Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

Hokej Orava-Liptov

Výsledky 5. kola nadstavbovej časti: skupina A

HK 01 LM – Sokol Ružomberok 5:4 (0:2, 2:1, 3:1)

Góly: P. Sukeľ 2, J. Hattala, M. Neumann, M. Michálek - Ľ. Škácha, R. Trochta, P. Gonšenica, R. Škácha, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Ján Bukový a Ján Kyseľ.

V tomto, pre obidve mužstvá z hľadiska konečného umiestnenia, dôležitom stretnutí začali lepšie hráči Sokola a Ľuboš Škácha po prihrávke Romana Trochtu otvoril skóre v 12. min. Druhý gól v prvej tretine zaznamenal v 16. min Roman Trochta po spolupráci s Radkom Škáchom. Vyrovnaný zápas pokračoval aj v druhej časti a až v 35. min pri početnej prevahe znižoval Jozef Hattala, a v nasledujúcej presilovej hre v 37. min vyrovnával Miroslav Neumann, ktorému prihrával Peter Sukeľ. Pavol Gonšenica v záverečnej minúte druhej tretiny opäť posunul Sokol do vedenia. Na začiatku poslednej tretiny vyrovnal Miroslav Michálek po prihrávke od Ľubomíra Gonšenicu. O všetkom sa rozhodlo v závere stretnutia, keď v 56. min využil Peter Sukeľ po spolupráci s Jaroslavom Červeňanským tretiu presilovú hru svojho mužstva v tomto stretnutí. Ten istý hráč potvrdil vedenie HK 01 LM minútu pred koncom. Radko Škácha gólom v poslednej minúte zápasu už iba zmiernil prehru Sokola Ružomberok.

Bobrovec - Pucov 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Góly: M. Profant 3, M. Králik, R. Juráš - J. Povala, V. Maretta, vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Ján Kyseľ a Ján Bukový .

Bolo to dobré vyrovnané stretnutie, v ktorom sa ako prvý presadil v 5. min Milan Profant po spolupráci s Ľubošom Kováčom. Pucovčania odpovedali už v nasledujúcej minúte, keď po prihrávke Radoslava Povalu vyrovnával Jaroslav Povala. Na dlhé minúty potom sa nepresadili strelci ani na jednej strane. Až v 32. min skóroval Milan Profant a ešte v tej istej minúte pridal tretí gól Bobrovca Miloš Králik. Kapitán Pucova Viliam Maretta po prihrávke Jozefa Bečku zaznamenal v 35. min posledný gól svojho mužstva v tejto sezóne. Rastislav Juráš V 38. min stanovil výsledok po druhej tretine. Posledný gól tohto zápasu strelil dve minúty pred koncom Milan Profant po asistencii Ľuboša Kováča. -jb­-