Iľanovo a Kvačany zatiaľ bez víťazstva

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale pokračovala st

retnutiami 3. kola. Vedúca Černová doma tesne porazila nováčika z Lúčok a vedie súťaž s náskokom dvoch bodov pred Jamníkom, ktorý prekvapujúco vyhral v Sliačoch. Bola to jediná prehra domácich v tomto kole. V domácom prostredí ešte Ludrová remizovala s Iľanovom. Je to prvý bod v súťaži, ktorí získalo mužstvo z Iľanova. Bez prehry ostávajú dve mužstvá Černová a Jamník, bez víťazstva sú tiež dve mužstvá Iľanovo a Kvačany.

V ďalšom kole sa 25. 8. o 16.hod. stretnú: Kvačany - Stankovany, Jamník - Beňadiková, Vlachy - L. Sliače, Hubová - Švošov, Iľanovo - L.Lúžna, Lúčky - Ludrová, Likavka – Černová.

Černová – Lúčky 1:0 (1:0)

Gól: 61. Kovalčík

Černová: Krajník – Veverica, Kovalčík, Demko, Huba, Moravčík, Krivoš, Žákovský, Brezniak, Jánoš (46. Madera), Papúch.

Lúčky: Krška – Lesák, Socháň, Moravčík, Milan, Ťapko (81. Kútnik), Krakovský, Hrbček, Šiška, Volf, Vrzgula (79. Brtko).

V zápase priemernej úrovne, pred početnou diváckou kulisou dosiahli domáci najtesnejšie víťazstvo po góle z hlavičky Kovalčíka z rohového kopu. Hoci domáci mali počas celého zápasu územnú prevahu, nedokázali sa presadiť proti dobre organizovanej obrane hostí a zvýšiť skóre. Ich víťazstvo za enormné úsilie je úplne zaslúžené.

Jozef Kmeť (tréner Černovej): „Som spokojný len s víťaztvom, nie však s výkonom. Aj keď chlapcom nemôžem uprieť bojovnosť, vzhľadom na nepríjemnú obrannú hru hostí, proti ktorej sme sa nedokázali presadiť, považujem naše víťaztsvo za vydreté.„

Stanislav Demko (tréner Lúčok): „Vo vyrovnanom zápase dali domáci gól po chybnom verdikte rozhodcu Fúziu.„ -mi-

Likavka – Kvačany 3:2 (3:1)

Góly: 3. 35, M. Konfál, 26. Bobek – 12. Maslo, 93. Štefaniak.

Likavka: Bažík – J. Timko, Hlinka, Fajta, Sršeň, Sýkora, Žitník, Jadroň (70. Jarabák), Bartoš, Bobek, M. Konfál.

Kvačany: Kojš – Štefaniak, Kmeť, Maslo, Trizna (70. Chudoba), P. Burdel, J. Burdel (83. Trnovský), Alman (46. Kruták), Mrnčo, Ďuroň, Florek.

Vo vyrovnanom zápase sa presadili domáci v prvom polčase, keď po ukážkových akciách strelili tri góly. Hosťom sa podarilo po hrubej chybe brankára streliť jeden gól. Aj v druhom polčase sa hral podobný futbal, keď miernu prevahu mali hostia, ale čistú gólovú šancu si nevypracovali. Naopak dve tutovky spálili domáci strelci gólov Konfál a Bobek. Kvačany nakoniec znížili v nadstavenom čase po strele z priameho kopu, keď opäť zaváhal domáci brankár.

Štefan Kovalčík (tréner Likavky): „Bez bojovnosti a srdca sa futbal hrať nedá. Tešiť nás môže jedine víťazstvo.„

Imrich Kojš (tréner Kvačian): „Vo vyrovnanom zápase sme spravili niekoľko chýb, za ktoré sme zaplatili stratou troch bodov.„ -ach-

Beňadiková – Stankovany 4:0 (2:0)

Góly: 9. Janek, 36., 46. Konfál, 81. P. Zlejší.

Beňadiková: Perašín – Janek (82. D. Račko), Čatloš, Zawisza, Bielik, Uličný, S. Račko, Kozub, Pavel Zlejší, Konfál (M. Račko), Peter Zlejší

Stankovany: Laurinec – Šimo, I. Junas, R. Straka, P. Straka, Fúra, Gašper, Demikát, Pečko, Zrník, Ľ. Junas.

Domáci od začiatku nenenchali nič na náhodu. Bojovali s nasadením, čoho výsledkom bola aj vybojovaná lopta Konfálom, ktorý nezištne prihral Janekovi a v 9. min. bolo 1:0.

V 36. min. Janek prihral ideálne Konfálovi – 2:0. Ten istý hráč

v 46. min. zvýšil na 3:0. Hostia nehrali zle, ale ich útoky končili pred domácou šestnástkou, kde dokonale pracovala domáca obrana na čele s Bielikom a brankárom Perašínom. Perašín má zásluhu aj na štvrtom góle, keď vykopol loptu, ktorá preskočila obrancov hostí a P. Zlejší upravil na 4:0. Kazom zápasu bolo vylúčenie domáceho Petra Zlejšieho. -vz-

Ludrova - Iľanovo 2:2 (2:0)

Ludrová: Kmeť – Šiška, Lazík, Hatala, Dutka, Huba, Macko, Milan, Rázga, Chovan, Marschal.

