Piatok, 19. august, 2022 | Meniny má Lýdia

365 dní roku 2002 v liptovskom športe

Január

* Vážení priaznivci športu v regióne Liptov. Zrekapitulujme si spolu športové udalosti uplynulého roku. Cieľom tejto rekapitulácie nie je niekoho uraziť. Naopak, všetkých športovcom si vážime, aj keď si na ich úkor urobíme v nasledujúcich riadkoch trošku „srandu„. Príjemnú zábavu vám želá športové oddelenie týždenníka Liptov. * Rýchlosť majstra bol ničivá (nie na WC, ale v zápase 6. kola EL, v ktorom Žabky zdolali Ramat Hašaron o 29 bodov). * Futbalisti MŠK SCP začali prípravu so staronovým trénerom Vladimírom Rusnákom. * V prvom minuloročnom čísle týždenníka Liptov ste si mohli prečítať aj 365 dní v športe z roku 2001. * Mikulášski hokejisti Čop s Trochtom mali ísť do Švédska. (Zaujímavé, že najskôr do najvyššej súťaže a potom stále nižšie. Nakoniec teda ostali v Liptove). * Priniesli sme vám prvý kupón súťaže o loptu s Pelého podpisom. * Futbalista Klimpl odišiel na anketu Jedenástka roka rovno z nemocnice. * Úspechy liptovských bitkárov (nie krčmových) stále pokračujú. * Šachisti sa opäť ponamáhali v Ružomberku. Určite mali aj svalovicu (len si neviem predstaviť kde). * Prvým majstrom Liptova v mariáši sa stal (známy funkcionársky mág) Milan Mikušiak. * Hokejbalisti zo Slovenska si zmerali sily v Ružomberku. * Futbalisti MŠK SCP Ružomberok „zarezávali„ na sústredení v Turčianskych Tepliciach. * V Demänovej jazdila na lyžiach krava Milka a žiaci súťažili v Milka Cupe. * Ako inak. Na začiatku minulého roku mali krízu futbalisti Ružomberka. Majský chcel sedieť na stoličke klubu, ale čakal márne. Dnes čaká márne na slobodu a sedí v Ilavskej base. * Pripomenuli sme si mená liptovských olympionikov. * Ružomberské basketbalistky rozniesli na palubovke Wuppertal. * Hokejista HK 32 Vladimír Urban si zobral batôžtek, v ktorom mal napečené buchty a šiel na vandrovku do Košíc. * V L. Mikuláši ocenili najúspešnejších športovcov mesta za rok 2001. * Taekwondisti dali o sebe vedieť - konečne kolega Kováč. * Šéfom hokeja v Ružomberku sa stal M. Kašák. * A opäť hokejbal v Ružomberku - tentokrát Slovakia Open Cup. * Hrdý bol tajomník nováčika v najvyššej oblastnej futbalovej súťaži Jaroslav Slačka z Vlách.

Február

* V Bratislave zložili olympijský sľub dvaja Liptáci - bežci na lyžiach Mihoková a Bátory (sľúbili prezidentovi, ten sľúbil nám a dobre viete, ako tie všetky sľuby skončili). * HK 32 začal dávať šancu juniorom (no čo, nemali peniaze na hráčov). * Aj v Ružomberku vyhlásili najlepších športovcov za rok 2001. * Futbalisti MŠK SCP prvý raz na tráve (tá sezóna aj tak vyzerala). * „Papiernici„ opäť začali investovať do futbalu. * Podtatranská stop sa blížila, blížila..., ale nakoniec neprišla, či prišla? * Hokejista Cibák sa ocitol v Tampa Bay Lighting. * Uzatvorili káder MŠK SCP. * Žabky čakal zápas o prvé miesto (čítajte ďalej, dozviete sa, ako sa to skončilo). * Tréner ružomberských futbalistov sa nebál smelých plánov (dnes už plánuje niekde inde). * Liptovskí mariášisti majú svoju hymnu. * A opäť úspešní bitkári - taekwondo, kick box, karate a stolní tenisti z L. Jána (údajne). * Tento mesiac patril mladým - atlétom, lyžiarom, basketbalu, futbalu. * V regióne sa darilo aj favoritom stolnotenisových súťaží. * Stále ste hrali o Pelého loptu. * Odmenili sme najlepšieho tipovača - Jaroslava Slušňáka. Televízor mu odovzdal vtedajší šéfredaktor Miroslav Parobek. * Hokejisti HK 32 L. Mikuláš podľahli Zvolenu 2:0. * Takže, tie naše basketbalistky prehrali s Bourges len o štyri body. Vraj rozhodol nešťastný koniec. * Začala sa aj najvyššia slovenská futbalová súťaž. * Úspešní stolní tenisti z L. Jána. * Úspešní boli taktiež aj študenti a študentky v stolnom tenise z Ružomberka. Na „svet„ však postúpili iba dievčatá. * Hokejistom HK 32 opäť išlo: Nitra - LM 7:2, LM - ZA 3:4, Skalica - LM 3:0 (nevadí). * Začali sa šíriť klebety, že Jerguš Bača sa vráti do Liptovského Mikuláša... * Ružomberské basketbalistky získali ďalšiu povinnú výhru, tentokrát s Botassporom (o 29 bodov). * Futbalisti Hubovej sa chceli pobiť o postup (hamujte, chlapci!). * Futbalisti Ružomberka začali ligu impozantne.

