I. LIGA - BASKETBAL - ŽENY

SCP Ružomberok - Istrobanka LS UK Bratislava 114:47

(28:17, 49:30, 87:36)

Body SCP: Kováčová, Pavlíčková a Veselová po 16, Číkošová 15, Lásková 14, Michulková 11, Čiperová 7, Ciulisová 6, Gatialová 5, Bieliková a Růžičková po 4.

Natália Hejková, trénerka Ružomberka: „Po náročnej takmer trinásťhodinovej ceste autobusom z Gdynie, i vzhľadom na silu súpera, som predpokladala zložitejší zápas. Nespokojná som ale bola s druhou desaťminútovkou, ktorú sme vyhrali len 21:13. Celkove ale v prvom polčase naše družstvo inkasovalo príliš veľa bodov - tridsať. Istrobanka sa v útoku „chytila“ po vystriedaní našej základnej päťky, čo ma dosť mrzelo. Pretože práve hráčky „z lavičky“ mali dokázať, že sú oddýchnutejšie. Žiaľ, bolo to naopak. Úvodná pätica - Bieliková, Číkošová, Veselová, Pavlíčková a Kováčová - začala veľmi dobre. Svižne, pohyblivo a aj pekne. Ešteže v druhom polčase sme sa vrátili do „koľají” zo začiatku stretnutia. Po veľkej prestávke dievčatá pridali hlavne v obrane a rýchlo hrali dopredu. Preto sa zrodilo až také vysoké víťazstvo. V druhej polovici stretnutia vlastne bolo jedno, či na ihrisku je prvá alebo druhá „várka“. Za najdôležitejšie považujem, že v druhom polčase sme inkasovali iba sedemnásť bodov. Zároveň nezakrývam, že i v týchto fázach bolo na našej strane aj dosť chýb. Ale i pekných akcií.“

EXTRALIGA - STOLNÝ TENIS - ŽENY

ŠKST VTJ Ružomberok - ŠKST Trnávka 3:7

Body ŠKST VTJ: Lenčová 2, V. Letková 1.

Ľubica Moravčíková: „Z prehry sme sklamaní, tieto body nám v konečnom účtovaní môžu chýbať. Doplatili sme na nekompletnosť. Kvôli študijným povinnostiam sa na stretnutie nedostavila Andrea Letková a jej strata bola citeľná. Mladá Lýdia Zaťková zaskočila zatiaľ iba do počtu. V Trnávke sme vyhrali 6:4 a na rovnaký výsledok sme si v plnej sile trúfali aj doma. Súper vyhral jasne úvodnú štvorhru. V úvode ešte bolo 2:2, ale potom nám už Trnávka ušla.“ - svr -

1. Hygge ako životný štýl
  2. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Viete, ako správne umyť ovocie? Čistá voda stačiť nemusí 6 737

Búrlivé oslavy po zisku titulu pokračovali aj v šatni.

V poslednom vydaní MY Liptovských novín v roku 2020 sme uverejnili rozsiahly článok o hokejových majstroch Slovenska v doraste, ktorými sa pred 20 rokmi stali mikulášski mladíci. Článok sme boli nútení rozdeliť na dve časti. Teraz vám prinášame jeho pokračovanie.

21 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.

25. jan
Testovanie v Bojniciach.

V Liptovskom Hrádku otestovali počas trojdňového (22. - 24. 1.) skríningového testovania na ochorenie COVID-19 dokopy 1857 ľudí.

26. jan
Ružomberok v oranžovom

Futbalisti MFK Ružomberok uplynulý týždeň odohrali ďalšie dve prípravné stretnutia, tiež s mužstvami II. ligy, a to s poradovým číslom dva a tri.