Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Posledné Kvačany stále bez víťazstva

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale pokračovala 7.

kolom. Vedúci Jamník doma rozdielom triedy porazil Vlachy a keďže druhá Černová prehrala v L. Lúžnej, vedie súťaž s náskokom piatich bodov. V tomto kole sa domácim darilo, keď v šiestich stretnutiach boli úspešní a iba v jednom Stankovany sa v susedskom derby rozišli remízou. Bez prehry stále ostáva Jamník, bez víťazstva sú posledné Kvačany.

V súťaži o najlepšieho strelca je po 5. kole poradie: Kloták P. 6 g. Chovan D. Ludrová 5 g. a Moravčík J. Černová 4 g. V ďalšom kole sa 22. 9.

o 15.00 h. stretnú: Kvačany - Vlachy, Hubová - Jamník, Iľanovo - Stankovany, Lúčky - Beňadiková, Likavka - L. Sliače, Černová - Švošov, Ludrová - L. Lúžna.

Jamník - Vlachy 3:0 (0:0)

Góly: Handrk, Števček, Bistiak.

Jamník: Krajčuška - M. Porubän, Hollý, Števček, M. Pavkovček, Krčuľa, Beňo, Pa. Pavkovček, Žuffa (46. Janťák), Bistiak (82. S. Porubän), Handrk. Vlachy: M. Bolibruch - J. Bolibruch, Eliáš, Švec, Mužila, Martinec, Sirotiak, Ferleťák, Klubica, Hazucha, Grieš.

V bojovnom zápase domáci v prvom polčase nenašli recept na strelenie gólu. Výdatne k tomu prispel vynikajúci výkon brankára Bolibrucha. Do druhého polčasu poslal domáci tréner Z. Krčuľa na ihrisko Ľ. Janťáka, ktorý rozhýbal súperovu obranu a vytvoril priestor svojim spoluhráčom na strelenie gólu. Najskôr boli v akcii Števček a Handrk, ktorý v 73. min. zabezpečil vedenie. V 75. min. si úlohy vymenili a po centri Handrka Števček zvýšil na 2:0. V 80. min. zamrznutí diváci videli lahôdkový gól po strele do šibenice I. Bistiaka. Množstvo šancí ostalo nevyužitých. Hostia v prvom polčase dvakrát pohrozili, ale brankár Krajčuška nechybil.

Zdeno Krčuľa (tréner Jamníka): „Pomaly sme sa rozbiehali, ale zápas sme dotiahli do víťazného konca. Polčasové umývanie hláv vyšlo.„

Rastislav Marton (tréner Vlách): „K víťazstvu sme prispeli svojim nepochopiteľným stiahnutím sa v druhom polčase. Zákonite to domáci zužitkovali na jednoznačné víťazstvo.„ -pdz-

Stankovany - Hubová 2:2 (0:1)

Góly: Pečko, Ľ. Junas - Gerec 2.

Stankovany: Schöber - P. Straka, I. Junas (65. Šimo), Dauda, R. Straka, Fúra (68. Bražina), Gašper, Pečko, Demikát, Zrník, Ľ. Junas. Hubová: Varecha - D. Lelek, S. Holík, Ondruš, Suša, Moravčík, M. Lelek, J. Kútnik (57. P. Kútnik), Olos (60. Húska), Gerec (75. V. Holík), M. Holík.

V susedskom derby zápase predviedli obe mužstvá dobrý futbal. Hoci začiatok zápasu patril domácim, boli to hostia, ktorí v 43. min. otvorili skóre z jedenástky gólom Gereca. V 57. min. po veľkej šanci domácich, keď brankár hokejovým rozštepom vykopol loptu, hneď z protiútoku opäť Gerec zvýšil na 2:0. Domáci sa skoncentrovali a hneď v 59. min. znížil na 1:2 Pečko a v 63. min. ukážkovým gólom hlavou vyrovnal Ľ. Junas. Do konca zápasu mali obe mužstvá ešte šance, stav zápasu však sa nezmenil, skončil spravodlivou remízou.

Pavol Šimo (tréner Stankovian): „Bol to rýchly a technický zápas,

s hrou som spokojný, výsledok mohol byť lepší.„

František Lelek (vedúci mužstva Hubovej): „Bol to dobrý zápas,

s deľbou bodov môžeme byť spokojní. Mohli sme zápas aj vyhrať, veď sme viedli.„ -plo-

Beňadiková - Iľanovo 4:1 (2:1)

Góly: Janek 2, Račko, Kozub - P. Kloták.

Beňadiková: Perašín - Kriška (Konvit), M. Račko, Zawisza, Bielik, Marko, Janek (D. Račko), Kozub, Pa. Zlejší, Konfál, Pe. Zlejší. Iľanovo: Mikuláš - Haranza (Droppa), Wosinský, Žiaran, Vyšný, Ostrovský, Medveď (Balco), Šuňa, Magura (Kriška), R. Kloták, P. Kloták.

Značne oslabené mužstvo domácich nastupovalo na zápas s rešpektom zo súpera. Pristupovalo však k zápasu veľmi zodpovedne. Hostia mu boli zo začiatku rovnocenným súperom. V 24. a 26. min. však inkasovali po vlastných chybách, a to rozhodlo. Oba góly domácich vsietil Janek. V 40. min. hostia síce P. Klotákom znížili na 2:1, no to bolo všetko. V druhom polčase skórovali len domáci. V 75. min. M. Račko a v 78. min. Kozub.

Milan Kozub (tréner Beňadikovej): „Na absenciu hráčov primeraný výkon a spokojnosť s výsledkom.„

Ján Beťko (tréner Iľanova): „Prvé dva góly po vlastných hrubých chybách, čo potom ovplyvnilo hru v ďalšom priebehu stretnutia.„ -vz-

Švošov - Likavka 3:1 (0:1)

Góly: Drdák, M. Pukaj, M. Roštek - M. Konfál.

Švošov: M. Pukaj - Hadváb, Bražina, Babala, Dančo, Švihorík, Ľ.Pukaj, Drdák, M. Pukaj (Kolárik), M. Roštek, J. Roštek (Široň). Likavka: Bažík - Sýkora, Timko, Hlinka, Sršeň, Bartoš, Lupták (Fajta), Chebeň, Žitník, Bobek (P. Konfál), M. Konfál (Gurega).

V zápase dobrej úrovne začali obidve mužstvá opatrne. Boli to však hostia, ktorí sa v 15. min. M. Konfálom dostali do vedenia. Domáci hráči sa trápili a výsledkom bola iba nastrelená žrď M. Pukajom peknou strelou z 20 metrov. Po polčase snahu domácich korunoval vyrovnávajúcim gólom z jedenástky Drdák po faule na M. Rošteka. Likavka sa snažila dať gól, no pozorný brankár M. Pukaj im

v tom zabránil, keď vytlačil strelu Žitníka nad bránku. Druhý gól domácich pridal M. Pukaj v 50. min. po chybe obrany Likavky do opustenej bránky. Hra sa vyrovnala, hostia sa snažili dať gól, ale rozuzlenie prišlo v 85. min., keď M. Roštek dal rozhodujúci tretí gól.

Jaroslav Pukaj (vedúci Švošova): „Po prehratom polčase hráči zabojovali a zaslúžene vyhrali.„

Štefan Kovalčík (tréner Likavky):

„V zápase dobrej úrovne sme nešťastne prehrali.„ -zp-

L. Lúžna - Černová 3:1 (2:1)

Góly: Glemba, P. Mydliar, M. Mydliar - Moravčík.

L. Lúžna: Kutaj - Zvonár, Husarčík, Fongus, Veselovský, Martoš, Glemba (77. Lietavec), P. Mydliar, Turoň (22. M. Mydliar), Pažitka, Targoš. Černová: Krajník - Veverica, Kovalčík, Demko, Huba, Papúch, Krivoš, Moravčík, Žakovský, Taráč (71. Jánoš), Olejník (83. Muller).

Diváci videli veľmi dobrý zápas, o čo sa zaslúžili obe mužstvá. Domáci sa ujali vedenia v 10. min. gólom Glembu. Hostia potom dokazovali, že nie náhodou sú na špici tabuľky. Po niekoľkých šanciach vyrovnali v 20. min. po rohovom kope Moravčíkom. Domáci sa nevzdávali a do kabín odchádzali s jednogólovým náskokom, strelcom gólu bol P. Mydliar. Aj druhý polčas sa niesol v znamení kvalitných výkonov oboch mužstiev, čo domáci poistili víťazstvom v 80. min. po góle M. Mydliara. Veľmi dobré stretnutie až na niektoré nepresné výroky hlavného arbitra, sme mohli byť spokojní.

