Pondelok, 24. január, 2022 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Jamník hrá stále v dobrej forme

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale mala na progra

me 6. kolo.

V dobrej forme sa ukazuje Jamník. Aj tentokrát dokázal vyhrať na ihrisku súpera a pred druhou Černovou má náskok dvoch bodov. Tá doma tiež nezaváhala a i keď tesne, predsa porazila susedov z Ludrovej. Doma neuspeli ani Iľanovci, keď prehrali najtesnejším rozdielom s L. Sliačmi. Lúčky doma iba remizovali, ale ako nováčik si vedú veľmi dobre a udržujú si tretie miesto v tabuľke. Na posledných miestach sú Kvačany a L. Lúžna, keď ani v tomto kole sa im nedarilo. V ďalšom, v poradí 7. kole sa stretnú 15. 9. o 15.30 hod. dvojice: Ludrová - Kvačany, L. Lúžna - Černová, Švošov - Likavka, L. Sliače - Lúčky, Beňadiková - Iľanovo, Stankovany - Hubová, Jamník - Vlachy.

Černová - Ludrová 3:2 (2:1)

Góly: Žákovský, Tarač, Moravčík - Kajan, Hýravý.

Černová: Jančo - Brna, Kovalčík, Demko, Huba, Moravčík, Krivoš, Brezniak (74. Muller), Papúch, Žákovský, Tarač (46. Jánoš).

Ludrová: Kmeť - Šiška (20. Hýravý), Lazík, Huba, Dutka, Macko, Apolenár, Milan, Kajan, Chovan, Marschal (75. Čačo).

Keďže domáci už v 2. min. zápasu išli do vedenia, zdalo sa, že hostia odídu s poriadnou nádielkou gólov. V 24. min. sa opäť menilo skóre

v prospech domácich a boli to oni, kto bol pánom na ihrisku. V 34. min. hostia znížili na 2:1. Úvod druhého polčasu sa opäť niesol v réžii domácich a v 49. min. zvýšili na rozdiel dvoch gólov. Hostia upravili stav stretnutia na 3:2 v 75. min. Hoci od tejto minúty iniciatívu prevzali hostia, stav stretnutia sa už nezmenil a domáci zaznamenali víťazstvo z kategórie šťastných.

Jozef Kmeť (tréner Černovej): „Okrem prvých 30 minút to bol z našej strany najslabší výkon jesennej časti súťaže. Nebyť obrovskej dávky futbalového šťastia a streleckej nemohúcnosti súpera, mohol byť výsledok aj opačný.„

Jozef Večerek (tréner Ludrovej): „Po zlom úvode sme

v priebehu zápasu hru vyrovnali a na konci sa museli domáci báť o víťazstvo.„ -mi-

Lúčky - Švošov 0:0

Lúčky: Krška - Capko, Socháň, Fuľa, Lesák, Bobček, Krakovský, Hrbček, Šiška, Volf, Kútnik (78. Milan).

Švošov: Michal Pukaj - Hodváb, Bražina, Dančo, Švihorík, Babala, J. Roštek, Zubaj, Miroslav Pukaj, M. Roštek, Široň.

V zápase dobrej úrovne boli hostia lepší len v prvom polčase, ale vďaka domácemu brankárovi Krškovi skončil polčas remízou.

V druhom polčase sa hra domácich zlepšila, hra sa vyrovnala, zahodilo sa veľa šancí na oboch stranách.

Stanislav Demko (tréner Lúčok): „Vo vyrovnanom zápase bol súper lepší v prvom polčase. V druhom polčase sme zahodili veľa šancí, myslím si, že remíza je spravodlivá.„

Jaroslav Pukaj (tréner Švošova) „Zápas premárnených šancí, zaslúžili sme si vyhrať.„ -jv-

Kvačany – Jamník 1:3 (1:2)

Góly: 16. J. Burdel – 5. Krčula, 25. Handrk, 70. Beňo.

Kvačany: Kojš – Štefaniak, Chovan, Maslo, P. Burdel, J. Burdel (78. Chudoba), Trizna (55. J. Ďuroň), Kruták (72. Alman), Mrnčo, V. Ďuroň, Florek.

Jamník: Krajčuška – M. Poruben, Holý, Števček, Pe. Pavkovček, Pa. Pavkovček (86. S. Poruben), Krčula, Beňo, Handrk, Janťák (74. Žuffa), Bistiak (85. M. Pavkovček).

Domáci začali stretnutie nebojácne, ale už v 5. min. po chybe na ľavej strane obrany inkasovali. Gól ich nezlomil, nachádzali však recept na premieňanie dobrých streleckých príležitostí. V 16. min. sa im podarilo vyrovnať dorážkou J. Burdela po kope z rohu. Po opakovanej chybe v 25. min. išiel opäť do vedenia Jamník zásluhou Handrka. Húževnatý odpor domácich definitívne zlomil v 70. min. Beňo, keď tiesnený a zo značnej vzdialenosti perfektne trafil do vinkla.

