V derby zápase bola Palúdzka úspešnejšia

Bobrovec – Dražkovce 2:3 (0:3)

Góly: 65., 85. (11 m) Blaščík – 16., 29. Rafan, 22. Ďurkovič

Bobrovec: Poproč – Čáni, Snovák, Benikovský, Mikóczy (32. Lisý), Komoráš, Moravčík, Blaščík, Mrnčo (69. Pikala), Garaj, Marušiak (35. Odlevák).

Dražkovce: Marčičiak – Klaudis, Zajasenský, Burček, Hanko, Pleško, Hornát 21. Kutman, 70. Krasnec), Jesenský, Šalaga, Ďurkovič, Rafan.

Domáci chceli v zápase zvíťaziť a „odskočiť„ od súpera o osem bodov. Boli to však hostia, ktorí začali lepšie a neustále ohrozovali brankára Poproča. Obrana domácich bez chýbajúceho Bertníka stála na hlinených nohách a tak hostia zaslúžene vyhrali polčas o tri góly. Do druhého polčasu domáci nastúpili veľkým tlakom, ktorý korunoval z tresntého kopu po faule na Komoráša Blaščík. Domáci tlak narušilo vylúčenie Garaja, ale päť minút pred koncom zrazil brankár hostí v pokutovovm území Komoráša a Blaščík znížil na rozdiel jedného gólu z pokutového kopu. Domáci sa už na viac nezmohli a hostia kontrolovali záver zápasu.

Juraj Moravčík (tréner Bobrovca): „Hrubé chyby našej obrany hostia nemilosrdne trestali a vyhrali zaslúžene.„ -jz-

Palúdzka – Dúbrava 3:0 (3:0)

Góly: 16. Nízky (11 m), 30. P. Kokavec, 41. Pagáč

Palúdzka: Károlyi – Lovíšek, Nízky, Valaštaik, Plvák, Kubík, Pagáč (84. J. Kokavec), Urban, P. Kokavec, Benický (86. Pethö), Trnovský (73. Rybovič).

Dúbrava: Oravec – Urbanovič, Nemec (50. P. Gejdoš), Tekel, M. Gejdoš (23. Šamo, 50. Maderka), Frič, Beničiar, Stano, Kacian, Durný, Matejovie.

V derby stretnutí na šmykľavom teréne videli diváci útočný futbal. Od úvodu stretnutia boli domáci iniciatívnejší a pritlačili spera pred vlastné pokutové územie. Hostia sa snažili o brejky a po jednom z nich vyskúšal spoľahlivého Károlyiho z hranice pokutového územia Durný. V 16. min. po kľučke Urbana v pokutovom území zahral obranca hostí rukou na zemi a nariadený pokutový kop premenil Nízky.

V 30 min. po rohovom kope Urbana vyhral vzdušný súboj s brankárom P. Kokavec a zvýšil na 2:0.

V ďalšej časti zápasu nevyužili svoje príležitosti Trnovský, Benický a Pagáč. Hostia niekoľkokrát pohrozili z trestných a rohových kopov. V 41. min. vyšla domácim krídelná akcia a po prihrávke do pokutového územia upravil s prehľadom Pagáč. V druhom polčase už domáci nehrali s takým nasadením a prenechali hosťom stred ihriska. Tí však neboli v útoku nebezpeční.

Peter Kokavec (tréner Palúdzky): „S výkonom som spokojný. Hrali sme toľko, koľko sme potrebovali. Som rád, že na ťažkom teréne sa hral zápas miestami tvrdšie, ale fér.“

Dušan Urbanovič (vedúci mužstva Dúbravy): „ Za náš slabý výkon bez nasadenia bolo víťazstvo domácich zaslúžené.„ -pk-

Vrútky - Bešeňová 1:3 (1:0)

Góly: Blažek - Olos 2, Žihlavník

Vrútky: Hubner - Truchlík, Repáň, Blažek, Kucka (66.Záborský), Zeman, Kulich, Machovič, Rohoň, Schmidth, Mazúr.

