Streda, 22. marec, 2023 | Meniny má Beňadik

Bobrovec opäť v V. lige

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale 1. trieda mala

na programe svoje posledné 26. kolo. Majster a postupujúci Bobrovec bol známy už pred týmto kolom. Známe bolo aj mužstvo, ktoré zostupuje, je ním L. Ondrašová. Z II. triedy postupujú Lúčky. V poslednom kole Bobrovec doma získal povinné víťazstvo s Hubovou. Druhá černová v derby stretnutí porazila Likavku a tretia skončila Beňadiková, ktorá remizovala vo Švošove. V stretnutí posledných mužstiev tabuľky L. Ondrašová prehrala s L. Sliačmi.

V domácom prostredí sa nedarilo ani Iľanovcom, keď prehrali s Jamníkom a Ludrovcom, keď doma iba remizovali s Kvačanmi. V súťaži o najlepšieho strelca po 25. kole je poradie: Bažík (Bobrovec) 18 golov, Trochta (Iľanovo) 17 gólov Roštek M. (Švošov) 13 gólov. Vyžrebovanie nového súť. ročníka bude 9. 7. 2002 na Okresnom úrade práce Hodžova 30 L. Mikuláš.

Černová - Likavka 2:0 (1:0)

Góly: 42. Huba, 64. Moravčík.

Černová: Jančo - Veverica (50. Tarač), Brna, Demko, Huba, Moravčík, Papúch, Žákovský, Brezniak, Jánoš (75. Milan), Madera (80. Chovanec).

Likavka: Bažík (40. Huba) - Fajta (68. Timko), J. Timko, Kandera, Sršeň, Sýkora, P. Konfál (35. Jadroň), Gurega, Hlinka, M. Konfál, Žitník.

V susedskom derby boli domáci počas celého zápasu lepším mužstvom, a po góloch Hu-bu a Moravčíka dosiahli zaslúžené víťazstvo. Najlepším hráčom zápasu bol nestarnúci exligista Pavol Huba.

Jozef Kmeť (tréner Černovej): „Naše víťazstvo, aj keď mužstvo nepodalo optimálny výkon, bolo plne zaslúžené.“

Štefan Kovalčík (tréner Likavky): „Domáci boli lepší po všetkých stránkach, chceli sme im to trochu sťažiť, ale momentálna sila mužstva nebola na to schopná.“ (mi)

Bobrovec - Hubová 2:1 (0:0)

Góly: 67. Bažík (11 m), 85. Volaj - 52. Olos

Bobrovec: Poproč - Mikóczy, Snovák, Berník, Vraňák, Komoráš (46. Spišiak), Moravčík (75. Benikovský), Kusý, Volaj, Bažík, Marušiak (80. Jambrich).

Hubová: Varecha - M. Ondruš, D. Lelek, Š. Kútnik, Šuša, Š. Ondruš, M. Lelek, Olos (65. P. Kútnik), J. Kútnik, Holík, Dančo (82. Pajger).

Domáci sa v oslabenej zostave nevedeli presadiť proti zabezpečenej obrane hostí. Zápas poznačili aj počasie, ktoré donútilo aktérov zápasu siahnuť až na dno svojich síl. Po zmene strán išli do vedenia hostia po rohovom kope. Domáci neustále tlačili súpera, ale Marušiak a Bažík nepremenili vyložené šance. Domácim sa podarilo vyrovnať z pokutového kopu Bažíkom po ruke Š. Kútnika. Domáci strhli víťazstvo na svoju stranu po samostatnom nájazde Volaja sedem minút pred koncom. Nebyť „zahodených“ šancí domácich mohlo byť skóre i vyššie. Domáci sa rozlúčili s najvyššou oblastnou futbalovou súťažou víťazstvom a diváci ich odmenili zaslúženým potleskom.

