Pondelok, 20. marec, 2023 | Meniny má Víťazoslav

Jamník hrá stále v dobrej forme

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale mala na progra

me 6. kolo.

V dobrej forme sa ukazuje Jamník. Aj tentokrát dokázal vyhrať na ihrisku súpera a pred druhou Černovou má náskok dvoch bodov. Tá doma tiež nezaváhala a i keď tesne, predsa porazila susedov z Ludrovej. Doma neuspeli ani Iľanovci, keď prehrali najtesnejším rozdielom s L. Sliačmi. Lúčky doma iba remizovali, ale ako nováčik si vedú veľmi dobre a udržujú si tretie miesto v tabuľke. Na posledných miestach sú Kvačany a L. Lúžna, keď ani v tomto kole sa im nedarilo. V ďalšom, v poradí 7. kole sa stretnú 15. 9. o 15.30 hod. dvojice: Ludrová - Kvačany, L. Lúžna - Černová, Švošov - Likavka, L. Sliače - Lúčky, Beňadiková - Iľanovo, Stankovany - Hubová, Jamník - Vlachy.

Černová - Ludrová 3:2 (2:1)

Góly: Žákovský, Tarač, Moravčík - Kajan, Hýravý.

Černová: Jančo - Brna, Kovalčík, Demko, Huba, Moravčík, Krivoš, Brezniak (74. Muller), Papúch, Žákovský, Tarač (46. Jánoš).

Ludrová: Kmeť - Šiška (20. Hýravý), Lazík, Huba, Dutka, Macko, Apolenár, Milan, Kajan, Chovan, Marschal (75. Čačo).

Keďže domáci už v 2. min. zápasu išli do vedenia, zdalo sa, že hostia odídu s poriadnou nádielkou gólov. V 24. min. sa opäť menilo skóre

v prospech domácich a boli to oni, kto bol pánom na ihrisku. V 34. min. hostia znížili na 2:1. Úvod druhého polčasu sa opäť niesol v réžii domácich a v 49. min. zvýšili na rozdiel dvoch gólov. Hostia upravili stav stretnutia na 3:2 v 75. min. Hoci od tejto minúty iniciatívu prevzali hostia, stav stretnutia sa už nezmenil a domáci zaznamenali víťazstvo z kategórie šťastných.

Jozef Kmeť (tréner Černovej): „Okrem prvých 30 minút to bol z našej strany najslabší výkon jesennej časti súťaže. Nebyť obrovskej dávky futbalového šťastia a streleckej nemohúcnosti súpera, mohol byť výsledok aj opačný.„

Jozef Večerek (tréner Ludrovej): „Po zlom úvode sme

v priebehu zápasu hru vyrovnali a na konci sa museli domáci báť o víťazstvo.„ -mi-

Lúčky - Švošov 0:0

Lúčky: Krška - Capko, Socháň, Fuľa, Lesák, Bobček, Krakovský, Hrbček, Šiška, Volf, Kútnik (78. Milan).

Švošov: Michal Pukaj - Hodváb, Bražina, Dančo, Švihorík, Babala, J. Roštek, Zubaj, Miroslav Pukaj, M. Roštek, Široň.

V zápase dobrej úrovne boli hostia lepší len v prvom polčase, ale vďaka domácemu brankárovi Krškovi skončil polčas remízou.

V druhom polčase sa hra domácich zlepšila, hra sa vyrovnala, zahodilo sa veľa šancí na oboch stranách.

Stanislav Demko (tréner Lúčok): „Vo vyrovnanom zápase bol súper lepší v prvom polčase. V druhom polčase sme zahodili veľa šancí, myslím si, že remíza je spravodlivá.„

Jaroslav Pukaj (tréner Švošova) „Zápas premárnených šancí, zaslúžili sme si vyhrať.„ -jv-

Kvačany – Jamník 1:3 (1:2)

Góly: 16. J. Burdel – 5. Krčula, 25. Handrk, 70. Beňo.

Kvačany: Kojš – Štefaniak, Chovan, Maslo, P. Burdel, J. Burdel (78. Chudoba), Trizna (55. J. Ďuroň), Kruták (72. Alman), Mrnčo, V. Ďuroň, Florek.