Imrich Kojš (tréner Kvačian): „V stretnutí, v ktorom sme mali miestami prevahu, dopustili sme sa zas v obrane niekoľkých chýb, ktoré hostia využili a upevnili si prvú pozíciu.„

Zdeno Krčuľa (tréner Jamníka): „Mužstvo som pripravil na víťazstvo, aby sme potvrdili prvú priečku.„ -ch-

Iľanovo – L. Sliače 0:1 (0:1)

Gól: 20. Gejdoš.

Iľanovo: Mikuláš – Haranza (Ondráš), Vyšný, Vosinský, Ostrovský, Žiaran, Medveď, Šuna, Magura, Balco (Jurkuliak), Baranovič.

L. Sliače: Pažitka – B. Kelčík, M. Kelčík, D. Kelčík, Kaman, Alman, Lako, Jelšovka (Mrva), Rastislav Ondrejka, Radovan Ondrejka, Gejdoš.

V domácom mužstve sa objavili štyri nové tváre. Hra bola vcelku vyrovnaná a pohybovala sa medzi šestnástkami. Domáci opäť v obrane chybili, čo využil súper na strelenie jediného gólu. Streleckých pokusov na obidvoch stranách bolo veľmi málo. Domáci ohrozili brankára Pažitku len raz, Medveďova technická strela len tesne minula ľavú tyčku.

Albín Jacko (tréner L. Sliačov): „Priemerný zápas, šance na oboch stranách a zvíťazilo mužstvo, ktoré malo viac gólových šancí.„ -jb-

Hubová - Beňadiková 3:1 (2:1)

Góly: Holík 2, Gerec - Zawisa.

Hubová: Varecha - P. Lelek, S. Holík, Kútnik, Suša, Húska, M. Lelek, M. Holík (90. Maravčík), Gerec, J. Kútnik (82. P. Kútnik), Dančo (71. V. Holík).

Beňadiková: Perašín - Račko, Čatloš, Zawisa, Bielik, Marko, Konvit (65. Kriška), Kozub, Pa. Zlejší, Janek (89. Kantárik), Pe. Zlejší.

Domáci sa na tento zápas pripravovali dôsledne vzhľadom na to, že ide o silného súpera. To im aj v 6. min. vyšlo, keď dali prvý gól Miroslavom Holíkom. Po hrubej chybe brankára domácich hostia hneď o minútu dali vyrovnávajúci gól, ktorého autorom bol Zawisa. Za tohto stavu sa začala hra pritvrďovať, k čomu prispel aj hlavný rozhodca. Útoky sa striedali na oboch stranách. Technicky lepší domáci hráči kombinovali pekné útoky na bránku hostí.

V 33. min. sa im aj podarilo vsietiť druhý gól. Takto skončil aj prvý polčas. Zápas sa v druhom polčase vyvíjal veľmi nervózne zo strany hostí. Aj keď dohrávali s desiatimi hráčmi, pretože

v 36. min. Zawisa po druhej žltej dostal červenú kartu, boli dosť nervózni a domáci to využili a ohrozovali dobre chytajúceho brankára hostí nebezpečnými akciami. Ten im ale nedovolil vsietiť žiadny ďalší gól. V 89. min. krásna akcia domácich, kde vyšachovali obranu, vsietili tretí gól.

Ján Gerec (tréner Hubovej): „Som rád, že chlapci dokázali zabojovať a rešpektovať moje slová a zabodovať. Gratulujem.„ -lch-

Vlachy - Stankovany 1:0 (1:0)

Gól: 13. Hazucha.

Vlachy: Bražina - J. Bolibruch, Eliáš, Švec, Mužila, L. Kubáň (85. Klubica), Rybársky, Chamaj, Motrinec, Marton (88. M. Bolibruch), Hazucha.

Stankovany: Pecko - Šimon, I. Junas, J. Straka, P. Straka, R. Straka, Túra, Gašper, Demikát, Zrník, Ľ. Junas.

Domáci hráči nastúpili s veľkým odhodlaním v dnešnom zápase zvíťaziť a získať tak dôležité body. S novou posilou v bráne a

s veľkým odhodlaním sa im to nakoniec podarilo. Aj keď mali proti sebe technicky zdatného súpera. Už v 8. min. mal najnebezpečnejší hráč hostí Zrník, ktorého skvele počas celého zápasu bránil domáci Bolibruch, šancu, avšak v tiesni nezakončil. To, čo predviedol

v 13. min. domáci Hazucha, bola futbalová lahôdka, keď prebehol hosťujúcou obranou a bombou pod brvno strelil jediný gól stretnutia. Šance mali aj hostia, v 25. Šimon a v 40. hlavička Ľ. Juhása skončila na žrdi. V druhom polčase sa dvakrát v šestnástke hostí výborne uvoľnil domáci Marton, ale v koncovke zlyhal. Do konca stretnutia sa útoky striedali na oboch stranách, ale skóre sa už nemenilo a domáci diváci určite odchádzali spokojní.

