Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Očami trénerov

SLOVENSKÝ POHÁR - FUTBAL - 1. kolo

Rekostav Stará Ľubovňa - MŠK SCP Ružomberok 2:1 (1:1)

Góly: 34. Kalafút, 83. Plichta - 30. Žofčák. Pred 2150 divákmi rozhodoval Cichý. Žlté karty: Knapík, Slivoš, J. Pavlišin - Zošák.

Zostava MŠK SCP: Mucha - Jurčo, Debnár, Mikuláš - Rák, Helbich, Kurty (70. Urban), Žofčák, Bédi - Hazucha (46. Zošák), Tomovčík (46. Števko).

Vladimír Rusnák, tréner Ružomberka: „Z výsledku i z výkonu som sklamaný. Aj keď to bol pre nás trošku nešťastný zápas, s treťoligistom by sme si mali poradiť. Mužstvo sa po polhodine hry dostalo do vedenia, ale vzápätí po chybe brankára Muchu prišlo vyrovnanie. V druhom polčase na žrdi skončila Števkova strela. Druhému gólu domácich predchádzala evidentná ruka. Naši hráči v očakávaní hvizdu rozhodcu zostali stáť a súper skóroval. V zápase sme mali prevahu, ale bez efektu, naše úsilie zväčša sa končilo na šestnástke súpera. Chýbalo nám futbalové myslenie, tvorivosť v strede poľa a vpredu i finálna prihrávka. Najmä v druhej polovici stretnutia sa domáci stiahli pred vlastné pokutové územie a zamerali sa viac-menej iba na odkopávanie lopty. Na to sa ale nemožno vyhovárať, to nás neospravedlňuje. Najhoršie bolo, že mužstvo hralo bez útoku. Sklamal Tomovčík, „bledý“ bol Hazucha.“

I. LIGA - FUTBAL

MŠK SCP Ružomberok - MŠK Žilina 1:3 (1:0)

Góly: 8. Bédi - 68. Sninský, 73. Mintál, 90. Rusnák. Pred 3477 divákmi rozhodoval Kačenga. Žltá karta: Debnár (Ružomberok).

MŠK SCP: J. Mucha, st. - Debnár, Mikuláš, Jurčo - Rák (79. Tomovčík), Urban (75. Števko), Kurty, Žofčák, Helbich, Bédi - Špánik (71. Zošák).

MŠK: J. Mucha, ml. - Zábavník (66. Drahno), Klago, B. Labant, V. Staš - T. Ďurica (78. Kosmeľ), Sninský, M. Mintál, M. Ďurica - Barčík, Gottwald (89. Rusnák).

Miroslav Gerhát, tréner Ružomberka: „Kým sa viedlo, sme boli lepším mužstvom. O všetkom potom rozhodli dve naše kardinálne chyby v obrane. Najmä pri druhom inkasovanom góle, keď Kurty nechal pred bránkou úplne voľného Mintála. Vtedy sa lámal zápasový chlieb. Hostia obrátili na 1:2 a tým sa dostali „na koňa“. Inak to bolo zaujímavé a dramatické stretnutie. Naše mužstvo drelo, bojovalo. Aj keď záver jednoznačne patril Žiline, myslím si, že remíza by bola spravodlivejšia. S výkonom a nasadením v prvom polčase som bol milo prekvapený. Škoda, že dobre rozohratú partiu sa nám nepodarilo dotiahnuť do konca.“

František Komňacký, tréner Žiliny: „Do Ružomberka sme išli s cieľom napraviť si dojem z predchádzajúcich kôl a tiež rehabilitovať sa za nešťastnú domácu prehru so Slovanom. Som veľmi rád, že mužstvo dokázalo naplno zabodovať. Víťazstvo sa ale nerodilo ľahko. Domáci v prvej polovici boli lepší, agresívnejší a dôraznejší. Produkovali jednoduchý futbal, ktorý na nás platil. Nevedeli sme si dať rady s dlhými nakopávanými loptami súpera. V prvom polčase viazla organizácia našej obranej hry. Nakoniec sme mohli byť šťastní, že po úvodných štyridsiatich piatich minútach sme prehrávali iba 0:1. Druhý polčas už bol o niečom inom. Pravda, cez prestávku som aj so svojim asistentom prišiel v kabíne o hlas. Museli sme chlapcom trošku „vyčistiť žalúdky“. Pravdepodobne tieto ostrejšie slová padli na úrodnú pôdu. Hráči pochopili, že do hry musia dať viac srdiečka. Bez neho sa futbal nedá hrať. V druhom polčase sme my boli lepší. Mužstvo si vytvorilo aj šance, dalo góly a v závere ešte párkrát súpera „prečíslilo“. Víťazstvo považujem za zaslúžené.“

EXTRALIGA - STOLNÝ TENIS - MUŽI

Mareka Malacky - ŠKST VTJ Ružomberok 8:2

Body ŠKST VTJ: Kačník a Benč.

Milan Kačník, vedúci družstva Ružomberka: „Malacky, ktoré sú aj účastníkom Superligy, majú veľmi kvalitný tím. Na čele s našou „jednotkou“ Truksom. Ďalej proti nám hrala trojica juniorskych reprezentantov - Palček, Baženov a Paľovčík. Domáci boli jasným favoritom, avšak pri troške šťastia mohol konečný výsledok byť aj tesnejší. Predovšetkým mám na mysli dva mimoriadne vyrovnané päťsetové duely. V dvojhre, kde Mada podľahol Baženovi v rozhodujúcom sete „na deväť“ a vo štvorhre, v ktorej spolu s Benčom prehrali s dvojicou Truksa - Baženov 2:3. Úvod stretnutia vyzeral celkom sľubne. Potom ale súper z 3:2 potiahol skóre až na 8:2.“

EXTRALIGA - STOLNÝ TENIS - ŽENY

TJ Trnávka Bratislava - ŠKST VTJ Ružomberok 5:5

Body ŠKST VTJ: Lenčová a V. Letková po 2, A. Letková 1.

Ľubica Moravčíková, trénerka Ružomberka: „V našom družstve slabšie zahrala Andrea Letková, od nej, ako od „jednotky“ tímu, sa čakalo viac ako jeden bod. „Do karát“ nám zahrala skutočnosť, že Trnávke chýbala najlepšia hráčka Holéciová a svoju tretiu hráčku mali očividne slabšiu. Zvlášť sú cenné víťazstvá Lenčovej nad Mikovou a Vladimíry Letkovej s Tančibokovou. So ziskom bodu so superligovou Trnávkou sa nerátalo.“ -svr-

Ilustračná fotografia.

O výsledkoch plošného skríningu informoval premiér Igor Matovič.

10 h
Búrlivé oslavy po zisku titulu pokračovali aj v šatni.

V poslednom vydaní MY Liptovských novín v roku 2020 sme uverejnili rozsiahly článok o hokejových majstroch Slovenska v doraste, ktorými sa pred 20 rokmi stali mikulášski mladíci. Článok sme boli nútení rozdeliť na dve časti. Teraz vám prinášame jeho pokračovanie.

26. jan

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.