Futbal mladých

I. LIGA - ST. DORASTENCI

BŠK Bardejov - MŠK SCP Ružomberok 1:1 (1:1)

Oba góly padli v prvom polčase, ktorý bol futbalovejší i zaujímavejší. Na oboch stranách priniesol niekoľko šancí. Vedenia sa ujali domáci (po „hrúbkach„ Tvaružku a Kobolku), Ružomberčania vyrovnali štyri minúty pred prestávkou, keď po Palubovom centri na trikrát loptu do bardejovskej siete dorazil Jendrišek. Po zmene strán stretnutie stratilo tempo, akoby oba celkom boli s remízou spokojné. Hra sa zväčša odvíjala medzi šestnástkami, bez vážnejších momentov pred bránkami.

MŠK SCP Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 3:0 (1:0)

Domáci tréner V. Hyravý bol maximálne spokojný s nasadením a prístupom svojich chlapcov. Ružomberský kolektív podal kvalitný výkon, ktorý dokázal aj gólovo vyjadriť. Prvá polovica stretnutia bola opticky vyrovnaná. Mladí futbalisti Dukly sa však dostávali iba po šestnástku MŠK SCP, kým domáci aj do prestávky mali niekoľko šancí. Po zmene strán už jasne na ihrisku dominoval Hyravého tím. Vo všetkých činnostiach mal navrch a dvoma gólmi prikrášlil svoje víťazstvo. Góly: Janík 2, Jendrišek.

I. LIGA - ML. DORASTENCI

BŠK Bardejov - MŠK SCP Ružomberok 0:0

Aj keď ružomberský tím mal viac šancí, jeho tréner Š. Mojský remízu označil za spravodlivú. Hostia už v prvom polčase mohli však strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Úvodné dejstvo sa totiž odvíjalo pod ich kotrolou, čoho výsledkom boli aj dve čisté šance, a to Jurča a Ďubeka. Po prestávke Bardejovčania pridali na aktivite a hra sa prelínala od jednej bránky k druhej. Dve minúty pred koncom ružomberský brankár Smieška bravúrne zachránil pri „tutovke„ súpera z bezprostrednej blízkosti. Vzápätí zase ružomberský Štancel netrafil prázdnu bránu.

MŠK SCP Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:0)

„Keby výsledok zodpovedal „tutovým„ príležitostiam, vyhrali by sme 4:1,„ skonštatoval po zápase ružomberský tréner Š. Mojský. Hostia boli v prvej štyridsaťpäťminútovke lepší, jednoznačne kombinačnejší. Do vyložených šancí ich ale ružomberskí chlapci nepúšťali. Naopak domáci Laurík sa v 10. min. sám „rútil“ na brankára Dukly, ale gólový nájazd nepremenil. Rovnaké dve sóla tento hráč predviedol aj po zmene strán, ale tiež bez efektu. Štvrtú domácu „stopercentnú“ príležitosť mal Orolin. Dve minúty pred koncom však Dukla potrestala domáce zaváhanie a získala tri body. Aj keď Bystričania boli futbalovejší, výsledok je pre ružomberských chlapcov príliš krutý.

I. LIGA - STARŠÍ ŽIACI

MŠK SCP Ružomberok - LAFC Lučenec 2:0

Hostia síce od prvej do poslednej minúty príkladne bojovali, herne ale navrch mali ružomberskí žiaci. Tí najmä v prvom polčase predvádzali veľmi pekný futbal. Po prestávke už síce nenadviazali na prvopolčasový výkon, ale dokázali pridať aj druhý, dôležitý úspech. Góly: Karas a Brtko.

I. LIGA - MLADŠÍ ŽIACI

MŠK SCP Ružomberok - LAFC Lučenec 2:2 (2:0)

Stretnutie malo dva rozdielne polčasy. V prvom domáci kolektív bal jednoznačne lepší. Produkoval pekný útočný futbal, ktorý mu priniesol dvojgólové vedenie. Prestriedanie cez prestávku akoby ružomberskému družstvo zobralo „vietor z plachiet„. Lučenec domáci útlm využil na vyrovnanie. A to za stavu 2:0 ešte nepremenil pokutový kop. Góly MŠK SCP: Kondra a Mokoš. -svr-

III. LIGA - STARŠÍ DORAST

D. Kubín - L. Mikuláš 3:1 (3:0)

Gól: M. Dermek

Zostava: Španko - Psotný, P. Budvesel , M. Mikušiak, Tylka, Dermek, Psotka, Devečka, Suchý, Kandera, Matušík, striedali: Drugáč, Rak.

