Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Vedúci Jamník vyhral rozdielom triedy

Najvyššia súťaž vo futbale v oblasti Liptova I. tr

ieda pokračovala stretnutiami 18. kola. Vedúci Jamník doma rozdielom triedy porazil Stankovany a keďže jeho konkurenti prehrali, zvýšil náskok na čele tabuľky na 11 bodov. Začalo sa dariť Vlachom, ktoré vyhrali druhý zápas po sebe a podskočili na 11. miesto v tabuľke. Dôležité body získali aj Kvačany, doma s Černovou. Posledné Iľanovo iba remizovalo doma so Švošovom a stále ostáva na poslednom mieste.

Vo štvrtok 1. 5. o 16.30 h. je naplánovaná dohrávka 15. kola a stretnú sa tieto dvojice: Beňadiková – Kvačany, L. Sliače – Stankovany, Švošov – Jamník, L. Lúžna – Vlachy, Ludrová – Hubová, Černová – Iľanovo, Likavka – Lúčky.

V nedeľu 4. 5.o 16.30 h. pokračuje súťaž 19. kolom a stretnú sa: Jamník – Kvačany, Stankovany – Vlachy, Beňadiková – Hubová, L. Sliače – Iľanovo, Švošov – Lúčky, L. Lúžna – Likavka, Ludrová – Černová.

Lúčky – L. Lúžna 2:1 (2:0)

Góly: 15., 17. Kútnik – 68. Kollár.

Lúčky: Krška – Lesák, Socháň, Ťapko (46. Vrzguľa), Milan st., Moravčík, Krakovský (90. Milan ml.), Hrbček, Kuliš (85. Zachar), Volf, Kútnik.

L. Lúžna: Kutaj - Zvonár, Husarčík, Targoš, Martoš, Kollár, Mydliar, Beláček, M. Pažítka, I. Pažítka (70. Mich. Pažítka), Veselovský (75. Tišťan).

Domáci sa konečne predstavili v jarnej časti na domácej pôde. Úvod patril hosťom, ktorí nepremenili dve vyložené šance. Obrat nastal v 15. a 17. mi., keď dvakrát skóroval domáci Kútnik. Snaživí hostia mohli do polčasu vyrovnať, ale nestalo sa tak. Druhý polčas bol v réžii hostí, ktorí v 68. min. znižovali Kollárom. Zápas mohol skončiť inak, ale domáci v závere nepremenili pokutový kop a hostia nevyužili vyloženú šancu. ­-jv-

Kvačany – Černová 1:0 (0:0)

Gól: 68. Ďuroň.

Kvačany: Kojš - Štefaniak, M. Chovan, Ľ. Chovan, Maslo, Sásik (80. Trizna), Burdel, Kruták, Alman, Ďuroň, Florek.

Černová: Krajník – Muller, J. Kovalčík, Demko, B. Kovalčík, Moravčík, Papúch, Žákovský (46. Tarač), Brezniak (75. Olejník), Krivoš, Chovanec (46. Bigoš).

Na mokrom teréne sa hra, vo vyrovnanom prvom polčase, pohybovala medzi šestnástkami. Domáci v 38. min. po faule na Floreka mali možnosť skórovať z pokutového kopu. Ďuroň ho však nepremenil. V druhom polčase mali domáci miernu hernú prevahu. V 68. min. dostal Ďuroň do vedenia domáce mužstvo. Za obetavý výkon a prístup k zápasu si domáce mužstvo tri body zaslúžilo.-jk-

Iľanovo – Švošov 3:3 (0:0)

Góly: 67. R. Kloták (11 m), 69. Mikuláš, 73. Iľanovský – 52., 86. Drdák (1 – 11 m), 89. M. Pukaj.

Iľanovo: Haman – Múranica, Droppa, Bukas, Iľanovský, Medveď, Magura, Žiaran, Baranovič (Mikuláš), R. Kloták, Koniar (Valent).

Švošov: Pukaj – Hadváb, Dančo, Roštek, Švihorík, Babala, Volna, Hatala, Ľ. Pukaj, M. Pukaj, Drdák.

Prvý polčas bol pomerne vyrovnaný a hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Hostia pohrozili hneď v úvode, keď M. Pukaj poslal loptu vedľa brány. V 35. min. Magura nastrelil žrď hosťujúcej brány. V 52. min. urobila domáca obrana chybu, ktorú trestal Drdák vedúcim gólom. Záverečných 23 minút bolo bohatých na góly. V 67. min. R. Kloták z pokutového kopu vyrovnal po predchádzajúcom faule na Mikuláša. V 69. min. po prihrávke z ľavej strany poslal loptu domáci Mikuláš. V 73. min. hostia urobili veľkú chybu v obrane. Loptu vybojoval Iľanovský a zvýšil na 3:1. Domáci v závere stratili koncentráciu, čo využili hostia. V 86. min. znížil Drdák z penalty a v 89. min. z trestného kopu vyrovnal na 3:3 M. Pukaj. -jb-

Vlachy – Beňadiková 2:0 (1:0)

Góly: 44. Chamaj, 73. Slačka.

Vlachy: Zigo – Bolibruch, Hric, Motrinec, Švec, Paulíny, Rybársky, Chamaj, Ferleťák (87. Klubica), Marton, Slačka (77. Hazucha).

Beňadiková: Perašín – Marek Račko, Čatloš, Miloš Račko, Zawisza, Martin Račko (54. Krčula), S. Račko (77. Macek), Kozub, Pavel Zlejší, Konfál, Peter Zlejší.