Marec

* Hokejisti HK 32 začali trápiť v play off bratislavský Slovan. * Ružomberčanky čakal zápas o druhú priečku s Comom. * V drese futbalistov MŠK SCP Ružomberok sa objavil mladý Žofčák. * Historické prvé víťazstvo hokejistov HK 32 L. Mikuláš na bratislavskom ľade v extralige. * Stolní tenisti Verimexu zvýšili svoj náskok na osem bodov. * V najvyššej regionálnej súťaži v stolnom tenise, v šlágri 17. kola rozdrvila rezerva Černovej vedúci SCP C. * Víťazom Oravsko-Liptovskej hokejovej ligy sa stali hokejisti Sokola Ružomberok. * V prvom domácom zápase remizovali futbalisti Ružomberka s Prešovom 0:0. * Prekvapujúce trápenie hokejistov Slovana s Liptákmi (výborne chlapci, keby ste tak pokračovali aj v budúcnosti.Vy ste však nepokračovali...). * Basketbalistky SCP zdolali Como. * Pre futbalistov Jamníka bola jeseň nepriaznivá a nevydarená (vyčkaj času, ako hus klasu). * Podvedení hokejisti liptovskomikulášskeho B-mužstva. *

V Ružomberku založili šachový klub Liptova. * Odštartovala I. liga vo vzpieraní mužov. * Na športových stranách týždenníka Liptov sme vám už pripravili pravidlá Vašej tipovacej ligy. Žiaľ, niektorí ste ich vôbec nečítali, alebo nepochopili. Vaša škoda. * Cibák zaznamenal prvý gól v NHL. * Zázrak sa napokon nekonal. Slovan zdolal L. Mikuláš jednoznačne 7:1. * Futbalisti MŠ SCP Ružomberok podľahli Púchovu 0:1. A už sa to vezie. * Zemetrasenie nastalo aj v kádri Tatranu VA L. Mikuláš. Futbalisti dokonca omdlievali od strachu. * Tréner futbalistov Ľubochne K. Hrnčiar nebol pred sezónou bojovne naladený. Možno v kútiku duše. * Tréner hokejistov L. Mikuláša Ján Šimčík bol spokojný, že si neurobili hanbu. * Aj hokejisti juniorov mali finále na dosah ruky. * V Liskovej sa chystali futbalisti na oslavy futbalu v obci. * V poslednom marcovom čísle sme vám priniesli kompletné vyžrebovanie regionálnych futbalových súťaží. Dobrá vec, však? Ale ja sa na nej vždy narobím ako kôň. * Hokejové mikulášske B-mužstvo zatiaľ s otáznikom.

Apríl

* Ružomberské basketbalistky sa po šiestykrát dostali do európskej štvorky. Blahoželáme! * Mandičová, Bieliková aj Hejková boli šťastné, a kto by nebol? * V aprílovom čísle týždenníka Liptov ste mohli nájsť kupón Vašej tipovacej ligy. Nebol to prvoaprílový žart, lebo číslo vyšlo v utorok 2. apríla. * Pretláčač Gazdarica skončil na ME tretí. * Ružomberskí futbalisti prekvapili tipujúcich výhrou v Petržalke. Priznám sa, že aj mňa. * V Smrečanoch-Žiari bol Beho do vrchu rekordný. * Futbalisti MŠK remizovali so Žilinou 0:0. * Víťaz Švošovskej pätnástky Peter Ondruš bol prekvapenie, aj pre neho samého. * Tesné rozdiely vo vzpieračskej lige dorastu. * Mikulášski plavci boli úspešní. * Futbalisti Tatranu začali veľký boj o záchranu v súťaži. * V najvyššej oblastnej futbalovej súťaži sa v 15. kole nedarilo domácim. * Beh oslobodenia v Likavke paradoxne pre Ukrajinca Toptuna. * Ďalší úspech taekwondistky Cehlárovej, zverenkyne kouča Františka Kováča. Však ho poznáte? * Na čelo najvyššej oblastnej futbalovej súťaže sa dostal Bobrovec. Ondrašová bola na chvoste tabuľky s jedným bodom. * Riaditeľom HK 32 VA L. Mikuláš zostal opäť Vlastimil Škandera, ktorého vybrali z deviatich uchádzačov. Blahoželáme! * Volejbalistky L. Hrádku opäť na Majstrovstvách Slovenska. * Disciplinárna komisia opäť „zjazdila„ niektorých hráčov, funkcionárov, rozhodcov. Ich však naopak zjazdili vlastné manželky. *

V. liga pokračovala zápasmi 17. kola. V IV. lige Lisková vážne ašpirovala na postup vyššie. * V derby zápase Stankovany - Bobrovec 0:3. * Basketbalistky Ruže si výsledkami vo Final Four EL pošramotili meno. (Najhoršie to asi bolo v prehliadke v plavkách). No nevadí, nie sme všetci dokonalí. * Na Medzinárodnom liptovskom slalome kraľoval Peter Cibák. * Mikulášski hokejisti začali letnú prípravu. Najskôr v Lodenici a potom sa presunuli do „Skíčka„. * Prekvapenie kola I. triedy vo futbale Ondrašová - Stankovany 2:0.

Máj

* V Malužinej bežali Malužinskú desiatku, povzbudzovali ich občania Malužinej a pohár víťazovi odovzdal starosta Malužinej (asi). * Starí páni - hokejisti Old boys L. Mikuláš vyrazili do sveta. Zúčastnili sa turnaja Budweiser Cup 2002. Nie v pití piva, ale v ľadovom hokeji, tvrdili. * Natália Hejková bola aj s odstupom času sklamaná, ale nie z nešťastnej lásky. Z vystúpenia na Final Four EL. * Liptákom sa v 19. kole IV. ligy vo futbale darilo. * A je to tu. Eufória po majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji vrcholí. Vyspovedali sme dvoch majstrov sveta - Liptákov, Baču a Urama. * Futbalisti MŠK SCP podľahli Prešovu 2:0. * Basketbalistky Ružomberka siahajú na trinásty titul. Jasná záležitosť. * Michaela Pavličková odišla do kempu WNBA. Tak čau! * Na Medzinárodnom tatranskom slalome získali Liptáci tri prvenstvá. * Novým trénerom hokejistov MHK 32 L. Mikuláš je František Hejčík. * Na Behu oslobodenia Bodíc sa zúčastnilo vyše 160 pretekárov. * Futbalisti Tatranu VA remizovali s Kremničkou. * Liptovskomikulášski hokejisti boli na výbehu okolo Vrbického plesa v Jasnej. * V L. Mikuláši sa uskutočnil Večer hviezd. Chobot ohol klince, Krajčík sa trápil s pivom, Uram sa trápil so Žigalovou a Germánus sa trápi sám so sebou. * Basketbalistky Ruže pokračujú v spanilej jazde. Na kom? No predsa na palubovkách za ďalším titulom! * Marek Uram si na šampionáte nezahral tak, ako túžil. Našťastie! * Prezident Tatranu VA nevidí budúcnosť až takú čiernu. Pán prezident, to chce asi okuliare. * Futbalista Viliam Hyravý sa lúčil v Ružomberku s vrcholovým športom. * Hokejista Jegruš Bača sa zas vyrozprával na celej novinovej strane. * Žabky oslavovali titul. Boli na radnici a Bieliková bola pri všetkých tituloch. * Naši slalomári boli úspešní v Čunove (úspechom je, že sa ani jeden z nich neutopil). * Na Agroletisku v Gôtovanoch lietali strigy na metlách. Prítomná bola aj kolegyňa Zimánioví (priznala sa). * Úspešné volejbalistky z L. Hrádku.