Hostia boli od úvodu zápasu futbalovejším kolektívom a vytvorili si územnú prevahu. Domáci starší dorastenci, však trestali hrubé chyby v obrane hostí a do polčasu prakticky rozhodli o výsledku. Hostia aj v druhom polčase boli lepší, no už sa im len podarilo skorigovať výsledok gólom M. Dermeka. Starší dorastenci FK Tatranu VA doplatili na slabú efektivitu. Čiastočným ospravedlnením je skutočnosť, že dvaja hráči základnej zostavy ostali s A–mužstvom a chýbali v tomto dôležitom zápase.

III. LIGA - MLADŠÍ DORAST

D. Kubín - L. Mikuláš 0:2

(0:2)

Góly: V. Uličný, M. Malacký.

Zostava: Moravčík – A. Kacera, Janovčík, Priechodský, Košo, M. Budvesel, Podhorány, Uličný, Choma, M. Mikušiak, Malacký, striedali: L. Baxa, Janek, Kališ, Boroška.

Mladší dorastenci FK Tatranu VA L. Mikuláš boli od úvodu zápasu lepším kolektívom a už v I. polčase si vytvorili niekoľko gólových príležitostí. Je len škoda, že iba dve z nich využili na strelenie gólu. Hostia opäť dokázali, že sa v nich formuje schopný kolektív. V druhom polčase po prestriedaní zostavy sa hostia uspokojili s výsledkom a miestami zabudli, že futbal je kolektívna hra, keď začali sólovať a každý chcel dať gól. Aj napriek týmto nedostatkom dotiahli zápas do víťazného konca a odviezli si domov tri body.

I. LIGA - STARŚÍ ŽIACI

L. Mikuláš - Martin 4:2 (1:1)

Góly: D. Baláž 2, M. Králik, A. Droppa

Zostava: Anlauf – Golúch, Feketík, Laučík, F. Baxa, A. Droppa, Rezer, Nadzam, Baláž, Kadrliak, Králik, striedali: Moravčík, Kotian.

Prvý zápas v domácom prostredí nového ročníka I. ligy skupiny stred odohrali starší žiaci domácich v duchu celkom dobrých výskonov, ktoré predviedli v predchádzajúcich zápasoch na ihriskách súperov. S veľmi kvalitným družstvom hostí, s ktorým v minulosti vo väčšine zápasov neuspeli, predviedli starší žiaci FK Tatran VA disciplinovaný výkon, ktorý bol najmä v II. polčase korunovaný aj efektívnou koncovkou. Góly domáci chlapci zaznamenali po pekných akciách, keď dvakrát skóroval D. Baláž a raz M. Králik. Výsledok pečatil nádhernou strelou z tresného kopu A. Droppa.

L. Mikuláš - Martin 1:1 (1:1)

Gól: Pastva.

Zostava: Macík – Raček, Rak, Chovan, Zelený, Pleva, Komár, Palušák, Pastva, Čech, Grieš, striedali: Kojš, Veselovský, Tarageľ.

Za stálej prevahy hostí domáci mladší žiaci pozorne bránili a snažili sa o rýchle protiútoky. Z jedného z nich sa podarilo skórovať Pastvovi. Po chybe v domácej obrane dokázali hostia vyrovnať. Druhý polčas bola hra vyrovnanejšia a pohybovala sa väčšinou v strede poľa. Po prestriedaní sa hra domácich značne zlepšila hlavne smerom dopredu. Súperi sa nakoniec rozišli so spravodlivou remízou. Mladší žiaci FK Tatran VA zatiaľ ešte neutrpeli v súťaži prehru. -ih-