Jamník: Krajčuška – M. Poruben, Holý, Števček, Pe. Pavkovček, Pa. Pavkovček (86. S. Poruben), Krčula, Beňo, Handrk, Janťák (74. Žuffa), Bistiak (85. M. Pavkovček).

Domáci začali stretnutie nebojácne, ale už v 5. min. po chybe na ľavej strane obrany inkasovali. Gól ich nezlomil, nachádzali však recept na premieňanie dobrých streleckých príležitostí. V 16. min. sa im podarilo vyrovnať dorážkou J. Burdela po kope z rohu. Po opakovanej chybe v 25. min. išiel opäť do vedenia Jamník zásluhou Handrka. Húževnatý odpor domácich definitívne zlomil v 70. min. Beňo, keď tiesnený a zo značnej vzdialenosti perfektne trafil do vinkla.

Imrich Kojš (tréner Kvačian): „V stretnutí, v ktorom sme mali miestami prevahu, dopustili sme sa zas v obrane niekoľkých chýb, ktoré hostia využili a upevnili si prvú pozíciu.„

Zdeno Krčuľa (tréner Jamníka): „Mužstvo som pripravil na víťazstvo, aby sme potvrdili prvú priečku.„ -ch-

Iľanovo – L. Sliače 0:1 (0:1)

Gól: 20. Gejdoš.

Iľanovo: Mikuláš – Haranza (Ondráš), Vyšný, Vosinský, Ostrovský, Žiaran, Medveď, Šuna, Magura, Balco (Jurkuliak), Baranovič.

L. Sliače: Pažitka – B. Kelčík, M. Kelčík, D. Kelčík, Kaman, Alman, Lako, Jelšovka (Mrva), Rastislav Ondrejka, Radovan Ondrejka, Gejdoš.

V domácom mužstve sa objavili štyri nové tváre. Hra bola vcelku vyrovnaná a pohybovala sa medzi šestnástkami. Domáci opäť v obrane chybili, čo využil súper na strelenie jediného gólu. Streleckých pokusov na obidvoch stranách bolo veľmi málo. Domáci ohrozili brankára Pažitku len raz, Medveďova technická strela len tesne minula ľavú tyčku.

Albín Jacko (tréner L. Sliačov): „Priemerný zápas, šance na oboch stranách a zvíťazilo mužstvo, ktoré malo viac gólových šancí.„ -jb-

Hubová - Beňadiková 3:1 (2:1)

Góly: Holík 2, Gerec - Zawisa.

Hubová: Varecha - P. Lelek, S. Holík, Kútnik, Suša, Húska, M. Lelek, M. Holík (90. Maravčík), Gerec, J. Kútnik (82. P. Kútnik), Dančo (71. V. Holík).

Beňadiková: Perašín - Račko, Čatloš, Zawisa, Bielik, Marko, Konvit (65. Kriška), Kozub, Pa. Zlejší, Janek (89. Kantárik), Pe. Zlejší.

Domáci sa na tento zápas pripravovali dôsledne vzhľadom na to, že ide o silného súpera. To im aj v 6. min. vyšlo, keď dali prvý gól Miroslavom Holíkom. Po hrubej chybe brankára domácich hostia hneď o minútu dali vyrovnávajúci gól, ktorého autorom bol Zawisa. Za tohto stavu sa začala hra pritvrďovať, k čomu prispel aj hlavný rozhodca. Útoky sa striedali na oboch stranách. Technicky lepší domáci hráči kombinovali pekné útoky na bránku hostí.

V 33. min. sa im aj podarilo vsietiť druhý gól. Takto skončil aj prvý polčas. Zápas sa v druhom polčase vyvíjal veľmi nervózne zo strany hostí. Aj keď dohrávali s desiatimi hráčmi, pretože

v 36. min. Zawisa po druhej žltej dostal červenú kartu, boli dosť nervózni a domáci to využili a ohrozovali dobre chytajúceho brankára hostí nebezpečnými akciami. Ten im ale nedovolil vsietiť žiadny ďalší gól. V 89. min. krásna akcia domácich, kde vyšachovali obranu, vsietili tretí gól.

Ján Gerec (tréner Hubovej): „Som rád, že chlapci dokázali zabojovať a rešpektovať moje slová a zabodovať. Gratulujem.„ -lch-

Vlachy - Stankovany 1:0 (1:0)

Gól: 13. Hazucha.