Iľanovo: Beťko – Harandza, Droppa, Kloták, Žiaran, Ostrovský, Jurkuliak, Šuna, Magura, Koniar, Kloták.

Domáci začali tradične veľmi dobre a mali niekoľko dobrých gólových šancí. Tieto však nedokázali premeniť a sklamali

v koncovke. Gólovo sa presadil Ľuboš Rázga a druhý gól pridal Peter Marschal. Ďalšie šance však domáci v prvom polčase nedokázali premeniť. V druhom polčase hostia pritlačili domácich a mali príležitosti, prvú premenil Roman Kloták. Koniec zápasu nezvládli rozhodcovia, keď po jasnom faule na domáceho hráča sa hostia zmocnili lopty a dali vyrovnávajúci gól v 94. min. Za predvedený výkon hlavne v prvom polčase si domáci zaslúžili vyhrať.

Jozef Večerek (tréner Ludrovej): „Nepremenili sme šance

v prvom polčase a to sa nám nevyplatilo. Koncovku zápasu sme vôbec nezvládli a tiež rozhodcovia.„ -vs-

L. Lúžna – Hubová 3:2 (0:1)

Góly: I. Pažítka (2), P. Mydliar – Dančo, M. Lelek.

L. Lúžna: Kutaj – Zvonár, Husarčík, Dargoš, Martoš, Fides, P. Mydliar, M. Pažítka (52. M. Mydliar), Veselovský, I. Pažítka, Sirota (89. Lietavec).

Hubová: Varecha – V. Holík, S. Holík, M. Ondruš, Šuša, Gerec, M. Lelek (87. Š. Kútnik), Húska, Dančo, Kútnik, M. Holík.

V zápase mužstvá nastúpili v dvoch rozdielnych polohách. Hostia po víťazstve s Ludrovou 4:2 chceli bodovať aj v L. Lúžnej. A domáci chceli taktiež konečne vyhrať na domácom trávniku. Všetky predstavy o ľahkom víťaztve im zmaril v 9. min. hosťujúci Dančo – 0:1.

Domáci nepremenili viacero šancí a to sa im mohlo nevyplatiť. Do druhého polčasu nastúpili s odhodlaním otočiť výsledok a to sa aj podarilo

v 50. min., keď po rohovom kope lopta prešla celým pokutovým územím a Pažítka ju len dorazil do siete – 1:1. Hostia sa nestačili spamätať a už o šesť minút zvýšil peknou strelou opäť Pažítka na 2:1. Z efektívnych protiútokov hostí vyrovnal v 60. min. Lelek peknou strelou. Gól domácich nezlomil, zvýšili tempo a strhli víťaztvo na svoju stranu v 77. min. Mydliarom.

Štefan Kasančík (tréner L. Lúžnej): „S výkonom som spokojný, až na nevyužité šance. Tento dlhodobý problém budeme musieť riešiť.„ -šk-

Švošov - Vlachy 8:1 (4:1)

Góly: Hadváb, Drdák 2, Dančo 2, M Roštek, Ľ. Pukaj, Bražina - Chamaj.

Švošov: R Roštek - (Michal Pukaj) Hadváb, Bražina, Babala (Široň), Dančák, Švihorík, Ľ. Pukaj, M. Roštek (Babec), Drdák, Zubaj, Miraslav Pukaj.

Vlachy: Chlebo - Klubica, Eliaš, Ján Švec, Mužila, Bolibruch, Hric, Chamaj, Peter Švec, Matoň, Hazucha.

Na dobrom teréne začali raketovým úvodom domáci. Už

v 3. min. vystrelil z 20 m Hadváb a tečovaná lopta zakotvila v bránke hostí. V 8. min. M. Roštek urobil obranu Vlách a zvýšil na 2:0. Hostia sa snažili, no domáci im veľmi nedovolili. Skóre sa menilo v 37. min., keď po centrovanej lopte od Hedvába Dančo hlavou upravil na 3:0. Ukážku prehľadu predviedol M. Roštek v 44. min., keď pustil loptu Drdákovi a ten nedal brankárovi Chlebovi šancu. Po polčase už v 49. min zvýšil stav stretnutia kapitán domácich J. Bražina. Oklieštená zostava Vlách sa po piatom góle už nenašla a Švošov zvyšoval skóre.

V 51. min. Ľ. Pukaj v 54. min. Dančo. Hostia zaznamenali čestný úspech Chamajom

z priameho kopu v 66. min. Skóre stretnutia uzavrel z 11 metrového kopu Drdák. Ako vidieť, domáci strelci sa konečne prebudili, čo sa odzrkadlilo aj na konečnom výsledku.

J. Pukaj (vedúci Švošova): „Nemenil som zostavu z Jamníka. Mužstvo zohralo veľmi dobre a odvďačilo sa vysokým víťazstvom.„

J. Tomo (vedúci Vlách): „Dnešný zápas nám nevyšiel, chýbali nám traja hráči. Tým ale nechcem podceniť výkon domácich, ktorí vyhrali zaslúžene.„ -zp-