Jún

* V BK SCP začali riešiť existenčné otázky. Táák, a už to začalo. * Bude hokejista MHk 32 Juraj Halaj v Slovane? Určite bude. * V 1. kole Svetového pohára vo vodnom slalome len štyri lode. * Cez víkend vodní slalomári o nomináciu do reprezentácie. * V Likavke sa uskutočnilo krajské kolo v malom futbale. * Kánová skončila prvá na otvorených majstrovstvách Talianska. * V liptovskom derby V. ligy Palúdzka - Dúbrava 4:0. * Na Majstrovstvách Slovenska a 4. kole Slovenského pohára vo vodnom slalome zostali tri tituly doma. * V L. Mikuláši sa uskutočnila autogramiáda majstrov sveta v ľadovom hokeji - P. Pucher, Uram, Smrek, Bača, Lašák, Staňa a jeho kamoššš Staňa. Mladé, ale fakt mladé „šumienky„, takmer zvalili Dom služieb. * Horolezecký duatlon odolal. * Víťazmi hokejbalovej ligy v L. Mikuláši sa stali hráči Green Power. * V L. Mikuláši pripravujú otvorenie Plaveckého klubu Delfín. * V IV. lige bodovali iba Hrádočania. * V piatej lige porazila Z. Poruba L. Lúžnu. * Pre futbalistu Fabuľu je Ružomberok ako východisko. * V Z. Porube sa uskutočnili Preteky športových dvojíc. Jeden z dvojice pil pivo a druhý pol deci. * Aj športoví strelci v L. Mikuláši začali ligu. * Prezident ružomberského futbalu Bezák je v rozpakoch. * V L. Mikuláši sa opäť uskutočnila veľmi obľúbená Raftária. Bolo to fakt super. * Liptáci boli v IV. lige na prvých miestach. * V derby zápasoch piatej ligy skončili všetky rovnakým výsledkom - 3:1. * Futbalisti Tatranu remizovali s Martinom. * A čo nové v I. triede? V zápase Vlachy - Bobrovec 2:2 sa rozhodlo už v 9. min. * Záver letnej prípravy hokejistov MHk 32 bude na sucho, teda na suchu. * Mikulášski vodní záchranári boli opäť úspešní. * Bobrovec opäť postúpil do V. ligy. * Tretia liga patrí Ľubochni. * Takmer isté kontúry kádra MŠK SCP Ružomberok. * Nominácia na Majstrovstvá Európy vo vodnom slalome je už jasná. * Odbehli si opäť Ondrašovskú horičku. * Tak to bol jún 2002.

Júl

* Futbalisti MŠK SCP Ružomberok si zatrénovali s novými posilami v Ružomberku. Tréner Rusnák sa nechal počuť, že potrebujú zakončovateľa (to sa ukázalo ako pravda). Všetko sledoval objektívom nového fotoaparátu zúrivý reportér Kaprálik. Bývalý ružomberský futbalista Klimpl siahal na český pohár s Viktorkou. * V Tatrane VA opäť pokus - tentokrát výmena trénera. * Na L. Mare sa uskutočnili Národné preteky motorových člnov. * Vo futbalovom mužstve L. Hrádok vládla po skončení súťaže spokojnosť. * Prestup útočníka Halaja do Slovana stále neuzavreli (zatiaľ). * Tréner ružomberských futbalistov neskrýval svoje obavy. * Bezák naopak veril, že sila mužstva pôjde postupne hore. * V každom futbalovom mužstve v regióne začalo bolenie hláv. Kde, ako, ale hlavne za čo, posilniť káder pred ďalšou súťažou. Viaceré rozhovory vás o tom mohli presvedčiť. * Vodní slalomári boli na sústredení vo Francúzsku. * Na Majstrovstvách Európy vo vodnom slalome získali Liptáci štrnásť medailí. Slovensko sa stalo najúspešnejšou krajinou na spomínaných pretekoch. * A opäť problémy liptovských futbalových funkcionárov. * Hokejisti MHk pred sezónou

s rovnakým rozpočtom a bez výrazných zmien * Á, máme tu zaujímavú kauzu. ŠTK, Lúčky a Smrečany-Žiar na nože. Chceli sa iba hádať. Férovka pred krčmou sa nakoniec nekonala. * Ružomberskí futbalisti remizovali so Slovanom Bratislava. * Letná hokejová škola v Liptovskom Mikuláši bola aj s osobnosťami mikulášskeho hokeja. Martin Cibák z Tampy Bay priznal, že ho najviac bolia hlasivky. * Máme tu vyžrebovanie regionálnych futbalových súťaží. Takže onedlho nám opäť začína futbal. Pre vás zaujínavé a pre mňa..., ale to už som spomínal. * V treťom kole SP vo vodnom slalome zvíťazili aj Hric - Vajs a Martikán. * Ružomberskí futbalisti získali v prvých troch zápasoch sedem bodov. Bilancia ako bič! * O podobe basketbalovej Ruže zatiaľ nevedel nikto nič povedať. Keby vedeli, asi by taktiež nepovedali. Lebo by nemali slov, ako my. * Jerguš Bača sa krvou upísal Liptákom.

August

* Začali sme s ďalším kolom obľúbenej súťaže Vaša tipovacia liga (sľubujem, že aj na jar 2003 máme pre vás pripravené veľmi atraktívne ceny). Súťažiť s Liptovom sa naozaj oplatí!. * Prezident Tatranu VA L. Mikuláš M. Mikušiak sa musel vrátiť z dovolenky. Nie preto, že by sa mu tam nepáčilo, alebo tam bolo škaredé počasie. „Jeho„ futbalisti prehrali na pôde Turčianskch Teplíc iba 7:0. * Liptovská bežkyňa Ľ. Šunová oslavovala - všetko najlepšie. * V L. Mikuláši sa uskutočnili Preteky olympijských nádejí vo vodnom slalome. * Tipovať sa u nás oplatí! Potrdil to aj víťaz tipovacej ligy Viliam Tarač, ktorému sme odovzdali farebný televízor. No, nehovoril som, že sa oplatí tipovať! * Rozhodol som sa, že basketbalistky Ružomberka odohrajú prvý zápas EL doma. A navyše som rozhodol, že v ich skupine budú traja účastníci tohtoročného Final Four EL. Dobre som rozhodol, že? * Hokej v Liptove oslavoval okrúhle výročie. * Na čele tipovacej ligy bol Ján Ferianc z Lúčok. * V najvyššej oblastnej futbalovej súťaži vo futbale bolo čelo tabuľky vyrovnané. * Na Kriváni fúkal taký vietok, že odfúkol štátny symbol. Ešte šťastie, že neodfúkol tajomníka oblastného útvaru Slovenského zväzu telesnej kultúry. * Dubnickí futbalisti nadelili Ružomberčanom päťku. * V liptovskom derby piatej ligy Bešeňová - Dúbrava 1:1. * Černová zatiaľ viedla futbalovú súťaž. * Ružomberskí futbalisti už štyrikrát za sebou nebodovali. * Trénerovi Rusnákovi chýbali v mužstve hlavne futbalové osobnosti. * Ľudmila Šunová pokrstila svoj príbeh - V teniskách a kroji okolo sveta. * V Liptovskom Hrádku sa uskutočnil Pohár SNP vo volejbale. * Nad basketbalovou Ružou sa už začali sťahovať české mraky. Takže, v ktorých vreckách sú tie korunky? * V Liptovskom Mikuláši sa hral na námestí streetbal. Tam korunky asi nechýbali. Ale za to chýbali nervy niektorým spoluobčanom. * Alena Kánová sa stala majsterkou sveta. * V Ružomberku špekulujú s našimi Žabkami. * Futbalisti Jamníka začali šliapať na päty Černovej.

September

* V Ružomberskom futbale sprísnili režim a nasolili pokuty. Pomohlo? Nepomohlo! * Z kádra basketbalistiek ešte nikto neodišiel. Veľa ľudí sa tomu čudovalo. * Liptovskí odchovanec Peter Sejna ponuky z NHL zatiaľ odmieta. * Liptovskí kickboxeri boli úspešní na svetovom šampionáte. * V L. Mikuláši sa uskutočnila Okresná strelecká liga. * V Liskovej oslavovali sedemdesiate výročie organizovaného futbalu v obci. Hrali futbal, jedli, pili, až do rána bieleho. * Tréner MHk 32 František Hejčík chce reálne stanoviť ciele a posilniť útok. * Futbalisti MŠK SCP potrebujú posoliť oživením. * V Račkovej doline sa uskutočnilo zápolenie minikár. * Na Behu okolo Sliačov padol (z mosta, skaly, stoličky, stola,...) starý rekord. Asi to prehnal s pivom. * Futbalisti Tatranu opäť prehrali, tentokrát 1:0. * Ružomberskí futbalisti prehrali v prvom kole Slovenského pohára so S. Ľubovňou 2:1. V lige podľahli Žiline 3:1. Hanba na moju šedivú hlavu! * Tréner Rusnák radšej nastúpil na dovolenku a do ringu vsotili Hyravého. * Futbalisti Ružomberka nepokazili prezidentovi dovolenku, ale narodeniny. *

V L. Mikuláši si zahrali kráľovskú hru osobnosti. * Mladý pretekár BMX Podbreziny Jakub Brziak bol opäť úspešný. * Po siedmom kole v najvyššej oblastnej futbalovej súťaži mohli byť smutní v Kvačanoch, lebo boli stále bez víťazstva. Naopak Jamník šliapal na čele tabuľky s päťbodovým náskokom pred smutnejšou Černovou. Stredne smutná bola Hubová, ktorá bola v strede tabuľky. * Hyravý sa pri A-mužstve Ružomberka riadne zapotil. Ďalší zápas bez bodu. Hokejisti MHk 32 prehrali so Zvolenom i Košicami. V oboch rozdielom troch gólov. * V Liptove sa bavkali modelári s vetroňmi. Dosiahli však aj veľmi pekný úspech. (To aby si sa neurazila, Zuzana.) * Marián Mako Székely opäť neobsedel doma. Bol sa trošku poflákať na Mont Blancu. * Jedni slalomári v Brazílii a druhí v Poľsku. To sa niekto má! * Gerhát s Rusnákom sa rozlúčili s hráčmi MŠK SCP. Údajne sa to zaobišlo bez tvrdých pästí či sĺz.

Október

* Ružomberskí futbalisti konečne po troch mesiacoch zvíťazili. Veľkú radosť z víťazstva mal i nový tréner - nakoniec Bogdanovský. * Tréner MHk 32 František Hejčík uznal, že realita je taká, aká je. * Rozhodca Bodák po hokejovom zápase zistil, že mu niekto na aute spravil menšie kozmetické úpravy. Vyplakal sa všetkým naokolo. * Marián Kulizák z L. Mikuláša bol úspešný - najúspešnejší na svetovom šampionáte v kickboxe. * Tréner MŠK SCP Ružomberok Bogdanovský si myslí, že sa rozhodol správne. O čom? Mali ste si prečítať. * Pretláčač Peter Gazdarica z Ružomberka sa stal majstrom sveta. V Egypte sa však poriadne nenajedol, ani nepoobzeral obnažené exotické krásky. * V BK SCP Ružomberok stále k horšiemu. * Brankár MHk 32 Ján Laco má pred sebou hviezdnu budúcnosť. * Cyklisti, rybári, vzpierači i stolní tenisti z Liptova boli úspešní. * Otvorili Dni športu 2002. * V Liptove sa stretli traja majstri sveta. Pretláčači - Germánus a Gazdarica a hokejista J. Bača. * Mesto L. Mikuláš si vyplávalo v celoslovenskej štafete trináste miesto. Teda, my sme ho vyplávali pre mesto. Nie mesto pre nás, alebo naopak? To je jedno. Patrí nám trináste miesto. * Mestský plavecký klub v L. Mikuláši dostal zelenú. * Futbalové triedy v L. Mikuláši sa zatiaľ osvedčili. To nás teší. * Basketbalistky SCP Ružomberok sú už „nažhavené“ na Euroligu. * V L. Mikuláši slávnostne otvorili nové hokejbalové ihrisko na Podbrezinách. * Ružomberskí futbalisti získali dôležité šesťbodové víťazstvo s Trenčínom Ale im to sype, však? * Mariettu Žigalovú vyprovokovala v Ružomberku super atmosféra. A mňa by vyprovokovala Marietta Žigalová. Chlapi, vás nie? * Šláger kola v najvyššej oblastnej futbalovej súťaži skončil deľbou bodov. Černová remizovala s Jamníkom 1:1. Až moc ideálne. * Tabuľku v tejto súťaži uzatvárali chlapci z Vlách.

November

* Kapitán MHk 32 L. Mikuláš Jerguš Bača chce svojimi skúsenosťami i výkonmi pomôcť mužstvu. * Ochotný Jaro Hric začal pripravovať na domáce zápasy liptovských hokejistov bulletin. Jarko, povedal ti už niekto aspoň ďakujem? * Takže ružomberské Žabky nakoniec nastúpia na euroligové zápasy. Držíme palce. * Futbalisti Tatranu vyšli opäť naprázdno. * Víťaz jesennej časti tipovacej súťaže prevzal mobilný telefón Nokia 3410. * Obrancovia MHk 32 Devečka s Urbanom reprezentácii SR. * V Závažnej Porube sa na futbalovom ihrisku opäť kradlo. * Žabky nečakane zdolali Šopron. * Brankár MŠK SCP Mucha mal svoj veľký deň. * V B. Bystrici sa uskutočnila súťaž Banskobystrická muška. * Útočník MHk 32 Ján Pleva potvrdil, že majú na vyššie umiestnenie. Potvrdili to aj Devečka s Urbanom svojou hrou proti drahým susedom. * Bývalý brankár MHk 32 Križan dostal mastnú pokutu. Volajte ma lentilka! * Žabky opäť úspešné. Tentokrát s Rosom Carares. To nie je herec, ale klub. * Na Podbrezinách otvorili slávnostne žiacku hokejbalovú ligu. * Brankár Mucha chtiac-nechtiac oklamal Trnavčana. * Basketbalistka Alena Kováčová povedala, že sa nemajú za čo hanbiť. Myslela tým zápas s Gdyňou. A mala pravdu. * Náš majster mal v tomto zápase tretí triumf na dosah ruky. Keby to tak vyšlo, celý basketbalový svet by zostal s otvorenou h..... Nevadí dievčatá. * A máme tu opäť stolný tenis. * Vedenie MHk 32 Liptovský Mikuláš dostalo zálusk na svojho odchovanca Cibuľu a útočníka Spišskej Mravca. * Gymnastky súťažili v L. Mikuláši a darilo sa im. * A rozhodlo sa. V Tatrane VA L. Mikuláš dozrel čas na profesionálov. * Zaujímavé výsledky hokejistov MHk 32: L. Mikuláš - Skalica 2:9, Trenčín - L. Mikuláš 8:2. * Vo vašom týždenníku Liptov sme vám priniesli (ako na podnose) podujatia z toh-

