Turany - Palúdzka 2:2 (2:0)

Góly: 24., 32.J. Maroň - 51., 55. Trnovský

Turany: Milec - Bárdy, Adamov, G. Maroň, Cíger, Majerčík, Ociepka, Sloboda (63. Sušienka), J. Maroň.

Palúdzka: Mráz - Lovíšek, Nízky, Valaštiak, Sopkuliak, Rybovič (75. Lúčan), Urban, Kubík, Kokavec, Pethö (82. Rybovič).

V poslednom zápase sezóny mužstvá mysleli viac na útok, ako na obranu. Počas celého stretnutia videli diváci množstvo útočných akcií a nevyužitých streleckých príležitostí. Hostia v pozmenenej zostave „spálili“ v prvých desiatich minútach dve vyložené šance Trnovským a Urbanom. V 24. min. sa ujali domáci vedenia gólom J. Maroňa, ktorý prehodil vybiehajúceho Mráza. V 32. min. zvýšili domáci na 2:0, keď po nedôraznej hre v pokutovom území prestrelil Mráza opäť J. Maroň. V 45. min. nepremenil pokutový kop Nízky za faul na prenikajúceho Kubíka. Do druhého polčasu nastúpili hostia s odhodlaním zvrátiť stav zápasu. V 51. min. Kubík ideálne uvoľnil Trnovského, ktorý znížil na 2:1. Hostia prebrali iniciatívu, vytvorili si množstvo príležitostí a v 55. min. vyrovnal Trnovský na 2:2. V zbytočne nervóznom závere, keď domáci značne pritvrdili hru a mali niekoľko príležitostí, ktoré Mráz zlikvidoval, mali hostia dve čisté šance, keď v 87. min. hlavičku Ryboviča vykopli domáci z prázdnej brány a v 89. min. samostatný nájazd nezvládol Trnovský, keď trafil do brankára. Hostia aj v tomto zápase potvrdili dobrú jarnú formu, keď v šiestom zápase po sebe neprehrali.

Peter Kokavec (tréner Palúdzky): „Tento zápas sme mohli bez problémov vyhrať. Škoda nepremených tutoviek, hlavne štyroch samostatných nájazdov Trnovského.“ (pk)

Jasenica - Z. Poruba 3:1 (0:1)

Góly: 55., 83. Novák, 88. Čiernik - 2. Vyskočáni

Jasenica: Žofaj - Vráb (87. Zoššák), Novák, P. Čiernik, Godiš, J. Madleňák, M. Madleňák, V. Maldeňák, Čajka, Jurana, Puvák (85. Čiernik).

Z. Poruba: Lauko - Kuchárik, Vretenár, Michalička (53. Štepita), Bárdy, Cárach, I. Schlachta, Kováčik, Kmeť, Vyskočáni, Zemko.

Hostia sa už v 2. min. ujali vedenia vyskočánim. Domáci v 30. min. zahodili jedenástku, ktorú chytil výborný Lauko. Jasenica mala väčšinu zápasu prevahu. V 55. min. vyrovnal Novák. Potom Vyskočáni a Cárach trafili len brvno domácej brány. Ďalšiu šancu nevyužil Kmeť. Domáci strhli víťazstvo na svoju stranu, keď v 83. min. skóroval Novák a v 88. min. Čiernik.

Vladimír Michalička (tréner Z. Poruby): „V poslednom zápase tohto ročníka mali domáci väčšiu snahu po víťazstve. Škoda nevyužitých gólových príležitostí, ktoré sme mali. Koniec zápasu sme nezvládli a po chybách sme inkasovali. Domáci zaslúžene vyhrali.“ (jm)

Bešeňová - Podbiel 1:4 (0:4)

Góly: Šlachta - Zrnčík, Drbiak, Marton, Novák (11 m).

Bešeňová: Okál - Martin Baran (46. Šlachta), Nemec (46. Hošala), Švidroň, Likavec, Slušňák, Madliak (46. Kováč), Kurajda, Marián Baran, Jób, Antol.

Hostia potrebovali v Bešeňovej vyhrať, aby dosiahli 3. miesto, za ktoré mali vypísanú stotisícovú odmenu. Podľa toho vyzeral prvý polčas, keď Podbieľ začal úvodným tlakom, z ktorého už v 3. min. strelil prvý gól. Hostia aj naďalej predvádzali rýchly, kombinačný futbal a každú šancu využili na strelenie gólu. Do polčasu bolo hrozivých 0:4. Po prestriedaní v druhom polčase domáci vyrovnali hru, prišli aj príležitosti, ale šance Kurajdu, Jóba a Kováča skončili tesne vedľa. Až tesne pred koncom skorigoval z penalty Šlachta. Za hostí skórovali Zrnčík, Drbiak, Marton a brankár Novák z penalty.

Igor Nemec (tréner Bešeňovej): „Po výbuchu mužstva od 38. do 45. min. sme prehrávali 0:4, čo aj samozrejme rozhodlo.“ (mad)

L. Lúžna - D.- Kubín 1:3 (0:0)

Góly: 68. Martoš - 49. Halák, 58. Majzel, 90. Petrek

L. Lúžna: Kutaj - Fongus (65. Dargoš), Husarčík, Fides, Martoš, Chlepko (52. Mydliar), Veselovský, P. Mydliar (52. M. Pažítka), Veselovský, I. Pažítka, Kostúrik.

