Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Preteky športových dvojíc

Pracovníci Jursport agency Závažná Poruba usporiad

MÁRIO KAPRÁLIK

Závažná Poruba - ali už tretí ročník súťaže športových dvojíc Jursport Cup, ktorý sa uskutočnil v sobotu 8. 6. Súťaže sa zúčastnilo dvanásť dvojíc z celého Slovenska a pretekári si merali sily v paraglidingu, v jazde na bicykloch, splavovaní Váhu na rafte a behu.

Ako prvou disciplínou bol paragliding, ktorý sa uskutočnil na Rohačke nad Ploštínom. Jeden z dvojice pretekárov, držiteľ licencie min. PL-A štartoval z vymedzeného priestoru. Cieľom paraglidingistu bolo čo najpresnejšie pristáť vo vyznačenom priestore, pričom každý pretekár mal možnosť dvoch pokusov. Po „odlietaní“ na paraglidingoch sa pretekári presunuli do Športového areálu v Závažnej Porube odkiaľ sa vydali na bicykloch do Kráľovej Lehoty. Dvojica štartovala na bicykloch naraz v skupine a na základe poradia z umiestnenia paraglidingu. S nulovým handicapom štartovali dvojice František Hrtánek, Jaroslav Jandúch a Peter a Pavol Hazuchovci. Po trase, ktorú absolvovali pretekári na bicykloch boli rozmiestnené kontroly, ktoré evidovali prechádzajúcich súťažiacich. Dvojice absolvovali na bicykloch trasu dlhú 21 km, pričom si na nej mohli navzájom vypomáhať, ale nesmeli prijímať cudziu pomoc. Najlepší čas na bicykloch mala dvojica Pavol a Peter Hazuchovci, ktorí zvládli trasu zo Z. Poruby do K. Lehoty za 1:09s.

Po jazde na bicykloch čakalo pretekárov splavovanie Váhu na rafte z K. Lehoty do Uhorskej Vsi. Súťažiaci splavovali trasu v dĺžke 10 km, s obtiažnosťou WW-1-2. Pod mostom v Uhorskej Vsi súťažiaci vytiahli raft na breh a nastúpili na trasu behu do Z. Poruby. Najrýchlejšie absolvovala splav dvojica Alexander Kopčík a Tomáš Zvyrtek (0:57min.) a beh, v dĺžke 6,5 km dvojica František Hrtánek a Jaroslav Jandúch za 0:28,20s. V súťaži sa predstavili aj dve liptovské dvojice pretekárov, ktorí ešte nedovŕšili osemnásť rokov a to Juro Lipták, Marek Haluška a Ján Fajnor, Peter Rášo. „Tento rok nám na pretekoch všetko vyšlo. Bohužiaľ, nás sklamalo počasie, ale to my ovplyvnť nemôžme. Oficiálne sa na preteky prihlásilo dvadsaťtri dvojíc, ale pre dlhodobé nepriaznivé počasie jedenásť dvojíc účasť na pretekoch odrieklo,“ vysvetľuje Lucia Jurečková, riaditeľka pretekov. „Účastníci boli veľmi spokojní, a aj organizácia bola na profesionálnej úrovni, a to ma veľmi teší. Úroveň pretekov sa z roka na rok zvyšuje a dúfam, že to tak bude aj v budúcnosti. Pretekári boli taktiež dobre pripravení, aj keď bola jazda na bicykli kratšia o čtyri kilometre ako vlani, zvládli dvojice celkovú trasu o necelú hodinu skôr ako na minuloročnej súťaži. Preteky plánujeme aj na budúci rok a dúfame, že sa nám to podarí tak ako tento rok. Rozmýšľame, že v ďalších ročníkoch vytvoríme aj kategóriu neprofesionálov, ktorí nebudú absolvovať paragliding.“

Konečné poradie: 1. František Hrtánek a Jaroslav Jandúch (Považská Bystrica) 2:39,20s, 2. Peter a Pavol Hazucha (L. Mikuláš) 2:40,52, 3. Peter Jurečka a Gabriel Lipták (L. Mikuláš) 2:53,10, 4. Michal Uličný a Tomáš Kráľ (L. Mikuláš) 2:58,47... 7. Juro Lipták a Marek Haluška (L. Mikuláš) 3:06,01, 8. Ján Fajnor a Peter Rášo (L. Mikuláš) 3:06,33, 6. Leoš a Róbert Heumann (L. Mikuláš) 3:09,07.

1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  5. Pandemická kríza urobila obrovské PR online vzdelávaniu
  6. Absolventi Paneurópskej vysokej školy majú takmer najvyšší plat
  7. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  8. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. Hygge ako životný štýl
  9. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 041

Hokejisti Nitry zvíťazili v nedeľnom (24. 1.) zápase 34. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša hladko 7:0. O triumfe rozhodli v druhej tretine, ktorú vyhrali 4:0. Liptáci si tak uplynulý týždeň ďalšie cenné body do tabuľky nepripísali.