Utorok, 22. september, 2020 | Meniny má MóricKrížovkyKrížovky

Jamník hrá stále v dobrej forme

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale mala na progra

me 6. kolo.

V dobrej forme sa ukazuje Jamník. Aj tentokrát dokázal vyhrať na ihrisku súpera a pred druhou Černovou má náskok dvoch bodov. Tá doma tiež nezaváhala a i keď tesne, predsa porazila susedov z Ludrovej. Doma neuspeli ani Iľanovci, keď prehrali najtesnejším rozdielom s L. Sliačmi. Lúčky doma iba remizovali, ale ako nováčik si vedú veľmi dobre a udržujú si tretie miesto v tabuľke. Na posledných miestach sú Kvačany a L. Lúžna, keď ani v tomto kole sa im nedarilo. V ďalšom, v poradí 7. kole sa stretnú 15. 9. o 15.30 hod. dvojice: Ludrová - Kvačany, L. Lúžna - Černová, Švošov - Likavka, L. Sliače - Lúčky, Beňadiková - Iľanovo, Stankovany - Hubová, Jamník - Vlachy.

Černová - Ludrová 3:2 (2:1)

Góly: Žákovský, Tarač, Moravčík - Kajan, Hýravý.

Černová: Jančo - Brna, Kovalčík, Demko, Huba, Moravčík, Krivoš, Brezniak (74. Muller), Papúch, Žákovský, Tarač (46. Jánoš).

Ludrová: Kmeť - Šiška (20. Hýravý), Lazík, Huba, Dutka, Macko, Apolenár, Milan, Kajan, Chovan, Marschal (75. Čačo).

Keďže domáci už v 2. min. zápasu išli do vedenia, zdalo sa, že hostia odídu s poriadnou nádielkou gólov. V 24. min. sa opäť menilo skóre

v prospech domácich a boli to oni, kto bol pánom na ihrisku. V 34. min. hostia znížili na 2:1. Úvod druhého polčasu sa opäť niesol v réžii domácich a v 49. min. zvýšili na rozdiel dvoch gólov. Hostia upravili stav stretnutia na 3:2 v 75. min. Hoci od tejto minúty iniciatívu prevzali hostia, stav stretnutia sa už nezmenil a domáci zaznamenali víťazstvo z kategórie šťastných.

Jozef Kmeť (tréner Černovej): „Okrem prvých 30 minút to bol z našej strany najslabší výkon jesennej časti súťaže. Nebyť obrovskej dávky futbalového šťastia a streleckej nemohúcnosti súpera, mohol byť výsledok aj opačný.„

Jozef Večerek (tréner Ludrovej): „Po zlom úvode sme

v priebehu zápasu hru vyrovnali a na konci sa museli domáci báť o víťazstvo.„ -mi-

Lúčky - Švošov 0:0

Lúčky: Krška - Capko, Socháň, Fuľa, Lesák, Bobček, Krakovský, Hrbček, Šiška, Volf, Kútnik (78. Milan).

Švošov: Michal Pukaj - Hodváb, Bražina, Dančo, Švihorík, Babala, J. Roštek, Zubaj, Miroslav Pukaj, M. Roštek, Široň.

V zápase dobrej úrovne boli hostia lepší len v prvom polčase, ale vďaka domácemu brankárovi Krškovi skončil polčas remízou.

V druhom polčase sa hra domácich zlepšila, hra sa vyrovnala, zahodilo sa veľa šancí na oboch stranách.

Stanislav Demko (tréner Lúčok): „Vo vyrovnanom zápase bol súper lepší v prvom polčase. V druhom polčase sme zahodili veľa šancí, myslím si, že remíza je spravodlivá.„

Jaroslav Pukaj (tréner Švošova) „Zápas premárnených šancí, zaslúžili sme si vyhrať.„ -jv-

Kvačany – Jamník 1:3 (1:2)

Góly: 16. J. Burdel – 5. Krčula, 25. Handrk, 70. Beňo.