toročných Dní športu 2002. * V Ľubochni sa opäť stretli starí alebo starší (aby sa niekto neurazil) páni, ktorí si zmerali sily za zelenými stolmi.

December

* Ružomberské basketbalistky sa pripravovali na zápas v EL v Parme. * Liptovskí kickboxeri zvládli úspešne Slovenský pohár. * Alena Kánová sa na ružomberskom jarmoku výborne zabavila a navyše získala aj celkom mastný šek. * Smutná správa. Známa anketa o Najlepšieho futbalistu roka nebude tentokrát v Ružomberku. * Liptovskomikulášska hudobná skupina Ploštín Punk pripravuje svoje nové CD.

A čo to má spoločné so športom? V tom istom období uzrie svetlo sveta aj hymna pre hokejistov MHk 32. * Silák Juraj Krajčík skončil v Trenčíne sa súťaži Najsilnejší muž Slovenska 2002 na treťom mieste. * V Liptovskom Mikuláši ocenili najlepších futbalových trénerov. * Podľa viacerých vyjadrení ružomberský futbalový klan ešte takú jeseň nezažil. * Erik Bogdanovský mal veľkú radosť zo štyroch šesťbodových víťazstiev. Tie dosiahli futbalisti MŠK už pod jeho taktovkou. * Spokojný bol aj kapitán mužstva František Mikuláš. * Futbalisti Palúdzky majú druhú najlepšiu obranu v piatej lige. Avšak ani počas jesene im to moc nesypalo do súperovej brány.

Vážení športoví priaznivci. Viac sme nechceli venovať mesiacu december, lebo je to ešte nedávna minulosť a určite ju máte v čerstvej pamäti. Dúfame, že ste strávili príjemné chvíle pri rekapitulovaní športových udalostí v našom regióne za uplynulý rok. Neostáva nám nič iné iba veriť, že aj rok 2003 bude taký bohatý a úspešný pre liptovských športovcov. Im, ale aj vám prajeme veľa úspechov nielen v športovom, ale aj súkromnom živote. Zostaňte nám verní, tak ako my, zostávame vám!

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pixel Federation nikdy nezarobil ako cez pandémiu
 2. Veterány sú symbolom Kuby. Hemingway ich vlastnil sedem
 3. Hyundai štartuje na Slovensku unikátny Hyundai Plogging Run
 4. Mobilná bezpečnosť sa stále podceňuje. Všetko však máte v rukách
 5. Zdravotná poisťovňa zostala prekvapená. Zaplatila už 30 mil. eur
 6. Radi si veci vyrábate sami? Tento nový časopis je pre vás
 7. Auto bez čakania? VW T-Cross môžete mať hneď a aj so zľavou
 8. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 1. Majstrovstvá Slovenska v hode telefónom sa uskutočnia v sobotu
 2. Veterány sú symbolom Kuby. Hemingway ich vlastnil sedem
 3. Hyundai štartuje na Slovensku unikátny Hyundai Plogging Run
 4. Shell myslí na slovenské komunity
 5. Mobilná bezpečnosť sa stále podceňuje. Všetko však máte v rukách
 6. Čakáte bábätko? Union má preň nachystané veľké množstvo výhod
 7. Agrokomplex 2022
 8. 365.bank si naďalej upevňuje svoju pozíciu plnoformátovej banky
 1. Zdravotná poisťovňa zostala prekvapená. Zaplatila už 30 mil. eur 38 940
 2. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane 17 811
 3. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 11 361
 4. Pixel Federation nikdy nezarobil ako cez pandémiu 6 947
 5. Radi si veci vyrábate sami? Tento nový časopis je pre vás 4 836
 6. Nie som superman, ale viem, že Prešov má na to byť supermestom. 4 225
 7. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky 3 259
 8. Hyundai štartuje na Slovensku unikátny Hyundai Plogging Run 2 870

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Je suis fan
 2. Miroslav Makyta: Svet podľa Fica a Matoviča
 3. Jana Júdová: Príbeh zúfalého pacienta, muža, ktorý sadil stromy
 4. Marián Kozák: Výlet do Bratislavy a Viedne v roku 2015
 5. Nina Erneker: Kde sa dobre varí, tam sa dobre darí
 6. Michal Legíň: Cesta hrdinov SNP 2021 - 12. časť
 7. Lucia Žárska: Tesla sa chystá deliť svoje akcie v pomere 3:1
 8. Jozef Sitko: Neopakovateľný veľký vzor z detstva
 1. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 10 392
 2. Peter Gregor: Cena slobody sa vždy počíta iba v stratených ľudských životoch. 7 643
 3. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom 7 038
 4. Tereza Krajčová: Severné Poľsko: Očarujúci Gdansk, piesočné pláže Sopotu a moderná Gdyňa 4 421
 5. Pavel Macko: Máme ľutovať podnikateľa Hambálka alebo vojnové obete jeho kumpánov? 4 181
 6. Roman Kebísek: Jánošík prepadával ľudí na cestách vyše roka. Od jesene 1711 do zimy 1712/3 3 975
 7. Ján Valchár: Ubjegáj, zájčik, ubjegáj! 3 945
 8. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (12. - 18.8.1922) 3 418
 1. Jiří Ščobák: Fungujú sankcie proti Rusku? Nečaká krach aj nás?
 2. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 4. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 5. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 6. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 7. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 8. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Ilustračná foto, Švošov v bielom.

Šiestoligové Liptovské celky ukazujú, že formu majú, pričom si aj v druhom kole pripísali na svoje kontá cenné víťazstvá.


Ján Svrček 18. aug
Rezort Rybníčky

Na mieste nie je vodovod ani kanalizácia.


18. aug
Bešeňová v tmavom, sa počas týždňa predstavila aj v zápase Slovnaft cupu proti Lipanom, ktorým podľahla 2:3.

V 4. lige, majstrovstvo regiónu, sa predstavili všetci traja Liptovskí zástupcovia. Bešeňová uhrala remízu 2:2 a Hrádok aj Štiavnica inkasovali po päť kúskov.


a 1 ďalší 18. aug
Demänová.

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) pristúpi počas nasledujúcich týždňov k obnove ciest v regiónoch Oravy, Liptova a Horného Považia. Financovať to budú z rozpočtu kraja.


TASR 17. aug

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Väčšina nezvestných sa skrýva, pretože je na nich vydaný príkaz na zatknutie.


16. aug

Jeden muž zmizol pred 24 rokmi s hotovosťou 665-tisíc korún, na piatich Kysučanov je vydaný európsky zatykač.


22 h

Na mieste nie je vodovod ani kanalizácia.


18. aug

Jedna z hľadaných osôb uniká pred spravodlivosťou od roku 1999.


17. aug

Blogy SME

 1. Štefan Vidlár: Je suis fan
 2. Miroslav Makyta: Svet podľa Fica a Matoviča
 3. Jana Júdová: Príbeh zúfalého pacienta, muža, ktorý sadil stromy
 4. Marián Kozák: Výlet do Bratislavy a Viedne v roku 2015
 5. Nina Erneker: Kde sa dobre varí, tam sa dobre darí
 6. Michal Legíň: Cesta hrdinov SNP 2021 - 12. časť
 7. Lucia Žárska: Tesla sa chystá deliť svoje akcie v pomere 3:1
 8. Jozef Sitko: Neopakovateľný veľký vzor z detstva
 1. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 10 392
 2. Peter Gregor: Cena slobody sa vždy počíta iba v stratených ľudských životoch. 7 643
 3. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom 7 038
 4. Tereza Krajčová: Severné Poľsko: Očarujúci Gdansk, piesočné pláže Sopotu a moderná Gdyňa 4 421
 5. Pavel Macko: Máme ľutovať podnikateľa Hambálka alebo vojnové obete jeho kumpánov? 4 181
 6. Roman Kebísek: Jánošík prepadával ľudí na cestách vyše roka. Od jesene 1711 do zimy 1712/3 3 975
 7. Ján Valchár: Ubjegáj, zájčik, ubjegáj! 3 945
 8. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (12. - 18.8.1922) 3 418
 1. Jiří Ščobák: Fungujú sankcie proti Rusku? Nečaká krach aj nás?
 2. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 4. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 5. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 6. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 7. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 8. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu