Piatok, 19. august, 2022 | Meniny má Lýdia

Hokej Orava – Liptov

8. kolo

Pucov – MHK Ružomberok 1:7

(1:2, 0:2, 0:3)

Gól: Radoslav Povala, vylúčení: 10:2 na 2.min, Benčík z Pucova 5+DKZ, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Bukový a Bartoš, obidvaja SZĽH.

Pucov po dvoch víťazstvách predchádzajúci deň v Oravskej Lesnej v súťaži o Oravský pohár dokázal s mladými Ružomberčanmi držať krok iba v prvej tretine. Funkcionári MHK Ružomberok sú zrejme nepoučiteľní, a tak aj tento zápas bude mať dohru za zeleným stolom.

HK 01 L. Mikuláš – Sokol Ružomberok 2:8 (0:2, 0:2, 2:4)

Góly: M. Gažo, R. Kacian - J. Kováč 2, R. Trochta 2, R. Kotian 2, K. Szekely, P. Durnota, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Bartoš a Bukový, obidvaja SZĽH.

V zápase o prvé miesto začali lepšie Ružomberčania a Ján Kováč po prihrávke Jána Durnotu skóroval už v 3. min. Tá istá dvojica si to zopakovala aj v záverečnej minúte prvej tretiny. Potom sa hral vyrovnaný hokej a až Karol Szekely v 32. min strelou z polovice ihriska prekvapil inak dobrého Poliačeka v bránke HK 01 LM. Štvrtý gól Sokola pridal najlepší hráč zápasu Roman Trochta v 37. min. Keď hneď v úvode poslednej tretiny skóroval Peter Durnota bolo o víťazovi rozhodnuté. Potom sa dvakrát strelecky presadil Rudolf Kotian a ôsmy gól Sokola zaznamenal v 55. min Roman Trochta. Milan Gažo z Mikuláša znižoval v 52. min a záverečný gól zápasu strelil minútu pred koncom Rastislav Kacian.

Or. Lesná – Liesek 9:10

(3:2, 2:6, 4:2)

Góly: P. Brňák 3, Š. Svinčák 2, M. Laššák 2, Jozef Habľák, Jordan Habľák - F. Furdek 3, M. Babinský 2, V. Koleják 2, V. Franta 2, J. Medvecký, vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Kyseľ a Druska, obidvaja OZĽH.

Keď Viktor Koleják v 2. min a Michal Babinský v 3. min zaznamenali úvodné góly zápasu, zdalo sa, že tento bude ľahkou záležitosťou Liesku. Do konca úvodnej tretiny skórovali už iba hráči Oravskej Lesnej, postupne v 6. min Jozef Habľák, v 12. min Jordan Habľák a v 17. min Milan Laššák. V druhej tretine sa prakticky rozhodlo o víťazovi tohto, vďaka obojstranne slabým brankárom, na góly bohatého stretnutia. Keď Oravská Lesná dokázala v poslednej tretine vyrovnať trojgólový náskok Liesku, vyzeralo to na remízu. Našťastie pre Liesek minútu a pol pred koncom stretnutia rozhodol o víťazstve tvrdou strelou do pravého horného rohu František Furdek po prihrávke Michala Babinského.

D Kubín – Habovka 8:3 (3:1, 2:2, 3:0)

Góly: M. Pročka 2, E. Ďaďo 2, R. Král 2, M. Krkoška, R. Košťan - Ľ. Tamáši 2, Š. Zvara, vylúčení: 4:0 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Druska a Kyseľ, obidvaja OZĽH.

Domáci mali raketový nástup, keď Milan Krkoška skóroval už v 8. sekunde. Druhý gól pridal v 11. min Marián Pročka. Habovka znižovala Ľubošom Tamášim v 13. min. Skóre prvej tretiny uzavrel na začiatku 19. min Emil Ďaďo. Štefan Zvara z Habovky upravil na rozdiel jediného gólu v úvodnej minúte prvej tretiny. Marián Pročka už o necelú minútu opäť zabezpečil Kubínčanom dvojgólové vedenie. Habovčania sa dobre držali a Ľuboš Tamáši v 30. min zaznamenal ich tretí gól. Do konca stretnutia sa ešte štyrikrát strelecky presadili Kubínčania a jednoznačne zvíťazili.

