Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Očami trénerov

SLOVENSKÝ POHÁR - FUTBAL - 1. kolo

Rekostav Stará Ľubovňa - MŠK SCP Ružomberok 2:1 (1:1)

Góly: 34. Kalafút, 83. Plichta - 30. Žofčák. Pred 2150 divákmi rozhodoval Cichý. Žlté karty: Knapík, Slivoš, J. Pavlišin - Zošák.

Zostava MŠK SCP: Mucha - Jurčo, Debnár, Mikuláš - Rák, Helbich, Kurty (70. Urban), Žofčák, Bédi - Hazucha (46. Zošák), Tomovčík (46. Števko).

Vladimír Rusnák, tréner Ružomberka: „Z výsledku i z výkonu som sklamaný. Aj keď to bol pre nás trošku nešťastný zápas, s treťoligistom by sme si mali poradiť. Mužstvo sa po polhodine hry dostalo do vedenia, ale vzápätí po chybe brankára Muchu prišlo vyrovnanie. V druhom polčase na žrdi skončila Števkova strela. Druhému gólu domácich predchádzala evidentná ruka. Naši hráči v očakávaní hvizdu rozhodcu zostali stáť a súper skóroval. V zápase sme mali prevahu, ale bez efektu, naše úsilie zväčša sa končilo na šestnástke súpera. Chýbalo nám futbalové myslenie, tvorivosť v strede poľa a vpredu i finálna prihrávka. Najmä v druhej polovici stretnutia sa domáci stiahli pred vlastné pokutové územie a zamerali sa viac-menej iba na odkopávanie lopty. Na to sa ale nemožno vyhovárať, to nás neospravedlňuje. Najhoršie bolo, že mužstvo hralo bez útoku. Sklamal Tomovčík, „bledý“ bol Hazucha.“

I. LIGA - FUTBAL

MŠK SCP Ružomberok - MŠK Žilina 1:3 (1:0)

Góly: 8. Bédi - 68. Sninský, 73. Mintál, 90. Rusnák. Pred 3477 divákmi rozhodoval Kačenga. Žltá karta: Debnár (Ružomberok).

MŠK SCP: J. Mucha, st. - Debnár, Mikuláš, Jurčo - Rák (79. Tomovčík), Urban (75. Števko), Kurty, Žofčák, Helbich, Bédi - Špánik (71. Zošák).

MŠK: J. Mucha, ml. - Zábavník (66. Drahno), Klago, B. Labant, V. Staš - T. Ďurica (78. Kosmeľ), Sninský, M. Mintál, M. Ďurica - Barčík, Gottwald (89. Rusnák).

Miroslav Gerhát, tréner Ružomberka: „Kým sa viedlo, sme boli lepším mužstvom. O všetkom potom rozhodli dve naše kardinálne chyby v obrane. Najmä pri druhom inkasovanom góle, keď Kurty nechal pred bránkou úplne voľného Mintála. Vtedy sa lámal zápasový chlieb. Hostia obrátili na 1:2 a tým sa dostali „na koňa“. Inak to bolo zaujímavé a dramatické stretnutie. Naše mužstvo drelo, bojovalo. Aj keď záver jednoznačne patril Žiline, myslím si, že remíza by bola spravodlivejšia. S výkonom a nasadením v prvom polčase som bol milo prekvapený. Škoda, že dobre rozohratú partiu sa nám nepodarilo dotiahnuť do konca.“

František Komňacký, tréner Žiliny: „Do Ružomberka sme išli s cieľom napraviť si dojem z predchádzajúcich kôl a tiež rehabilitovať sa za nešťastnú domácu prehru so Slovanom. Som veľmi rád, že mužstvo dokázalo naplno zabodovať. Víťazstvo sa ale nerodilo ľahko. Domáci v prvej polovici boli lepší, agresívnejší a dôraznejší. Produkovali jednoduchý futbal, ktorý na nás platil. Nevedeli sme si dať rady s dlhými nakopávanými loptami súpera. V prvom polčase viazla organizácia našej obranej hry. Nakoniec sme mohli byť šťastní, že po úvodných štyridsiatich piatich minútach sme prehrávali iba 0:1. Druhý polčas už bol o niečom inom. Pravda, cez prestávku som aj so svojim asistentom prišiel v kabíne o hlas. Museli sme chlapcom trošku „vyčistiť žalúdky“. Pravdepodobne tieto ostrejšie slová padli na úrodnú pôdu. Hráči pochopili, že do hry musia dať viac srdiečka. Bez neho sa futbal nedá hrať. V druhom polčase sme my boli lepší. Mužstvo si vytvorilo aj šance, dalo góly a v závere ešte párkrát súpera „prečíslilo“. Víťazstvo považujem za zaslúžené.“

EXTRALIGA - STOLNÝ TENIS - MUŽI

Mareka Malacky - ŠKST VTJ Ružomberok 8:2

Body ŠKST VTJ: Kačník a Benč.

Milan Kačník, vedúci družstva Ružomberka: „Malacky, ktoré sú aj účastníkom Superligy, majú veľmi kvalitný tím. Na čele s našou „jednotkou“ Truksom. Ďalej proti nám hrala trojica juniorskych reprezentantov - Palček, Baženov a Paľovčík. Domáci boli jasným favoritom, avšak pri troške šťastia mohol konečný výsledok byť aj tesnejší. Predovšetkým mám na mysli dva mimoriadne vyrovnané päťsetové duely. V dvojhre, kde Mada podľahol Baženovi v rozhodujúcom sete „na deväť“ a vo štvorhre, v ktorej spolu s Benčom prehrali s dvojicou Truksa - Baženov 2:3. Úvod stretnutia vyzeral celkom sľubne. Potom ale súper z 3:2 potiahol skóre až na 8:2.“

EXTRALIGA - STOLNÝ TENIS - ŽENY

TJ Trnávka Bratislava - ŠKST VTJ Ružomberok 5:5

Body ŠKST VTJ: Lenčová a V. Letková po 2, A. Letková 1.

Ľubica Moravčíková, trénerka Ružomberka: „V našom družstve slabšie zahrala Andrea Letková, od nej, ako od „jednotky“ tímu, sa čakalo viac ako jeden bod. „Do karát“ nám zahrala skutočnosť, že Trnávke chýbala najlepšia hráčka Holéciová a svoju tretiu hráčku mali očividne slabšiu. Zvlášť sú cenné víťazstvá Lenčovej nad Mikovou a Vladimíry Letkovej s Tančibokovou. So ziskom bodu so superligovou Trnávkou sa nerátalo.“ -svr-