Hokej Orava – Liptov

8. kolo

Pucov – MHK Ružomberok 1:7

(1:2, 0:2, 0:3)

Gól: Radoslav Povala, vylúčení: 10:2 na 2.min, Benčík z Pucova 5+DKZ, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Bukový a Bartoš, obidvaja SZĽH.

Pucov po dvoch víťazstvách predchádzajúci deň v Oravskej Lesnej v súťaži o Oravský pohár dokázal s mladými Ružomberčanmi držať krok iba v prvej tretine. Funkcionári MHK Ružomberok sú zrejme nepoučiteľní, a tak aj tento zápas bude mať dohru za zeleným stolom.

HK 01 L. Mikuláš – Sokol Ružomberok 2:8 (0:2, 0:2, 2:4)

Góly: M. Gažo, R. Kacian - J. Kováč 2, R. Trochta 2, R. Kotian 2, K. Szekely, P. Durnota, vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Bartoš a Bukový, obidvaja SZĽH.

V zápase o prvé miesto začali lepšie Ružomberčania a Ján Kováč po prihrávke Jána Durnotu skóroval už v 3. min. Tá istá dvojica si to zopakovala aj v záverečnej minúte prvej tretiny. Potom sa hral vyrovnaný hokej a až Karol Szekely v 32. min strelou z polovice ihriska prekvapil inak dobrého Poliačeka v bránke HK 01 LM. Štvrtý gól Sokola pridal najlepší hráč zápasu Roman Trochta v 37. min. Keď hneď v úvode poslednej tretiny skóroval Peter Durnota bolo o víťazovi rozhodnuté. Potom sa dvakrát strelecky presadil Rudolf Kotian a ôsmy gól Sokola zaznamenal v 55. min Roman Trochta. Milan Gažo z Mikuláša znižoval v 52. min a záverečný gól zápasu strelil minútu pred koncom Rastislav Kacian.

Or. Lesná – Liesek 9:10

(3:2, 2:6, 4:2)

Góly: P. Brňák 3, Š. Svinčák 2, M. Laššák 2, Jozef Habľák, Jordan Habľák - F. Furdek 3, M. Babinský 2, V. Koleják 2, V. Franta 2, J. Medvecký, vylúčení: 2:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Kyseľ a Druska, obidvaja OZĽH.

Keď Viktor Koleják v 2. min a Michal Babinský v 3. min zaznamenali úvodné góly zápasu, zdalo sa, že tento bude ľahkou záležitosťou Liesku. Do konca úvodnej tretiny skórovali už iba hráči Oravskej Lesnej, postupne v 6. min Jozef Habľák, v 12. min Jordan Habľák a v 17. min Milan Laššák. V druhej tretine sa prakticky rozhodlo o víťazovi tohto, vďaka obojstranne slabým brankárom, na góly bohatého stretnutia. Keď Oravská Lesná dokázala v poslednej tretine vyrovnať trojgólový náskok Liesku, vyzeralo to na remízu. Našťastie pre Liesek minútu a pol pred koncom stretnutia rozhodol o víťazstve tvrdou strelou do pravého horného rohu František Furdek po prihrávke Michala Babinského.

D Kubín – Habovka 8:3 (3:1, 2:2, 3:0)

Góly: M. Pročka 2, E. Ďaďo 2, R. Král 2, M. Krkoška, R. Košťan - Ľ. Tamáši 2, Š. Zvara, vylúčení: 4:0 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Druska a Kyseľ, obidvaja OZĽH.

Domáci mali raketový nástup, keď Milan Krkoška skóroval už v 8. sekunde. Druhý gól pridal v 11. min Marián Pročka. Habovka znižovala Ľubošom Tamášim v 13. min. Skóre prvej tretiny uzavrel na začiatku 19. min Emil Ďaďo. Štefan Zvara z Habovky upravil na rozdiel jediného gólu v úvodnej minúte prvej tretiny. Marián Pročka už o necelú minútu opäť zabezpečil Kubínčanom dvojgólové vedenie. Habovčania sa dobre držali a Ľuboš Tamáši v 30. min zaznamenal ich tretí gól. Do konca stretnutia sa ešte štyrikrát strelecky presadili Kubínčania a jednoznačne zvíťazili.

9. kolo

Liesek – D. Kubín 4:21 (2:8, 1:8 1:5)

Góly: M. Babinský 3, M. Pafčuga - M. Pročka 4, R. Košťan 4, R. Kráľ 4, M. Klučinec 2, J. Markovič 2, M. Ješko 2, M. Krkoška, J. Kyselica, L. Badík. vylúčení: 1:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia:

0:0. Rozhodovali: Kyseľ a Druska, obidvaja OZĽH.

