Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Tretia Bešeňová remizovala v V. lige s Dražkovcami

Bobrovec – Martin 0:0

Bobrovec: Zich – Snovák, Juráš, Čáni, Odlevák, Garaj, M. Mrnčo, Benikovský, Bučko, Koreň, Marušiak (55. Moravčík).

Obaja súperi začali opatrne. Obrany dominovali nad útokom a prvý polčas sa hral bez šancí a ohrozenia brány. V druhom polčase chceli domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale hostia aj naďalej pozorne bránili a nebezpečnými brejkami sa snažili ohroziť bránu domácich. V 75. min. po centri z ľavej strany nikým neatakovaný hráč hostí Mazurák z dvoch metrov prehlavičkoval prázdnu bránu. V samom závere mohli domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu, keď v nadstavenom čase Mrnčo krížnou strelou len tesne minul bránu hostí. Remíza je spravodlivá.

Dušan Bučko (tréner Bobrovca): „Od súpera som očakával kvalitnejší futbal. Naši chlapci hrali to, načo mali. V konečnom dôsledku môžem byť s remízou spokojný.„ -jz-

Vrútky – Palúdzka 1:3 (0:1)

Góly: 68. Rohoň - 26., 74. Pagáč, 78. P. Kokavec.

Palúdzka: Károlyi – Lovíšek, Valaštiak, Guráň, Jurík, J. Kokavec, Pagáč, P. Kokavec, Lúčan (90. Matejka), Trnovský, D. Rybovič (74. Králik).

Hostia nastúpili na zápas v nekompletnej zostave, keď „zaúradovala„ veľká maródka. Domáci od úvodu prevzali iniciatívu, ale hostia ich do streleckých príležitostí nepustili. Po úvodných minútach, keď sa hostia vysporiadali s blatistým a nerovným terénom hru vyrovnali a vytvárali si dobré strelecké príležitosti. V 26. min. kopal rohový kop P. Kokavec, jeho center našiel Pagáča, ktorý otvoril skóre. Do konca polčasu domáci na dobre organizovanú obranu hostí už nič nevymysleli. Do druhého polčasu nastúpili domáci s dvoma novými hráčmi a snažili sa o vyrovnanie. To sa im podarilo v 68. min., keď Lovíšek zle odkopol loptu a Rohoň z hranice šestnástky pohodlne skóroval – 1:1. V 74. min. po rohu P. Kokavca odrazenú loptu z 20 m z voleja prudko vystrelil J. Kokavec a vyrazenú loptu domácim brankárom poslal do siete opäť Pagáč a upravil na 1:2. Záver zápasu bol v réžii fyzicky lepšie pripravených hostí. V 78. min. priamy kop Pagáča ideálne našiel nabiehajúceho P. Kokavca, ktorý prudkou hlavičkou upravil na 1:3. V závere mohli pridať hostia ďalšie góly, ale dobré príležitosti J. Kokavca a Lúčana zostali nevyužité.

Peter Kokavec (tréner Palúdzky): „Chcem chlapcov pochváliť za obetavý výkon. Konečne nám vyšli štandardné situácie, z ktorých sme skórovali. Naše víťazstvo bolo zaslúžené:„ -pk-

Nižná – Z. Poruba 4:1 (2:1)

Góly: 25. Kosmeľ, 45., 68. Bača, 92. Motýľ – 30. Vyskošáni.

Z. Poruba: Medla – Hlušák, Petruška, Račko, Debnár, Kmeť, I. Schlachta, Húska, Vretenár, Vyskočáni, Bárdy.

Hostia v značne pozmenenej zostave mohli uhrať aj prijateľnejší výsledok. Prvú šancu mal Húska, ale šancu nedotiahol do konca. Domáci sa ujali vedenia v 25. min. Kosmeľom. V 30. min. po individuálnej akcii vyrovnal Vyskočáni. Domácich do vedenia dostal v 45. min. Bača. V druhom polčase opäť zahodil čistú šancu Húska, keď netrafil prázdnu bránu. Trest prišiel

v 68. min., hostia nepokryli Baču a ten dal tretí gól. Už v nadstavenom čase z trestného kopu stanovil konečný výsledok Motýľ.

Dušan Lehotský (tréner Z. Poruby): „Aj keď v zostave pribudol ďalší dorastenec, súperovi sme sa vyrovnali. Nešťastné góly v závere polčasov a naše nepremenené príležitosti zabránili, aby bol výsledok pre nás priaznivejší.„ -jm-

Bešeňová – Drážkovce 1:1 (1:2)

Góly: 22. Ilge (vlastný) – 80. Gronka

Bešeňová: Okál - Baran, Barián ml., Švidroň (32. Kováč), Slušňák, Šlachta, Olos, Madliak, Žihlavník (28. Rusnák), Hošala, Gerec.

V zápase mužstiev, ktoré dlhé roky udržujú družobné vzťahy sa hral futbal veľmi dobrej úrovne. Drážkovce hrali prakticky v domácej atmosfére, keď ich prišlo povzbudiť 150 divákov a rozhodcovia pískali podľa hosťujúcich nôt. Bešeňová začala lepšie - Hošala bombou z 20 m trafil do žrde, ďalšie rýchle domáce akcie nevyšli, ale výsledkom domáceho tlaku bol vlastný gól

v sieti hostí v 22. min. Drážkovce sa potom spamätali, vyrovnali hru a aj skóre v 32. min. pekným volejom Ilga z 18 m.

V druhom polčase sa vysoké tempo zápasu ešte vystupňovalo, keď obidve mužstvá chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Viac šťastia bolo na strane hostí, keď domáci ešte trikrát nastrelili brvno. Hosťom vyšiel brejk v 80. min. a Gronka

z veľkého uhla šťastne prestrelil Okála. V búrlivej atmosfére domáci neskórovali ani po hlavičkách Rusnáka a Olosa z 5 m. V nadstavenom čase útočil aj brankár Okál, ktorý prehlavičkoval bránu hostí z 2 m. Hostia tak vybojovali cenné body vo výbornom zápase a pripravili domácim prvú domácu prehru.

Igor Nemec (tréner Bešeňovej): „V zápase dobrej futbalovej úrovne sa futbalové šťastie priklonilo k hosťom. Myslím si, že prehra je vzhľadom na vývoj zápasu pre nás krutá.„ -mad-

Lokca - Dúbrava 1:0 (0:0)

Gól: 47. Godiš.

Dúbrava: Oravec - Urbanovič, Kiník, M. Gejdoš, R. Bella, Chebeň, Krčula, Frič, Kacian, Humený (53. Matejovie), Antol (58. Haviar).

Dúbrava sa pred zápasom netajila, že by chcela získať na ihrisku posledného mužstva v tabuľke tri body. Na to, čo hráči Dúbravy predvádzali na ihrisku sa nedalo pozerať. Počas celého zápasu strelili jedenkrát na bránku slabučkou strelou z 25 m Fričom. To bolo počas 90. min. od Dúbravcov všetko a keďže ani Lokca nehrala futbal, ale prekopávanú, tak divák nemal z futbalu nič. Domáci divák mal radosť len z víťazstva svojho mužstva, ktoré zabezpečil v 47. min., po nedôraznom odkope zo šestnástky Dúbravy, strelou po zemi Godiš. Dovtedy za zmienku stojí ešte Godišova šanca zo 17. min., ale z dobrej príležitosti prestrelil. -pm-

1. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  2. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  3. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  4. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  5. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  6. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
  9. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
  1. Podcast: Jeden lístok, veľa tratí
  3. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  4. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
  7. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  8. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
  9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Odvolali riaditeľa Národného parku Nízke Tatry

Dôvodom má byť nedostatočné presadzovanie ochrany prírody v Demänovskej doline.

Riaditeľ Správy Národného parku Nízke Tatry Ľuboš Čillag.

V Jasnej spustia lyžovačku už v sobotu

Do strediska pustia len obmedzený počet lyžiarov.

Župa chce zrušiť pobočku knižnice na Podbrezinách

Pobočka knižnice sa nachádza na najväčšom liptovskom sídlisku. V príprave rozpočtu na budúci rok župa nepočíta s peniazmi na mzdu zamestnankyne.

Stanislav Bomba rozhodoval najvyššie súťaže a vymodeloval aj vlastnú píšťalku

Odmala sa skamarátil s futbalom a ten je dodnes jeho srdcovkou. Stále mladíckym elánom obdarený a v dobrom zdraví, bývalý prvoligový futbalový rozhodca a ešte aktívny delegát Stanislav Bomba 13. novembra prijímal gratulácie k svojim okrúhlym 70. narodeninám.