Marián Kuchárik (tréner Bobrovca): „Z vypracovaných šancí sme premenili iba dve, a preto je výsledok iba 2:1. Šancu dostali aj hráči z lavičky, a svojím výkonom ma uspokojili.“

Albín Bella (tréner Hubovej): „Vedeli sme, že nemôžeme hrať otvorenú partiu, a tak sme sa zamerali na defenzívu a rýchle protiútoky. V závere boli domáci lepší a boli lepší aj v koncovke. K postupu im gratulujeme.“ (jz)

Iľanovo - Jamník 1:2 (1:1)

Góly: 26. Šuna - 40. Janťák, 81. Handrk.

Iľanovo: Ondrejka - Múranica, Kutnár, Droppa, Harandza, Ostrovský, V. Žiaran, Šuna, Pavlov, Vosinský, Valent.

Jamník: Krajčuška - Čatloš, Hollý, Števček, Peter Pavkovček, Uličný, Krčula, Beňo, Handrk, Janťák, Pavol Pavkovček.

Hostia sa predstavili ako ambiciózny kolektív a poriadne preverovali sily domáceho kolektívu. Už v 9. min. sa dostali do otvorenej obrany a v poslednej chvíli zachraňoval Ondrejka.

V 26. min. kopal trestný kop Šuna a jeho dobre mierená strela skončila v hornom rohu Krajčuškovej brány. V 40. min. domáci zbytočne stratili loptu na polovici ihriska, hostia potiahli rýchly útok po pravej strane a Janťák vyrovnal stav stretnutia. Po sérii štyroch rohových kopov v 58. min. stálo pri domácich šťastie a gólu zabránila iba žrď ich brány. Keď sa zdalo, že stretnutie skončí deľbou bodou J. Handrk v 81. min. prudkou strelou asi z 25 m vymietol „pavučinu“ v hornom rohu domácej brány.

Milan Gejdoš (tréner Iľanova): „Posledný zápas, tak ako predchádzajúce, nám vôbec nevyšiel.“

Zdeno Krčula (tréner Jamníka): „Požičané z jesene sme domácim tentokrát vrátili.“ (jb)

Ondrašová - L. Sliače 2:4 (1:1)

Góly: 37., 50. Atalovič - 10., 60., 71. Kelčík, 82. Pažítka.

Ondrašová: Hrabinský - Bella, Molnár, Grešo, Trochta, Patorek, Kello (Dančák), Beluš, Rusnák, Atalovič, Harabín.

L. Sliače: Gejdoš - B. Kelčík, Benčo, Čurilla, D. Kelčík, P. Melek, Lako (Jacko), J. Gejdoš, Balážek, M. Kelčík, F. Pažítka.

V poslednom zápase, v ktorom už bolo rozhodnuté o umiestnení v konečnom hodnotení, sa začal odvíjať zápas lepšie pre domácich, ktorí začali bojovať a mali niekoľko sľubných šancí. Prvý gól však dali slabo hrajúci hostia, keď využili zaváhanie domácej obrany. Domáci odpovedali vyrovnávajúcim gólom M. Ataloviča. V druhom polčase začali domáci lepšie, a to potvrdil aj v 50. min. Atalovič vedúcim gólom. Zdalo sa, že domáci dotiahnu zápas do víťazného konca, ale v 60. min. hostia vyrovnali Kelčíkom na 2:2. Tento gól domácich zlomil, robili častejšie chyby v obrane a v 71. min. opäť Kelčík zvýšil na 3:2. Domáci sa snažili výsledok skorigovať, ale urobili opäť hrubku v obrane, čo využil v 82. min. Pažítka, ktorý upravil na konečných 2:4. Zápas mal slabú úroveň.

Juraj Kuska (tréner Ondrašovej): „V „gulášovom” zápase, v ktorom už prakticky o nič nešlo, sme chceli bojovnosťou zvíťaziť, ale za hrubé chyby sa platí.“

Pavol Frič (tréner Sliačov): „Aj keď sme zvíťazili, podali sme slabý výkon, a remíza by bola spravodlivejšia.“ (jk)

Stankovany - Vlachy 5:3 (3:2)

Góly: 26., 54. Zrník, 39., 41. Gašper, 59. Junas (11 m) - 16., 37. Hazucha, 67. Kustra (11 m).

Stankovany: Schober (64. Laurinec) - Dauda, I. Junas (70. Šimo), J. Straka, P. Straka, R. Straka, Gašper, Pečko, Demikát, Zrník, Gallo (46. Bražina).

Vlachy: Chlebo - Bolibruch, Marton, Krčula, Stolár (72. Švec), Hric, Baran, Paulíny (67. Kustra), Ferleťák, Eliáš, Hazucha (78. Klubica).

V poslednom zápase súťaže išlo obom mužstvám o prestíž, a konečné umiestnenie v ta-buľke, pretože od štvrtého do dvanásteho miesta bol len malý bodový rozdiel. V úvode boli lepší hostia. Už v 16. min. sa ujali vedenia gólom Hazuchu. V 26. min. však po sólovej akcii vyrovnal Zrník. Hra sa pomaly vyrovnala, ale v 37. min. Hazucha opäť dostal hostí do vedenia. V 39. min. Gašper z priameho ko pu spoza šestnástky prudkou strelou vyrovnal na 2:2 a hneď o dve minúty opäť Gašper zvýšil po sólovom úniku na 3:2 pre domácich. V druhom polčase mali hernú prevahu, a aj viac šancí domáci. V 54. min. po Gašperovom centre zvýšil na 4:2 Zrník a v 59. min. z jedenástky na 5:2 I. Junas. Skóre uzavrel na konečných 5:3 Kustra z jedenástky. Domáci za svoj bojovný výkon zaslúžene vyhrali a umiestnenie v tabuľke zodpovedá ich predsezónnym predsavzatiam.

Pavol Šimo (tréner Stankovian): „Na záver som spokojný s výsledkom i hrou.“

Rastislav Marton (tréner Vlách): „V obojstranne kvalitnom stretnutí rozhodli domáci zápas vo svoj prospech po našich zbytočných chybách, keď sme v zápase dvakrát viedli a nedokázali sme vedenie dlhšie udržať.“ (plo)

Ludrová - Kvačany 0:0

Ludrová: Cárach - Šiška, Kučera, Huba, Dutka, Milan, králik, macko, Rázga, Chovan Marschal.

Kvačany: Kojš - Štefaniak, Chovan, Burdel, Alman, Trizna, kruták, Vyšný, Burdel, Ďuroň, Florek.

V prvom polčase boli lepší hostia, ktorí si vypracovali aj niekoľko sľubných gólových príležitostí, avšak domáci brankár bol na mieste. V druhom polčase sa domáci konečne prebrali, hlavne v posledných dvadsiatich minútach pritlačili hostí na ich polovicu a vypracovali si množstvo šancí. V 84. min. bol v šestnástke faulovaný domáci Milan, ale nariadený pokutový kop brankár hostí chytil. Remíza je zaslúžená pre obidve mužstvá.

Jozef Večerek (tréner Ludrovej): „Bol to zápas brankárov. Prvý polčas vychytal domáci brankár, druhý polčas hosťujúci.“

Ján Ďuroň (tréner Kvačian): „Znovu naše mužstvo potvrdilo svoje kvality na ihriskách súperov. Mali sme viacero šancí, avšak tieto sme nepremenili. Remíza je spravodlivá.“ (sl)

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami
 3. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
 4. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
 5. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
 6. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
 7. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
 8. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach
 1. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami
 2. Verejnosť už hlasuje za najkrajšiu obnovenú pamiatku
 3. Súboj o najkrajšiu pamiatku rozhodne verejné hlasovanie
 4. Súboj o najkrajšiu pamiatku rozhodne aj verejnosť
 5. Západniari hlasujú o svojej najkrajšej pamiatke
 6. Verejné hlasovanie rozhodne o najkrajšej obnovenej pamiatke
 7. Súboj o najkrajšiu pamiatku rozlúskne verejné hlasovanie
 8. Opäť máme možnosť hlasovať o najkrajšiu obnovenú pamiatku
 1. Doba nízkych úrokov je späť. Garantovaná hypotéka 1,49% 14 534
 2. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 13 666
 3. Ako riešia krízu v zahraničí? Nižšia daň, zmrazená cena potravín 10 947
 4. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 9 066
 5. Jednoznačný recept na úspech? Buďte pripravení prispôsobiť sa 7 675
 6. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz 7 446
 7. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 3 270
 8. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 3 149

Blogy SME

 1. Soňa Kallová: Mierotvorci Slovania alebo tradícia Svätoplukových prútov stále živá
 2. Ján Šeďo: Cár necestuje, nešoféruje, ľuďom tlačia do hlavy kaleráby.
 3. Miroslav Pollák: Odkiaľ pokiaľ s humorom
 4. Martina Paulenová: Otočiť sa, či pokračovať?
 5. Ján Serbák: Lanzarote - ostrov večnej jari, nevšednej prírody a jedinečnej architektúry - 4. časť
 6. Anna Miľanová: Pník 1,2... 2022
 7. Ján Serbák: Lanzarote - ostrov večnej jari, nevšednej prírody a jedinečnej architektúry - 3. časť
 8. Peter Žiak: Zákaz spaľovacích motorov = nešťastie pre Slovensko
 1. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 7 111
 2. Radovan Čipka: Ako Záborská znesvätila tému pomoci ženám 5 504
 3. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 5 100
 4. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 4 487
 5. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 2 755
 6. Michal Uherčík: Veľké riešenie alebo veľké fiasko. Parkovacie domy v Martine. 2 502
 7. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 2 439
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi II 2 353
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Ovečky z obce Liptovské Revúce.

Pred troma rokmi to bolo len 8000 kusov.


TASR 8 h
Ilustračné foto

Investor chce otvoriť koncom roka 2024.


15 h

S nami tipuješ bez rizika, v hre sú ceny za tisícky eur.


20. mar

V 2. kole nadstavby Fortuna ligy, skupiny o udržanie sa, futbalisti MFK Ružomberok vyhrali nad ViOn – Zlaté Moravce 2:0


Ján Svrček 20. mar

Blogy SME

 1. Soňa Kallová: Mierotvorci Slovania alebo tradícia Svätoplukových prútov stále živá
 2. Ján Šeďo: Cár necestuje, nešoféruje, ľuďom tlačia do hlavy kaleráby.
 3. Miroslav Pollák: Odkiaľ pokiaľ s humorom
 4. Martina Paulenová: Otočiť sa, či pokračovať?
 5. Ján Serbák: Lanzarote - ostrov večnej jari, nevšednej prírody a jedinečnej architektúry - 4. časť
 6. Anna Miľanová: Pník 1,2... 2022
 7. Ján Serbák: Lanzarote - ostrov večnej jari, nevšednej prírody a jedinečnej architektúry - 3. časť
 8. Peter Žiak: Zákaz spaľovacích motorov = nešťastie pre Slovensko
 1. Matúš Baňas: Reforma vzdelávania na Slovensku - poďme spáliť aj posledné zvyšky toho dobrého, čo v slovenskom školstve ostalo 7 111
 2. Radovan Čipka: Ako Záborská znesvätila tému pomoci ženám 5 504
 3. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 5 100
 4. Magdaléna Cifrová: Konečne potrestaný pedagóg na VŠVU a aké dôležité je ospravedlniť sa 4 487
 5. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 2 755
 6. Michal Uherčík: Veľké riešenie alebo veľké fiasko. Parkovacie domy v Martine. 2 502
 7. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 2 439
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi II 2 353
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
 8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu