Sobota, 19. september, 2020 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

Futbal mladých

I. LIGA - ST. DORASTENCI

Inter Br. - Ružomberok 0:2 (0:0)

V stretnutí veľmi dobre úrovne, boli Ružomberčania od začiatku lepším tímom. Už do prestávky si vypracovali tri „tutovky„, ale zostali nepremenené. Po zmene strán hostia dokázali vystupňovať tempo. Zlomovým momentom bol krásny vedúci gól Jendrišeka vydarenou strelou spoza šestnástky. Od tejto chvíle bolo na ihrisku už len jedno družstvo - MŠK SCP. Autorom druhého ružomberského gólu bol Kobolka.

I. LIGA - ML. DORASTENCI

Trnava - Ružomberok 0:2 (0:0)

Mladí ružomberskí futbalisti v Trnave potvrdili svoju tretiu pozíciu v tabuľke a po veľmi dobrom a bojovnom výkone získali cenné tri body. Hostia počas celého zápasu boli lepším tímom, keď Spartak prakticky do ničoho nepustili. Na Trnavčanoch bolo vidno značné sklamanie. Góly: Pilar a Bakoš.

I. LIGA - STARŠÍ ŽIACI

Ružomberok - Podbrezová 5:0 (2:0)

Bol to súboj druhého a tretieho tímu. Domáci proti ťažkému súperovi obstáli po všetkých stránkach. Podali kvalitný kolektívny výkon, okorenený peknými kombináciami. „Po neúspechu na Nike Premier cupe som družstvo nezväzoval žiadnymi taktickými pokynmi. Nechal so na chlapcoch nech prejavia svoju kreativitu. Už pri rozvičke som videl, že sú ododlaní pobiť sa o víťazstvo zo všetkých síl,„ pochvaľoval si ružomberský tréner Igor Bella. Góly: Hanko a Kasaj po 2, Páleš.

I. LIGA - MLADŠÍ ŽIACI

Ružomberok - Podbrezová 1:2 (0:2)

Domáci „prepásli„ začiatok a to sa im vypomstilo. V 7. min. prehrávali už 0:2. Potom sa hra vyrovnala a oba celky predvádzali ľúbivý rýchly futbal. V 2. polčase ružomberské družstvo znížilo, ale vyrovnať sa mu už nepodarilo. Aj keď Podbrezovú dostalo pod väčší tlak. Autorom ružomberského gólu bol Oravec. -svr-

STARŠÍ DORAST - III. LIGA

Podbrezová - L. Mikuláš 3:1 (1:1)

Gól: M. Devečka.

Starší dorastenci FK Tatranu VA odchádzali na zápas k súperovi, ktorý je lídrom súťaže. Aj tak však zohrali nešťastné stretnutie. Domáci starší dorastenci boli futbalovejším kolektívom, no hostia im výborne kontrovali a vypracovali si viac šancí. V 20. min. Kandera vysunul Koreňa a jeho center zakončil M. Devečka gólom. Domáci vyrovnali v poslednej minúte I. polčasu. Na začiatku II. polčasu šiel Devečka sám na brankára, no svoju šancu nepremenil. V 51. min. sa domáci ujali vedenia z PK. Za tohto stavu šiel opäť Devečka sám na bránkára no nepodarilo sa mu ho prekonať ani na dvakrát. Keďže hostia nepremenili ani najvyloženejšie šance prišiel 15. min. pred koncom trest v podobe tretieho gólu. Domáci už hosťom nedovolili skórovať a tak získali tri body.

ML. DORAST - III. LIGA

Podbrezová - L. Mikuláš 1:0 (0:0)

Mladší dorastenci FK Tatranu VA zohrali na ihrisku súpera s domácimi vyrovnaný zápas a v stretnutí si vypracovali viac gólových príležitostí, no tieto rovnako ako ich starší kamaráti nedokázali premeniť v góly. Domáci mladší dorastenci strelili gól po štandartnej situácii, po kope z rohu. Aj naďalej obidve mužstvá predvádzali výborný futbal Hostia doplatili na úzky káder hráčov, keď po zranení M. Budvesela sa zhoršila hra zálohy. Chlapcom treba poďakovať za dobrý výkon, aj keď zo zápasu odchádzali bez bodového zisku.

STARŚÍ ŽIACI - I. LIGA

L. Mikuláš – Podbrezová 4:0 (2:0)

Góly: D. Baláž 2, M. Černák, A. Droppa.

V zápase, ktorý riadiaci zväz dal neoprávnene opakovať dokázali domáci starší žiaci výborným výkonom vo všetkých formáciách, že vedia hrať veľmi dobrý kombinačný futbal. Súpera nepripustili do žiadnej nebezpečnej situácie a po utešených akciách zaznamenali 4 góly. Počas celého zápasu mali domáci chlapci prevahu a v tomto stretnutí sa dokázali spravodlivo nahnevať. Nakoniec zvíťazila spravodlivosť, keď domáci starší žiaci zaslúžene vyhrali.

L. Mikuláš - R. Sobota 0:0

Začiatok stretnutia zastihol domácich starších žiakov v útlme, keď rozhodujúcim okamihom pre ďalší vývoj bolo zranenie kľúčového hráča domácich A. Droppu už v 3. min. Po 10. min. domáci chlapci prevzali iniciatívu, ktorá pretrvávala až do konca stretnutia. Z vyložených však nestrelili potrebný gól a preto odchádzali hostia nadmieru spokojní so ziskom bodu.

MLADŠÍ ŽIACI - I. LIGA

L. Mikuláš - R. Sobota 0:3 (0:1)

Stretnutie sa hralo za stálej prevahy hosťujúcich mladších žiakov, ktorí boli v tomto stretnutí lepším kolektívom. Počas celého stretnutia ťahali mladší žiaci domácich za kratší koniec a zdatnejší mladší žiaci hosťujúceho kolektívu boli lepším mužstvom. Počas celého stretnutia nepripustili domácich do vyloženej šance a v tomto stretnutí dokázali jednoznačne zvíťaziť. -ih-