Kvačany: Kojš – Štefaniak, Chovan, Maslo, P. Burdel, J. Burdel (78. Chudoba), Trizna (55. J. Ďuroň), Kruták (72. Alman), Mrnčo, V. Ďuroň, Florek.

Jamník: Krajčuška – M. Poruben, Holý, Števček, Pe. Pavkovček, Pa. Pavkovček (86. S. Poruben), Krčula, Beňo, Handrk, Janťák (74. Žuffa), Bistiak (85. M. Pavkovček).

Domáci začali stretnutie nebojácne, ale už v 5. min. po chybe na ľavej strane obrany inkasovali. Gól ich nezlomil, nachádzali však recept na premieňanie dobrých streleckých príležitostí. V 16. min. sa im podarilo vyrovnať dorážkou J. Burdela po kope z rohu. Po opakovanej chybe v 25. min. išiel opäť do vedenia Jamník zásluhou Handrka. Húževnatý odpor domácich definitívne zlomil v 70. min. Beňo, keď tiesnený a zo značnej vzdialenosti perfektne trafil do vinkla.

Imrich Kojš (tréner Kvačian): „V stretnutí, v ktorom sme mali miestami prevahu, dopustili sme sa zas v obrane niekoľkých chýb, ktoré hostia využili a upevnili si prvú pozíciu.„

Zdeno Krčuľa (tréner Jamníka): „Mužstvo som pripravil na víťazstvo, aby sme potvrdili prvú priečku.„ -ch-

Iľanovo – L. Sliače 0:1 (0:1)

Gól: 20. Gejdoš.

Iľanovo: Mikuláš – Haranza (Ondráš), Vyšný, Vosinský, Ostrovský, Žiaran, Medveď, Šuna, Magura, Balco (Jurkuliak), Baranovič.

L. Sliače: Pažitka – B. Kelčík, M. Kelčík, D. Kelčík, Kaman, Alman, Lako, Jelšovka (Mrva), Rastislav Ondrejka, Radovan Ondrejka, Gejdoš.

V domácom mužstve sa objavili štyri nové tváre. Hra bola vcelku vyrovnaná a pohybovala sa medzi šestnástkami. Domáci opäť v obrane chybili, čo využil súper na strelenie jediného gólu. Streleckých pokusov na obidvoch stranách bolo veľmi málo. Domáci ohrozili brankára Pažitku len raz, Medveďova technická strela len tesne minula ľavú tyčku.

Albín Jacko (tréner L. Sliačov): „Priemerný zápas, šance na oboch stranách a zvíťazilo mužstvo, ktoré malo viac gólových šancí.„ -jb-

Hubová - Beňadiková 3:1 (2:1)

Góly: Holík 2, Gerec - Zawisa.

Hubová: Varecha - P. Lelek, S. Holík, Kútnik, Suša, Húska, M. Lelek, M. Holík (90. Maravčík), Gerec, J. Kútnik (82. P. Kútnik), Dančo (71. V. Holík).

Beňadiková: Perašín - Račko, Čatloš, Zawisa, Bielik, Marko, Konvit (65. Kriška), Kozub, Pa. Zlejší, Janek (89. Kantárik), Pe. Zlejší.

Domáci sa na tento zápas pripravovali dôsledne vzhľadom na to, že ide o silného súpera. To im aj v 6. min. vyšlo, keď dali prvý gól Miroslavom Holíkom. Po hrubej chybe brankára domácich hostia hneď o minútu dali vyrovnávajúci gól, ktorého autorom bol Zawisa. Za tohto stavu sa začala hra pritvrďovať, k čomu prispel aj hlavný rozhodca. Útoky sa striedali na oboch stranách. Technicky lepší domáci hráči kombinovali pekné útoky na bránku hostí.

V 33. min. sa im aj podarilo vsietiť druhý gól. Takto skončil aj prvý polčas. Zápas sa v druhom polčase vyvíjal veľmi nervózne zo strany hostí. Aj keď dohrávali s desiatimi hráčmi, pretože

v 36. min. Zawisa po druhej žltej dostal červenú kartu, boli dosť nervózni a domáci to využili a ohrozovali dobre chytajúceho brankára hostí nebezpečnými akciami. Ten im ale nedovolil vsietiť žiadny ďalší gól. V 89. min. krásna akcia domácich, kde vyšachovali obranu, vsietili tretí gól.

Ján Gerec (tréner Hubovej): „Som rád, že chlapci dokázali zabojovať a rešpektovať moje slová a zabodovať. Gratulujem.„ -lch-

Vlachy - Stankovany 1:0 (1:0)

Gól: 13. Hazucha.

Vlachy: Bražina - J. Bolibruch, Eliáš, Švec, Mužila, L. Kubáň (85. Klubica), Rybársky, Chamaj, Motrinec, Marton (88. M. Bolibruch), Hazucha.

Stankovany: Pecko - Šimon, I. Junas, J. Straka, P. Straka, R. Straka, Túra, Gašper, Demikát, Zrník, Ľ. Junas.

Domáci hráči nastúpili s veľkým odhodlaním v dnešnom zápase zvíťaziť a získať tak dôležité body. S novou posilou v bráne a

s veľkým odhodlaním sa im to nakoniec podarilo. Aj keď mali proti sebe technicky zdatného súpera. Už v 8. min. mal najnebezpečnejší hráč hostí Zrník, ktorého skvele počas celého zápasu bránil domáci Bolibruch, šancu, avšak v tiesni nezakončil. To, čo predviedol

v 13. min. domáci Hazucha, bola futbalová lahôdka, keď prebehol hosťujúcou obranou a bombou pod brvno strelil jediný gól stretnutia. Šance mali aj hostia, v 25. Šimon a v 40. hlavička Ľ. Juhása skončila na žrdi. V druhom polčase sa dvakrát v šestnástke hostí výborne uvoľnil domáci Marton, ale v koncovke zlyhal. Do konca stretnutia sa útoky striedali na oboch stranách, ale skóre sa už nemenilo a domáci diváci určite odchádzali spokojní.

Pavol Šimo (tréner Stankovian): „Zápas slabšej úrovne, zvíťazili šťastnejší domáci. Keď nedáme vonku gól, nemôžeme bodovať.„

Rastislav Marton (tréner Vlachov): „Podľa mňa to bol dobrý zápas s veľkým nasadením na oboch stranách. Získali sme veľmi dôležité body.„ -vt-

Likavka - Lúžna 3:1 (2:1)

Góly: Bobek 2, M. Konfál - P. Mydliar.

Likavka: Huba - J. Timko, Hlinka, Cheben, Sršeň, Žitník, Sýkora, Apolenár (86. Fajta), Jadroň (65. Lupták), Bobek, M. Konfál.

L. Lúžna: Kutaj - Fides, Husarčík, Targoš, Martoš, M. Mydliar, Sirota, M. Pažítka (62. Turoň), Veselovský, I. Pažítka, P. Mydliar.

V zápase dobrej úrovne boli domáci aktívnejší a ujali sa vedenia gólom Bobeka. Vypracovali si aj ďalšie šance, ale nedokázali ich zužitkovať. Naopak, hostia po ojedinelom útoku a chybe domáceho brankára vyrovnali gólom P. Mydliara. Likavka však hneď na to odpovedala druhým gólom, ktorého strelcom bol opäť Bobek. Aj v druhom polčase sa hral dobrý futbal, hostia hru vyrovnali, ale skóre sa im otočiť nepodarilo, i keď si vypracovali niekoľko šancí. Domáci sa tiež snažili zvýšiť skóre a ich snahu korunoval útočný tandem Bobek - Konfál na tretí gól a zaslúžené víťazstvo.

