Sobota, 26. september, 2020 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky

Futbal mladých

I. LIGA - ST. DORAST

Ružomberok - Prešov 1:2 (0:0)

Domáci síce nezahrali podľa predstáv trénera V. Hyravého, ale aj tak si zaslúžili získať tri body. Už v prvom polčase mali dve „tutovky“, a to Kobolka a Zošák. Keby sa aspoň jedna z nich ujala, mohlo sa dôležité stretnutie inak vyvíjať. V 15. min. druhého dejstva sa predsa dorastenci MŠK SCP ujali vedenia Janíkom. Potom chlapci mohli výsledok „poistiť“. Predovšetkým Ondovčákova príležitosť bola stopercentná. Napokon však Tatran počas necelých záverečných pätnástich minút dokázal po ružomberských „hrúbkach“ otočiť výsledok vo svoj prospech. Aj keď Prešovčania útočne ožili až za stavu 1:2, tešili sa z troch bodov, ktoré ich vyniesli na čelo tabuľky. Naopak, Ružomberok klesol z prvej na tretiu priečku, keď na Tatran stráca tri body.

I. LIGA - ML. DORAST

Ružomberok - Prešov 1:0 (0:0)

Stretnutie o tretiu priečku v tabuľke prinieslo na oboch stranách predovšetkým veľkú túžbu po víťazstve. Samotný zápas sa niesol v znamení dvadsaťminútových „sínusoíd“. Prvá polovica prvého polčasu patrila hosťom, ale bez „gólového“ ohrozenia domácej svätyne a druhá zase domácim chlapcom. Podobne tomu bolo i po zmene strán. Až do konca sa hralo vo vysokom tempe, obaja súperi doslova dreli a išli na dno svojich síl. Azda i trošku zásluhou šťastia tri body zostali doma. Autorom jediného gólu bol Vavrík.

I. LIGA - STARŠÍ ŽIACI

R. Sobota - Ružomberok 1:0 (0:0)

V slabom zápase hostia pôsobili futbalovejším dojmom, ale zaostali za svojimi možnosťami. Tréner MŠK SCP I. Bella predovšetkým chlapcom vyčítal absenciu kolektívneho ducha, slabú aktivitu a „zabudnutie“ na kombinačný futbal. Tri minúty pred koncom Gemerčania strelili jediný gól zápasu po nedorozumení ružomberského brankára s obranou a bolo rozhodnuté. Dlho všetko nasvedčovalo, že tri body získajú hostia, ale napokon sa z nich radovali šťastnejší hostitelia.

I. LIGA - MLADŠÍ ŽIACI

R. Sobota - Ružomberok 3:1 (1:1)

Prvý polčas priniesol vyrovnanú partiu. Už ale aj v týchto chvíľach nad kolektívnym výkonom chlapcov MŠK SCP vyčnievali dve veľké herné individuality R. Soboty. Domáce opory aj rozhodli zápas. Inak ružomberskí žiaci živým futbalom, podmurovaným sympatickým odhodlaním, zanechali v Gemeri slušný dojem. -svr-

STARŠÍ DORAST - III. LIGA

Dubová - L. Mikuláš 9:2 (4:1)

Góly: M. Devečka, P. Drugáč

Prvých 20. min. hrali hostia podľa predstáv trénera a ujali sa vedenia gólom M. Devečku. Potom však vo svojom úsilí poľavili, čo snaživí domáci dokázali dokonale využiť. Dostavili sa nepochopiteľné hrubé chyby v obrane a hostia si strelili aj vlastné góly. Za stavu 3:1 hosťujúci starší dorastenci nepochopiteľne rezignovali a prakticky „odišli zo zápasu„. Hosťujúci starší dorastenci jednoznačne neuniesli vývoj stretnutia, ktorý si však zapríčinili sami, a začali sa vybíjať v súbojoch a v komentovaní rozhodnutí rozhodcov. V druhom polčase sa už nespamätali a odišli domov so zahanbujúcou prehrou.

ML. DORAST - III. LIGA

Dubová - L. Mikuláš 1:0 (1:0)

Hosťujúci mladší dorastenci potvrdili dobrú formu aj v tomto zápase a aj keď nakoniec prehrali, počas celého zápasu boli jednoznačne lepším kolektívom. Škoda, že im v tomto zápase nepriali rozhodcovia a neuznali im dva regulárne góly, čomu sa čudovali aj samotní domáci. Druhý polčas bol jednoznačne v réžii mladších dorastencov FK Tatranu VA, ktorí však zahodili viacero vyložených gólových šancí. V závere stretnutia strelili domáci gól z pozície zaváňajúcej ofsajdom a dosiahli víťazstvo v tomto stretnutí.

STARŠÍ ŽIACI - I. LIGA

L. Mikuláš - Krásno n. K. 1:2 (0:1)

Gól: M. Králik

Starší žiaci FK Tatran VA v tomto zápase za nepríjemného chladného jesenného počasia sklamali. Podcenili svojho súpera, ktorý je z konca tabuľky a starší žiaci súpera sa ujali vedenia v stretnutí. Svoje vedenie hostia potvrdili v druhom polčase strelením aj druhého gólu. Domáci starší žiaci sa v tomto stretnutí prebudili neskoro a po najslabšom jesennom výkone dokázali už len skorigovať nepriaznivý výsledok. Po nezodpovednom výkone utrpeli tak ďalšiu domácu prehru.

MLADŠÍ ŽIACI - I. LIGA

L. Mikuláš - Krásno n. K 3:0 (0:0)

Góly: Pastva, P. Pleva, Ráček

Mladší žiaci FK Tatran VA nastupovali do zápasu s odhodlaním zvíťaziť, pretože súper z Krásna n.K. sa pohybuje v dolnej časti tabuľky. Prvý polčas prebiehal za veterného a upršaného počasia, čo dokázali domáci chlapci dokonale využiť a za 30. min. hracieho času vyhrávali už 3:0 a rozhodli o zápase. V druhom polčase vyšlo slniečko a domáci sa nevedeli nájsť na ihrisku. Aj keď si vypracovali niekoľko šancí, gól už súperovi nestrelili.

ŽIACI - I. TRIEDA

Dúbrava - L. Mikuláš 2:2 (1:0)

Góly: Raček, Golúch

B–mužstvo starších žiakov FK Tatran VA odchádzalo do Dúbravy k súperovi z čela tabuľky odhodlané podať zodpovedný výkon a „nepredať svoju kožu lacno“. V tomto zápase chlapci podali len priemerný výkon. Hostia sa zlepšili v druhom polčase, no ani zlepšený výkon na víťazstvo v tomto stretnutí nestačil. -ih-

1. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)