Utorok, 22. september, 2020 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky

Posledné Kvačany stále bez víťazstva

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale pokračovala 7.

kolom. Vedúci Jamník doma rozdielom triedy porazil Vlachy a keďže druhá Černová prehrala v L. Lúžnej, vedie súťaž s náskokom piatich bodov. V tomto kole sa domácim darilo, keď v šiestich stretnutiach boli úspešní a iba v jednom Stankovany sa v susedskom derby rozišli remízou. Bez prehry stále ostáva Jamník, bez víťazstva sú posledné Kvačany.

V súťaži o najlepšieho strelca je po 5. kole poradie: Kloták P. 6 g. Chovan D. Ludrová 5 g. a Moravčík J. Černová 4 g. V ďalšom kole sa 22. 9.

o 15.00 h. stretnú: Kvačany - Vlachy, Hubová - Jamník, Iľanovo - Stankovany, Lúčky - Beňadiková, Likavka - L. Sliače, Černová - Švošov, Ludrová - L. Lúžna.

Jamník - Vlachy 3:0 (0:0)

Góly: Handrk, Števček, Bistiak.

Jamník: Krajčuška - M. Porubän, Hollý, Števček, M. Pavkovček, Krčuľa, Beňo, Pa. Pavkovček, Žuffa (46. Janťák), Bistiak (82. S. Porubän), Handrk. Vlachy: M. Bolibruch - J. Bolibruch, Eliáš, Švec, Mužila, Martinec, Sirotiak, Ferleťák, Klubica, Hazucha, Grieš.

V bojovnom zápase domáci v prvom polčase nenašli recept na strelenie gólu. Výdatne k tomu prispel vynikajúci výkon brankára Bolibrucha. Do druhého polčasu poslal domáci tréner Z. Krčuľa na ihrisko Ľ. Janťáka, ktorý rozhýbal súperovu obranu a vytvoril priestor svojim spoluhráčom na strelenie gólu. Najskôr boli v akcii Števček a Handrk, ktorý v 73. min. zabezpečil vedenie. V 75. min. si úlohy vymenili a po centri Handrka Števček zvýšil na 2:0. V 80. min. zamrznutí diváci videli lahôdkový gól po strele do šibenice I. Bistiaka. Množstvo šancí ostalo nevyužitých. Hostia v prvom polčase dvakrát pohrozili, ale brankár Krajčuška nechybil.

Zdeno Krčuľa (tréner Jamníka): „Pomaly sme sa rozbiehali, ale zápas sme dotiahli do víťazného konca. Polčasové umývanie hláv vyšlo.„

Rastislav Marton (tréner Vlách): „K víťazstvu sme prispeli svojim nepochopiteľným stiahnutím sa v druhom polčase. Zákonite to domáci zužitkovali na jednoznačné víťazstvo.„ -pdz-

Stankovany - Hubová 2:2 (0:1)

Góly: Pečko, Ľ. Junas - Gerec 2.

Stankovany: Schöber - P. Straka, I. Junas (65. Šimo), Dauda, R. Straka, Fúra (68. Bražina), Gašper, Pečko, Demikát, Zrník, Ľ. Junas. Hubová: Varecha - D. Lelek, S. Holík, Ondruš, Suša, Moravčík, M. Lelek, J. Kútnik (57. P. Kútnik), Olos (60. Húska), Gerec (75. V. Holík), M. Holík.

V susedskom derby zápase predviedli obe mužstvá dobrý futbal. Hoci začiatok zápasu patril domácim, boli to hostia, ktorí v 43. min. otvorili skóre z jedenástky gólom Gereca. V 57. min. po veľkej šanci domácich, keď brankár hokejovým rozštepom vykopol loptu, hneď z protiútoku opäť Gerec zvýšil na 2:0. Domáci sa skoncentrovali a hneď v 59. min. znížil na 1:2 Pečko a v 63. min. ukážkovým gólom hlavou vyrovnal Ľ. Junas. Do konca zápasu mali obe mužstvá ešte šance, stav zápasu však sa nezmenil, skončil spravodlivou remízou.

Pavol Šimo (tréner Stankovian): „Bol to rýchly a technický zápas,

s hrou som spokojný, výsledok mohol byť lepší.„

František Lelek (vedúci mužstva Hubovej): „Bol to dobrý zápas,

s deľbou bodov môžeme byť spokojní. Mohli sme zápas aj vyhrať, veď sme viedli.„ -plo-

Beňadiková - Iľanovo 4:1 (2:1)

Góly: Janek 2, Račko, Kozub - P. Kloták.

Beňadiková: Perašín - Kriška (Konvit), M. Račko, Zawisza, Bielik, Marko, Janek (D. Račko), Kozub, Pa. Zlejší, Konfál, Pe. Zlejší. Iľanovo: Mikuláš - Haranza (Droppa), Wosinský, Žiaran, Vyšný, Ostrovský, Medveď (Balco), Šuňa, Magura (Kriška), R. Kloták, P. Kloták.

Značne oslabené mužstvo domácich nastupovalo na zápas s rešpektom zo súpera. Pristupovalo však k zápasu veľmi zodpovedne. Hostia mu boli zo začiatku rovnocenným súperom. V 24. a 26. min. však inkasovali po vlastných chybách, a to rozhodlo. Oba góly domácich vsietil Janek. V 40. min. hostia síce P. Klotákom znížili na 2:1, no to bolo všetko. V druhom polčase skórovali len domáci. V 75. min. M. Račko a v 78. min. Kozub.

Milan Kozub (tréner Beňadikovej): „Na absenciu hráčov primeraný výkon a spokojnosť s výsledkom.„

Ján Beťko (tréner Iľanova): „Prvé dva góly po vlastných hrubých chybách, čo potom ovplyvnilo hru v ďalšom priebehu stretnutia.„ -vz-

Švošov - Likavka 3:1 (0:1)

Góly: Drdák, M. Pukaj, M. Roštek - M. Konfál.

Švošov: M. Pukaj - Hadváb, Bražina, Babala, Dančo, Švihorík, Ľ.Pukaj, Drdák, M. Pukaj (Kolárik), M. Roštek, J. Roštek (Široň). Likavka: Bažík - Sýkora, Timko, Hlinka, Sršeň, Bartoš, Lupták (Fajta), Chebeň, Žitník, Bobek (P. Konfál), M. Konfál (Gurega).

V zápase dobrej úrovne začali obidve mužstvá opatrne. Boli to však hostia, ktorí sa v 15. min. M. Konfálom dostali do vedenia. Domáci hráči sa trápili a výsledkom bola iba nastrelená žrď M. Pukajom peknou strelou z 20 metrov. Po polčase snahu domácich korunoval vyrovnávajúcim gólom z jedenástky Drdák po faule na M. Rošteka. Likavka sa snažila dať gól, no pozorný brankár M. Pukaj im

v tom zabránil, keď vytlačil strelu Žitníka nad bránku. Druhý gól domácich pridal M. Pukaj v 50. min. po chybe obrany Likavky do opustenej bránky. Hra sa vyrovnala, hostia sa snažili dať gól, ale rozuzlenie prišlo v 85. min., keď M. Roštek dal rozhodujúci tretí gól.

Jaroslav Pukaj (vedúci Švošova): „Po prehratom polčase hráči zabojovali a zaslúžene vyhrali.„

Štefan Kovalčík (tréner Likavky):

„V zápase dobrej úrovne sme nešťastne prehrali.„ -zp-

L. Lúžna - Černová 3:1 (2:1)

Góly: Glemba, P. Mydliar, M. Mydliar - Moravčík.

L. Lúžna: Kutaj - Zvonár, Husarčík, Fongus, Veselovský, Martoš, Glemba (77. Lietavec), P. Mydliar, Turoň (22. M. Mydliar), Pažitka, Targoš. Černová: Krajník - Veverica, Kovalčík, Demko, Huba, Papúch, Krivoš, Moravčík, Žakovský, Taráč (71. Jánoš), Olejník (83. Muller).