9. kolo

Liesek – D. Kubín 4:21 (2:8, 1:8 1:5)

Góly: M. Babinský 3, M. Pafčuga - M. Pročka 4, R. Košťan 4, R. Kráľ 4, M. Klučinec 2, J. Markovič 2, M. Ješko 2, M. Krkoška, J. Kyselica, L. Badík. vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia:

0:0. Rozhodovali: Kyseľ a Druska, obidvaja OZĽH.

Dolný Kubín potvrdil v tomto stretnutí jednoznačnú úlohu favorita. Prvý gól padol už po 16 sekundách a jeho autorom bol Marián Pročka po prihrávke Františka Kučíka. Dalšie dva góly pridali Michal Klučinec (Robert Kráľ) v 2. min a Róbert Košťan (Milan Krkoška) v 3. min. O dve minúty neskôr sa strelecky presadil kapitán Liesku Michal Babinský. V 8. min pridal štvrtý gól Kubína Jozef Markovič (Michal Klučinec). Na konci 12. min skóroval opäť Róbert Košťan (František Kučík). Potom sa dvakrát presadil kapitán Kubína Marián Pročka. Posledný gól Kubínčanoiv v tejto tretine zaznamenal Jozef Markovič (Michal Klučinec) v 16. min. Druhý gól Liesečanov strelil v 19. min opäť Michal Babinský. Aj nasledujúce dve tretiny boli Kubínčania lepší , čo vyjadrili aj počtom strelených gólov.

Sokol Ružomberok – Or. Lesná 14:4 (7:0, 2:0 5:4)

Góly: P. Durnota 5, R. Krajčí 2, R. Škácha 2, Ľ. Škácha 2, J. Kováč, V. Szabo, K. Szekely - Š. Svinčák 2, J. Habľák, P. Dibdiak, vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Bukový a Bartoš, obidvaja SZĽH.

Skóre stretnutia otvoril už v 1. min Karol Szekely po prihrávke Radka Škáchu. Jednoznačný priebeh potvrdil líder súťaže ďalšími šiestimi gólmi v tomto poradí: v 3. min Peter Durnota (Ján Kováč), v 4.min opäť Peter Durnota ( Pavol Gonšenica), v 7. min Roman Krajčí (Rudolf Kotian), v tej istej minúte pridal piaty gól Radko Škácha po prihrávke Martina Krupu, ten istý hráč sa presadil aj v 16. min po spolupráci s Karolom Szekelym a posledný gól prvej tretiny zaznamenal v 17. min Ľuboš Škácha po prihrávke svojho brata Radka. Jozef Tisoň v bránke Oravskej Lesnej v nasledujúcich dvoch tretinách podržal svoje mužstvo a tak ich zachránil ešte od vyššej prehry. Naopak Radko Škácha, ktorý v poslednej tretine vystriedal v bránke Sokola Ružomberok Petra Lepiša si pripísal na svoje konto „štyri gólové asistencie„.

MHK Ružomberok – HK 01 L. Mikuláš 3:16 (0:6, 2:7 1:3)

Góly: M. Hazucha 3 - V. Bella 4, Z. Maslík 3, M. Gažo 3, P. Sukeľ 2, N. Erhardt, I. Frniak, R. Kacian, M. Neumann, vylúčení: 4:3 na 2 min a MHK Ružomberok 1 x 2+2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Bartoš a Bukový, obidvaja SZĽH.