Štefan Kovalčík (tréner Likavky): „V zápase, v ktorom nám chýbala väčšia ľahkosť, sme víťazstvo získali hlavne vďaka útočnému záprahu Bobek - Konfál.„

Jozef Veselovský (tréner L. Lúžnej): „Mužstvo, ktoré nedá viac ako jeden gól, nemôže pomýšľať na úspech.„ -ach-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Využívajte nonstop služby právnika s poistením právnej ochrany
 2. Chcete mať ekologickú domácnosť? Začnite od zelenej elektriny
 3. Šport je dôležitý pre fyzické aj mentálne zdravie
 4. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 5. Nadšenci behu darovali košickej ZOO viac ako 2000 EUR
 6. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % až do 8,25 %
 7. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu?
 8. Čo ste nevedeli o jedle v Bratislave? Príbehy reštaurácií
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte
 10. Home (ale aj) Office
 1. Chcete mať ekologickú domácnosť? Začnite od zelenej elektriny
 2. Zvislé zdvíhacie zariadenia pre vozičkárov
 3. Nadácia COOP Jednota rozdá obciam a mestám 156 000 eur, hlasovať
 4. Využívajte nonstop služby právnika s poistením právnej ochrany
 5. Šport je dôležitý pre fyzické aj mentálne zdravie
 6. Foreigners will be centre stage in Bratislava for the whole week
 7. Poznanie
 8. Lákajú vás benefity poisťovní? Pri zmene si všímajte podmienky
 9. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 10. Osud našich riek máme vo svojich rukách, nenechajme to plávať
 1. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 35 722
 2. Čo ste nevedeli o jedle v Bratislave? Príbehy reštaurácií 35 356
 3. Blíži sa nová kríza, ktorej následky môžu byť omnoho väčšie 21 060
 4. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 15 261
 5. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu? 11 592
 6. Unikátny zážitok na Muránskej planine. Uvíta vás tisícka sysľov 10 982
 7. Užite si čarovnú jeseň na horách: Tipy na výlety pre celú rodinu 10 775
 8. 5 digitálnych vychytávok, ktoré vám uľahčia štúdium 9 237
 9. Školský rozvrh s kalendárom prázdnin v denníku SME 8 971
 10. Fantastická pomôcka pre deti – zábavný a náučný pracovný zošit 8 591
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Na časovke družstiev štartovali zvučné mená

Jediné cyklistické amatérske podujatie svojho druhu na Slovensku – to je časovka družstiev, ktorá má už 17-ročnú tradíciu. Súčasnými organizátormi sú Liptáci z Liptov Cycling Teamu.

Víťazný tím na štarte.

Chystá sa bič na majiteľov autovrakov

Za záber priestranstva si zaplatia stovky eur.

Nariadenie sa týka áut, ktoré sú odstavené na mestských pozemkoch.

Retro Tour 2020 bola opäť s výbornou atmosférou

Cyklistické preteky v retro štýle oblečenia aj bicyklov.

Prvý z ľava usporiadateľ Michal Oško, v strede komentátor Tomadžo a Richard Fiala.

Obnovujú výstavbu urgentného príjmu

Po problémoch sa v nemocnici znova stavia.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V trstenskej charite sa nakazilo 23 dôchodcov. Zasadali krízové štáby

Od zajtra by malo do platnosti vstúpiť nariadenie hygienikov, ktoré zakáže organizovanie podujatí s viac ako 30 ľuďmi v interiéri.

Prvotnou príčinou úmrtia dievčaťa z Lužianok nebol koronavírus

Pacientka mala viaceré vážne ochorenia, potvrdili u nej aj COVID-19.

Vážna nehoda pri Brusne. Auto vyletelo z cesty a narazilo do stromu

Strom sa následne zlomil a spadol na auto.Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky.

Už ste čítali?