V derby zápase V. ligy: Bobrovec - Sv. Kríž 3:1

Martin B – Palúdzka 2:1 (1:0)

Góly: 35. Török, 57. Kuzma – 79. Pagáč

Martin B: Šupej – Török, Ondrla, Milan Lúčanský, Siekel, Kuzma, Brzák (89. Dvorský), Fazika, Rendek, Martin Lúčanský (89. Šalát), Staník.

Palúdzka: Károlyi – Lovíšek (83. Rybovič), Nízky, Valaštiak, Sopkuliak, Jurík, Urban, Pagáč, Kokavec, Kubík, (75. Trnovský), Benický.

Hostia prišli do Martina s defenzívnou taktikou. Snažili sa vykrývať priestor pred vlastným pokutovým územím a nepustiť domácich do streleckých príležitostí. Domáci sa snažili dostať pred bránku hostí dlhými loptami, ale obrana hostí, hoci s problémami, si vedela poradiť. V 35. min. po vlastnej útočnej akcii hostia nedostattočne pokryli lavú stranu ihriska. Domáci založili rýchlu krídelnú akciu a prudký center do pokutového územia stačil Lovíšek len zraziť pred dobiehajúceho Töröka, ktorý otvoril skóre. O niekoľko minút mali hostia dobrú príležitosť, ale Jurík si loptu nedostatočne prikryl a domáci obranca mu ju vypichol. V druhom polčase začali domáci hrať viac kombinačne, zrýchlili pohyb a rýchle akcie z krídelných priestorov, ktoré končili prudkým centrom do pokutového územia začali robiť hosťom značné problémy. V 54. min. Károlyi dvakrát zázračne zlikvidoval z piatich metrov šance domácich. V 57. min. po skrumáži v pokutovom území hostia nedostatočne ďaleko odkopli loptu z pokutového územia a Kuzma

z 25 m rotovanou a nechytateľnou strelou „vymietol„ čistú šibenicu Károlyiho brány. V 79. min. striedajúci Trnovský nabehol na prihrávku do pokutového územia domácich. Brankár Šupej v páde loptu neudržal a dobiehajúci Pagáč znížil s prehľadom na 2:1. Od tohto momentu hostia ožili a domáci sa začali báť o výsledok. Domáci sa snažili častým ošetrovaním vyviesť domácich z tempa. V 89. min. Rybovič pekne po ľavej strane potiahol akciu pred pokutové územie uvoľnil Pagáča, ale jeho strela skončila vedľa domácej brány.

Peter Kokavec (tréner Palúdzky): „V tvrdom, ale fér zápase s množstvom osobných súbojov nás domáci na hrbolatom teréne prevýšili lepšou prácou s loptou v rýchlosti. V závere zápasu sme mohli pri troche šťastia aj vyrovnať.„ -pk-

Or. Jasenica – Bešeňová 1:3 (0:1)

Góly: Pe. Čiernik – Pa. Čiernik(vlastný), Záhradník, Gerec

Or. Jasenica: M. Žofaj - J. Madleňák, V. Madleňák, Puvák, J. Žofaj, Laštík, Hvolka (55. Farský), Feranec, Pe. Čiernik, Pa. Čiernik, Vráb.

Bešeňová: Okál - Baran, Baran ml., Slušňák, Švidroň, Likavec, Madliak, Olos, Gerec, Žihlavník, Záhradník (89. Kováč).

Hosťom z Bešeňovej sa podarila dokonalá odveta za jarnú časť, keď im v Jasenici rozhodcovia neuznali štyri góly. Od prvej minúty hostia ovládli hru a výsledkom ich aktívnej hry bol po niekoľkých šanciach vlastný gól domácich

v 25. min. Aj úvod druhého polčasu vyšiel Bešeňovej, keď v 53. min. po inviduálnej akcii zvýšil Záhradník strelou k žrdi na 0:2. Potom opäť úradoval rozhodca, ktorý odpískal faul na hosťujúceho brankára, keď však domáci dokopli loptu do siete, nepochopiteľne zmenil svoj verdikt a gól uznal. Hostí to však nezlomilo a rýchlymi protiútokmi neustále hrozili domácej obrane. Úniky Barana ml. a Olosa brankár zlikvidoval, strela Madliaka skončila na brvne. V 75. min. však ďalší brejk Olosa brankár len vyrazil pred Gereca, ktorý volejom z 25 m krásne trafil pod brvno a rozhodol zápas, ktorý hostia s prehľadom doviedli do víťazného konca, keď spoľahlivá obrana nepustila domácich do žiadnej šance.

Igor Nemec (tréner Bešeňovej): „Pokračovali sme v dobrom výkone z predchádzajúceho kola a zaslúžene sme zvíťazili.„ -mad-

Bobrovec – Sv. Kríž 3:1 (2:0)

Góly: 1. (11 m), 45. Blaščík, 83. Garaj – 60. Moravčík

Bobrovec: Kello – Čáni, Snovák, S. Benikovský, Berník, Komoráš, Moravčík, Blaščík, Lisý (77. Pikala), Garaj, Marušiak.

Sv. Kríž: Stanko – Droppa, Keller, Mičuda (46. Repa), Priechodský, Moravčík, Šimko (70. Ďaďo), Túry, Láclavík, Dittrych, Urmín.

Kvôli zraneniam a trestom museli nastúpiť domáci aj so staršími hráčmi Pikalom a Komorášom. Bol to práve Komoráš, ktorého individuálnu akciu už v 1. min. zápasu zastavili hostia až v pokutovom území faulom. Pokutový kop premenil Blaščík – 1:0. Hostia pôsobili unaveným dojmom. To využili domáci na strelenie druhého gólu. Gól do šatne vsietil Blaščík. Nádej pre hostí bodovať vykresal

v 60. min. Moravčík, keď odrazenú loptu zasunul do siete. Šance sa striedali na oboch stranách a až

v 80. min. spečatil víťazstvo domácich Garaj. Domáci kontrolovali záver zápasu a vydreté víťazstvo si nenenchali ujsť. Za bojovnosť, nasadenie a predvenú hru zostali tri body spravodlivo doma.

Juraj Moravčík (tréner Bobrovca): „Po nadšenom bojovnom výkone všetkých hráčov sme zaslúžene vyhrali. Chlapcom k tomu gratulujem. Zápas mal veľmi dobrú úroveň.

Bulej (tréner Sv. Kríža): „Zápas mal slabšiu úroveň nezodpovedajúcu piatej lige. Podali sme veľmi chaotický výkon, ku ktorému pridali individuálne chyby hráčov. Nedisciplinovanosťou pri premieňaní čistých gólových šancí sme sa pripravili o body v zápase. Blahoželám súperovi.„ -jz-

Nižná - Dúbrava 3:1 (1:0)

Góly: 19. Bača, 51. J. Žák, 85. Michal Kuboš – 83. Kacian

Nižná: Gažovič, Rošťák, Kosmel (70. Šeling), Chladný, M. Žák, Michal Kuboš, Marek Kuboš, Kachút (46. Kubolek), Motýľ (81. Žuffa), Bača, J. Žák.

Dúbrava: Oravec, Urbanovič, Nemec, Tekel, M. Gejdoš, P. Gejdoš, Beničiak, Stano, Kacian, Durný (81. Matejovie), Antol.

Zápas sa začal hrať vo svižnom tempe a už v 2. min. sa mohla Dúbrava ujať vedenia, keď Nemec ideálne prihral Durnému, no jeho nedôraznú strelu brankár chytil.

V 19. min. hostia nezakryli pred pokutovým územím Baču a ten spoza hranice 16-tky prízemnou strelou k tyči zabezpečil vedenie svojho mužstva 1:0. V prvom polčase sa hral dobrý futbal z oboch strán, aj keď hostia od 40. min. hrali bez vylúčeného Nemca po druhej žltej karte. Druhý polčas začali domáci veľkým náporom a pritlačili súpera pred jeho bránku. V 50. min. hostí ešte zachránila žrď no o minútu neskôr v 51. min. Žák zblízka zvýšil na 2:0. Od 13. min. hrali Dúbravci oslabení o ďaľšieho hráča (Antol) a o zápase bolo prakticky rozhodnuté, aj keď si domáci dovtedy nevypracovali ďaľšie gólové príležitosti. V 83. min. hostia z rýchleho protiútoku znížili Kacianom na rozdiel jedného gólu, keď mu pekne loptu naservíroval Beničiak. Skóre zápasu uzavrel

v 85. min. Michal Kuboš.

Branislav Urban (tréner Dúbravy): „Domáci vyhrali zaslúžene.„ -pm-

Podbiel - Z. Poruba 5:1 (2:0)

Góly: Drbiak 2, Batuna 2, Zrnčík - Schlachta.

Podbiel: Novák - Križo, Šelling, Drbiak, Baláž, Franko, Korčuška, Batuna, Zrnčík, Kudzel (70. Poldaus), Marton. Z. Poruba: Lauko (46. Ručkay) - Zemko, Petruška (70. Vretenár), Račko, Debnár, Cárach, Schlachta, Kováčik (66. Kmeť), Multáň, Vyskočáni, Bocko.

Hostia v Podbieli sklamali na celej čiare. Úvodných 20 minút hrali ako sa od nich čakalo. Vytvorili si dve čisté šance, ktoré ale nepremenili. Po inkasovanom góle z kopačky domáceho Drbiaka sa však rozsypali ako domček z karát. Svojou nedisciplinovanosťou postavili súpera na vrchol, ktorý ešte do polčasu zvýšil gólom Batuna na 2:0. Hostia sa ešte snažili niečo vymyslieť v druhom polčase, ale opäť po hrubej chybe v obrane inkasovali tretí gól. Keď Schlachta znížil na 3:1, ešte sa čakala zvýšená aktivita hostí, avšak

z protiútoku inkasovali štvrtý gól a o zápase bolo rozhodnuté. Piaty gól

v ich sieti dal Zrnčík. Hostia si môžu spytovať svedomie za svoj výkon, ktorý odmietol komentovať aj ich tréner. -jm-

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Odišla jednotka, príležitosť pre Ivana Krajčírika

Brankára Macíka nahradil v MFK Ružomberok Krajčírik.

Ivan Krajčírik v zelenom

Koronavírus: Ako sa testuje na odbernom mieste v Demänovej

Rezervácie na antigénové testovanie sa takmer zaplnili v priebehu niekoľkých hodín. Zostávajú posledné voľné miesta.

Testovanie v Demänovej na záchytnom parkovisku je rýchle, bez čakania na výter aj na výsledok testu.

Koronavírus: Odberné miesta v obciach na Liptove

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v obciach na Liptove

Z novembrového testovania vo Vavrišove.

Koronavírus: Odberné miesta v Ružomberku

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Ružomberku.