Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

365 dní roku 2002 v liptovskom športe

Január

* Vážení priaznivci športu v regióne Liptov. Zrekapitulujme si spolu športové udalosti uplynulého roku. Cieľom tejto rekapitulácie nie je niekoho uraziť. Naopak, všetkých športovcom si vážime, aj keď si na ich úkor urobíme v nasledujúcich riadkoch trošku „srandu„. Príjemnú zábavu vám želá športové oddelenie týždenníka Liptov. * Rýchlosť majstra bol ničivá (nie na WC, ale v zápase 6. kola EL, v ktorom Žabky zdolali Ramat Hašaron o 29 bodov). * Futbalisti MŠK SCP začali prípravu so staronovým trénerom Vladimírom Rusnákom. * V prvom minuloročnom čísle týždenníka Liptov ste si mohli prečítať aj 365 dní v športe z roku 2001. * Mikulášski hokejisti Čop s Trochtom mali ísť do Švédska. (Zaujímavé, že najskôr do najvyššej súťaže a potom stále nižšie. Nakoniec teda ostali v Liptove). * Priniesli sme vám prvý kupón súťaže o loptu s Pelého podpisom. * Futbalista Klimpl odišiel na anketu Jedenástka roka rovno z nemocnice. * Úspechy liptovských bitkárov (nie krčmových) stále pokračujú. * Šachisti sa opäť ponamáhali v Ružomberku. Určite mali aj svalovicu (len si neviem predstaviť kde). * Prvým majstrom Liptova v mariáši sa stal (známy funkcionársky mág) Milan Mikušiak. * Hokejbalisti zo Slovenska si zmerali sily v Ružomberku. * Futbalisti MŠK SCP Ružomberok „zarezávali„ na sústredení v Turčianskych Tepliciach. * V Demänovej jazdila na lyžiach krava Milka a žiaci súťažili v Milka Cupe. * Ako inak. Na začiatku minulého roku mali krízu futbalisti Ružomberka. Majský chcel sedieť na stoličke klubu, ale čakal márne. Dnes čaká márne na slobodu a sedí v Ilavskej base. * Pripomenuli sme si mená liptovských olympionikov. * Ružomberské basketbalistky rozniesli na palubovke Wuppertal. * Hokejista HK 32 Vladimír Urban si zobral batôžtek, v ktorom mal napečené buchty a šiel na vandrovku do Košíc. * V L. Mikuláši ocenili najúspešnejších športovcov mesta za rok 2001. * Taekwondisti dali o sebe vedieť - konečne kolega Kováč. * Šéfom hokeja v Ružomberku sa stal M. Kašák. * A opäť hokejbal v Ružomberku - tentokrát Slovakia Open Cup. * Hrdý bol tajomník nováčika v najvyššej oblastnej futbalovej súťaži Jaroslav Slačka z Vlách.