Vlachy: Bražina - J. Bolibruch, Eliáš, Švec, Mužila, L. Kubáň (85. Klubica), Rybársky, Chamaj, Motrinec, Marton (88. M. Bolibruch), Hazucha.

Stankovany: Pecko - Šimon, I. Junas, J. Straka, P. Straka, R. Straka, Túra, Gašper, Demikát, Zrník, Ľ. Junas.

Domáci hráči nastúpili s veľkým odhodlaním v dnešnom zápase zvíťaziť a získať tak dôležité body. S novou posilou v bráne a

s veľkým odhodlaním sa im to nakoniec podarilo. Aj keď mali proti sebe technicky zdatného súpera. Už v 8. min. mal najnebezpečnejší hráč hostí Zrník, ktorého skvele počas celého zápasu bránil domáci Bolibruch, šancu, avšak v tiesni nezakončil. To, čo predviedol

v 13. min. domáci Hazucha, bola futbalová lahôdka, keď prebehol hosťujúcou obranou a bombou pod brvno strelil jediný gól stretnutia. Šance mali aj hostia, v 25. Šimon a v 40. hlavička Ľ. Juhása skončila na žrdi. V druhom polčase sa dvakrát v šestnástke hostí výborne uvoľnil domáci Marton, ale v koncovke zlyhal. Do konca stretnutia sa útoky striedali na oboch stranách, ale skóre sa už nemenilo a domáci diváci určite odchádzali spokojní.

Pavol Šimo (tréner Stankovian): „Zápas slabšej úrovne, zvíťazili šťastnejší domáci. Keď nedáme vonku gól, nemôžeme bodovať.„

Rastislav Marton (tréner Vlachov): „Podľa mňa to bol dobrý zápas s veľkým nasadením na oboch stranách. Získali sme veľmi dôležité body.„ -vt-

Likavka - Lúžna 3:1 (2:1)

Góly: Bobek 2, M. Konfál - P. Mydliar.

Likavka: Huba - J. Timko, Hlinka, Cheben, Sršeň, Žitník, Sýkora, Apolenár (86. Fajta), Jadroň (65. Lupták), Bobek, M. Konfál.

L. Lúžna: Kutaj - Fides, Husarčík, Targoš, Martoš, M. Mydliar, Sirota, M. Pažítka (62. Turoň), Veselovský, I. Pažítka, P. Mydliar.

V zápase dobrej úrovne boli domáci aktívnejší a ujali sa vedenia gólom Bobeka. Vypracovali si aj ďalšie šance, ale nedokázali ich zužitkovať. Naopak, hostia po ojedinelom útoku a chybe domáceho brankára vyrovnali gólom P. Mydliara. Likavka však hneď na to odpovedala druhým gólom, ktorého strelcom bol opäť Bobek. Aj v druhom polčase sa hral dobrý futbal, hostia hru vyrovnali, ale skóre sa im otočiť nepodarilo, i keď si vypracovali niekoľko šancí. Domáci sa tiež snažili zvýšiť skóre a ich snahu korunoval útočný tandem Bobek - Konfál na tretí gól a zaslúžené víťazstvo.

Štefan Kovalčík (tréner Likavky): „V zápase, v ktorom nám chýbala väčšia ľahkosť, sme víťazstvo získali hlavne vďaka útočnému záprahu Bobek - Konfál.„

Jozef Veselovský (tréner L. Lúžnej): „Mužstvo, ktoré nedá viac ako jeden gól, nemôže pomýšľať na úspech.„ -ach-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Katka so vzácnym ochorením: Rozhodla som sa, že deti mať nebudem
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zľavy z odvodov, zmrazená cena potravín
 4. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 5. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 6. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach
 7. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť
 8. Tipuj dedinský futbal online a vyhraj zájazd na Ligu majstrov
 1. Bývanie, ktoré má všetkých "5P"
 2. Nový e-book od BaseLinker Kompletný sprievodca po marketplacoch
 3. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 4. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 5. Pulirio.sk - upratovacia firma, ktorá vznikla z nuly
 6. Kedy s dieťaťom prvýkrát k zubárovi? Odpoveď vás prekvapí
 7. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach
 8. Najlepšie spotrebiče do malých bytov podľa odborníkov
 1. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 13 426
 2. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 12 390
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zmrazená cena potravín 10 793
 4. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 8 750
 5. Jednoznačný recept na úspech? Buďte pripravení prispôsobiť sa 7 697
 6. Aké sú NAJ slovenské chute? Prezradili ich známi výrobcovia 5 517
 7. Získajte peniaze pre zelený projekt. K dispozícii je 250-tisíc 3 104
 8. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 189