Pavol Šimo (tréner Stankovian): „Zápas slabšej úrovne, zvíťazili šťastnejší domáci. Keď nedáme vonku gól, nemôžeme bodovať.„

Rastislav Marton (tréner Vlachov): „Podľa mňa to bol dobrý zápas s veľkým nasadením na oboch stranách. Získali sme veľmi dôležité body.„ -vt-

Likavka - Lúžna 3:1 (2:1)

Góly: Bobek 2, M. Konfál - P. Mydliar.

Likavka: Huba - J. Timko, Hlinka, Cheben, Sršeň, Žitník, Sýkora, Apolenár (86. Fajta), Jadroň (65. Lupták), Bobek, M. Konfál.

L. Lúžna: Kutaj - Fides, Husarčík, Targoš, Martoš, M. Mydliar, Sirota, M. Pažítka (62. Turoň), Veselovský, I. Pažítka, P. Mydliar.

V zápase dobrej úrovne boli domáci aktívnejší a ujali sa vedenia gólom Bobeka. Vypracovali si aj ďalšie šance, ale nedokázali ich zužitkovať. Naopak, hostia po ojedinelom útoku a chybe domáceho brankára vyrovnali gólom P. Mydliara. Likavka však hneď na to odpovedala druhým gólom, ktorého strelcom bol opäť Bobek. Aj v druhom polčase sa hral dobrý futbal, hostia hru vyrovnali, ale skóre sa im otočiť nepodarilo, i keď si vypracovali niekoľko šancí. Domáci sa tiež snažili zvýšiť skóre a ich snahu korunoval útočný tandem Bobek - Konfál na tretí gól a zaslúžené víťazstvo.

Štefan Kovalčík (tréner Likavky): „V zápase, v ktorom nám chýbala väčšia ľahkosť, sme víťazstvo získali hlavne vďaka útočnému záprahu Bobek - Konfál.„

Jozef Veselovský (tréner L. Lúžnej): „Mužstvo, ktoré nedá viac ako jeden gól, nemôže pomýšľať na úspech.„ -ach-

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Viac ihrísk aj bylinkových záhrad vo vašom okolí.
 2. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť
 3. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 4. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom
 5. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami?
 6. Mecom ide na zelenú
 7. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 €
 8. Marrákeš je červená perla Maroka
 9. F&F Slovensko je najdôveryhodnejšou odevnou značkou na trhu
 10. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať
 1. 20-minútové mestá: Mestá, v ktorých chcete žiť
 2. Viac ihrísk aj bylinkových záhrad vo vašom okolí.
 3. Plánujete kúpu nehnuteľnosti ? Správajte sa ako investor
 4. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 5. Ak sa chcete zotaviť po Covide, zamerajte sa na podporu zdravia
 6. Union prichádza s novinkami pre diabetológov
 7. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 8. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny
 9. Ekologicky sa zeleniť je časom overený hit
 10. Pripomíname dôležitý dátum –31. januára 2022
 1. 5 neznámych vecí, ktoré umožňujú platobné karty 7 803
 2. Predplatné SME.sk len za 29 eur 4 942
 3. Akcie, fondy, kryptomeny. Do čoho treba tento rok investovať 4 685
 4. Rezerváciou first moment dovolenky viete ušetriť aj 40 % z ceny 3 719
 5. Anketa: Slováci, ako sme na tom so závislosťami? 3 481
 6. V roku 2021 kúpili Slováci kryptomeny za viac ako 25 000 000 € 3 157
 7. Európsky unikát. Kvalitné CBD funguje aj napriek neprajníkom 2 747
 8. Marrákeš je červená perla Maroka 2 505
 9. Mecom ide na zelenú 2 131
 10. Očarujúca Srí Lanka: Malý ostrov plný prekvapení 1 212

