Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Očami trenerov

I. LIGA - FUTBAL

MŠK SCP Ružomberok - Matador Púchov 2:1 (0:0)

Góly: 63. Jelšic, 90.+ Pospíšil - 82. Kováč. Žlté karty: Bédi - Kováč. Pred 1922 divákmi rozhodovali Šuniar - Balko, Suchý.

MŠK SCP: Mucha - Jurčo, Laurinc, Pospíšil, Had - Žofčák (57. Rák), Kurty, Helbich, Bédi - Hendrych (49. Tomovčík), Jelšic (87. Zošák).

Matador: Bernady - Hricko, Závaterník, Pavol Vavrík, Čvirik - Mužlay (54. Peter Vavrík), Kováč, Jambor, Gegič (66. Škripec) - Perniš, Breška (90. Brisuda).

Erik Bogdanovský, tréner Ružomberka: „Myslím si, že futbal práve kvôli takýmto zápasom je krásny. Zhruba sedemdesiat minút sme mali celoplošnú aktivitu, ale čo z toho, keď ju mužstvo nedokázalo gólovo zúročiť. Navyše v závere stretnutia na to mohlo doplatiť. Napokon ale prišla tentoraz k slovu futbalová spravodlivosť. Naši hráči, ktorí doslova zápas vydreli, sa predsa tešili z víťazstva. O ten „gólik“ si ho určite zaslúžili.

Predpokladal som, že Púchov bude veľmi silným súperom. Má svoju kvalitu, čo dokázal remízou na ihrisku majstra a víťazstvom nad súčasným ligovým lídrom bratislavským Slovanom. My sme sa veľmi zodpovedne na tento duel pripravovali. Chlapci dokázali potvrdiť tri body získané na Interi. Tento veľmi cenný výsledok bol tou najkrajšou odmenou hráčom, ktorí „makali“ až do záverečného hvizdu rozhodcu.“

František Komňacký, tréner Púchova: „Mužstvo nepodalo dobrý výkon, preto sme zaslúžene prehrali. Sedemdesiat minút sme hrali zakríknuto, pasívne, bez akejkoľvek aktivity a tak akoby čakali, kedy nám súper strelí gól. Napokon sme sa ho i dočkali. Až potom moji zverenci trošku pridali. Vytvorili si tiež šance, dali gól a v závere mohli aj rozhodnúť zápas vo svoj prospech. Žiaľ, situácie, keď sme išli sami na brankára, hráči nedokázali úspešne vyriešiť. V nadstavenom čase nás za to domáci kruto potrestali. Samozrejme, prehra v 94. min. je nepríjemná. Ale i taký je futbal. My sme zase „po čase“ dokázali vyrovnať v prvom jarnom kole v Žiline. V tomto prípade sa však šťastie priklonilo na stranu súpera. Lenže znovu zopakujem, domáci vyhrali zaslúžene. Za väčšiu vôľu po troch bodoch.“

Laugaricio Trenčín - MŠK SCP Ružomberok 2:1 (1:0)

Góly: 20. a 84. Ivana - 90. + Jelšic (11 m). Žlté karty: Mičenec, Ďuriš, Hanko, Krupník - Had. Červené karty: 40. Laurinc, 80. Had (obaja Ružomberok). Pred 3320 divákmi rozhodoval Hriňák.

Laugaricio: Kopčan - Škrtel, Kopačka, Mičenec - Miklas (77. Rusňák), Ďuriš, P. Németh, Hanko, Svrček - Krupník (81. Otočka), Ivana.

MŠK SCP: Mucha - Jurčo, Laurinc, Pospíšil (45. Mikuláš), Had - Rák (73. Urban), Kurty, Helbich, Zošák - Hendrych (49. Božok), Jelšic.

E. Bodanovský: „Sami sme si tento zápas prehrali. Rozhodujúci zlom nastal za stavu 1:0 pre domácich, keď Rák nepremenil pokutový kop. Ešte predtým mal čistú šancu Jelšic, ale vyšiel naprázdno. Keď k tomuto prirátam dve červené karty, nie je veľmi o čom hovoriť. Proste, svedčí to o nekoncentrácii hráčov v daných situáciách. Veľmi ma mrzia tieto vylúčenia a už tretia nepremenená penalta pod mojím vedením v ligovom zápase. Predtým to bol dvakrát Helbich, ešte v jeseni v Žiline a v prvom jarnom kole na Slovane. S jedenástkami musíme niečo robiť. Tá sobotňajšia bola nariadená v čase, keď sa rozhodovalo o osude stretnutia.

Chlapci začali celkom dobre. Žiaľ, len prvú štvrtinu hrali tak, ako som si predstavoval. Potom nepochopiteľne náš výkon upadol a do prestávky sme sa už neschopili. Vyvrcholením tejto biedy bolo vylúčenie Laurinca. Po zmene strán mužstvo, i bez jedného muža v poli, zaplo a mohlo aj zápas otočiť vo svoj prospech.“

I. LIGA - BASKETBAL - ŽENY

Istrobanka LS UK Bratislava - MBK SCP Ružomberok 58:112 (16:17, 33:50, 42:76)

Body MBK SCP: Furková 23, Číkošová 19, Růžičková 17, Brestovanská a Čavosjká po 12, Ciulisová 11, Gatialová 10, Čiperová 6, Michulková 2.

Jelena Mozgová, trénerka Ružomberka: „Dievčatá sa opäť dlhšie rozbiehali. Napokon to dokumentuje i vývoj skóre. Preto úvodná štvrtina bola vyrovnaná. V nej sme sa totiž prispôsobili stojacemu basketbalu súpera. Potom naše družstvo začalo hrať aktívnejšie v obrane. Takto získavalo lopty a po jednoduchých akciách začal náš náskok narastať. Všetko bolo o pohybe. Potom to už bola jednoznačná záležitosť, pretože domáce basketbalistky nedokázali v rýchlosti držať krok. Lásková, ktorá mala pred zápasom problémy so svalom i s členkom, nastúpila síce v základnej päťke, ale bola na palubovke len dve minúty. Bolo vidno, že nie je v poriadku, tak som ju radšej stiahla.“ -svr-

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Stanislav Bomba rozhodoval najvyššie súťaže a vymodeloval aj vlastnú píšťalku

Odmala sa skamarátil s futbalom a ten je dodnes jeho srdcovkou. Stále mladíckym elánom obdarený a v dobrom zdraví, bývalý prvoligový futbalový rozhodca a ešte aktívny delegát Stanislav Bomba 13. novembra prijímal gratulácie k svojim okrúhlym 70. narodeninám.

Stanislav Bomba

Najlepší kanonier VIII. ligy dal päťku Liptovským Revúcam

Na čele tabuľky strelcov VIII. ligy po jedenástich odohraných kolách tróni Miroslav Zelený (TJ Gôtovany) s 12 nástrelmi, pred 11-gólovým triom Petrom Bistiakom (Hrboltová), Petrom Guráňom (Liptovský Trnovec) a Martinom Rázgom (Štiavnička).