Február

* V Bratislave zložili olympijský sľub dvaja Liptáci - bežci na lyžiach Mihoková a Bátory (sľúbili prezidentovi, ten sľúbil nám a dobre viete, ako tie všetky sľuby skončili). * HK 32 začal dávať šancu juniorom (no čo, nemali peniaze na hráčov). * Aj v Ružomberku vyhlásili najlepších športovcov za rok 2001. * Futbalisti MŠK SCP prvý raz na tráve (tá sezóna aj tak vyzerala). * „Papiernici„ opäť začali investovať do futbalu. * Podtatranská stop sa blížila, blížila..., ale nakoniec neprišla, či prišla? * Hokejista Cibák sa ocitol v Tampa Bay Lighting. * Uzatvorili káder MŠK SCP. * Žabky čakal zápas o prvé miesto (čítajte ďalej, dozviete sa, ako sa to skončilo). * Tréner ružomberských futbalistov sa nebál smelých plánov (dnes už plánuje niekde inde). * Liptovskí mariášisti majú svoju hymnu. * A opäť úspešní bitkári - taekwondo, kick box, karate a stolní tenisti z L. Jána (údajne). * Tento mesiac patril mladým - atlétom, lyžiarom, basketbalu, futbalu. * V regióne sa darilo aj favoritom stolnotenisových súťaží. * Stále ste hrali o Pelého loptu. * Odmenili sme najlepšieho tipovača - Jaroslava Slušňáka. Televízor mu odovzdal vtedajší šéfredaktor Miroslav Parobek. * Hokejisti HK 32 L. Mikuláš podľahli Zvolenu 2:0. * Takže, tie naše basketbalistky prehrali s Bourges len o štyri body. Vraj rozhodol nešťastný koniec. * Začala sa aj najvyššia slovenská futbalová súťaž. * Úspešní stolní tenisti z L. Jána. * Úspešní boli taktiež aj študenti a študentky v stolnom tenise z Ružomberka. Na „svet„ však postúpili iba dievčatá. * Hokejistom HK 32 opäť išlo: Nitra - LM 7:2, LM - ZA 3:4, Skalica - LM 3:0 (nevadí). * Začali sa šíriť klebety, že Jerguš Bača sa vráti do Liptovského Mikuláša... * Ružomberské basketbalistky získali ďalšiu povinnú výhru, tentokrát s Botassporom (o 29 bodov). * Futbalisti Hubovej sa chceli pobiť o postup (hamujte, chlapci!). * Futbalisti Ružomberka začali ligu impozantne.

Marec

* Hokejisti HK 32 začali trápiť v play off bratislavský Slovan. * Ružomberčanky čakal zápas o druhú priečku s Comom. * V drese futbalistov MŠK SCP Ružomberok sa objavil mladý Žofčák. * Historické prvé víťazstvo hokejistov HK 32 L. Mikuláš na bratislavskom ľade v extralige. * Stolní tenisti Verimexu zvýšili svoj náskok na osem bodov. * V najvyššej regionálnej súťaži v stolnom tenise, v šlágri 17. kola rozdrvila rezerva Černovej vedúci SCP C. * Víťazom Oravsko-Liptovskej hokejovej ligy sa stali hokejisti Sokola Ružomberok. * V prvom domácom zápase remizovali futbalisti Ružomberka s Prešovom 0:0. * Prekvapujúce trápenie hokejistov Slovana s Liptákmi (výborne chlapci, keby ste tak pokračovali aj v budúcnosti.Vy ste však nepokračovali...). * Basketbalistky SCP zdolali Como. * Pre futbalistov Jamníka bola jeseň nepriaznivá a nevydarená (vyčkaj času, ako hus klasu). * Podvedení hokejisti liptovskomikulášskeho B-mužstva. *

V Ružomberku založili šachový klub Liptova. * Odštartovala I. liga vo vzpieraní mužov. * Na športových stranách týždenníka Liptov sme vám už pripravili pravidlá Vašej tipovacej ligy. Žiaľ, niektorí ste ich vôbec nečítali, alebo nepochopili. Vaša škoda. * Cibák zaznamenal prvý gól v NHL. * Zázrak sa napokon nekonal. Slovan zdolal L. Mikuláš jednoznačne 7:1. * Futbalisti MŠ SCP Ružomberok podľahli Púchovu 0:1. A už sa to vezie. * Zemetrasenie nastalo aj v kádri Tatranu VA L. Mikuláš. Futbalisti dokonca omdlievali od strachu. * Tréner futbalistov Ľubochne K. Hrnčiar nebol pred sezónou bojovne naladený. Možno v kútiku duše. * Tréner hokejistov L. Mikuláša Ján Šimčík bol spokojný, že si neurobili hanbu. * Aj hokejisti juniorov mali finále na dosah ruky. * V Liskovej sa chystali futbalisti na oslavy futbalu v obci. * V poslednom marcovom čísle sme vám priniesli kompletné vyžrebovanie regionálnych futbalových súťaží. Dobrá vec, však? Ale ja sa na nej vždy narobím ako kôň. * Hokejové mikulášske B-mužstvo zatiaľ s otáznikom.