Blogy SME

 1. Michael Achberger: Tipy, ako sa nestrápniť na prvej návšteve fitka
 2. Jozef Sitko: Moje novinárske príbehy a zážitky (1.)
 3. Ján Zelenák: Maják 29
 4. Jaroslav Polaček: Už len krôčik od dokončenia ďalšej dominanty Košíc
 5. Róbert Lešš: Ruža za cenu kávy na Farskej
 6. Lea Linerová: Keď vás umlčí demokracia
 7. Rudolfa Vallová: Nezakrývajme si ďalej svoje oči
 8. Martin Sústrik: Lesk a bieda vedy
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 14 134
 2. Pavel Macko: Vodka a cigary? 12 517
 3. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 6 122
 4. Michal Porubän: Tak si tu žijeme - poslanec Blaha je zaočkovaný a Žilinka nechce zverejniť zmluvu čo podpísal v Rusku :) 5 895
 5. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 5 214
 6. Tereza Krajčová: Anglický denník: 21. Posledné razy, ktoré mi zlomili srdce 4 543
 7. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení? 3 546
 8. Tomáš Harustiak: Je na Slovensku 56% katolíkov ? Ale kdeže ! 3 503
 1. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 2. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 3. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 4. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
 5. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
 6. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
 7. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
 8. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Ilustračná fotografia.

Mesto Liptovský Mikuláš plánuje zvýšiť kapacitu materskej školy v Okoličnom. Dôvodom je rastúci záujem rodín o umiestnenie detí do škôlky a výstavba vo východnej časti mesta.


TASR 2 h
Soňa Oravcová vyštudovala Fakultu telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave. Aktívne sa venuje najmä outdoorovému športu.

Zotavovanie zo zranení trvalo dlho.


22. jan
Ľubomíra Klepáčová, starostka Demänovskej Doliny.

Ľubomíra Klepáčová zomrela v noci z piatka na sobotu.


22. jan

Predseda Liptovského futbalového zväzu Igor Repa sa vyjadril k voľbe nového predsedu Stredoslovenského futbalového zväzu.


21. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zotavovanie zo zranení trvalo dlho.


22. jan

Ľubomíra Klepáčová zomrela v noci z piatka na sobotu.


22. jan

Šesťčlennú rodinu Milana Jurkyho uživí dvadsať kráv, sto sliepok a dvadsať hektárov pôdy. Podľa neho štát nepodporuje domácich farmárov v dostatočnej miere a pritom dokážu ponúknuť produkty, o ktoré je medzi ľuďmi veľký záujem.


23. jan

K požiaru došlo v nedeľu ráno v byte v panelovom dome v Trenčíne.


TASR 20 h

Blogy SME

 1. Michael Achberger: Tipy, ako sa nestrápniť na prvej návšteve fitka
 2. Jozef Sitko: Moje novinárske príbehy a zážitky (1.)
 3. Ján Zelenák: Maják 29
 4. Jaroslav Polaček: Už len krôčik od dokončenia ďalšej dominanty Košíc
 5. Róbert Lešš: Ruža za cenu kávy na Farskej
 6. Lea Linerová: Keď vás umlčí demokracia
 7. Rudolfa Vallová: Nezakrývajme si ďalej svoje oči
 8. Martin Sústrik: Lesk a bieda vedy
 1. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta? 14 134
 2. Pavel Macko: Vodka a cigary? 12 517
 3. Vanda Tuchyňová: Primátor chce ukázať rešpekt a silu, Žilinu však obracia smerom k Jánovi Slotovi ! 6 122
 4. Michal Porubän: Tak si tu žijeme - poslanec Blaha je zaočkovaný a Žilinka nechce zverejniť zmluvu čo podpísal v Rusku :) 5 895
 5. Lórant Kulík: URBEX: Keď prejdete v Košiciach na ulici kpt.Nálepku cez (ne)utajenú pasáž, zapne sa časostroj 5 214
 6. Tereza Krajčová: Anglický denník: 21. Posledné razy, ktoré mi zlomili srdce 4 543
 7. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: V roku 2022 pôjdu do dôchodku tisícky ľudí. Ste pripravené a pripravení? 3 546
 8. Tomáš Harustiak: Je na Slovensku 56% katolíkov ? Ale kdeže ! 3 503
 1. Milota Sidorová: Toto mesto v Taliansku založilo Kanceláriu pre čas. Čaká to aj Bratislavu?
 2. Pavol Koprda: Milan Mazurek straší vedľajšími účinkami vakcín. Čo naozaj hovoria dáta?
 3. Lucia Šicková: S týmito 4 krokmi sme zaviedli kultúru feedbacku v našej firme
 4. Matúš Sarvaš: Prokurátor: Pri čítaní listov na rozlúčku je nemožné neprecítiť slová obete
 5. Valentína Sedileková: Podcast, ktorý vám odhalí svet ľudí s poruchami príjmu potravy
 6. Katarína Pázmányová: Je spoločná manželská posteľ pilierom dobrého manželstva?
 7. Milota Sidorová: Muži sa boja napadnutia, ženy znásilnenia. Bezpečnosť v meste sa týka všetkých
 8. Pavol Koprda: Erik Kaliňák používa rovnaké metódy ako Blaha. Verili by ste jemu alebo vedcom? (rozbor videa)

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu