Ďalšia prehra Tatranu VA L. Mikuláš

L. Mikuláš – Tur. Teplice 1:3 (1:2)

Góly LM: 32. Žihlavník 11 m.

Tatran VA: Šupej - Kováč, Žihlavník, Olejár, Urban, Beňo, Paulíny, Blaščik, Pitoňák, Móric (83. Maťko), Mrva.

Tatran bol od začiatku zápasu favoritovi stretnutia vyrovnaným súperom. Začiatok zápasu bol z obidvoch strán opatrný. Do prvej šance sa dostali hostia

v 10. min. Samostatný únik Privitzera zneškodnil Šupej. Tatran mal možnosť otvoriť skóre v 15. min. Blaščik posunul loptu Paulínymu, ten Móricovi, jeho strela však minula bránu hostí. O dve minúty po spolupráci Mrvu a Blaščíka zakončoval znovu Móric, ale Vreštiak jeho strelu bez problémov zneškodnil. Skóre zápasu otvoril hosťujúci Frátrik, keď nikým neatakovaný z 20 metrov trafil ľavý horný roh Šupejovej brány. V 32. min. po trestnom kope Beňa, v pokutovom území fauloval brankár hostí a z jedenástky vyrovnal Žihlavník. Hostia stanovili polčasový výsledok Kravárikom na 1:2 z jedenástky za faul, ktorý okrem hlavného rozhodcu nevidel nikto a faul nepotvrdil ani videozáznam. Dve šance domácich hneď v úvode druhého polčasu ostali nevyužité. V 50. min. peknou strelou zo 16 metrov trafil spojnicu Šupejovej brány Jeťko. Gól nepriniesli ani strelecké pokusy Mrvu, Paulínyho, či hlavička Olejára. V ďalšom priebehu stretnutia sa hra pohybovala medzi šestnástkami a chýbalo strelecké zakončenie. Posledný gól padol v 82.min. Centrovanú loptu z trestného kopu usmernil hlavou do brány domácich Kubovich. V závere strelu Letrika vyhlavičkoval z prázdnej brány Kováč a strelu Ľ. Pittnera vyrazil Šupej na rohový kop.

Najbližší zápas odohrá Tatran v nedeľu 6. 4. V Tomášovciach, na domácom ihrisku v sobotu 12. 4. o 15.30 hod. privítajú hostí z Rakytoviec. -jt-

Ľubochňa - Kys. Lieskovec

2:2 (0:2)

Góly: Rák, Tomko - Kekely, Stalmašek

Ľubochňa: Hajdúch - Macko (30. Frič), Jurčo, Sedlák, Gejdoš, Čačo (50. Baran), Labaška, Rák, Šándor (82. Kubáň), Hendrych, Tomko.

K. Lieskovec: Belaň - Mihalda, Matúš, Blahuta, Vajda, Vojvoda, Stalmašek, Gálik, Beliaňan, Kekely, Nový.

Na ružomberskom štadióne videli diváci bojovný zápas poznačený začiatkom sezóny. V prvom polčase začali lepšie hostia a už v 3. min. zachraňoval Hajdúch pred Novým. V 12. min. Mihalda zahral v tiesni na roh, ale v 21. min. najlepší hráč na ihrisku Kekely vyzvŕtal domácich a zo 16 metrov trafil žrď a sieť Hajdúchovej brány. V 23. a 24. min. zastreľoval Rák, ale jeho strely tesne minuli žrde Belaňovej brány. Z protiútoku Kekely vyskúšal pozornosť domáceho brankára. V 35. min. po zaváhaní domácej obrany prudko trafil šibenicu zo 16 metrov a bolo 0:2. V 41. min. opäť Kekelyho strelu Hajdúch vyrazil a jeho strela v 49. min. išla prudko nad.

V 65. min. Rákovu strelu spod brvna vytlačil Belaň, ale v 67. min. ho Rák už obišiel a z uhla znížil na 1:2. V 75. min. hlavička Nového len tesne minula domácu bránu. V záverečnom nápore Sedlák z 20 m prudko vystrelil, Belaň loptu len vyrazil pred seba a Tomko dal premiérový gól v ružomberskom drese strelou pod brvno. V závere ešte Hendrych z dobrej pozície trafil len obrancu hostí. Tí si môžu spytovať svedomie, že dobre rozohratý zápas nedokázali dotiahnuť do víťazného konca. Rozhodca Podhradský častým kúskovaním futbalu nepomohol. -žih-