Apríl

* Ružomberské basketbalistky sa po šiestykrát dostali do európskej štvorky. Blahoželáme! * Mandičová, Bieliková aj Hejková boli šťastné, a kto by nebol? * V aprílovom čísle týždenníka Liptov ste mohli nájsť kupón Vašej tipovacej ligy. Nebol to prvoaprílový žart, lebo číslo vyšlo v utorok 2. apríla. * Pretláčač Gazdarica skončil na ME tretí. * Ružomberskí futbalisti prekvapili tipujúcich výhrou v Petržalke. Priznám sa, že aj mňa. * V Smrečanoch-Žiari bol Beho do vrchu rekordný. * Futbalisti MŠK remizovali so Žilinou 0:0. * Víťaz Švošovskej pätnástky Peter Ondruš bol prekvapenie, aj pre neho samého. * Tesné rozdiely vo vzpieračskej lige dorastu. * Mikulášski plavci boli úspešní. * Futbalisti Tatranu začali veľký boj o záchranu v súťaži. * V najvyššej oblastnej futbalovej súťaži sa v 15. kole nedarilo domácim. * Beh oslobodenia v Likavke paradoxne pre Ukrajinca Toptuna. * Ďalší úspech taekwondistky Cehlárovej, zverenkyne kouča Františka Kováča. Však ho poznáte? * Na čelo najvyššej oblastnej futbalovej súťaže sa dostal Bobrovec. Ondrašová bola na chvoste tabuľky s jedným bodom. * Riaditeľom HK 32 VA L. Mikuláš zostal opäť Vlastimil Škandera, ktorého vybrali z deviatich uchádzačov. Blahoželáme! * Volejbalistky L. Hrádku opäť na Majstrovstvách Slovenska. * Disciplinárna komisia opäť „zjazdila„ niektorých hráčov, funkcionárov, rozhodcov. Ich však naopak zjazdili vlastné manželky. *

V. liga pokračovala zápasmi 17. kola. V IV. lige Lisková vážne ašpirovala na postup vyššie. * V derby zápase Stankovany - Bobrovec 0:3. * Basketbalistky Ruže si výsledkami vo Final Four EL pošramotili meno. (Najhoršie to asi bolo v prehliadke v plavkách). No nevadí, nie sme všetci dokonalí. * Na Medzinárodnom liptovskom slalome kraľoval Peter Cibák. * Mikulášski hokejisti začali letnú prípravu. Najskôr v Lodenici a potom sa presunuli do „Skíčka„. * Prekvapenie kola I. triedy vo futbale Ondrašová - Stankovany 2:0.

Máj

* V Malužinej bežali Malužinskú desiatku, povzbudzovali ich občania Malužinej a pohár víťazovi odovzdal starosta Malužinej (asi). * Starí páni - hokejisti Old boys L. Mikuláš vyrazili do sveta. Zúčastnili sa turnaja Budweiser Cup 2002. Nie v pití piva, ale v ľadovom hokeji, tvrdili. * Natália Hejková bola aj s odstupom času sklamaná, ale nie z nešťastnej lásky. Z vystúpenia na Final Four EL. * Liptákom sa v 19. kole IV. ligy vo futbale darilo. * A je to tu. Eufória po majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji vrcholí. Vyspovedali sme dvoch majstrov sveta - Liptákov, Baču a Urama. * Futbalisti MŠK SCP podľahli Prešovu 2:0. * Basketbalistky Ružomberka siahajú na trinásty titul. Jasná záležitosť. * Michaela Pavličková odišla do kempu WNBA. Tak čau! * Na Medzinárodnom tatranskom slalome získali Liptáci tri prvenstvá. * Novým trénerom hokejistov MHK 32 L. Mikuláš je František Hejčík. * Na Behu oslobodenia Bodíc sa zúčastnilo vyše 160 pretekárov. * Futbalisti Tatranu VA remizovali s Kremničkou. * Liptovskomikulášski hokejisti boli na výbehu okolo Vrbického plesa v Jasnej. * V L. Mikuláši sa uskutočnil Večer hviezd. Chobot ohol klince, Krajčík sa trápil s pivom, Uram sa trápil so Žigalovou a Germánus sa trápi sám so sebou. * Basketbalistky Ruže pokračujú v spanilej jazde. Na kom? No predsa na palubovkách za ďalším titulom! * Marek Uram si na šampionáte nezahral tak, ako túžil. Našťastie! * Prezident Tatranu VA nevidí budúcnosť až takú čiernu. Pán prezident, to chce asi okuliare. * Futbalista Viliam Hyravý sa lúčil v Ružomberku s vrcholovým športom. * Hokejista Jegruš Bača sa zas vyrozprával na celej novinovej strane. * Žabky oslavovali titul. Boli na radnici a Bieliková bola pri všetkých tituloch. * Naši slalomári boli úspešní v Čunove (úspechom je, že sa ani jeden z nich neutopil). * Na Agroletisku v Gôtovanoch lietali strigy na metlách. Prítomná bola aj kolegyňa Zimánioví (priznala sa). * Úspešné volejbalistky z L. Hrádku.

Jún

* V BK SCP začali riešiť existenčné otázky. Táák, a už to začalo. * Bude hokejista MHk 32 Juraj Halaj v Slovane? Určite bude. * V 1. kole Svetového pohára vo vodnom slalome len štyri lode. * Cez víkend vodní slalomári o nomináciu do reprezentácie. * V Likavke sa uskutočnilo krajské kolo v malom futbale. * Kánová skončila prvá na otvorených majstrovstvách Talianska. * V liptovskom derby V. ligy Palúdzka - Dúbrava 4:0. * Na Majstrovstvách Slovenska a 4. kole Slovenského pohára vo vodnom slalome zostali tri tituly doma. * V L. Mikuláši sa uskutočnila autogramiáda majstrov sveta v ľadovom hokeji - P. Pucher, Uram, Smrek, Bača, Lašák, Staňa a jeho kamoššš Staňa. Mladé, ale fakt mladé „šumienky„, takmer zvalili Dom služieb. * Horolezecký duatlon odolal. * Víťazmi hokejbalovej ligy v L. Mikuláši sa stali hráči Green Power. * V L. Mikuláši pripravujú otvorenie Plaveckého klubu Delfín. * V IV. lige bodovali iba Hrádočania. * V piatej lige porazila Z. Poruba L. Lúžnu. * Pre futbalistu Fabuľu je Ružomberok ako východisko. * V Z. Porube sa uskutočnili Preteky športových dvojíc. Jeden z dvojice pil pivo a druhý pol deci. * Aj športoví strelci v L. Mikuláši začali ligu. * Prezident ružomberského futbalu Bezák je v rozpakoch. * V L. Mikuláši sa opäť uskutočnila veľmi obľúbená Raftária. Bolo to fakt super. * Liptáci boli v IV. lige na prvých miestach. * V derby zápasoch piatej ligy skončili všetky rovnakým výsledkom - 3:1. * Futbalisti Tatranu remizovali s Martinom. * A čo nové v I. triede? V zápase Vlachy - Bobrovec 2:2 sa rozhodlo už v 9. min. * Záver letnej prípravy hokejistov MHk 32 bude na sucho, teda na suchu. * Mikulášski vodní záchranári boli opäť úspešní. * Bobrovec opäť postúpil do V. ligy. * Tretia liga patrí Ľubochni. * Takmer isté kontúry kádra MŠK SCP Ružomberok. * Nominácia na Majstrovstvá Európy vo vodnom slalome je už jasná. * Odbehli si opäť Ondrašovskú horičku. * Tak to bol jún 2002.

