Dohrávka 16. kola - I. trieda

Kvačany – Likavka 3:1 (1:0)

Góly: 42., 88. Ľ. Chovan (2 x 11 m), 66. Kruták – 65. Fajta.

Kvačany: Kojš – Štefaniak, M. Chovan, Ľ. Chovan, Maslo, Sásik, Burdel, J. Ďuroň (84. Trizna), Alman (60. Kruták), V. Ďuroň, Florek.

V prvom polčase mali miernu prevahu domáci. Ani jedno mužstvo si nevypracovalo vyloženú šancu. V 42. min. mali domáci výhodu pokutového kopu, ktorý bezpečne premenil Ľ. Chovan. V druhom polčase tlak domácich pokračoval, ale hosťom sa podarilo vyrovnať.

V 66. min. sa opäť ujali domáci vedenia Krutákom. Na 3:1 upravil opäť z pokutového kopu Ľ. Chovan.-jk-

Lúčky – Černová 1:3 (0:3)

Góly: 4. Moravčík, 31., 34. Krivoš – 68. Čellár.

Lúčky: Krška – Lesák, Socháň, R. Moravčík, Milan st., Kuriš (55. Zachar), Krakovský, Vrzgula, Hrbček, Volf, Milan ml. (60. Čellár).

Černová: Jančo – Veverica, J. Kovalčík, Muller, B. Kovalčík, Bigoš (65. Brezniak), Papúch, Žákovský (46. Olejník), Moravčík, Krivoš, Chovanec (88. Klimek).

Vo štvrtej minúte zaskočili domácich hostia gólom Moravčíka. Domáci sa snažili vyrovnať, ale po nepremenených troch gólových šanciach boli potrestaní dvoma peknými gólmi Krivoša. Aj v druhom polčase sa domáci snažili skórovať a v 60. min. sa im to aj podarilo, ale výsledok už neotočili. Hostia si zaslúžene odniesli tri body. -jv-

Hubová – L. Lúžna 2:1 (0:0)

Góly: 65. Dančo, 74. M. Holík (11 m) – 84. Husarčík.

Hubová: Gejdoš – D. Lelek, Š. Kútnik, Šuša, Húska, M. Kútnik, M. Holík, M. Lelek, P. Kútnik, Gerec, Dančo.

L. Lúžna: Kutaj – Zvonár, Husarčík, Targoš, Martoš, Kollár, Mydliar, Beláček, Pažítka, Veselovský, Glemba.

Domáci futbalisti po päťzápasovej pauze doma konečne bodovali. Prvý polčas tomu však nenasvedčoval. Hra bola nervózna a hostia si dokázali vytvoriť niekoľko gólových šancí. Po prestávke nastúpili domáci ako vymenení. Vypracovali si niekoľko gólových šancí a jednu z nich premenil v 65. min. Dančo. Domáci mali v druhom polčase prevahu. Po faule na M. Leleka v 16-tke fauloval hráč hostí. Pokutový kop premenil sám poškodený M. Lelek. Domáci sa uspokojili s výsledkom. Umožnili hosťom rozvíjať hru a po chybe obrany domácich znížili hostia na 2:1. -ľch-

Vlachy – Švošov 3:0 (1:0)

Góly: 15. Hric, 46. Hazucha, 90. Klubica.

Vlachy: Zigo – Klubica, Hric, Motrinec, Švec, Paulíny, Rybársky, Chamaj, Ferleťák, Marton, Hazucha (72. M. Bolibruch).

Švošov: R. Roštek – J. Roštek, Hadváb, Dančo, Švihorík (60. M. Roštek), Babec, Ľ. Pukaj, Hatala, Mir. Pukaj (80. Mich. Pukaj), Drdák, Volna (46. Široň).

Vo Vlachoch sa hral od začiatku rýchly futbal zásluhou oboch mužstiev. Domáci útočníci – Hric, Hazucha, Ferleťák a Rybársky neustále hrozili hosťom pred bránou a len vďaka ich nepresnosti pri zakončovaní mohli byť hostia radi, že neprehrávali už po prvom polčase rozdielom triedy. V 15. min. po rohovom kope posunul loptu Paulíny na Hrica a ten hlavou otvoril skóre. V 41. min. na opačnej strane pohrozili hostia, ale Zigo zachránil. V 46. min. prihral loptu Hric Hazuchovi a ten krížnou strelou po zemi upravil na 2:0. V 51. min. po faule domáceho brankára na útočníka hostí, neprekonal Ziga z pokutového kopu Drdák. V 90. min. z rohu 16-tky vystrelil Motrinec a loptu smerujúcu popri bráne dorazil do siete Klubica a uzatvoril skóre. -vt-

Jamník – L. Sliače 2:0 (0:0)

Góly: 58. M. Pavkovček, 85. Števček.

Jamník: Krajčuška – Porubän, Hollý, Števček, Čatloš, M. Pavkovček, Cibuľa, Beňo, Porubän (55. J. Paukovček), Bistiak, Pa. Pavkovček.

L. Sliače: Pažítka – B. Kelčík, M. Kelčík, Alman, P. Kelčík, Lako, Ra. Ondrejka, Mrva (88. Frič), Šveda, Balážec (60. Alman), Gejdoš.

Hoci hostia tvrdia, že to bol z ich strany solídny výkon, domáci sa

s nimi trápili. K domácim maródom pribudol Peter Pavkovček a tak tréner musel „pozliepať„ zostavu tak, ako sa dalo. Keď domáci zahodili

v 45. min. pokutový kop za faul na M. Števčeka iba málo kto veril, že výsledok bude jednoznačný. V prvom polčase sa hral iba priemerný futbal, ale keby hostia využili šancu v 20. min., zápas by sa vyvíjal inak. Príchodom J. Paukovčeka na ihrisko sa obraz hry zo strany domácich zlepšil. Gól strelili domáci v 58. min., keď M. Pavkovček vnikol do pokutového územia hostí a chladnokrvne zakončil. V 85. min. po peknom centri P. Pavkovčeka poistil výsledok Števček. Z hostí zahodili ponúknuté šance Gejdoš v 65. min. a Alman

v 80. min. -pdz-

Stankovany – Beňadiková 3:2 (2:1)

Góly: 14., 20., 50. Zrník – 30., 65. Milan Krčula

Stankovany: Schober – Šimo, I. Junas (85. V. Straka), J. Straka, R. Straka, P. Straka, Matej Fúra, Demikát, Martin Fúra, Zrník, Ľ. Junas.

Beňadiková: Kiss – Marek Račko, Čatloš (50. Miroslav Krčula), Miloš Račko, Zawisza, Milan Krčula, S. Račko, Kozub, Pavel Zlejší, Konfál, Peter Zlejší.

V prvom polčase domáci hrali úplne vážne a v 14. a v 20. min. gólmi Zrníka zaslúžene viedli. V 35. min. znížil na 2:1 Krčula tečovanou strelou, proti ktorej nemal brankár šancu. V druhom polčase faulovali hostia prenikajúceho Zrníka v 16-tke. Pokutový kop však poškodený školácky zahodil. O dve minúty neskôr po peknej akcii Ľ. Junasa centrovanú loptu dostal do siete hlavou opäť Zrník. Ďalšie tri vyložené šance však Zrník už nepremenil. V 65. min. opäť Krčula asi z 20 m znížil strelou do šibenice na 3:2. Hostia sa snažili vyrovnať, ale domáci výsledok udržali. Tri body zaslúžene zostali doma.