Značné sebavedomie hostí mohol v 10. min. schladiť domáci Ferleťák, ale svoje sólo nezakončil strelou. Potom sa útoky striedali na oboch stranách, ale bez gólového efektu. V 44. min. zahral trestný kop Chamaj a technickou strelou nedal brankárovi hostí šancu – 1:0.

V druhom polčase sa hra značne pritvrdila, ale útočníci sa nepresadili. V 71. min. prihrávku Ferleťáka si v 16-tke spracoval Slačka, ale proti vybiehajúcemu brankárovi hostí sa nepresadil. Všetko si vynahradil

v 73. min., keď dobre zahraný trestný kop z pravej strany, ktorý zahrával Marton, umiestnil do brány a uzavrel na konečných 2:0. Výsledok je spravodlivý, lebo hostia si za celý zápas nevypracovali ani jednu gólovú šancu. -vt-

Hubová – L. Sliače 1:2 (0:0)

Góly: Húska – D. Kelčík, Rastislav Ondrejka.

Hubová: Gejdoš – Kútnik, D. Lelek, Šuša, S. Holík, Húska, M. Lelek, M. Holík (46. V. Holík), P. Kútnik, Gerec, Dančo (66. J. Kútnik).

L. Sliače: Hadač – B. Kelčík, M. Kelčík, Alman, Duš. Kelčík (72. Radovan Ondrejka), Šveda, Balážec, Mrva (86. Kaman), J. Gejdoš, D. Kelčík (68. Sliacky), Rastislav Ondrejka.

Hostia nastúpili na ihrisko v Hubovej s cieľom získať tri body, nakoľko doma podľahli Vlachom 3:0. Začali naplno od prvej minúty. Vypracovali si niekoľko dobrých šancí, ale prvý polčas zostal bez gólov. V druhom polčase opäť iba hostia hrali s plným nasadením. To využili na vsietenie prvého gólu. Hostia po góle ešte pridali na dôraze. Domácim sa podarilo vyrovnať po ojedinelom útoku a chybe obrany hostí. Slabú hru domácej obrany a chybu domáceho stopéra potrestali hostia aj druhým gólom a Rastislav Ondrejka upravil na konečných 1:2. Domácim sa už nepodarilo vyrovnať. -ľch-

Jamník – Stankovany 4:1 (1:0)

Góly: 30. J. Handrk, 49. Pe. Pavkovček, 78. M. Pavkovček, 79. Bistiak – 85. Zrník (11 m).

Jamník: Krajčuška (70. Fronko) – Porubän, Hollý, Števček, Pe. Pavkovček (60. Čatloš), M. Pavkovček, Cibuľa, Beňo, Pa. Pavkovček (50. Janťák), Bistiak, Handrk.

Stankovany: Laurinec – R. Straka, I. Junas, M. Straka, Duda, M. Fúra, Demikát, Zrník, Junas Schober, Gašpar.

Tento domáci zápas Jamníka mal iný rozmer ako stretnutie v Beňadikovej, lebo tu sa hral futbal. Od úvodu bol zápas svižný, bez taktizovania. Už od 15. min. prevzali hru domáci a ohrozovali súperovu bránu. V 30. min. sa ujali vedenia bombou Handrka. V 35. min. Handrk „spravil„ aj brankára, ale minul opustenú bránu. Ďalšie šance Bistiaka, Beňu, Števčeka a Pa. Pavkovčeka zostali nevyužité. Hostia sa snažili, ale vyloženú šancu si nevypracovali. Druhý polčas už boli len štatistami. Bolo len otázkou času, kedy začne skóre narastať. Už v 49. min. trafil do čierneho Pe. Pavkovček. V 78. min. M. Pavkovček trafil šibenicu – 3:0. V 79. min. dostal odmenu za bojovnosť Bistiak –

4:0. Hosťom sa podarilo v závere ešte znížiť, keď Zrník premenil pokutový kop. Domáci opäť predviedli pekný futbal a príležitosť dostali aj hráči z lavičky. -pdz-

Likavka – Ludrová 2:0 (1:0)

Góly: 30. Konfál, 82. Hlinka.

Likavka: Bažík – Baláž (90. Gurega), Žitník, J. Timko, Sýkora, Fajta, Cheben (90. M. Timko), Apolenár, Ľ. Žitník (69. Chorváth), Hlinka, Konfál.

Ludrová: Cárach – Rázga, Lazík, Hatala, Dutka, Kaman, Macko, Milan, Kajan (65. Králik), Chovan, Pšeno (80. Kučera).

Vo vyrovnanom zápase sa snažili hostia hrať kombinačný futbal, ale ich snaha končila na dobre organizovanej obrane domácich. Domáci hrali dobrý futbal a z minima šancí využila do polčasu jedinú, keď po peknej akcii útočného dua Hlinka – Konfál išli do vedenia gólom Konfála. Aj v druhom polčase sa hral bojovný futbal. Domáci mali viacero šancí, ale využili len jedinú, keď v 82. min. opäť dvojica Hlinka – Konfál zakombinovala a tentokrát Hlinka efektne prehodil brankára a uzavrel na 2:0. V závere mohol zvýšiť ešte Fajta, ale jeho strelu zastavila žrď. Hostia si zaslúžia pochvalu za bojovný výkon. Víťazstvo domácich je zaslúžené. -ach-

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?