Júl

* Futbalisti MŠK SCP Ružomberok si zatrénovali s novými posilami v Ružomberku. Tréner Rusnák sa nechal počuť, že potrebujú zakončovateľa (to sa ukázalo ako pravda). Všetko sledoval objektívom nového fotoaparátu zúrivý reportér Kaprálik. Bývalý ružomberský futbalista Klimpl siahal na český pohár s Viktorkou. * V Tatrane VA opäť pokus - tentokrát výmena trénera. * Na L. Mare sa uskutočnili Národné preteky motorových člnov. * Vo futbalovom mužstve L. Hrádok vládla po skončení súťaže spokojnosť. * Prestup útočníka Halaja do Slovana stále neuzavreli (zatiaľ). * Tréner ružomberských futbalistov neskrýval svoje obavy. * Bezák naopak veril, že sila mužstva pôjde postupne hore. * V každom futbalovom mužstve v regióne začalo bolenie hláv. Kde, ako, ale hlavne za čo, posilniť káder pred ďalšou súťažou. Viaceré rozhovory vás o tom mohli presvedčiť. * Vodní slalomári boli na sústredení vo Francúzsku. * Na Majstrovstvách Európy vo vodnom slalome získali Liptáci štrnásť medailí. Slovensko sa stalo najúspešnejšou krajinou na spomínaných pretekoch. * A opäť problémy liptovských futbalových funkcionárov. * Hokejisti MHk pred sezónou

s rovnakým rozpočtom a bez výrazných zmien * Á, máme tu zaujímavú kauzu. ŠTK, Lúčky a Smrečany-Žiar na nože. Chceli sa iba hádať. Férovka pred krčmou sa nakoniec nekonala. * Ružomberskí futbalisti remizovali so Slovanom Bratislava. * Letná hokejová škola v Liptovskom Mikuláši bola aj s osobnosťami mikulášskeho hokeja. Martin Cibák z Tampy Bay priznal, že ho najviac bolia hlasivky. * Máme tu vyžrebovanie regionálnych futbalových súťaží. Takže onedlho nám opäť začína futbal. Pre vás zaujínavé a pre mňa..., ale to už som spomínal. * V treťom kole SP vo vodnom slalome zvíťazili aj Hric - Vajs a Martikán. * Ružomberskí futbalisti získali v prvých troch zápasoch sedem bodov. Bilancia ako bič! * O podobe basketbalovej Ruže zatiaľ nevedel nikto nič povedať. Keby vedeli, asi by taktiež nepovedali. Lebo by nemali slov, ako my. * Jerguš Bača sa krvou upísal Liptákom.

August

* Začali sme s ďalším kolom obľúbenej súťaže Vaša tipovacia liga (sľubujem, že aj na jar 2003 máme pre vás pripravené veľmi atraktívne ceny). Súťažiť s Liptovom sa naozaj oplatí!. * Prezident Tatranu VA L. Mikuláš M. Mikušiak sa musel vrátiť z dovolenky. Nie preto, že by sa mu tam nepáčilo, alebo tam bolo škaredé počasie. „Jeho„ futbalisti prehrali na pôde Turčianskch Teplíc iba 7:0. * Liptovská bežkyňa Ľ. Šunová oslavovala - všetko najlepšie. * V L. Mikuláši sa uskutočnili Preteky olympijských nádejí vo vodnom slalome. * Tipovať sa u nás oplatí! Potrdil to aj víťaz tipovacej ligy Viliam Tarač, ktorému sme odovzdali farebný televízor. No, nehovoril som, že sa oplatí tipovať! * Rozhodol som sa, že basketbalistky Ružomberka odohrajú prvý zápas EL doma. A navyše som rozhodol, že v ich skupine budú traja účastníci tohtoročného Final Four EL. Dobre som rozhodol, že? * Hokej v Liptove oslavoval okrúhle výročie. * Na čele tipovacej ligy bol Ján Ferianc z Lúčok. * V najvyššej oblastnej futbalovej súťaži vo futbale bolo čelo tabuľky vyrovnané. * Na Kriváni fúkal taký vietok, že odfúkol štátny symbol. Ešte šťastie, že neodfúkol tajomníka oblastného útvaru Slovenského zväzu telesnej kultúry. * Dubnickí futbalisti nadelili Ružomberčanom päťku. * V liptovskom derby piatej ligy Bešeňová - Dúbrava 1:1. * Černová zatiaľ viedla futbalovú súťaž. * Ružomberskí futbalisti už štyrikrát za sebou nebodovali. * Trénerovi Rusnákovi chýbali v mužstve hlavne futbalové osobnosti. * Ľudmila Šunová pokrstila svoj príbeh - V teniskách a kroji okolo sveta. * V Liptovskom Hrádku sa uskutočnil Pohár SNP vo volejbale. * Nad basketbalovou Ružou sa už začali sťahovať české mraky. Takže, v ktorých vreckách sú tie korunky? * V Liptovskom Mikuláši sa hral na námestí streetbal. Tam korunky asi nechýbali. Ale za to chýbali nervy niektorým spoluobčanom. * Alena Kánová sa stala majsterkou sveta. * V Ružomberku špekulujú s našimi Žabkami. * Futbalisti Jamníka začali šliapať na päty Černovej.

