Štvrtok, 22. február, 2018 | Meniny má Etela

Prvá trojica v úvode naplno bodovala

Po dlhej zimnej prestávke začali oblastné futbalov

é súťaže aj v našom regióne Liptova. V I. triede sa neodohralo jedno stretnutie pre nespôsobilý terén a to v Iľanove, kde mala hrať Likavka. Toto stretnutie sa odohrá v náhradnom termíne. Ostatné zápasy sa odohrali. Vedúci Jamník doma bez problémov porazil L. Lúžnu a stále vedie súťaž s náskokom deviatich bodov pred Černovou, ktorá vyhrala v susedskom derby v Hubovej. Vyhrala aj tretia Ludrová a to vo Vlachoch, ktoré sa tak ocitli na poslednom mieste tabuľky. Jedno stretnutie sa skončilo nerozhodne a to v Stankovanoch, kde hostili susedov zo Švošova. V ostatných dvoch stretnutiach vyhrali domáci a to Kvačany nad Lúčkami a Beňadiková nad Sliačmi.

V ďalšom kole sa 6. 4. o 15.30 h. stretnú tieto dvojice: Beňadiková – Kvačany, L. Sliače – Stankovany, Švošov – Jamník, L. Lúžna – Vlachy, Ludrová – Hubová, Černová – Iľanovo, Likavka – Lúčky.

Beňadiková – L. Sliače 3:1 (1:1)

Góly: 4., 89. Uličný, 72. M. Kozub – 8. R. Ondrejka.

Beňadiková: Perašín – Marek Račko , Čatloš, Miloš Račko, Zawisza, Uličný, S. Račko (79. Peter Zlejší), Kozub, Pavel Zlejší, Konfáľ, Janek.

L. Sliače: Pažítka – Kahan, N. Kelčík, Alman, D. Kelčík, Šveda, Lako, Mrva, Ondrejka, Balážec, Gejdoš.

V prvom zápase jarnej časti boli obe mužstvá nervózne. Po technickej stránke boli lepší hostia a domáci nezrelosť vyrovnávali bojovnosťou. Počet šancí bol vyrovnaný, ale viac šťastia pri zakončovaní mali domáci.-vz-

Iľanovo – Likavka (stretnutie odložili pre nepriaznivý terén)

Kvačany – Lúčky 2:0 (1:0)

Góly: 2. Bella, 82. Alman.

Kvačany: Kojš – Štefaniak, M. Chovan, Ľ. Chovan, Maslo, Bella (70. Trizna), Burdel, Kruták (86. Klepáč), Alman, Ďuroň, Florek.

Lúčky: Krška – Lesák, Socháň, R. Moravčík, Milan, Ťapko, Krakovský (78. V. Moravčík), Hrbček, Čelár (60. Vrzgula), Volf, Kútnik (85. Zachar).

Domáci sa ujali vedenia už v 2. min. po góle Bellu. Celý polčas mali územnú prevahu, ale bez gólového efektu. Hostia mohli v 40. min. vyrovnať po chybe domáceho brankára. V druhom polčase bol v 52. min. vylúčený hosťujúci R. Moravčík. Početná prevaha domácich sa však v hre neprejavila.

V 82. min. poistil víťazstvo domácich Alman. -jk-

Vlachy – Ludrová 1:2 (0:0)

Góly: 75. Slačka – 47. Pšenko, 73. Dutka.

Vlachy: Zigo – Bolibruch, Marton, Motrinec, Švec, Paulíny, Slačka, Rybársky, Hric, Ferleťák, Hazucha.

Ludrová: Cárach – Rázga, Lalík, Hatala, Dutka, Huba (67. Marchal), Macko (79. Kaman), Milan, Kajan, Chovan, Pšenko (89. Kučera).

Celý prvý polčas sa útoky a akcie striedali na oboch stranách. Čo prešlo cez obranu na bránu, spoľahlivo riešili obaja brankári. Až v 38. min. čistú šancu domácich trestuhodne zahodil Hazucha strelou z 5 m ponad bránu. V druhom polčase hostia domácim dokonale vypálili rybník. Už v 47. min. po veľkej chybe domácej obrany sa k odrazenej lopte dostal Pšenko a otvoril skóre. V 70. min. už prekonaného brankára hostí zachránilo brvno. V 73. min. opäť po chybe domácej obrany trestal hlavičkou Dutka – 0:2. Domáci sa snažili o strelenie gólu. To sa napokon podarilo Slačkovi, ktorý dorazil nepremenný pokutový kop Paulínyho – 1:2. V zúfalom nápore sa domácim vyrovnať nepodarili a tak si hostia odviezli tri body. -vt-

Jamník – L. Lúžna 2:0 (1:0)

Góly: 1. M. Števček, 47. I. Bistiak.

Jamník: Krajčuška – Čatloš, Hollý, Pe. Pavkovček, Števček, M. Pavkovček, Cibuľa, Beňo (84. Uličný), Pa. Pavkovček, Bistiak, Handrk (84. Porubän).

L. Lúžna: Kutaj – Zvonár, Husarčík, Kollár, Martoš, Beláček, P. Mydliar, M. Pažítka, Veselovský (84. M. Mydliar), I. Pažítka, Potkan, Glemba.

Zápas začal minútou ticha na počesť zosnulého dlhoročného hráča a funkcionára S. Šoltésa, ktorý v mladom veku odišiel navždy. Stretnutie, aj keď to bolo úvodné v jarnej časti, malo vynikajúcu úroveň, o ktorú sa postarali obidve mužstvá. Domáci sa už v 1. min. dostali do vedenia, keď strelou

z 30 m prekvapil Števček brankára Kutaja. Akcie sa striedali na obidvoch stranách, pričom pri nich vynikali obaja brankári. V 20. min. po dorážke Martoša, keď z čiary vykopol M. Paukovček a v 22. min. po strele Beláčika riešil situáciu Krajčuška. V tej istej minúte po trestnom kope Handrka zachraňoval Kutaj. V 47. min. po chybe preloboval brankára Bystiak a upravil na 2:0.-pdz-

Stankovany – Švošov 1:1 (1:1)

Góly: 10. Zrník – 44. Ľ. Pukaj

Stankovany: Laurinec – Šimo, I. Junas, P. Straka, J. Straka, R. Straka, M. Fúra (70. Dauda), Gašper (55. Bražina), Demikát, Zrník, Ľ. Junas.

Švošov: R. Roštek – P. Dančo, J. Roštek, Hadváb, Švihorík, Babala, Ľ. Pukaj, Hatala, M. Pukaj, Široň (85. J. Dančo), M. Roštek (46. Volna).

V susedskom derby videlo asi 150 divákov v úvodnom stretnutí jarnej časti dobrý futbal. Začiatok patril domácim a už v 10. min. otvoril skóre po sólovej akcii Zrník. Postupne sa hra vyrovnala a ku koncu polčasu boli hostia lepší. V 44. min. po zaváhaní domácej obrany, keď rozhodca nevidel ruku a domáci prestali hrať, gólom do šatne vyrovnal Ľ. Pukaj. Druhý polčas opäť patril viac domácim, avšak po nepremenených šanciach Gašpera, dvakrát Ľ. Junasa a Zrníka sa skóre nezmenilo a s deľbou bodov boli spokojní najmä hostia. -plo-

Hubová – Černová 1:2 (1:0)

Góly: 45. M. Holík – 48. Krivoš, 90. Kovalčík.

Hubová: Gejdoš – Moravčík, Lelek, Šuša, S. Holík, Húska, M. Lelek, M. Holík (87. J. Kútnik), Dančo, Gerec, Olos (72. V. Holík).

Černová: Krajník – Veverica, Kovalčík, Bigoš, Muller, Krivoš (74. Tarač), Žákovský (35. Papúch), Brezniak, Demko (87. Olejník), Moravčík, Huba.

Hostia prišli výborne pripravení a mali viac z hry. Mali viac šancí, ale nedokázali ich premeniť. Domáci využili jednu a dostali sa do vedenia. Domáci chceli výsledok udržať, ale hostia dokázali dobrou hrou otočiť výsledok. Rozhodca nezvládol zápas a osobné súboje sa vyostrovali. Tento fakt pokazil celý zápas. V závere „vtlačil„ domáceho obrancu Kovalčík až do brány, ale rozhodca gól uznal. -ľch-