Futbal mladých

I. LIGA - ST. DORAST

MŠK SCP Ružomberok - HFC Humenné 2:2 (0:1)

Domáci tréner Viliam Hyravý priznal, že pri prvoligovej premiére svoje urobila aj nervozita. Tú napokon nemohol zakriť ani sá, kormidelník MŠK SCP, ktorý prvý raz vo svojom živote vystupoval v „majstráku“ v roli hlavného trénera. Ružomberčania mali viac - menej neustálu prevahu, ale nedokázal premeniť jednu jednu z troch „tutoviek“ (dva razy Jurčo, raz Bezák). Keďže hostia z troch šancí dve využili, ešte v polovici druhého polčasu viedli 2:0. Za stavu 0:1 ešte domáci Zošák nepremenil pokutový kop. Domáci tím ale nerezignoval, naopak bojoval až do konca a po góloch Kuceka a Ondovčáka vyrovnal. Napokon v závere mohol ešte aj víťazstvo strhnúť na svoju stranu, ale Kucek trafil iba brvno.

Tatran Prešov - MŠK SCP Ružomberok 1:3 (0:0)

Po bezgólovom polčase, v ktorom hostia boli aktívnejší i strelecky usilovnejší, sa po zmene strán vedenia ujali Prešovčania. Veľkým impulzom pre ružomberský tím bol vyrovnávajúci gól. Po ňom už na ihrisku bolo jedno družstvo. Hostia ovládli hru a zaslúžene strhli víťazstvo na svoju stranu. Ich tréner V. Hyravý si zvlášť cenil, že v dobrom zápase jeho zverenci dokázali vývoj stretnutia otočiť vo svoj prospech. Góly MŠK SCP: Kucek 2, Kobolka.

I. LIGA - ML. DORAST

MŠK SCP Ružomberok - HFC Humenné 2:1 (1:0)

Domáci kolektív veľmi dobre začal. Hral aktívne, nátlakovo a súpera dlhší čas do ničoho nepúšťal. V 21. min. sa chlapci zaslúžene dočkali vedúceho gólu, ktorého autorom bol Kapláň. Po ňom ružomberské družstvo trošku zvolnilo tempo, a tak sa k slovu začali dostávať aj Humenčania. Tí po zmene strán (v 51. min.) vyrovnali a potom prišli veľmi ťažké chvíle pre hostiteľov. Humenné si všimhlo domácu pasivitu, prevzalo iniciatívu a jeho ďalší úspech „visel vo vzduchu“. V pravý čas, ale zverenci trénera Štefana Mojského zabrali a vrátili sa k hre z prvej polovice úvodného polčasu. Opäť boli lepší, dostávali sa do dobrých streleckých príležitostí a Mahútom dosiahli aj víťazný gól. Hostia hrali na hranici tvrdosti, miestami až zákerne, rozhodcovia si to na prekvapenie však „nevšímali“.

Tatran Prešov - MŠK SCP Ružomberok 2:5 (0:4)

Ružomberský tréner Š. Mojský priznal, že chlapci začali s vyčkávacou taktikou, aby zistili, čo si ďalej môžu dovoliť. Potom sa už ale hostia rozbehli a od 22. do 32. min. štyri razy skórovali. Týmto dostali súpera úplne na kolená. Trestom za úvodnú druhopolčasovú ľahkovážnosť Ružomberčanov bol prvý gól Tatrana. Vzápätí ale kolektív MŠK SCP opäť zapol a zvýšil na 5:1. V závere sa už z družstva hostí vyprchala koncentrácia, keď pod vplyvom jasného vedenia začali chlapci hrať príliš individuálne. S výsledkom i s celkovým výkonom však v tábore MŠK SCP vládla veľká spokojnosť. Góly MŠK SCP: Ďubek a Laurík po 2, Bakoš.

-svr-

ST. DORAST - III. LIGA

Nová Baňa - L. Mikuláš 0:3 (0:1)

Góly: P. Tylka, M.Koreň,

Zostava: Rak - Psotný, P. Budvesel, Mikušiak, Tylka, Dermek, Hrbek, Drugáč, Kandera, Koreň, Psotka.

Hostia mali dosť problémov so zostavou, keď z rôznych dôvodov oproti minulej nedeli chýbali trénerovi J. Plevovi traja hráči. Ďalší problém nastal, keď rozhodca nepripustil ani hráčov troch hráčov z mladšieho dorastu pre formálne nedostatky. Na hre sa však tieto problémy neprejavili. Do bránky sa postavil hráč M. Rak a bez rešpektu a bez náhradníkov sa pustili do svojho súpera. Počas celého zápasu udávali tón hry a do polčasu išli s jednogólovým vedením, keď opäť doplácali na starú bolesť, slabú koncovku a viaceré sľubné šance nepremenili. Druhý polčas mal podobný priebeh ako prvý, st. dorastenci Tatranu mali hru v moci no nepremenili ani 4 samostatné nájazdy na domáceho brankára.

ML. DORAST - III. LIGA

Nová Baňa - L. Mikuláš 2:5 (1:2)

Góly: M. Malacký 2, M. Boroška 2, Žember.

Zostava: Španko - A. Kacera, Janovčík, Priechodský, Suchý, M. Budvesel, Podhorány, M. Mikušiak, Malacký, Boroška, Uličný, striedali: Kališ, Žember.

Mladší dorastenci Tatranu VA v prvom zápase na súperovom ihrisku v omladenom podaní napodobnili svojich starších kamarátov. Od úvodu zápasu získali územnú prevahu svojou dobrou kombinačnou hrou. Domáci držali s hosťami aký-taký priebeh len do polčasu. V druhom polčase svoju prevahu hostia vyjadrili aj strelecky a aj keď viacero vyložených šancí ostalo nepremenených pridali ešte tri góly a domov odchádzali s rovnakým výsledkom ako vlani vtedajší ml. dorastenci.

STARŠÍ ŽIACI - I. LIGA

Zvolen - L. Mikuláš 2:2 (1:1)

Góly: M. Králik 2

Zostava: Anlauf - Mikuláš, Golúch, Laučík, F. Baxa, A. Droppa, Rezer, Nadzam, Baláž, Kadrliak, Králik, striedali: Kotian, Moravčík, Heumann.

Starší žiaci FK Tatranu VA odchádzali k svojmu súperovi s určitými obavami, ale aj s vedomím kvalitne odvedenej práce v príprave. Úvodné zápasy žiackych kolektívov sú vždy určitou neznámou, pretože mnohí hráči ešte prázdninujú. Hostia zobrali už úvod zápasu do svojich rúk a v prvom polčase boli lepším kolektívom, čo potvrdili aj vedúcim gólom. Domácim sa podarilo vyrovnať z po-kutového kopu a v 59. min. išli do vedenia. Hostia sa aj naďalej snažili o svoju nátlakovú hru čo im prinieslo aj úspech v podobe vyrovnávajúceho gólu. Hralo sa na ťažkom teréne na ihrisku vo Zvolenskej Slatine.

MLADŠÍ ŽIACI - I. LIGA

Zvolen - L. Mikuláš 0:5 (0:0)

Góly: J. Čech 2, T. Rak 2, P. Pastva.

Zostava: Macík - Raček, Rak, Chovan, Zelený, Palušák, Komár, Grieš, Pastva, Čech, Repček.

Pre hosťujúci mladších žiakov išlo o ich prvý „veľký zápas“, pretože v minulom roku ako žiaci 5 ŠT hrali len oblastnú súťaž. Išlo vlastné o prvé majstrovské stretnutie Športových tried v I. lige mladších žiakov. Na ťažkom mokrom teréne boli chlapci 6 ŠT lepším kolektívom, no svoju prevahu nedokázali premeniť v I. polčase aj gólovo. Svojich domácich rovesníkov predčili v kombinácii, v štarte na loptu a aj v presnosti prihrávok. Svoju jasnú hernú prevahu dokázali v druhom polčase zúročiť aj gólovo a za 12. min. druhého polčasu strelili 4 góly, čím rozhodli o zaslúženom víťazstve. Tým veľmi pekným výsledkom potvrdili svoj vstup do súťaže a svojim spôsobom aj oprávnenosť športových tried pri FK Tatran VA. -ih-