September

* V Ružomberskom futbale sprísnili režim a nasolili pokuty. Pomohlo? Nepomohlo! * Z kádra basketbalistiek ešte nikto neodišiel. Veľa ľudí sa tomu čudovalo. * Liptovskí odchovanec Peter Sejna ponuky z NHL zatiaľ odmieta. * Liptovskí kickboxeri boli úspešní na svetovom šampionáte. * V L. Mikuláši sa uskutočnila Okresná strelecká liga. * V Liskovej oslavovali sedemdesiate výročie organizovaného futbalu v obci. Hrali futbal, jedli, pili, až do rána bieleho. * Tréner MHk 32 František Hejčík chce reálne stanoviť ciele a posilniť útok. * Futbalisti MŠK SCP potrebujú posoliť oživením. * V Račkovej doline sa uskutočnilo zápolenie minikár. * Na Behu okolo Sliačov padol (z mosta, skaly, stoličky, stola,...) starý rekord. Asi to prehnal s pivom. * Futbalisti Tatranu opäť prehrali, tentokrát 1:0. * Ružomberskí futbalisti prehrali v prvom kole Slovenského pohára so S. Ľubovňou 2:1. V lige podľahli Žiline 3:1. Hanba na moju šedivú hlavu! * Tréner Rusnák radšej nastúpil na dovolenku a do ringu vsotili Hyravého. * Futbalisti Ružomberka nepokazili prezidentovi dovolenku, ale narodeniny. *

V L. Mikuláši si zahrali kráľovskú hru osobnosti. * Mladý pretekár BMX Podbreziny Jakub Brziak bol opäť úspešný. * Po siedmom kole v najvyššej oblastnej futbalovej súťaži mohli byť smutní v Kvačanoch, lebo boli stále bez víťazstva. Naopak Jamník šliapal na čele tabuľky s päťbodovým náskokom pred smutnejšou Černovou. Stredne smutná bola Hubová, ktorá bola v strede tabuľky. * Hyravý sa pri A-mužstve Ružomberka riadne zapotil. Ďalší zápas bez bodu. Hokejisti MHk 32 prehrali so Zvolenom i Košicami. V oboch rozdielom troch gólov. * V Liptove sa bavkali modelári s vetroňmi. Dosiahli však aj veľmi pekný úspech. (To aby si sa neurazila, Zuzana.) * Marián Mako Székely opäť neobsedel doma. Bol sa trošku poflákať na Mont Blancu. * Jedni slalomári v Brazílii a druhí v Poľsku. To sa niekto má! * Gerhát s Rusnákom sa rozlúčili s hráčmi MŠK SCP. Údajne sa to zaobišlo bez tvrdých pästí či sĺz.