Jozef Veselovský (tréner L. Lúžnej): „V zápase dobrej úrovne, o ktorú sa zaslúžili obe mužstvá, vyhralo mužstvo, ktoré si vypracovalo viac šancí.„

Jaroslav Brna (asistent trénera Černovej): „Z našej strany považujem stretnutie na nešťastné. V prvom polčase dve strely medzi žrde znamenali dva góly a naopak, my sme nedali dve tutovky.„ -šk-

Ludrová-Kvačany 1:0 (1:0)

Gól: Huba.

Ludrová: Cárach, Milan, Lazík, Huba, Dutka, Rázga, Macko, Kajan, Marschal, Chovan, Hýravý. Kvačany: Kojš, Štefaniak, Chovan, Maska, Chudoba, Burdel, Trizna, Allman, Mrnčo, Ďuroň, Flórek.

Domáci po dobrom výkone v Černovej chceli uspieť aj na domácej pôde. Úvod zápasu sa odohrával medzi šestnástkami. V 25. min. domáci zahrávali rohový kop nakrátko, po ktorom asi z 30 metrov trafil šibenicu Peter Huba a domáci sa ujali vedenia 1:0. Domáci sa po góle snažili poistiť víťazstvo. Mali na to aj príležitosti, ktoré však nedokázali premeniť.

Jozef Večerek (tréner Ludrovej): „Na zápas sme nastupovali s úmyslom vyhrať, avšak nepodceniť súpera. Po dobrom výkone v Černovej sa nám podarilo vyhrať, avšak súper svojou hrou ukázal, že jeho postavenie na konci tabuľky je klamlivé.„

L. Sliače - Lúčky 3:1 (2:1)

Góly: Gejdoš, M.Kelčík, Ondrejka - Krakovský.

L. Sliače: Pažitka - B. Kelčík, M. Kelčík, Alman, Kaman, Balážec, Lako, Mrva, Rastislav Ondrejka, Radovan Ondrejka, Gejdoš. Lúčky: Krška, Fula, Socháň, Moravčík, Lesák, Vrzgula, Krakovský, Hrbček, Šiška, Volf, Karlík.

Výborné a rýchle stretnutie začali lepšie hostia, ktorí nebojácne útočili. Naopak, domáci vychádzali zo zabezpečenej obrany do rýchlych protiútokov. Už ich prvá akcia v 16. min. znamenala gól, keď chybu hosťujúceho brankára domáci potrestali gólom Gejdoša. Domáci prevzali iniciatívu a odmenou im bol gól M. Kelčíka, keď s istotou premenil pokutový kop. Hosťom sa podarilo znížiť gólom do šatne, keď Krakovský v 44. min. technickou strelou prekonal domáceho brankára. Druhý polčas bol opakom prvého, keď domáci útočili a hostia z rýchlych protiútokov boli veľmi nebezpeční. Domácich však príliš upokojil gól Radovana Ondrejku v 55. min., keď sa zdalo, že o zápase je už rozhodnuté. Hostia sa nevzdávali, sympaticky útočili, no ich strely triafali len tyče domáceho brankára, ktorý sa v tomto zápase na nedostatok šťastia nemôže sťažovať. Kazom dobrého stretnutia bolo vylúčenie Šišku z mužstva hostí.

Albín Jacko (tréner L. Sliačov): „Bolo to bojovné stretnutie s množstvom nepremenených šancí. Naše dnešné víťazstvo bolo vydreté.„

Stanislav Demko (tréner Lúčok):

„V tomto zápase sme mali smolu, keď sme nastrelili trikrát žrď.„

1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  2. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  3. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
  4. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  5. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  6. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  7. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!

Odvolali riaditeľa Národného parku Nízke Tatry

Dôvodom má byť nedostatočné presadzovanie ochrany prírody v Demänovskej doline.

Riaditeľ Správy Národného parku Nízke Tatry Ľuboš Čillag.

V Jasnej spustia lyžovačku už v sobotu

Do strediska pustia len obmedzený počet lyžiarov.

Župa chce zrušiť pobočku knižnice na Podbrezinách

Pobočka knižnice sa nachádza na najväčšom liptovskom sídlisku. V príprave rozpočtu na budúci rok župa nepočíta s peniazmi na mzdu zamestnankyne.

Stanislav Bomba rozhodoval najvyššie súťaže a vymodeloval aj vlastnú píšťalku

Odmala sa skamarátil s futbalom a ten je dodnes jeho srdcovkou. Stále mladíckym elánom obdarený a v dobrom zdraví, bývalý prvoligový futbalový rozhodca a ešte aktívny delegát Stanislav Bomba 13. novembra prijímal gratulácie k svojim okrúhlym 70. narodeninám.