Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Vydreté piate víťazstvo nášho majstra

To, čo trénerka ružomberského tímu Natália Hejková

Ružomberok - viackrát pred stretnutím 7. kola B skupiny s Lietuvosom Vilnius zdôrazňovala, sa aj naplnilo. Pohyblivý litovský šampión bol pre basketbalistky SCP veľmi nepríjemným súperom. Aj preto, že ich po dlhšej euroligovej pauze a sviatkoch nezastihlo stretnutie v takej „fazóne„ ako záver roka. Na zreteľ však treba zobrať aj niekoľko dôležitých faktov. Alena Kováčová mala za sebou vyše mesačnú vynútenú zápasovú prestávku kvôli výronu v členku, Sanja Veselová s družstvom netrénovala dva týždne (bola doma v Juhoslávii a jej pobyt sa neplánovane predĺžil pre úmrtie starej mamy), Luisa Michulková sa len dávala dokopy po hnisavej angíne, Michaela Pavlíčková prekonala prechladnutie a Luciu Láskovú na pár dní vyradil z tréningového procesu výron z ligového duelu s Popradom.

Lepšie začali Litovky, ktoré za necelé dve minúty viedli 4:0. Úvodný domáci kôš na začiatku 3. min. zaznamenala Bieliková po samostatnom vniknutí. Po trojke Muraškinovej bolo 2:7. V 5. min. sa Veselová spoza trojbodového oblúka postarala o prvé ružomberské vedenie v tomto stretnutí - 9:8. Kto si ale v pomerne riedko zaplnenom hľadisku myslel, že už prichádzajú chvíle „Ruže„ veľmi sa mýlil. Úplne voľná Valužyté „otočila„ na 9:10, a to bol začiatok 10-bodovej šnúry Vilniusu. Tú neprerušil ani domáci oddychový čas, v ktorom N. Hejková zdôrazňovala dievčatám, že je to bez obrany a pohybu. Po trojbodovom pokuse Muraškinovej viedli hostky v 8. min. 18:9 a o malú chvíľu mali vôbec najvyšší, jedenásťbodový náskok - 22:11. V závere prvej štvrtiny sa o skorigovanie nepriaznivého stavu postarali Michulková a Veselová.

Začiatok druhej štvrtiny jednoznačne patril domácim basketbalistkám. Tie štvorminútovku vyhrali 10:1 a už to v Koniarni bolo oveľa veselšie. Na tabuli svietil stav 26:23. Keďže Ružomberčanky sa ani v ďalšom priebehu „nezabudli„ na svoje útlmové fázy, všetko bolo aj trojbodového vedenia Vilnius - 26:23. Chvíľku koše padali na oboch stranách, aby koncovka prvého polčasu vyznela v prospech hostiteliek. Tie v rozpätí troch minút zmenili stav z 31:32 na 38:32.

Druhopolčasové dejstvo trojkou odpálila Muraškinová. V 24. min. však Ružomberčanky viedli o osem bodov (43:35), o tri minúty neskôr sa svojmu súperovi o vzdialili o desať bodov (51:41) a dve minúty pred naplnením tretej štvrtiny ich náskok narástol až na 15 bodov (58:43). Po tejto parádnej epizóde SCP sa zdalo, že litovský osud sa naplnil. To by ale Hejkovej tím si nesmel vybrať ďalší „oddychový čas„. Ružomberským dievčatám sa absolútne prestalo dariť, čo súper stopercentne využil. Doslova stal z kolien, keď úsek od 30. do 34. min vyhral 17:0. Čiže Vilnius išiel zase do vedenia - 60:58. Ešteže v pravý čas sa domáceho basketbalistky zbavili nevídaného herného kŕča a hlavne silou vôle zakontrovali. Michulková vyrovnala, Kováčová upravila na 62:60 a po skevlých trojkách Veselovej a Michulkovej v 36. min. Ružomberčanky mali k dobru veľmi nádejných osem bodov - 68:60. Keď do záverečného klaksónu chýbalo 1:40 min. Nikonovaite stiahla na rozdiel štyroch bodov - 70:66. A keď po Bielikovej strate lopty neprišla pohroma pre domáci kôš, naopak vzápätí Pavlíčková zmenila skóre na 72:66, piate víťazstvo „Ruže„ po dramatickej zápletke malo už naozaj reálne kontúry. Potom Michulková premenila jednu šestku a na druhej strane Marčauskaité spálila „tutovku„. Po dva úspešné trestné hody Kováčovej a Pavlíčkovej boli „bodkou„ tohto zaujímavého, hoci basketbalovo nie najskvostnejšieho duelu v Koniarni. JÁN SVRČEK

1. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?
  2. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí
  3. Štúdium ekológie, dizajnu či tech-inovácií je životný štýl
  4. Maturuješ? Vyber si oblasť uplatnenia a študuj čo ťa baví!
  4. Venujte na Vianoce darček plný informácií
  5. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  6. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  7. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Stanislav Bomba rozhodoval najvyššie súťaže a vymodeloval aj vlastnú píšťalku

Odmala sa skamarátil s futbalom a ten je dodnes jeho srdcovkou. Stále mladíckym elánom obdarený a v dobrom zdraví, bývalý prvoligový futbalový rozhodca a ešte aktívny delegát Stanislav Bomba 13. novembra prijímal gratulácie k svojim okrúhlym 70. narodeninám.

Stanislav Bomba

Najlepší kanonier VIII. ligy dal päťku Liptovským Revúcam

Na čele tabuľky strelcov VIII. ligy po jedenástich odohraných kolách tróni Miroslav Zelený (TJ Gôtovany) s 12 nástrelmi, pred 11-gólovým triom Petrom Bistiakom (Hrboltová), Petrom Guráňom (Liptovský Trnovec) a Martinom Rázgom (Štiavnička).