Favorit zápasu potvrdil svoje postavenie a Zdeno Maslík v 7. min po prihrávke Vladimíra Bellu otvoril skóre. Druhý gól pridal Ivan Frniak v 10. min po spolupráci s Jaroslavom Červeňanským. Ten istý hráč prihrával v 13. min Petrovi Sukeľovi na tretí gól. V záverečných troch minútach prvej tretiny postupne sórovali Bella (Erhardt), Gažo (Červeňanský), Bella (Frniak). Keď v prvej desaťminútovke druhej časti pridali Mikulášťania ďalšie štyri góly bolo o výsledku rozhodnuté. Domáci dokázali aspoň korigovať hattrickom Martina Hazuchu. Za zmienku stojí posledný gól stretnutia, ktorý zaznamenal v 57. min Zdeno Maslík po prihrávke brankára Františka Poliačeka.

Bobrovec – Pucov 9:5 (0:2, 6:2 3:1)

Góly: Ľ. Kováč 5, M. Profant 3, M. Danko - Viliam Maretta 2, Jozef Bečka 2, Ľubomír Maretta, vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kyseľ a Druska, obidvaja OZĽH.

Skóre zápasu otvoril v 3. min Ľubomír Maretta po asistencii Jozefa Bečku. Prvá tretina patrila Pucovu, keď ich podržal veľmi dobrý brankár Jozef Bodorík. Ich vedenie potvrdil v 9. min Jozef Bečka po spolupráci s Jozefom Povalom. Dokonalý obrat vo vývoji stretnutia nastal v druhej tretine, o ktorý sa zaslúžila najmä strelecky disponovaná dvojica Ľubomír Kováč a Milan Profant. Títo skórovali nasledovne: 21. min Kováč (Profant), 25. min Profant po samostatnej akcii, 29.min Kováč (Profant), 36.min Kováč (Zuzaniak), 37. min Profant (Kováč), 38. min Kováč (Profant). Medzitým v 26. min Jozef Bečka po prihrávke Ľubomíra Marettu, naposledy v tomto stretnutí posunul Pucov do vedenia. Bobrovec v poslednej tretine potvrdil svoje zaslúžené víťazstvo. -jb-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pixel Federation nikdy nezarobil ako cez pandémiu
 2. Veterány sú symbolom Kuby. Hemingway ich vlastnil sedem
 3. Hyundai štartuje na Slovensku unikátny Hyundai Plogging Run
 4. Mobilná bezpečnosť sa stále podceňuje. Všetko však máte v rukách
 5. Zdravotná poisťovňa zostala prekvapená. Zaplatila už 30 mil. eur
 6. Radi si veci vyrábate sami? Tento nový časopis je pre vás
 7. Auto bez čakania? VW T-Cross môžete mať hneď a aj so zľavou
 8. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 1. Majstrovstvá Slovenska v hode telefónom sa uskutočnia v sobotu
 2. Veterány sú symbolom Kuby. Hemingway ich vlastnil sedem
 3. Hyundai štartuje na Slovensku unikátny Hyundai Plogging Run
 4. Shell myslí na slovenské komunity
 5. Mobilná bezpečnosť sa stále podceňuje. Všetko však máte v rukách
 6. Čakáte bábätko? Union má preň nachystané veľké množstvo výhod
 7. Agrokomplex 2022
 8. 365.bank si naďalej upevňuje svoju pozíciu plnoformátovej banky
 1. Zdravotná poisťovňa zostala prekvapená. Zaplatila už 30 mil. eur 38 857
 2. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane 18 377
 3. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 11 451
 4. Pixel Federation nikdy nezarobil ako cez pandémiu 6 926
 5. Radi si veci vyrábate sami? Tento nový časopis je pre vás 4 786
 6. Nie som superman, ale viem, že Prešov má na to byť supermestom. 4 218
 7. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky 3 304
 8. Auto bez čakania? VW T-Cross môžete mať hneď a aj so zľavou 2 712