Bešeňová: Okál - Baran, Slušňák, Kováč, Likavec, Záhradník (66. Šlachta), Olos, Madliak, Žihlavník, Baran ml., Gerec.

Za stáleho dažďa na veľmi ťažkom teréne sa pred početnou diváckou návštevou hral vynikajúci futbal. Bešeňová predviedla výborný výkon, keď hrala nielen proti dobre hrajúcim domácim, ale aj proti jednostranne pískajúcemu rozhodcovi, ktorý pískal fauli len na jednu stranu - proti hosťom. Po nádhernej strele Gereca, ktorú brankár vytlačil na brvno, hostia nevyužili ani ďalšiu šancu Likavcom a Žihlavníkom. V 30.min však išli do vedenia domáci, keď Blažek trafil z 15m pomedzi všetkých hráčov v 16-ke.

V druhom polčase sa hral rýhly futbal, keď sa šance hore-dole rodili jedna za druhou na oboch stranách. S pribúdajúcim časom rýchle kolmé akcie striedané križnými dlhými pasmi na obe strany začali postupne rozvracať domácu obranu. Samostatné nájazdy hosťujúceho Olosa a Gereca dobre chytajúci brankár Hubner zlikvidoval. Na druhej strane Okál chytil čistú gólovú šancu Schmidta z 5m. V 66. min. hostia konečne pretrhli streleckú smolu a Olos po chybe domácej obrany do prázdnej brány vyrovnal. O 5 min. po rýchlej akcii Gereca Olos opäť do prázdnej brány dal na 1:2. Potom nasledoval vymyslený pokutový kop domácich, ktorý Okál chytil a z protiútoku s prehľadom Žihlavník upravil na 1:3. Gerec mohol ešte zvýšiť, ale z 2 m dorážal vedľa žrde. Rozhodca nerezignoval ani za tohoto stavu, keď odpískal ďalšie fauly proti hosťom na hranici 16-ky, ale psychicky „zdeptaní” domáci už neboli schopný streliť gól.

Igor Nemec (tréner Bešeňovej): „Po šťastnom góle domácich sme prehrali prvý polčas. Do druhého polčasu mužstvo nastúpilo s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý stav. Po umnej hre zo zabezpečenej obrany sa nám podarilo skórovať a zaslúžene vyhrať.„ -mad-

Oravská Jasenica - Závažná Poruba 4:0 (1:0)

Góly: Žofaj, Vráb, Feranec, P. Čiernik.

O. Jasenica: P. Čiernik - Žofaj, Madleňák, Puvák, Žofaj, Laštík, Jurana, Hvolka, P. Čiernik, Ľ. Čiernik, (46. Feranec), Vráb.

Z. Poruba: Hamaň - Zemko, Petruška, Račko (72. Vretenár), Debnár, Cárach, Schlachta, Kmeť, Multáň, Ručkay, Bocko.

Hostia nastúpili na zápas bez viacerých hráčov základnej zostavy, čo sa prejavilo i na ihrisku. Domáci sa ujali vedenia už v 15. min. po chybe Debnára, kedy skóroval Žofaj. Za hostí mohol vyrovnať Ručkay, ale nastrelil len brankára. Domáci mali stálu prevahu a viac dobrých príležitostí nepremenili, aj vďaka dobre chytajúcemu Hamaňovi.

V druhom polčase domáci zvýšili z pokutového kopu Vrábom. Za hostí mohol skorigovať Cárach, ale trafil len žrď. Za domácich zvýšili na konečných 4:0 Feranec a P. Čiernik.

Dušan Lehotský (tréner Z. Poruby): „V zápase ma sklamali najmä starší hráči, ktorí musia byť väčším prínosom v mužstve. Aj keď sme hrali s troma dorastencami, výsledok mal byť pre nás prijateľnejší.„