D. Kubín: Maslo - Beľo, Kováč, Gajdošík, Milan, lacko, Majzel, Halák, Harkabuzík, Petrek, Kováč.

Diváci videli dobrý zápas. Hostia, víťaz piatej ligy, sa predstavili ako technický celok, na ktorý domáca bojovnosť nestačila.

Štefan Kasančík : „Chlapci odohrali vyrovnanú partiu, ale po hrubých chybách si pokazili celý zápas a aj výsledok.“ (šk)

Dúbrava - Sučany 4:1 (2:0)

Góly: 10., 73. Durný, 31. 83. Jacko - 78. Špirko.

Dúbrava: Bella, Urbanovič, Kiník, Tekel, Jacko, M. Gejdoš, Slačka, Humený, Kacian, Matejovie, Durný.

Sučany: Balko, Kočálka (46. Staňo), Kačák, Kubový, Štefaničiak, Matis, Kališ, Prhlík, Bránik, Špirko, Bajana.

Zápas, v ktorom išlo len o prestíž, mal počas celých 90. minút slušný priebeh. Domáci začali aktívnejšie a už v 10. min. sa ujali vedenia Durným. V 31. min. Jacko z priameho kopu vymietol „pavučinu“ hosťujúcej bránky a bolo 2:0. Polčas sa mohol skončiť aj vyšším rozdielom, no domáci nepremenili veľké množstvo gólových príležitostí. V 73. min. ukázal Durný, akú orientáciu pred bránkou hostí má mať útočník - 3:0. V 78. min. po peknej akcii znížili Sučany na 3:1, keď prekonali inak veľmi dobre a isto chytajúceho domáceho brankára Bellu. V 83. min. uzavrel skóre zápasu na 4:1 Jacko hlavou po rohovom kope. Týmto víťazstvom sa Dúbrava stala najlepším liptovským mužstvom v V. lige skupiny B.

Daniel Dančo (tréner Dúbravy): „Ďakujem chlapcom a celému realizačnému tímu za spoluprácu počas nášho spolupôsobenia. Ak popracujú na sebe v letnej príprave, verím, že ich futbalové umenie bude prínosom v nasledujúcom ročníku. Držím im palce.“ (pm)

Svätý Kríž - Turčianska Štiavnička 3:1 (3:0)

Góly: Láclavík, Šimko, Droppa - Mišutka.

Sv. Kríž: Zigo - Štetka, P. Tomčík, Droppa, Priechodský, Obdržálek, Pauko, Láclavík, Šimko (80. M. Tomčík), Dittrych, Repa.

T. Štiavnička: Vrabec - Kacvinský (30. M. Rataj), Krištofík, Čujko, Blažek, Čieško, Mišutka, Fanči (40. Patucha), Gregor, Rataj, Zrník.

Hostia zo Štiavničky v prvom polčase sa teplému počasiu nevedeli prispôsobiť a aj dlhá cesta autobusom v horúčave im ubrala síl, preto taktovku držalo domáce mužstvo. Po dobrom výkone sa ujalo vedenia Láclavíkom už v úvode zápasu. V 20. min. po efektnej prihrávke Šimko „vymietol“ pavučinu Vrabcovej brány a bolo 2:0. Do polčasu sa ešte prejavil mladý Droppa efektnou strelou k tyči, ktorá rozvlnila sieť brány hostí, čím upravil stav na 3:0. V druhom polčase sa už prebrali z letargie aj hostia. Ich strely na bránu Ziga však lietali vysoko alebo mimo. Až v 75. min. po peknom centri hlavičkovou bombou znížil na 3:1 Mišutka. Domáca obrana na čele s Priechodským však všetky ostatné útoky dokázala eliminovať a tak tri body ostali doma.

Jozef Túry (tréner Sv. Kríža): „Najskôr chcem poďakovať dnes hrajúcemu kolektívu za perfektný prístup k hre, bojovné nasadenie a streleckú aktivitu. Potom všetkým hráčom za reprezentáciu OŠK pod mojou taktovkou, ako aj funkcionárom klubu. Verím, že lepším prístupom hráčov

k tréningom sa aj v budúcej sezóne V. ligy udržíme v strede tabuľky.“ (or)

1. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  2. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  3. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  4. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Odvolali riaditeľa Národného parku Nízke Tatry

Dôvodom má byť nedostatočné presadzovanie ochrany prírody v Demänovskej doline.

Riaditeľ Správy Národného parku Nízke Tatry Ľuboš Čillag.

V Jasnej spustia lyžovačku už v sobotu

Do strediska pustia len obmedzený počet lyžiarov.

Župa chce zrušiť pobočku knižnice na Podbrezinách

Pobočka knižnice sa nachádza na najväčšom liptovskom sídlisku. V príprave rozpočtu na budúci rok župa nepočíta s peniazmi na mzdu zamestnankyne.

Stanislav Bomba rozhodoval najvyššie súťaže a vymodeloval aj vlastnú píšťalku

Odmala sa skamarátil s futbalom a ten je dodnes jeho srdcovkou. Stále mladíckym elánom obdarený a v dobrom zdraví, bývalý prvoligový futbalový rozhodca a ešte aktívny delegát Stanislav Bomba 13. novembra prijímal gratulácie k svojim okrúhlym 70. narodeninám.