Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Futbal mladých

I. LIGA - MLADŠÍ ŽIACI

FC Rimavská Sobota - MŠK SCP Ružomberok 4:1 (0:0)

Po vyrovnanom prvom polčase, sa Ružomberčania gólom Dušičku, strelou z dobrých tridsiatich metrov, ujali vedenia. Potom ale už prišli chvíle domáceho družstva. R. Sobota dokonale využila najmä chyby v strede obrany hostí, ktorá kvôli zraneniam nestála pevne na svojich nohách. Na šance to podľa trénera MŠK SCP D. Vierika bolo 5:5, ale z gólového pohľadu jednoznačne pre domáci tím.

I. LIGA - STARŠÍ ŽIACI

FC Rimavská Sobota - MŠK SCP Ružomberok 4:3 (1:1)

Keď po zmene strán získali dvojgólové vedenie (3:1), zdalo sa, že o všetkom je rozhodnuté. V závere ale výrazne omladený ružomberský kolektív nestačil s dychom, čo využili fyzicky zdatnejší chlapci z Gemera. Za predvedený výkon sa ale ružomberskí žiaci nemusia hanbiť. Dlho výborne bojovali a mali navrch. V záverečnej štvrťhodine už ale toho mali dosť. Góly MŠK SCP: Chovanec 2, Janičina.

II. LIGA - ML. DORAST

MŠK SCP Ružomberok - FC Rimavská Sobota 6:0 (3:0)

Od začiatku až do konca to bol zápas na jednu bránu. Domáci tím hýril pohybom i vtipom a koncertoval na ihrisku. Hostia sa nedostali do žiadnej šance. V hre bolo iba konečné skóre. Góly: Jendrišek 3, Ondruš, Baran, Cyrul.

II. LIGA - ST. DORAST

MŠK SCP Ružomberok - FC Rimavská Sobota 3:2 (1:1)

V zaujímavom zápase mali ružomberskí chlapci (v dosť pozmenej zostave) problém presadiť sa cez ortodoxnú defenzívu hostí. Od začiatku boli aktívnejší, „vyrábali“ si šancu za šancou, ale viac-menej cestu k súperovej bránke našli až po prestávke. Góly MŠK SCP: Šandor 2, Džubák. (svr)

STARŠÍ DORAST - III. LIGA

Istebné - L. Mikuláš 3:8 (1:4)

Góly: M. Devečka 3, M. Matušík 2, P. Hrbek, M. Koreň, M. Malacký

LM: Moravčík - Psotný, Kandera, Haviar, Tylka Haviar-Balluch,Koreň, Hrbek, Matušík, Devečka, Psotka, striedali: E. Moravčík, Devečka.

Starší dorastenci Tatranu VA zastihli domácich v útlme a aj na stretnutie sa dosť dlho schádzali, preto začalo stretnutie oneskorene. Hostia zobrali hru do svojich rúk od začiatku zápasu a v prvej štvrťhodinke strelili tri góly. Do polčasu ešte svoje vedenie potvrdili ďalším gólom. Pred odchodom do kabín sa domácim podarili skórovať, čí, čiastočne skorigovali polčasový výsledok. Do druhého polčasu dorastenci Tatranu VA nastúpili s odhodlaním, ešte zvýšiť svoje vedenie. Počas celého zápasu mali jasne hru vo svojej réžii a na peknom veľkom ihrisku predvádzali aj pekný futbal. Proti odovzdane hrajúcim domácim pridali ďalšie góly a domácim uštedrili prehru rozdielom dvoch tried. Tým sa na konci zápasu podarilo už len zmierniť krutú, ale zaslúžené prehru.

L. Mikuláš - Námestovo 8:0 (3:0)

Góly: M. Macík 4, M. Devečka 2, L. Balluch, P. Haviar.

LM: Vozár - Psotný, Kandera, Haviar, Tylka - Balluch, Koreň, Matušík, Hrbek - Macík, Devečka, striedal: Psotka.

V poslednom domácom vystúpení v tomto ročníku súťaže, začali starší dorastenci svižne a už v tretej minúte strelili vedúci gól. Počas celého prvého polčasu mali hru jasne v rukách a nepustili hostí do vážnejšej šance, hoci stopérska dvojica patrí vekom ešte do mladšieho dorastu. Darilo sa im aj strelecky, keď do polčasu strelili tri góly a niekoľko šanci ešte nevyužili. Svojou nátlakovou hrou pokračovali aj v druhom polčase a pri-dávali aj veľmi pekné góly. Strelecké kopačky si obul M. Macík, ktorý sám strelil 4 góly. Hostia sa väčšinou len bránili na svojej polovici, no pri jednom rušovom útoku nastrelili brvno domácej brány. Starší dorastenci Tatrana VA dohrávali stretnutie v pohode a už v dru-hom zápase po sebe strelili svojim súperom po osem gólov.

MLADŠÍ DORAST - III. LIGA

Istebné - L. Mikuláš 0:1

Gól: O. Janovčík

Zostava: Benčo - L. Košo, Mikušiak, T.Košo, Mikyta, Rak, Suchý, Drugáč, Kališ, Dermek, Malacký.

Hostia potvrdili svoje vyššie postavenie v tabuľke a od začiatku zápasu si vypracovali prevahu, no túto nedokázali aj gólovo zúžitkovať. Stretnutie sa odohrávalo väčšinou na polovici domácich. Druhý polčas sa podobal prvému a mladší dorastenci Tatranu nemohli streliť gól, aj keď domácim chytal hráč, čo aj bolo vidieť. Hostia nakoniec prelomili streleckú smolu a gólom O. Janovčíka po rohovom kope zaslúžene zvíťazili a odviezli si domov tri body. Škoda, že domáci hosťom pri písaní zápisu zabudli napísať dvoch hráčov, čoho dôsledkom bolo, že tréner hostí nemohol dať príležitosť aj ostatným chlapcom.

L. Mikuláš - Námestovo 3 : 1 (1:1)

Góly: M. Malacký 2, M. Rak

LM: Benčo - L.Košo, Janovčík, Mikušiak, Suchý - Kumančík, Mikyta, Rak, Drugáč - Dermek, Malacký, striedali: T. Košo, Kališ, Priechodský, Janek.

Domáci mladší dorastenci mali opäť súpera zo spodu tabuľky, čo sa prejavilo aj na hre. Stretnutie začali náporom, vypracovali si vyložené šance, no tieto nepremenili. Počas celého prvého polčasu sa hralo na polovici hostí. Domáci hráči sa ujali vedenia, no hostia z ojedinelého protiútoku, po trestnom kope vyrovnali. Podobný obraz hry mal aj druhý polčas. Mladší dorastenci Tatranu VA dobývali bránu hostí. V druhom polčase strieľali už len domáci, ktorý strelili dva góly. Stretnutie tak zaslúžene vyhrali a upevnili si svoju pozíciu v tabuľke.

STARŠÍ ŽIACI - I. LIGA

L. Mikuláš - Martin 1:2 (1:0)

Gól: J. Priechodský

LM: Španko - A. Kacera, Janek, Janovčík, Priechodský,, Budvesel, Podhorány, Choma, M. Mikušiak, Baláž, Uličný, L. Baxa, striedali: Králik, Feketík, M. Kacera, Choma.

Po veľmi dobrom výkone v prvom polčase, keď im vidina zostupu už nezväzovala nohy, I. ligu zachovali pre Tatran VA aj na budúcu sezónu, sa ujali vedenia gólom J. Priechodského. V II. polčase bola aktivita na kopačkách hostí a v jeho závere otočili skóre zápasu. Škoda, že sa na výsledku podpísali aj chyby v obrane.

MLADŠÍ ŽIACI - I. LIGA

L. Mikuláš - Martin 0:1 (0:0)

LM: Anlauf - F. Baxa, Laučík, Nadzam, Golúch, Urbanovič P., Ktian, Moravčík, Rezer, Kadrliak, Rumanský, striedali: Holubčík, Čech.

V prvom polčase sa hral vcelku svižný futbal. Domáci v ňom nevyužili tri veľmi dobré šance. V druhom polčase začali lepšie hostia, ktorí sa ujali vedenia, po jedinej chybe domácej obrany. V závere zápasu sa domáci snažili vyrovnať, ale keď aj góĺová strela J. Laučíka skončila na brvne brány hostí, tri body si odviezli do Martina hostia.

ŽIACI - I. TRIEDA

Sv. Kríž - L. Mikuláš 0:6 (0:2)

Góly: M. Rumanský 3, M. Žember 2, M. Boroška

LM: Heumann - R. Droppa, Španko, Feketík, celenga, Borška, Holubčík, Komár, Čech, Žember, Chudý, striedali: Chovan, Rumanský, Cibira, Pleva, Kordoš, Mokriš, Macík.

Rezrva Tatranu VA starších žiakov potvrdila svojim výkonom a aj výsledkom svoju veľmi dobrú jarnú formu. V zápase dominovala presná a rýchla prihrávka, pohyb a kondícia. .

KORMANOV POHÁR

5 ŠT L. Mikuláš - L. Hrádok 2:2 (0:1)

Góly: Komár, Grieš

LM: Macík - Raček, Pleva, Chovan, Komár, Rak, Palušák, Pastva, Rumanský, Grieš, Čech, striedali: Choma, Veselovský, Hatina, Repček, Košč, Zelený, Rázga.

Domáci piataci prvýkrát nastúpili na hlavnej hracej ploche proti veľmi silnému súperovi, ktorý mal v základnej zostave 9 hráčov o dva roky starších. V pr-vom polčase bola hra vyrovnaná. Gól padol po chybe brankára, ktorý zle vybehol na dlhú loptu. Cez prestávku po vystriedaní a dohovore, začali domáci aktívnejšie a prakticky sa hralo na jednu bránu. (ih)

1. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  2. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  3. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  4. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  5. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  8. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  9. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  10. Tipni si na Petru Vlhovú a získaj 10 eur
  1. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
  2. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  3. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?

V noci udrú silné mrazy

Meteorológovia vydali pre severné Slovensko výstrahy.

V černovskom chotári zachraňujú studničky starých otcov

V Černovskom chotári mali vyše dvadsať studničiek, miestni dobrovoľníci sa pustili do ich obnovy. A darí sa im to, studničky sú nielen funkčné, ale naozaj pôsobivé.

Studničku obnovili nadšenci z turistického oddielu a Valent Janči, ktorý ju namaľoval.

Liptáci proti Zvolenu opäť bez bodu

Hokejisti Zvolena zvíťazili v piatkovom zápase 31. kola Tipos extraligy na ľade Liptovského Mikuláša 3:1. Pripísali si tak šiesty triumf za sebou. Naopak, domáci Liptáci utrpeli piatu prehru v sérii.

Liptovský Mikuláš v bielo-červenom vyšiel na svojom domácom ľade proti Zvolenu naprázdno.