Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Náš majster mal na dosah tretí triumf

„V Ružomberku sme videli opäť výborný basketbal. N

Ružomberok - aše družstvo bolo veľmi blízko k ďalšiemu víťazstvu. Avšak len v riadnom hracom čase. V závere stačilo premeniť jednu šestku a bolo by to jasné. V predĺžení sme už šancu nemali.“ To boli úvodné slová trénerky basketbalistiek SCP Ružomberok Natálie Hejkovej po prehratom dueli s vicemajstrom Európy Lotosom Clima Gdynia. Takmer tritisíc divákov sledovalo veľké podkošové divadlo. Drámu, ktorá priniesla rozuzlenie až v nadstavenom čase.

Veru veľmi málo chýbalo, aby zo súboja dvoch do stredy neporazených tímov vyšiel so štítom náš majster. Stretnutie strelecky otvorila domáca pivotka Pavlíčková. Najprv zdiaľky „dala“ za dva body a hneď na to pridala čistú trojku. Potom publikum bolo svedkom šesťbodovej šnúry Veselovej. Po nej sa na začiatku 4. min. na svetelnej tabuli vynímal až neuveriteľný stav - 11:0. Prvý poľský kôš zaznamenala 213 cm vysoká M. Dydeková. Tá v úvodnej dvadsaťminútovke bola skvele bránená. Hoci výrazne (postavou) vyčnievala nad ostatnými hráčkami na palubovke, domáce hráčky jej do veľkej prestávky „dovolili“ zaznamenať len osem bodov. Ružomberčanky v úvodnej štvrtine tri razy svoj náskok natiahli až na trinásť bodov (5. min. - 15:2, 8. min. - 19:6, 10. min. - 23:10). Za necelé tri minúty druhej štvrtiny Gdynia sa priblížila domácemu kolektívu na šesť bodov (27:21), ale potom zase prišli veľké chvíle Hejkovej partie. O štyri minúty neskôr basketbalistky SCP odskočili svojmu súperovi na šestnásť bodov - 41:25. Hostky v závere prvého polčasu dokázali „stenšiť“ rozdiel na polovicu, čiže na osem bodov - 46:38.

Po zmene strán Veselová upravila na 48:38 a tým na svojom konte mala už 17 bodov. Po trojke M. Dydekovej v 22. min. sa ružomberský náskok scvrkol na sedem bodov - 50:43. Ešte stále ale slovenský šampión držal favorita „na uzde“. V 25. min. viedol o dvanásť bodov (57:45) a necelé tri minúty pred naplnením tretej štvrtiny o desať (61:53). Potom po dvojbodovom koši M. Dydekovej a Smithovej pokuse spoza trojbodového oblúka sa rozdiel zúžil na päť bodov (63:58). Bodku ale za touto desaťminútovkou dala trojkou Pavlíčková. Aj začiatok poslednej štvrtiny bol pre družstvo SCP sľubný. „Za tri“ trafila Veselová, a tak posunula rozdiel na deväť bodov - 69:60. Vzápätí na kôš M. Dydekovej odpovedala Pavlíčková (71:62). Potom ale prišla strelecká ružomberská mizéria. Vyše päť minút domáce dievčatá nedosiahli ani bod a zrazu tu bola veľká šanca dovtedy „bitých“ Poliek na zvrat. V 36. min. mali Hejkovej zverenkyne už iba dva body k dobru - 71:69. Lásková sa mohla postarať o menšie bodové odpútanie sa, keby jej zo štyroch šestiek neprešli cez obruč iba dve. Keď 1:44 min. pred koncom riadneho hracieho času domáca kapitánka Bieliková zaznamenala trojku, asi málokto čakal, že si ružomberské dievčatá nechajú víťazstvo zobrať. Po košoch M. Dydekovej a Grubinovej „spadol“ päťbodový náskok SCP na jeden bod. Štyridsaťsedem sekúnd pred klaksónom Kováčová upravila na 78:75. Trojbodový pokus Cupryšovej (o pätnásť sekúnd neskôr), mimochodom jediný kôš tejto hráčky v zápase, znamenal vyrovnanie. Keďže do naplnenia štyridsaťminútovky sa už nič neudialo, na rad prišlo predĺženie.

V nadstavenom čase už poľský majster nedal unaveným „žabkám“ žiadnu šancu. Poslednou iskierkou nádeje pre SCP bolo zníženie z 81:89 po troch šestkách Bielikovej, ktoré boli trestom za technickú chybu Melvinovej. Vzápätí nepresne mierila Pavlíčková, na druhej strane ale Grubinová sa nemýlila. Konečný deväťbodový rozdiel je aj dielom nevydareného domáceho „vabanku“ v záverečných sekundách predĺženia. JÁN SVRČEK

8. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  9. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  10. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Stanislav Bomba rozhodoval najvyššie súťaže a vymodeloval aj vlastnú píšťalku

Odmala sa skamarátil s futbalom a ten je dodnes jeho srdcovkou. Stále mladíckym elánom obdarený a v dobrom zdraví, bývalý prvoligový futbalový rozhodca a ešte aktívny delegát Stanislav Bomba 13. novembra prijímal gratulácie k svojim okrúhlym 70. narodeninám.

Stanislav Bomba

Najlepší kanonier VIII. ligy dal päťku Liptovským Revúcam

Na čele tabuľky strelcov VIII. ligy po jedenástich odohraných kolách tróni Miroslav Zelený (TJ Gôtovany) s 12 nástrelmi, pred 11-gólovým triom Petrom Bistiakom (Hrboltová), Petrom Guráňom (Liptovský Trnovec) a Martinom Rázgom (Štiavnička).

Miroslav Zelený v červenom.
#MYtozvladneme

ONLINE DISKUSIA: Prohibícia hazardu? Správne riešenie alebo krok vedľa?

Diskusiu vysielame live vo štvrtok 3. decembra o 18.00 hod. Novela zákona o hazardných hrách dala do rúk miest a obcí možnosť zakázať na svojom území hazardné hry aj bez petície občanov. Odborníci varujú pred týmto krokom a poukazujú na vznik viacerých nebezpečenstviev.

Právna poradňa MY: Práva zamestnanca a riešenie sporov so zamestnávateľom počas pandémie

Bojíte sa o zárobok, lebo ste v karanténe? Prišli ste o prácu, lebo váš zamestnávateľ obmedzuje podnikanie? Viete, na koho a kde sa máte obrátiť v takejto či podobnej situácii? Aj na tieto otázky odpovedajú v bezplatnej právnej poradni naši právni experti.