Dolný Kubín potvrdil v tomto stretnutí jednoznačnú úlohu favorita. Prvý gól padol už po 16 sekundách a jeho autorom bol Marián Pročka po prihrávke Františka Kučíka. Dalšie dva góly pridali Michal Klučinec (Robert Kráľ) v 2. min a Róbert Košťan (Milan Krkoška) v 3. min. O dve minúty neskôr sa strelecky presadil kapitán Liesku Michal Babinský. V 8. min pridal štvrtý gól Kubína Jozef Markovič (Michal Klučinec). Na konci 12. min skóroval opäť Róbert Košťan (František Kučík). Potom sa dvakrát presadil kapitán Kubína Marián Pročka. Posledný gól Kubínčanoiv v tejto tretine zaznamenal Jozef Markovič (Michal Klučinec) v 16. min. Druhý gól Liesečanov strelil v 19. min opäť Michal Babinský. Aj nasledujúce dve tretiny boli Kubínčania lepší , čo vyjadrili aj počtom strelených gólov.

Sokol Ružomberok – Or. Lesná 14:4 (7:0, 2:0 5:4)

Góly: P. Durnota 5, R. Krajčí 2, R. Škácha 2, Ľ. Škácha 2, J. Kováč, V. Szabo, K. Szekely - Š. Svinčák 2, J. Habľák, P. Dibdiak, vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Bukový a Bartoš, obidvaja SZĽH.

Skóre stretnutia otvoril už v 1. min Karol Szekely po prihrávke Radka Škáchu. Jednoznačný priebeh potvrdil líder súťaže ďalšími šiestimi gólmi v tomto poradí: v 3. min Peter Durnota (Ján Kováč), v 4.min opäť Peter Durnota ( Pavol Gonšenica), v 7. min Roman Krajčí (Rudolf Kotian), v tej istej minúte pridal piaty gól Radko Škácha po prihrávke Martina Krupu, ten istý hráč sa presadil aj v 16. min po spolupráci s Karolom Szekelym a posledný gól prvej tretiny zaznamenal v 17. min Ľuboš Škácha po prihrávke svojho brata Radka. Jozef Tisoň v bránke Oravskej Lesnej v nasledujúcich dvoch tretinách podržal svoje mužstvo a tak ich zachránil ešte od vyššej prehry. Naopak Radko Škácha, ktorý v poslednej tretine vystriedal v bránke Sokola Ružomberok Petra Lepiša si pripísal na svoje konto „štyri gólové asistencie„.

MHK Ružomberok – HK 01 L. Mikuláš 3:16 (0:6, 2:7 1:3)

Góly: M. Hazucha 3 - V. Bella 4, Z. Maslík 3, M. Gažo 3, P. Sukeľ 2, N. Erhardt, I. Frniak, R. Kacian, M. Neumann, vylúčení: 4:3 na 2 min a MHK Ružomberok 1 x 2+2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Bartoš a Bukový, obidvaja SZĽH.

Favorit zápasu potvrdil svoje postavenie a Zdeno Maslík v 7. min po prihrávke Vladimíra Bellu otvoril skóre. Druhý gól pridal Ivan Frniak v 10. min po spolupráci s Jaroslavom Červeňanským. Ten istý hráč prihrával v 13. min Petrovi Sukeľovi na tretí gól. V záverečných troch minútach prvej tretiny postupne sórovali Bella (Erhardt), Gažo (Červeňanský), Bella (Frniak). Keď v prvej desaťminútovke druhej časti pridali Mikulášťania ďalšie štyri góly bolo o výsledku rozhodnuté. Domáci dokázali aspoň korigovať hattrickom Martina Hazuchu. Za zmienku stojí posledný gól stretnutia, ktorý zaznamenal v 57. min Zdeno Maslík po prihrávke brankára Františka Poliačeka.

Bobrovec – Pucov 9:5 (0:2, 6:2 3:1)

Góly: Ľ. Kováč 5, M. Profant 3, M. Danko - Viliam Maretta 2, Jozef Bečka 2, Ľubomír Maretta, vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kyseľ a Druska, obidvaja OZĽH.

Skóre zápasu otvoril v 3. min Ľubomír Maretta po asistencii Jozefa Bečku. Prvá tretina patrila Pucovu, keď ich podržal veľmi dobrý brankár Jozef Bodorík. Ich vedenie potvrdil v 9. min Jozef Bečka po spolupráci s Jozefom Povalom. Dokonalý obrat vo vývoji stretnutia nastal v druhej tretine, o ktorý sa zaslúžila najmä strelecky disponovaná dvojica Ľubomír Kováč a Milan Profant. Títo skórovali nasledovne: 21. min Kováč (Profant), 25. min Profant po samostatnej akcii, 29.min Kováč (Profant), 36.min Kováč (Zuzaniak), 37. min Profant (Kováč), 38. min Kováč (Profant). Medzitým v 26. min Jozef Bečka po prihrávke Ľubomíra Marettu, naposledy v tomto stretnutí posunul Pucov do vedenia. Bobrovec v poslednej tretine potvrdil svoje zaslúžené víťazstvo. -jb-