Október

* Ružomberskí futbalisti konečne po troch mesiacoch zvíťazili. Veľkú radosť z víťazstva mal i nový tréner - nakoniec Bogdanovský. * Tréner MHk 32 František Hejčík uznal, že realita je taká, aká je. * Rozhodca Bodák po hokejovom zápase zistil, že mu niekto na aute spravil menšie kozmetické úpravy. Vyplakal sa všetkým naokolo. * Marián Kulizák z L. Mikuláša bol úspešný - najúspešnejší na svetovom šampionáte v kickboxe. * Tréner MŠK SCP Ružomberok Bogdanovský si myslí, že sa rozhodol správne. O čom? Mali ste si prečítať. * Pretláčač Peter Gazdarica z Ružomberka sa stal majstrom sveta. V Egypte sa však poriadne nenajedol, ani nepoobzeral obnažené exotické krásky. * V BK SCP Ružomberok stále k horšiemu. * Brankár MHk 32 Ján Laco má pred sebou hviezdnu budúcnosť. * Cyklisti, rybári, vzpierači i stolní tenisti z Liptova boli úspešní. * Otvorili Dni športu 2002. * V Liptove sa stretli traja majstri sveta. Pretláčači - Germánus a Gazdarica a hokejista J. Bača. * Mesto L. Mikuláš si vyplávalo v celoslovenskej štafete trináste miesto. Teda, my sme ho vyplávali pre mesto. Nie mesto pre nás, alebo naopak? To je jedno. Patrí nám trináste miesto. * Mestský plavecký klub v L. Mikuláši dostal zelenú. * Futbalové triedy v L. Mikuláši sa zatiaľ osvedčili. To nás teší. * Basketbalistky SCP Ružomberok sú už „nažhavené“ na Euroligu. * V L. Mikuláši slávnostne otvorili nové hokejbalové ihrisko na Podbrezinách. * Ružomberskí futbalisti získali dôležité šesťbodové víťazstvo s Trenčínom Ale im to sype, však? * Mariettu Žigalovú vyprovokovala v Ružomberku super atmosféra. A mňa by vyprovokovala Marietta Žigalová. Chlapi, vás nie? * Šláger kola v najvyššej oblastnej futbalovej súťaži skončil deľbou bodov. Černová remizovala s Jamníkom 1:1. Až moc ideálne. * Tabuľku v tejto súťaži uzatvárali chlapci z Vlách.

November

* Kapitán MHk 32 L. Mikuláš Jerguš Bača chce svojimi skúsenosťami i výkonmi pomôcť mužstvu. * Ochotný Jaro Hric začal pripravovať na domáce zápasy liptovských hokejistov bulletin. Jarko, povedal ti už niekto aspoň ďakujem? * Takže ružomberské Žabky nakoniec nastúpia na euroligové zápasy. Držíme palce. * Futbalisti Tatranu vyšli opäť naprázdno. * Víťaz jesennej časti tipovacej súťaže prevzal mobilný telefón Nokia 3410. * Obrancovia MHk 32 Devečka s Urbanom reprezentácii SR. * V Závažnej Porube sa na futbalovom ihrisku opäť kradlo. * Žabky nečakane zdolali Šopron. * Brankár MŠK SCP Mucha mal svoj veľký deň. * V B. Bystrici sa uskutočnila súťaž Banskobystrická muška. * Útočník MHk 32 Ján Pleva potvrdil, že majú na vyššie umiestnenie. Potvrdili to aj Devečka s Urbanom svojou hrou proti drahým susedom. * Bývalý brankár MHk 32 Križan dostal mastnú pokutu. Volajte ma lentilka! * Žabky opäť úspešné. Tentokrát s Rosom Carares. To nie je herec, ale klub. * Na Podbrezinách otvorili slávnostne žiacku hokejbalovú ligu. * Brankár Mucha chtiac-nechtiac oklamal Trnavčana. * Basketbalistka Alena Kováčová povedala, že sa nemajú za čo hanbiť. Myslela tým zápas s Gdyňou. A mala pravdu. * Náš majster mal v tomto zápase tretí triumf na dosah ruky. Keby to tak vyšlo, celý basketbalový svet by zostal s otvorenou h..... Nevadí dievčatá. * A máme tu opäť stolný tenis. * Vedenie MHk 32 Liptovský Mikuláš dostalo zálusk na svojho odchovanca Cibuľu a útočníka Spišskej Mravca. * Gymnastky súťažili v L. Mikuláši a darilo sa im. * A rozhodlo sa. V Tatrane VA L. Mikuláš dozrel čas na profesionálov. * Zaujímavé výsledky hokejistov MHk 32: L. Mikuláš - Skalica 2:9, Trenčín - L. Mikuláš 8:2. * Vo vašom týždenníku Liptov sme vám priniesli (ako na podnose) podujatia z toh-

toročných Dní športu 2002. * V Ľubochni sa opäť stretli starí alebo starší (aby sa niekto neurazil) páni, ktorí si zmerali sily za zelenými stolmi.

