Martin - Tesla L. Hrádok 5:0 (2:0)

Góly: Tomko 2, Kuciak, Letrik, Šupej.

L. Hrádok: Tomko (46. Soukup) - Matejko, Brotka, Gálej, Nemec, Uličný, Kopernický (78. Bartoš), Šingliar, Pribylinec, Piovarči, Janek.

Martin: Veselovský, Siva, Ondrla (78. Letrik), Markovič (65. Volna), Stekel, Náther, Kuciak, Šupej, Bulvas, Tomka, Dančo (55. Rendek).

Obe mužstvá začali opatrne, čakajúc na chybu súpera. Tú urobili hostia z Liptovského Hrádku v 12. min. a domáci išli do vedenia Tomkom. V 35. min. po chybe brankára Tesly pridal Kuciak strelou z 20 metrov druhý gól. V 38. min. po druhej žltej karte bol vylúčený Uličný. Číselná prevaha Martina sa prejavila v druhom polčase. V 72. min. Soukup vyrazil strelu Bulvasa a Tomka dal bez problémov tretí gól. Štvrtý pridal v 81. min. po skrumáži v pokutovom území Letrik. Kalich horkosti Hrádočania vypili

v poslednej minúte, keď sa individuálne presadil Šupej a pridal záverečný piaty gól. (pf)

Dolný Kubín - Lisková 2:3 (0:2)

Góly: Orčo, Kočalka - Švárny 2, Latiak.

Dolný Kubín: Hrubiak - Beľo (46. Strapec), Barkabusík, Gajdošík, Milan, Lecho (65. Kováč), Majsel, Halák, Orčo, Dzúrik, Čučka.

Lisková: Kačalka - Lukáč (75. Klačko, 90. Ovad), Švárny, Sučák, Mikulka, Kubala, Mihaľov, Malenka, Šiška, Plávka, Latiak.

Proti nováčikovi súťaže začali hostia s elánom a už v 5. min. sa ujali vedenia v tomto zápase. Po perfektnom prieniku skóroval Švárny. V 17. min. skvelo prekľučkoval obranu domácich Latiak, ale spoluhráči jeho gólovú akciu nevyužili. V 29. min. sólovo prešiel stredom obrany domácich Latiak a chladnokrvne strelil druhý gól. Domáci pohrozili až v 35. min., ale obrana hostí ich gólovú šancu zneškodnila. V 40. min. Švárny tesne minul bránku domácich, vzápätí nebezpečne trafil do brankára domácich Šiška. V 57. min. domáci znížili na 1:2 Orčom, napriek tomu, že mali hostia hru vo svoje moci. V 65. min. Latiak nastrelil brvno brány domácich. O minútu neskôr Švárny zvýšil vedenie hostí na 1:3. Potom sa hra priostrila, pribudlo niekoľko zbytočných faulov na oboch stranách, ale domáci sa už iba v 86. min. skorigovať stav zápasu na 2:3.

Ľubomír Páleník (tréner Liskovej): „Hralo sa dobré a slušné stretnutie. Škoda, že záver sme si skomplikovali, keď sme dostali druhý gól. Polovica mužstva zahrala podľa mojich predstáv, ostatní hráči musia pridať.“ (nem)