale vďaka nepremeneným šanciam domácich inkasoval „len“ päť gólov. -mly-

L. Ján – Ondrašová 2:0 (2:0)

Góly: Košč, M. Droppa.

V priemernom zápase hrali mužstvá dobrý futbal. V prvom polčase využili domáci štandardné situácie, v ktorých vsietili oba góly. V druhom polčase boli za stáleho tlaku domáci lepší, ale nevsietili už žiadny gól. Výsledok je spravodlivý. -kut-

L. Teplá – Pribylina 3:1 (1:0)

Góly: Turčok, Patrilák, Pažítka – Šimčo.

Domáci boli jednoznačne lepším mužstvom a hostia, aj keď bojovali, nedostali sa do žiadnej šance. Naopak, domáci nevyužili ďalšie ponúknuté príležitosti. U domácich vynikal P. Hrbček. -šim-

L. Štiavnica – P. Ľupča 3:1 (1:0)

Góly: Grebáč 2, vlastný – Zachaj.

U lídra hrali o šesť bodov. Prvý polčas videli diváci pekný futbal zásluhou oboch mužstiev. Miernu prevahu v prvom polčase korunoval Grebáč. Do druhého polčasu nastúpili domáci s väčším nasadením, ale hostia im odolávali až dovtedy, dokedy si nestrelili vlastný gól. To hostí zlomilo a Grebáč zvýšil na 3:0. Do konca zápasu domáci hru kontrolovali, ale z jediného útoku hostí inkasovali v závere stretnutia. -kme-

Galovany – V. Dubová 3:5 (1:2)

Góly: I. Fiačan 2, Bubniak – Gruchalák 2, Jantek 2, Havčo.

Pre domácich to bol ďalší dôležitý zápas v boji o záchranu. Priebeh prvého polčasu tomu ale nenasvedčoval. Po zlepšenej hre v druhom polčase domáci doťahovali skóre, avšak šťastnejší hostia zvíťazili. -dro-

Demänová – Smreč. Žiar 0:2 (0:1)

Góly: Šimún, Oško.

Domáci začali v svižnom tempe, ale veľmi dobre im kontrovali hostia. V 14. min. spálili domáci veľkú šancu a nepodarilo sa im ani na dvakrát skórovať. V 18. min. skóroval strelou spoza šestnástky Šimún. V druhom polčase sa domáci snažili o vyrovnanie, ale hostia hrali pozorne v obrane. V 72. min. po samostatnom úniku skóroval nechytateľnou strelou Oško. -tol-

B. Potok – L. Revúce 3:2 (0:2)

V derby zápase predviedli hostia v prvom polčase po technickej stránke pekný futbal. Domácich nepustili do vážnejších šancí. Hostia sa ujali vedenia Kurišom a Koštialom. V druhom polčase akoby sa hostia zamerali na obranu a po hrubých chybách brankára inkasovali. Prvý gól dostali z jedenástky. A v priebehu desiatich minút rozhodli domáci o svojom víťazstve. -kyt-