Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Na čele zostáva L. Štiavnica, lebo jej prenasledovateľom sa nedarilo

V II. triede sa tiež hrala dohrávka 15. kola a str

etnutia 19. kola. Darilo sa L. Štiavnici, ktorá vyhrala svoje stretnutia a na čele tabuľky má náskok 8 bodov, keď jej prenasledovateľom sa nedarilo a svoje stretnutia prehrali. Na poslednom mieste ostáva L. Osada, ktorá síce remizovala v L. Jáne, ale predposledná L. Teplá porazila doma Podtureň a má pred L. Osadou náskok troch bodov. Dôležité body v boji o záchranu získali B. Potok aj Galovany.

V dohrávke 8. 5. o 16.30 h. sa stretnú: L. Osada – V. Dubová, P. Ľupča – Smreč. Žiar, Pribylina – L. Revúce, L. Ondrašová – B. Potok, Podtureň – Demänová, L. Ján – Galovany, L. Teplá – L. Štiavnica.

V 20. kole sa 11. 5. o 16.30 h. stretnú: L. Osada – L. Revúce, Smreč. Žiar – B. Potok, V. Dubová – Demänová, P. Lupča – Galovany, Pribylina – L. Štiavnica, L. Ondrašová – L. Teplá, Podtureň – L. Ján.

L. Ján – L. Osada 1:1 (0:0)

Góly: Čurný – J. Štandel.

V prvom polčase hrali mužstvá futbal priemernej úrovne medzi šestnástkami.

V druhom polčase pokračoval priemerný futbal. Domáci i hostia strelili po jednom góle, pričom remíza bola spravodlivá. Do stretnutia zapadol výkon hlavného rozhodcu Žbirku. -kut-

L. Štiavnica – Ondrašová 4:2 (1:2)

Góly: Murín, Grebáč, Huťka, R. Karlík - Trochta 2.

Povinnosť vyhrať domácim od začiatku zväzovala nohy. Z veľkej snahy sa im nedarilo a navyše v 30. min. prehrávali 0:2, keď po hrubých chybách v obrane skóroval Trochta. Do polčasu však domáci znížili. V druhom polčase sa vynikli osobnosti v mužstve domácich, títo hráči strhli spoluhráčov k väčšej bojovnosti, čoho výsledkom boli ďalšie tri góly. Strelci gólov ukázali, že netreba sa vzdávať ani za nepriaznivého stavu. -kme-

Galovany – Pribylina 2:1 (0:1)

Góly: M. Fiačan, Papaj – Račko.

Domáci po zlepšených výkonoch v posledných zápasoch nastupovali s odhodlaním vybojovať ďalšie víťazstvo. Počas celého zápasu mali územnú prevahu, avšak prvý polčas vyhrali hostia. V druhom polčase domáci zlepšenou hrou strhli víťazstvo na svoju stranu. Za predvedený výkon si domáci zaslúžia pochvalu. -dro-

Demänová – P. Ľupča 1:0 (0:0)

Gól: Korček.

V 25. min. priamy kop z 30 m domáci brankár bez problémov kryl. V 40. min. po rýchlej kombinácii hostí zakončoval tvrdou strelou Peterec, ale ani tentokrát dobre chytajúceho domáceho gólmana Bačíka neprekonal. V 83. min. padol prvý i posledný gól v tomto priemernom stretnutí po hlavičke striedajúceho Korčeka.

-tol-

B. Potok – V. Dubová 1:0 (0:0)

Gól: Bartoš.

Dvanáste mužstvo tabuľky hostilo štvrtú V. Dubovú. Domáci nastúpili v nezmenenej zostave z predchádzajúceho kola. Hostia vedomí si postavenia v tabuľke nastúpili s presvedčením, že si odvezú tri body. Domáci po výbornom výkone, gólom z 55. min. rozhodli zápas vo svoj prospech. Celý kolektív domácich si zaslúži pochvalu za predvedený výkon. -nic-

L. Revúce – Smreč. Žiar 1:0 (1:0)

Gól: Bedač.

V prvom polčase mužstvá predviedli pekný futbal. Šťastnejší boli hostia, keď dali rozhodujúci gól v 22. min. Bedačom. V druhom polčase domáci prestali hrať, hostia mali územnú prevahu, ale gól sa im nepodarilo streliť. Hostia boli sklamaní, lebo mohli uhrať prinajmenšom remízu. V domácom mužstve vynikol brankár Kuriš a hráč Veselovský. U hostí J. Kello. -kyt-

Ružomberok v oranžovom

Futbalisti MFK Ružomberok uplynulý týždeň odohrali ďalšie dve prípravné stretnutia, tiež s mužstvami II. ligy, a to s poradovým číslom dva a tri.

14 h

Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľnom (24. 1.) zápase 34. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša hladko 7:0. O triumfe rozhodli v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Liptáci si tak uplynulý týždeň ďalšie cenné body do tabuľky nepripísali.