Blogy SME

 1. Miroslav Makyta: Svet podľa Fica a Matoviča
 2. Štefan Vidlár: Je suis fan
 3. Jana Júdová: Príbeh zúfalého pacienta, muža, ktorý sadil stromy
 4. Marián Kozák: Výlet do Bratislavy a Viedne v roku 2015
 5. Nina Erneker: Kde sa dobre varí, tam sa dobre darí
 6. Lucia Žárska: Tesla sa chystá deliť svoje akcie v pomere 3:1
 7. Jozef Sitko: Neopakovateľný veľký vzor z detstva
 8. Michal Legíň: Cesta hrdinov SNP 2021 - 12. časť
 1. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 10 622
 2. Peter Gregor: Cena slobody sa vždy počíta iba v stratených ľudských životoch. 7 814
 3. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom 7 125
 4. Tereza Krajčová: Severné Poľsko: Očarujúci Gdansk, piesočné pláže Sopotu a moderná Gdyňa 4 415
 5. Pavel Macko: Máme ľutovať podnikateľa Hambálka alebo vojnové obete jeho kumpánov? 4 181
 6. Roman Kebísek: Jánošík prepadával ľudí na cestách vyše roka. Od jesene 1711 do zimy 1712/3 3 975
 7. Ján Valchár: Ubjegáj, zájčik, ubjegáj! 3 937
 8. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (12. - 18.8.1922) 3 414
 1. Jiří Ščobák: Fungujú sankcie proti Rusku? Nečaká krach aj nás?
 2. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 4. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 5. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 6. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 7. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 8. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Ilustračná foto, Švošov v bielom.

Šiestoligové Liptovské celky ukazujú, že formu majú, pričom si aj v druhom kole pripísali na svoje kontá cenné víťazstvá.


Ján Svrček 24 h
Rezort Rybníčky

Na mieste nie je vodovod ani kanalizácia.


18. aug
Bešeňová v tmavom, sa počas týždňa predstavila aj v zápase Slovnaft cupu proti Lipanom, ktorým podľahla 2:3.

V 4. lige, majstrovstvo regiónu, sa predstavili všetci traja Liptovskí zástupcovia. Bešeňová uhrala remízu 2:2 a Hrádok aj Štiavnica inkasovali po päť kúskov.


a 1 ďalší 18. aug
Demänová.

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) pristúpi počas nasledujúcich týždňov k obnove ciest v regiónoch Oravy, Liptova a Horného Považia. Financovať to budú z rozpočtu kraja.


TASR 17. aug

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Väčšina nezvestných sa skrýva, pretože je na nich vydaný príkaz na zatknutie.


16. aug

Jeden muž zmizol pred 24 rokmi s hotovosťou 665-tisíc korún, na piatich Kysučanov je vydaný európsky zatykač.


21 h

Na mieste nie je vodovod ani kanalizácia.


18. aug

Jedna z hľadaných osôb uniká pred spravodlivosťou od roku 1999.


17. aug

Blogy SME

 1. Miroslav Makyta: Svet podľa Fica a Matoviča
 2. Štefan Vidlár: Je suis fan
 3. Jana Júdová: Príbeh zúfalého pacienta, muža, ktorý sadil stromy
 4. Marián Kozák: Výlet do Bratislavy a Viedne v roku 2015
 5. Nina Erneker: Kde sa dobre varí, tam sa dobre darí
 6. Lucia Žárska: Tesla sa chystá deliť svoje akcie v pomere 3:1
 7. Jozef Sitko: Neopakovateľný veľký vzor z detstva
 8. Michal Legíň: Cesta hrdinov SNP 2021 - 12. časť
 1. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 10 622
 2. Peter Gregor: Cena slobody sa vždy počíta iba v stratených ľudských životoch. 7 814
 3. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom 7 125
 4. Tereza Krajčová: Severné Poľsko: Očarujúci Gdansk, piesočné pláže Sopotu a moderná Gdyňa 4 415
 5. Pavel Macko: Máme ľutovať podnikateľa Hambálka alebo vojnové obete jeho kumpánov? 4 181
 6. Roman Kebísek: Jánošík prepadával ľudí na cestách vyše roka. Od jesene 1711 do zimy 1712/3 3 975
 7. Ján Valchár: Ubjegáj, zájčik, ubjegáj! 3 937
 8. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (12. - 18.8.1922) 3 414
 1. Jiří Ščobák: Fungujú sankcie proti Rusku? Nečaká krach aj nás?
 2. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 4. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 5. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 6. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 7. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 8. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu