Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

II. trieda

Stretnutiami 21. kola pokračovala aj II. trieda. V

edúca L. Štiavnica porazila P. Ľupču a vyhrala aj druhá V. Dubová v Galovanoch. Tie si skomplikovali situáciu v boji o záchranu a pred predposlednou L. Teplou majú len trojbodový náskok. V domácom prostredí prehrala aj Demänová so Smrečanmi Žiarom. Dôležité body v boji o záchranu získala L. Teplá v súboji s Pribylinou.

V ďalšom kole sa 25. 5. o 17.00 h. stretnú: L. Osada – B. Potok, L. Revúce – Demänová, Smreč. Žiar – Galovany, V. Dubová – L. Štiavnica, P. Ľupča – L. Teplá, Pribylina – L. Ján, L. Ondrašová – Podtureň.

Podtureň – L. Osada 5:0 (4:0)

Góly: L. Vozárik 3, M. Vozárik, Bede.

Postavenie oboch mužstiev v tabuľke nasvedčovalo, že to bude jasná záležitosť domáceho mužstva. Domáci to potvrdili už v prvom polčase, keď z množstva šancí využili „len„ štyri. V druhom polčase domáci opäť z množstva šancí využili len jednu na strelenie piateho gólu. Súper zmierený zostupom pôsobil odovzdaným dojmom, ale vďaka nepremeneným šanciam domácich inkasoval „len“ päť gólov. -mly-

L. Ján – Ondrašová 2:0 (2:0)

Góly: Košč, M. Droppa.

V priemernom zápase hrali mužstvá dobrý futbal. V prvom polčase využili domáci štandardné situácie, v ktorých vsietili oba góly. V druhom polčase boli za stáleho tlaku domáci lepší, ale nevsietili už žiadny gól. Výsledok je spravodlivý. -kut-

L. Teplá – Pribylina 3:1 (1:0)

Góly: Turčok, Patrilák, Pažítka – Šimčo.

Domáci boli jednoznačne lepším mužstvom a hostia, aj keď bojovali, nedostali sa do žiadnej šance. Naopak, domáci nevyužili ďalšie ponúknuté príležitosti. U domácich vynikal P. Hrbček. -šim-

L. Štiavnica – P. Ľupča 3:1 (1:0)

Góly: Grebáč 2, vlastný – Zachaj.

U lídra hrali o šesť bodov. Prvý polčas videli diváci pekný futbal zásluhou oboch mužstiev. Miernu prevahu v prvom polčase korunoval Grebáč. Do druhého polčasu nastúpili domáci s väčším nasadením, ale hostia im odolávali až dovtedy, dokedy si nestrelili vlastný gól. To hostí zlomilo a Grebáč zvýšil na 3:0. Do konca zápasu domáci hru kontrolovali, ale z jediného útoku hostí inkasovali v závere stretnutia. -kme-

Galovany – V. Dubová 3:5 (1:2)

Góly: I. Fiačan 2, Bubniak – Gruchalák 2, Jantek 2, Havčo.

Pre domácich to bol ďalší dôležitý zápas v boji o záchranu. Priebeh prvého polčasu tomu ale nenasvedčoval. Po zlepšenej hre v druhom polčase domáci doťahovali skóre, avšak šťastnejší hostia zvíťazili. -dro-

Demänová – Smreč. Žiar 0:2 (0:1)

Góly: Šimún, Oško.

Domáci začali v svižnom tempe, ale veľmi dobre im kontrovali hostia. V 14. min. spálili domáci veľkú šancu a nepodarilo sa im ani na dvakrát skórovať. V 18. min. skóroval strelou spoza šestnástky Šimún. V druhom polčase sa domáci snažili o vyrovnanie, ale hostia hrali pozorne v obrane. V 72. min. po samostatnom úniku skóroval nechytateľnou strelou Oško. -tol-

B. Potok – L. Revúce 3:2 (0:2)

V derby zápase predviedli hostia v prvom polčase po technickej stránke pekný futbal. Domácich nepustili do vážnejších šancí. Hostia sa ujali vedenia Kurišom a Koštialom. V druhom polčase akoby sa hostia zamerali na obranu a po hrubých chybách brankára inkasovali. Prvý gól dostali z jedenástky. A v priebehu desiatich minút rozhodli domáci o svojom víťazstve. -kyt-

Ilustračná fotografia.

O výsledkoch plošného skríningu informoval premiér Igor Matovič.

10 h
Búrlivé oslavy po zisku titulu pokračovali aj v šatni.

V poslednom vydaní MY Liptovských novín v roku 2020 sme uverejnili rozsiahly článok o hokejových majstroch Slovenska v doraste, ktorými sa pred 20 rokmi stali mikulášski mladíci. Článok sme boli nútení rozdeliť na dve časti. Teraz vám prinášame jeho pokračovanie.

26. jan

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.