Diváci videli veľmi dobrý zápas, o čo sa zaslúžili obe mužstvá. Domáci sa ujali vedenia v 10. min. gólom Glembu. Hostia potom dokazovali, že nie náhodou sú na špici tabuľky. Po niekoľkých šanciach vyrovnali v 20. min. po rohovom kope Moravčíkom. Domáci sa nevzdávali a do kabín odchádzali s jednogólovým náskokom, strelcom gólu bol P. Mydliar. Aj druhý polčas sa niesol v znamení kvalitných výkonov oboch mužstiev, čo domáci poistili víťazstvom v 80. min. po góle M. Mydliara. Veľmi dobré stretnutie až na niektoré nepresné výroky hlavného arbitra, sme mohli byť spokojní.

Jozef Veselovský (tréner L. Lúžnej): „V zápase dobrej úrovne, o ktorú sa zaslúžili obe mužstvá, vyhralo mužstvo, ktoré si vypracovalo viac šancí.„

Jaroslav Brna (asistent trénera Černovej): „Z našej strany považujem stretnutie na nešťastné. V prvom polčase dve strely medzi žrde znamenali dva góly a naopak, my sme nedali dve tutovky.„ -šk-

Ludrová-Kvačany 1:0 (1:0)

Gól: Huba.

Ludrová: Cárach, Milan, Lazík, Huba, Dutka, Rázga, Macko, Kajan, Marschal, Chovan, Hýravý. Kvačany: Kojš, Štefaniak, Chovan, Maska, Chudoba, Burdel, Trizna, Allman, Mrnčo, Ďuroň, Flórek.

Domáci po dobrom výkone v Černovej chceli uspieť aj na domácej pôde. Úvod zápasu sa odohrával medzi šestnástkami. V 25. min. domáci zahrávali rohový kop nakrátko, po ktorom asi z 30 metrov trafil šibenicu Peter Huba a domáci sa ujali vedenia 1:0. Domáci sa po góle snažili poistiť víťazstvo. Mali na to aj príležitosti, ktoré však nedokázali premeniť.

Jozef Večerek (tréner Ludrovej): „Na zápas sme nastupovali s úmyslom vyhrať, avšak nepodceniť súpera. Po dobrom výkone v Černovej sa nám podarilo vyhrať, avšak súper svojou hrou ukázal, že jeho postavenie na konci tabuľky je klamlivé.„

L. Sliače - Lúčky 3:1 (2:1)

Góly: Gejdoš, M.Kelčík, Ondrejka - Krakovský.

L. Sliače: Pažitka - B. Kelčík, M. Kelčík, Alman, Kaman, Balážec, Lako, Mrva, Rastislav Ondrejka, Radovan Ondrejka, Gejdoš. Lúčky: Krška, Fula, Socháň, Moravčík, Lesák, Vrzgula, Krakovský, Hrbček, Šiška, Volf, Karlík.

Výborné a rýchle stretnutie začali lepšie hostia, ktorí nebojácne útočili. Naopak, domáci vychádzali zo zabezpečenej obrany do rýchlych protiútokov. Už ich prvá akcia v 16. min. znamenala gól, keď chybu hosťujúceho brankára domáci potrestali gólom Gejdoša. Domáci prevzali iniciatívu a odmenou im bol gól M. Kelčíka, keď s istotou premenil pokutový kop. Hosťom sa podarilo znížiť gólom do šatne, keď Krakovský v 44. min. technickou strelou prekonal domáceho brankára. Druhý polčas bol opakom prvého, keď domáci útočili a hostia z rýchlych protiútokov boli veľmi nebezpeční. Domácich však príliš upokojil gól Radovana Ondrejku v 55. min., keď sa zdalo, že o zápase je už rozhodnuté. Hostia sa nevzdávali, sympaticky útočili, no ich strely triafali len tyče domáceho brankára, ktorý sa v tomto zápase na nedostatok šťastia nemôže sťažovať. Kazom dobrého stretnutia bolo vylúčenie Šišku z mužstva hostí.

Albín Jacko (tréner L. Sliačov): „Bolo to bojovné stretnutie s množstvom nepremenených šancí. Naše dnešné víťazstvo bolo vydreté.„