December

* Ružomberské basketbalistky sa pripravovali na zápas v EL v Parme. * Liptovskí kickboxeri zvládli úspešne Slovenský pohár. * Alena Kánová sa na ružomberskom jarmoku výborne zabavila a navyše získala aj celkom mastný šek. * Smutná správa. Známa anketa o Najlepšieho futbalistu roka nebude tentokrát v Ružomberku. * Liptovskomikulášska hudobná skupina Ploštín Punk pripravuje svoje nové CD.

A čo to má spoločné so športom? V tom istom období uzrie svetlo sveta aj hymna pre hokejistov MHk 32. * Silák Juraj Krajčík skončil v Trenčíne sa súťaži Najsilnejší muž Slovenska 2002 na treťom mieste. * V Liptovskom Mikuláši ocenili najlepších futbalových trénerov. * Podľa viacerých vyjadrení ružomberský futbalový klan ešte takú jeseň nezažil. * Erik Bogdanovský mal veľkú radosť zo štyroch šesťbodových víťazstiev. Tie dosiahli futbalisti MŠK už pod jeho taktovkou. * Spokojný bol aj kapitán mužstva František Mikuláš. * Futbalisti Palúdzky majú druhú najlepšiu obranu v piatej lige. Avšak ani počas jesene im to moc nesypalo do súperovej brány.

Vážení športoví priaznivci. Viac sme nechceli venovať mesiacu december, lebo je to ešte nedávna minulosť a určite ju máte v čerstvej pamäti. Dúfame, že ste strávili príjemné chvíle pri rekapitulovaní športových udalostí v našom regióne za uplynulý rok. Neostáva nám nič iné iba veriť, že aj rok 2003 bude taký bohatý a úspešný pre liptovských športovcov. Im, ale aj vám prajeme veľa úspechov nielen v športovom, ale aj súkromnom živote. Zostaňte nám verní, tak ako my, zostávame vám!

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 2. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 3. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 4. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 5. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 6. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 7. Lenivý brunch s Muchom
 8. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 9. VÚB banka ešte viac posilní leasingové služby
 10. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny
 1. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 2. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 3. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 4. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 5. Do portfólia Proxenty pribudol projekt na Šancovej
 6. 60 rokov tradície s ekologickým srdcom a modernou víziou
 7. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 8. Keď ekológia spája
 9. Wüstenrot predstavuje novú stratégiu pre slovenský trh
 10. Na zmenu zdravotnej poisťovne vám po novom stačia 3 minúty
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 11 360
 2. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 136
 3. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 411
 4. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 3 301
 5. Od Česka až po Jadran 3 189
 6. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu 3 125
 7. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti 3 020
 8. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 2 801
 9. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 2 778
 10. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky 2 312
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Aké je športové zázemie v zahraničí a na Slovensku? Aj o tom sme sa rozprávali s futbalovým odborníkom a bývalým hráčom Stanom Angelovičom.


19 h
Detský tábor.

Prímestské tábory v Liptovskom Mikuláši toto leto navštívi 400 detí, ich obsadenosť je stopercentne naplnená.


TASR 18 h
Futbalisti Prosieka

Najväčšie problémy pred začiatkom súťaže hlásia z Demänovej. Majú málo hráčov.


a 1 ďalší 20 h
Dúbrava v zelenom, Ludrová (ilustračná foto)

V VI. futbalovej lige kluby dúfajú, že sa súťaž podarí dohrať a že sa nebude opakovať scenár z minulej sezóny. Po ostatné dve sezóny dominovali hráči Liptovského Jána, ktorí však postúpiť nechceli.


a 1 ďalší 27. júl

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Šelma ležala neďaleko kontajnera.


a 1 ďalší 21 h

K machináciám malo prísť v súvislosti s výstavbou parkovacích domov.


28. júl

Pre havarijný stav bola zatvorená takmer desať rokov. Stala sa rajom pre asociálov a vandalov.


16 h

Rušňovodič bol podrobený dychovej skúške na alkohol, výsledok bol negatívny.


TASR 28. júl

Už ste čítali?