Očami trénerov

I. LIGA - FUTBAL

1. FC Košice - MŠK SCP Ružomberok 0:1 (0:0)

Gól: 88. Rák. Pred 2465 divákmi rozhodoval Kačenga. Žlté karty: J. Sovič, Aličkovič, Obšitník, Gajdoš - Jurčo, Debnár.

1. FC: Kobr - J. Sovič, Školník, Aličkovič, Ďorď - Sapara, J. Kozák, ml., Obšitník, Lazúr - Mati (78. Vaščák), Gajdoš.

MŠK SCP: J. Mucha, st. - Jurčo, Mikuláš Debnár, Žofčák, Helbich, Kurty, Urban, Bédi - Števko (45. Rák, 90. Labaška), Tomovčík (90. Jančík).

Erik Bogdanovský, tréner Ružomberka: „Najmä vzhľadom na priebeh prvého polčasu a na naše šance v ňom, považujem víťazstvo za zaslúžené. Do prestávky iba jedno mužstvo hralo ozajstný futbal, a to bol Ružomberok. Predovšetkým v prvej polovici zápasu sme sa dostávali do gólových šancí. Najviac ich mal na svojich kopačkách Števko, ktorý už do polčasu mohol o všetkom rozhodnúť. Napokon rozhodnutie padlo až po šťastnom góle Ráka. Ten dorazil loptu do siete, ktorá sa k nemu odrazila od brvna po skvele zahratej Urbanovej štandartke. Pochvalu si zaslúži celý kolektív, nikto nesklamal. Mužstvo podalo veľmi poctivý výkon, chlapci opäť siahli na dno rezervára svojich síl. Preto nespravodlivé by bolo niekoho zvlášť vyzdvihovať.“

I. LIGA - BASKETBAL - ŽENY

AGM Cogen Banská Bystrica - SCP Ružomberok 50:119 (8:36, 16:61, 25:36)

Body SCP: Pavlíčková a Čiperová po 22, Kováčová 19, Michulková 18, Veselová 12, Bieliková a Brestovanská po 11, Čavojská 4.

Jozef Smolek, športový riaditeľ BK SCP: „Stretnutie sa začalo s trištvrtehodinovým oneskorením z dôvodu dopravných nehôd a snehovej kalamity na Donovaloch. Tento horský prechod bol prakticky neprejazdný a preto nám aj polícia doporučila vrátiť sa. Ešteže sme jej príslušníkov neposlúchli, skomplikovali by sme si totiž náš kalendár. Keďže sa cestovalo osobnými autami, podarilo sa nám cez Donovaly prejsť.

Zápas nemal žiadnu extra úroveň, čo sa napokon ani neočakávalo. Po „rozbehu“, ktorý bol určite ovplyvnený aj našim predchádzajúcim programom a cestovaním, sme mali na ihrisku jednoznačnú prevahu. Kvôli zraneniu chýbala Lásková, inak všetky dievčatá ktoré boli k dispozícii, nastúpili a aj bodovali. S pribúdajúcimi minútami náš náskok rástol. Stretnutie sme využili na vyskúšanie našej novej akvizície Jany Čiperovej. Slabší súper nám prišiel vhod, Čiperová mohla byť dlhé minúty na palubovke a „zapracovávať“ sa do družstva.“

EXTRALIGA - STOLNÝ TENIS - MUŽI

Sporitelňa Bratislava - ŠKST VTJ Ružomberok 6:4

Body ŠKST VTJ: Benč, Kačník a Koma po 1, Benč - Kačník.

Milan Kačník, vedúci družstva Ružomberka: „Aj keď Sporitelňa je účastníkom Superligy, neboli sme ďaleko od zisku bodu. Podobne ako v predchádzajúcom zápase v Michalovcich, chýbalo nám aj trošku športového šťastia. Myslím si, že s favoritom sme odohrali veľmi slušné stretnutie. Po štvorhrách bol stav 1:1, potom domáci získali dvojbodový náskok, ten sme ale dokázali zlikvidovať. Ako rozhodujúci sa ukázal únik Sporitelne na 5:3. V družstve dostal miesto Madu príležitosť mladý Pinďura. Odohral veľmi dobrá duel s Debnárom, ale v koncovkách setov sa smola lepila na raketu nášho hráča. Bol to vyrovnaný súboj, z ktorého Pinďura mohol vyjsť aj s víťazstvom. To by stačilo na našu remízu.“

EXTRALIGA - ŽENY

Topvar Topoľčany - ŠKST VTJ Ružomberok 10:0

Ľubica Moravčíková, trénerka Ružomberka: „Už pred zápasom bola v tíme dosť skleslá nálada. Dievčatá vedeli, že do Topolčian si idú po prehre. Súperky, ktoré sú na čele tabuľky a s najväčšou pravdepodobnosťou aj získajú titul, jednoznačne vyčnievajú nad naše hráčky. Potvrdilo to aj samotné stretnutie, v ktorom sme získali len jeden set a to Vladimíra Letková v zápase s Kmotorkovou.“ -svr-