Blogy SME

 1. INESS: Zdravotnícke zákony majú 603 novelizácií
 2. Ján Lopušek: O hrobároch Slovenskej politiky.
 3. František Srnka: MYŠLIENKY Z ANTIKY 1.
 4. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Dolná Ždaňa
 5. Peter Krivda Soliwarski: Túlačky XCVI - Revište hrad
 6. Milan Buno: Vydržte, nevzdávajte sa, zdolávajte svoje limity...a zažijete zázraky! | 7 knižných tipov
 7. Michael Achberger: Ako detox môže poškodiť váš organizmus: Varovanie pred nebezpečnými účinkami detoxikácie
 8. Ján Serbák: Lanzarote - ostrov večnej jari, nevšednej prírody a jedinečnej architektúry
 1. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 6 631
 2. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 6 396
 3. Radovan Čipka: Ako Záborská znesvätila tému pomoci ženám 6 287
 4. Michael Achberger: Chudni rýchlo: Tieto cviky ti pomôžu spaľovať tuky efektívne! 4 405
 5. Miroslav Žiak: Drogy ako biznis pre vyvolených na Slovensku? 3 285
 6. Ján Valchár: Lúza znova útočí alebo Ako Prigožin kandidoval za prezidenta 2 672
 7. Michal Uherčík: Veľké riešenie alebo veľké fiasko. Parkovacie domy v Martine. 2 438
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi II 2 287
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Trofej pre víťaza Ligy majstrov. Kto uspeje vo finále?

Výhra v súťaži záleží od tvojej šikovnosti a schopností.


16. mar
Fotografia z jesenného zápasu Liptovského Hrádku s Bešeňovou.   

Liptovskému Hrádku hrozí pád do nižšej ligy.


14 h
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová.

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová už má po sezóne. Ukončila ju v nedeľu vypadnutím v 1.


SITA 19 h
Lúka Voniarky pri obci Stratená býva na jar posiata šafranom.

Vo všetkých pohoriach Slovenska začína prevládať typická jarná situácia.


TASR 19. mar

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pri obnove historického mesta by mohla pomôcť aj Európska únia.


21 h

Tréner Nitry v piatok hráčov sfúkol, v sobotu im poďakoval.


16 h

Cineama v Nižnej má za sebou výnimočný ročník.


a 2 ďalší 16. mar

Veľkú časť jedného z najstarších kaštieľov na Slovensku zbúrali v roku 2002.


18. mar

Blogy SME

 1. INESS: Zdravotnícke zákony majú 603 novelizácií
 2. Ján Lopušek: O hrobároch Slovenskej politiky.
 3. František Srnka: MYŠLIENKY Z ANTIKY 1.
 4. Miroslav Lisinovič: Putovanie slovenskými Kalváriami - Dolná Ždaňa
 5. Peter Krivda Soliwarski: Túlačky XCVI - Revište hrad
 6. Milan Buno: Vydržte, nevzdávajte sa, zdolávajte svoje limity...a zažijete zázraky! | 7 knižných tipov
 7. Michael Achberger: Ako detox môže poškodiť váš organizmus: Varovanie pred nebezpečnými účinkami detoxikácie
 8. Ján Serbák: Lanzarote - ostrov večnej jari, nevšednej prírody a jedinečnej architektúry
 1. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 6 631
 2. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 6 396
 3. Radovan Čipka: Ako Záborská znesvätila tému pomoci ženám 6 287
 4. Michael Achberger: Chudni rýchlo: Tieto cviky ti pomôžu spaľovať tuky efektívne! 4 405
 5. Miroslav Žiak: Drogy ako biznis pre vyvolených na Slovensku? 3 285
 6. Ján Valchár: Lúza znova útočí alebo Ako Prigožin kandidoval za prezidenta 2 672
 7. Michal Uherčík: Veľké riešenie alebo veľké fiasko. Parkovacie domy v Martine. 2 438
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi II 2 287
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu