Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Jamník hrá stále v dobrej forme

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale mala na progra

me 6. kolo.

V dobrej forme sa ukazuje Jamník. Aj tentokrát dokázal vyhrať na ihrisku súpera a pred druhou Černovou má náskok dvoch bodov. Tá doma tiež nezaváhala a i keď tesne, predsa porazila susedov z Ludrovej. Doma neuspeli ani Iľanovci, keď prehrali najtesnejším rozdielom s L. Sliačmi. Lúčky doma iba remizovali, ale ako nováčik si vedú veľmi dobre a udržujú si tretie miesto v tabuľke. Na posledných miestach sú Kvačany a L. Lúžna, keď ani v tomto kole sa im nedarilo. V ďalšom, v poradí 7. kole sa stretnú 15. 9. o 15.30 hod. dvojice: Ludrová - Kvačany, L. Lúžna - Černová, Švošov - Likavka, L. Sliače - Lúčky, Beňadiková - Iľanovo, Stankovany - Hubová, Jamník - Vlachy.

Černová - Ludrová 3:2 (2:1)

Góly: Žákovský, Tarač, Moravčík - Kajan, Hýravý.

Černová: Jančo - Brna, Kovalčík, Demko, Huba, Moravčík, Krivoš, Brezniak (74. Muller), Papúch, Žákovský, Tarač (46. Jánoš).

Ludrová: Kmeť - Šiška (20. Hýravý), Lazík, Huba, Dutka, Macko, Apolenár, Milan, Kajan, Chovan, Marschal (75. Čačo).

Keďže domáci už v 2. min. zápasu išli do vedenia, zdalo sa, že hostia odídu s poriadnou nádielkou gólov. V 24. min. sa opäť menilo skóre

v prospech domácich a boli to oni, kto bol pánom na ihrisku. V 34. min. hostia znížili na 2:1. Úvod druhého polčasu sa opäť niesol v réžii domácich a v 49. min. zvýšili na rozdiel dvoch gólov. Hostia upravili stav stretnutia na 3:2 v 75. min. Hoci od tejto minúty iniciatívu prevzali hostia, stav stretnutia sa už nezmenil a domáci zaznamenali víťazstvo z kategórie šťastných.

Jozef Kmeť (tréner Černovej): „Okrem prvých 30 minút to bol z našej strany najslabší výkon jesennej časti súťaže. Nebyť obrovskej dávky futbalového šťastia a streleckej nemohúcnosti súpera, mohol byť výsledok aj opačný.„

Jozef Večerek (tréner Ludrovej): „Po zlom úvode sme

v priebehu zápasu hru vyrovnali a na konci sa museli domáci báť o víťazstvo.„ -mi-

Lúčky - Švošov 0:0

Lúčky: Krška - Capko, Socháň, Fuľa, Lesák, Bobček, Krakovský, Hrbček, Šiška, Volf, Kútnik (78. Milan).

Švošov: Michal Pukaj - Hodváb, Bražina, Dančo, Švihorík, Babala, J. Roštek, Zubaj, Miroslav Pukaj, M. Roštek, Široň.

V zápase dobrej úrovne boli hostia lepší len v prvom polčase, ale vďaka domácemu brankárovi Krškovi skončil polčas remízou.

V druhom polčase sa hra domácich zlepšila, hra sa vyrovnala, zahodilo sa veľa šancí na oboch stranách.

Stanislav Demko (tréner Lúčok): „Vo vyrovnanom zápase bol súper lepší v prvom polčase. V druhom polčase sme zahodili veľa šancí, myslím si, že remíza je spravodlivá.„

Jaroslav Pukaj (tréner Švošova) „Zápas premárnených šancí, zaslúžili sme si vyhrať.„ -jv-

Kvačany – Jamník 1:3 (1:2)

Góly: 16. J. Burdel – 5. Krčula, 25. Handrk, 70. Beňo.

Kvačany: Kojš – Štefaniak, Chovan, Maslo, P. Burdel, J. Burdel (78. Chudoba), Trizna (55. J. Ďuroň), Kruták (72. Alman), Mrnčo, V. Ďuroň, Florek.

Jamník: Krajčuška – M. Poruben, Holý, Števček, Pe. Pavkovček, Pa. Pavkovček (86. S. Poruben), Krčula, Beňo, Handrk, Janťák (74. Žuffa), Bistiak (85. M. Pavkovček).

Domáci začali stretnutie nebojácne, ale už v 5. min. po chybe na ľavej strane obrany inkasovali. Gól ich nezlomil, nachádzali však recept na premieňanie dobrých streleckých príležitostí. V 16. min. sa im podarilo vyrovnať dorážkou J. Burdela po kope z rohu. Po opakovanej chybe v 25. min. išiel opäť do vedenia Jamník zásluhou Handrka. Húževnatý odpor domácich definitívne zlomil v 70. min. Beňo, keď tiesnený a zo značnej vzdialenosti perfektne trafil do vinkla.

Imrich Kojš (tréner Kvačian): „V stretnutí, v ktorom sme mali miestami prevahu, dopustili sme sa zas v obrane niekoľkých chýb, ktoré hostia využili a upevnili si prvú pozíciu.„

Zdeno Krčuľa (tréner Jamníka): „Mužstvo som pripravil na víťazstvo, aby sme potvrdili prvú priečku.„ -ch-

Iľanovo – L. Sliače 0:1 (0:1)

Gól: 20. Gejdoš.

Iľanovo: Mikuláš – Haranza (Ondráš), Vyšný, Vosinský, Ostrovský, Žiaran, Medveď, Šuna, Magura, Balco (Jurkuliak), Baranovič.

L. Sliače: Pažitka – B. Kelčík, M. Kelčík, D. Kelčík, Kaman, Alman, Lako, Jelšovka (Mrva), Rastislav Ondrejka, Radovan Ondrejka, Gejdoš.

V domácom mužstve sa objavili štyri nové tváre. Hra bola vcelku vyrovnaná a pohybovala sa medzi šestnástkami. Domáci opäť v obrane chybili, čo využil súper na strelenie jediného gólu. Streleckých pokusov na obidvoch stranách bolo veľmi málo. Domáci ohrozili brankára Pažitku len raz, Medveďova technická strela len tesne minula ľavú tyčku.

Albín Jacko (tréner L. Sliačov): „Priemerný zápas, šance na oboch stranách a zvíťazilo mužstvo, ktoré malo viac gólových šancí.„ -jb-

Hubová - Beňadiková 3:1 (2:1)

Góly: Holík 2, Gerec - Zawisa.

Hubová: Varecha - P. Lelek, S. Holík, Kútnik, Suša, Húska, M. Lelek, M. Holík (90. Maravčík), Gerec, J. Kútnik (82. P. Kútnik), Dančo (71. V. Holík).

Beňadiková: Perašín - Račko, Čatloš, Zawisa, Bielik, Marko, Konvit (65. Kriška), Kozub, Pa. Zlejší, Janek (89. Kantárik), Pe. Zlejší.

Domáci sa na tento zápas pripravovali dôsledne vzhľadom na to, že ide o silného súpera. To im aj v 6. min. vyšlo, keď dali prvý gól Miroslavom Holíkom. Po hrubej chybe brankára domácich hostia hneď o minútu dali vyrovnávajúci gól, ktorého autorom bol Zawisa. Za tohto stavu sa začala hra pritvrďovať, k čomu prispel aj hlavný rozhodca. Útoky sa striedali na oboch stranách. Technicky lepší domáci hráči kombinovali pekné útoky na bránku hostí.

V 33. min. sa im aj podarilo vsietiť druhý gól. Takto skončil aj prvý polčas. Zápas sa v druhom polčase vyvíjal veľmi nervózne zo strany hostí. Aj keď dohrávali s desiatimi hráčmi, pretože

v 36. min. Zawisa po druhej žltej dostal červenú kartu, boli dosť nervózni a domáci to využili a ohrozovali dobre chytajúceho brankára hostí nebezpečnými akciami. Ten im ale nedovolil vsietiť žiadny ďalší gól. V 89. min. krásna akcia domácich, kde vyšachovali obranu, vsietili tretí gól.

Ján Gerec (tréner Hubovej): „Som rád, že chlapci dokázali zabojovať a rešpektovať moje slová a zabodovať. Gratulujem.„ -lch-

Vlachy - Stankovany 1:0 (1:0)

Gól: 13. Hazucha.

Vlachy: Bražina - J. Bolibruch, Eliáš, Švec, Mužila, L. Kubáň (85. Klubica), Rybársky, Chamaj, Motrinec, Marton (88. M. Bolibruch), Hazucha.

Stankovany: Pecko - Šimon, I. Junas, J. Straka, P. Straka, R. Straka, Túra, Gašper, Demikát, Zrník, Ľ. Junas.

Domáci hráči nastúpili s veľkým odhodlaním v dnešnom zápase zvíťaziť a získať tak dôležité body. S novou posilou v bráne a

s veľkým odhodlaním sa im to nakoniec podarilo. Aj keď mali proti sebe technicky zdatného súpera. Už v 8. min. mal najnebezpečnejší hráč hostí Zrník, ktorého skvele počas celého zápasu bránil domáci Bolibruch, šancu, avšak v tiesni nezakončil. To, čo predviedol

v 13. min. domáci Hazucha, bola futbalová lahôdka, keď prebehol hosťujúcou obranou a bombou pod brvno strelil jediný gól stretnutia. Šance mali aj hostia, v 25. Šimon a v 40. hlavička Ľ. Juhása skončila na žrdi. V druhom polčase sa dvakrát v šestnástke hostí výborne uvoľnil domáci Marton, ale v koncovke zlyhal. Do konca stretnutia sa útoky striedali na oboch stranách, ale skóre sa už nemenilo a domáci diváci určite odchádzali spokojní.

Pavol Šimo (tréner Stankovian): „Zápas slabšej úrovne, zvíťazili šťastnejší domáci. Keď nedáme vonku gól, nemôžeme bodovať.„

Rastislav Marton (tréner Vlachov): „Podľa mňa to bol dobrý zápas s veľkým nasadením na oboch stranách. Získali sme veľmi dôležité body.„ -vt-

Likavka - Lúžna 3:1 (2:1)

Góly: Bobek 2, M. Konfál - P. Mydliar.

Likavka: Huba - J. Timko, Hlinka, Cheben, Sršeň, Žitník, Sýkora, Apolenár (86. Fajta), Jadroň (65. Lupták), Bobek, M. Konfál.

L. Lúžna: Kutaj - Fides, Husarčík, Targoš, Martoš, M. Mydliar, Sirota, M. Pažítka (62. Turoň), Veselovský, I. Pažítka, P. Mydliar.

V zápase dobrej úrovne boli domáci aktívnejší a ujali sa vedenia gólom Bobeka. Vypracovali si aj ďalšie šance, ale nedokázali ich zužitkovať. Naopak, hostia po ojedinelom útoku a chybe domáceho brankára vyrovnali gólom P. Mydliara. Likavka však hneď na to odpovedala druhým gólom, ktorého strelcom bol opäť Bobek. Aj v druhom polčase sa hral dobrý futbal, hostia hru vyrovnali, ale skóre sa im otočiť nepodarilo, i keď si vypracovali niekoľko šancí. Domáci sa tiež snažili zvýšiť skóre a ich snahu korunoval útočný tandem Bobek - Konfál na tretí gól a zaslúžené víťazstvo.

Štefan Kovalčík (tréner Likavky): „V zápase, v ktorom nám chýbala väčšia ľahkosť, sme víťazstvo získali hlavne vďaka útočnému záprahu Bobek - Konfál.„

Jozef Veselovský (tréner L. Lúžnej): „Mužstvo, ktoré nedá viac ako jeden gól, nemôže pomýšľať na úspech.„ -ach-

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 2. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
 3. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 4. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 5. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 6. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 7. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 8. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 9. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy
 10. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 1. Mikuláš s Majkom Spiritom? Môžete si ho užiť u vás doma
 2. Väčšina fajčiarov dala deťom cigarety, ak si vypýtali
 3. Podcast: Jeden lístok, veľa tratí
 4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
 5. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
 6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 7. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 8. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 9. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 10. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 829
 2. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 12 307
 3. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 764
 4. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 9 671
 5. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 9 362
 6. Aká je chémia vôní 9 115
 7. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy 8 809
 8. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 733
 9. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 8 680
 10. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 8 177
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Odvolali riaditeľa Národného parku Nízke Tatry

Dôvodom má byť nedostatočné presadzovanie ochrany prírody v Demänovskej doline.

Riaditeľ Správy Národného parku Nízke Tatry Ľuboš Čillag.

V Jasnej spustia lyžovačku už v sobotu

Do strediska pustia len obmedzený počet lyžiarov.

Ilustračné foto.

Župa chce zrušiť pobočku knižnice na Podbrezinách

Pobočka knižnice sa nachádza na najväčšom liptovskom sídlisku. V príprave rozpočtu na budúci rok župa nepočíta s peniazmi na mzdu zamestnankyne.

Ilustračné foto.

Stanislav Bomba rozhodoval najvyššie súťaže a vymodeloval aj vlastnú píšťalku

Odmala sa skamarátil s futbalom a ten je dodnes jeho srdcovkou. Stále mladíckym elánom obdarený a v dobrom zdraví, bývalý prvoligový futbalový rozhodca a ešte aktívny delegát Stanislav Bomba 13. novembra prijímal gratulácie k svojim okrúhlym 70. narodeninám.

Stanislav Bomba

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na stanici v Nitre napadli muža po tom, ako upozornil na rúško

Incident sa stal v čakárni na autobusovej stanici.

Zdravotná sestra z Čadce prekonala COVID-19: Myslela som si, že zomriem

Pri pociťovaní príznakov sa začala liečiť sama. Bola to chyba.

V Jasnej spustia lyžovačku už v sobotu

Do strediska pustia len obmedzený počet lyžiarov.

AKTUÁLNE: V Čadci našli ďalších utečencov

Ich strastiplná cesta sa skončila na Kysuciach.

Už ste čítali?