Pondelok, 21. september, 2020 | Meniny má MatúšKrížovkyKrížovky

Futbal mladých

I. LIGA - ST. DORAST

1. FC Košice - MŠK SCP Ružomberok 1:3 (0:1)

Ružomberský dorast v Košiciach nadviazal na svoje kvalitné predchádzajúce výkony. Kolektív vedený V. Hyravým zahral veľmi dobre, domácich jednoznačne prevýšil a zaslúžene získal tri body. Zo sedem, osem veľkých šancí hostí ešte zostalo nepremenených. Po góloch Kuceka a Kobolku Ružomberčania viedli 2:0, potom sa však 1. FC podarilo vyrovnať. O definitívu sa dve minúty pred koncom postaral Očovan.

I. LIGA - ML. DORAST

1. FC Košice - MŠK SCP Ružomberok 0:0

Bol to predovšetkým veľký boj, o každý centimeter na ihrisku. Oba celky hrali so značným nasadením. V prvom polčase mali viac z hry domáci, ktorí parkrát sa postarali aj o závar pred ružomberskou bránkou. Do čistej šance sa ale nedostali. Po zmene strán zase lepším dojmom pôsobil aktívnejší hosťujúci kolektív. V záverečnej desaťminútovke Ružomberčania nevyužili tri prečíslenia v obrane Košíc a jednu ozajstnú „tutovku“. Ich tréner Š. Mojský bol s deľbou bodov spokojný.

I. LIGA - STARŠÍ ŽIACI

MŠK FO Námestovo - MŠK SCP Ružomberok 2:2 (0:1)

Futbalovejší a aktívnejší hostia (aj čo sa týka šancí) si zaslúžili viac než bod. Ružomberskí žiaci predviedli peknú kombinačnú hru, ale nemali šťastie na rozhodcu. Ten ich „ničil“ viacerými „vymyslenými“ štandardnými situáciami a napokon svoje dielo zavŕšil penaltou proti hosťom, ktorá jednoducho nebola. Bolo to za stavu 1:2 a z nej Námestovo vyrovnalo. Góly MŠK SCP: Hoško a Páleš.

I. LIGA - MLADŠÍ ŽIACI

MŠK FO Námestovo - MŠK SCP Ružomberok 0:0

Stretnutie dvoch susedov v tabuľke (do soboty oba tímy mali po desať bodov) malo vyrovnaný priebeh. Ani jedno družstvo nedokázalo strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Pretože koncovka viazla na oboch stranách. -svr-

ST. DORAST - III. LIGA

Žilina B - L. Mikuláš 3:0 (2:0)

Starší dorastenci FK Tatranu VA odchádzali na svoj zápas k súperovi zvučného mena, ktorý zvykne posilniť svoju rezervu aj hráčmi A – mužstva staršieho dorastu. Ustráchane nastúpili aj na zápas a pokazili úvod. Domáci si vytvorili od úvodu prevahu a strelili im za desať minút dva góly. Hostia sa nedokázali spamätať z tohto šoku a keď svoj deň nemali ani zvyčajné opory kolektívu, prehrali prvý polčas. V druhom polčase mala hra podobný priebeh ako v prvom, domáci chlapci mali hernú prevahu. Hosťujúcim starším dorastencom chýbala v tomto zápase bojovnosť a mali zo súpera zbytočný rešpekt, nakoľko ich súper až tak kvalitatívne neprevýšil.

ML.DORAST - III. LIGA

Žilina B - L. Mikuláš 2:0 (2:0)

V tomto stretnutí sa stretli dva kolektívy z čela tabuľky, kde sú len minimálne bodové rozdiely. Hra v prvom polčase tomu aj nasvedčovala. Hralo sa rýchle bojovné a kvalitné stretnutie, ktoré sa svojou úrovňou dalo prirovnať aj zápasom vo vyššej súťaži. Je pre hostí škoda, že v priebehu dvoch minút vyprodukovali dve chyby, ktoré kvalitný súper dokázal dokonale využiť na strelenie dvoch gólov. Druhý polčas tempo zápasu o niečo pokleslo, no hra aj naďalej mala výbornú úroveň. Keďže obidve obrany si už dávali pozor, výsledok zápasu sa už do konca nezmenil a mladší dorastenci FK Tatranu VA odchádzali domov bez bodového zisku.

STARŠÍ ŽIACI - I. LIGA

Podlavice - L. Mikuláš 1:2 (1:0)

Góly: M. Králik , D. Baláž.

Starší žiaci FK Tatran VA odchádzali k domácim, ktorí sú v popredí tabuľky (3. miesto).V tomto stretnutí sa hralo o 3. miesto v tabuľke. Aj tu chceli hostia potvrdiť svoje úspešné účinkovanie v súťaži. Do svojho súpera sa nebojácne pustili a už v I. polčase si vytvorili prevahu a ujali sa vedenia. Domácim starším žiakom sa ešte podarilo do polčasu vyrovnať stav stretnutia. V druhom polčase hosťujúci starší žiaci pokračovali v dobrej nátlakovej hre a mali hernú prevahu. Svoju hernú prevahu dokázali okoreniť aj druhým gólom, ktorý strelili po veľmi peknej akcii a po veľmi peknom centri. Ako sa neskôr ukázalo, znamenal pre nich tri body a aj konečné víťazstvo v stretnutí a tým sa posunuli na tretie miesto v tabuľke.

MLADŠÍ ŽIACI - I. LIGA

Podlavice - L. Mikuláš 4:2 (1:1)

Góly: M. Raček, T. Rak.

Mladším žiakom FK Tatran VA sa dokonale vydaril úvod stretnutia a už v 1. min. sa ujali vedenia. V ďalšom priebehu I. polčasu domáci mladší žiaci hru postupne vyrovnali a podarilo sa im vyrovnať aj stav stretnutia. V druhom polčase mali hru v rukách opäť domáci mladší žiaci, aj s hernou prevahou sa postupne menilo aj skóre stretnutia v ich prospech. Mladším žiakom hostí sa už len podarilo upraviť výsledok na konečných 4 : 2 gólom z pokutového kopu.

ŽIACI – I. TRIEDA

Pribylina - L. Mikuláš B 0:5 - predčasne ukončené

Góly: Urbanovič 2, Holubčík, Nadzam, Baxa.

Domáci starší žiaci nastúpili na stretnutie oslabení a nastúpilo ich len sedem. Po dvadsiatich minútach hry sa im jeden hráč zranil a nakoľko klesol počet hráčov pod sedem, rozhodca stretnutie ukončil pre malý počet hráčov za stavu 0:5 pre starších žiakov hostí. -ih-