V derby zápase V. ligy: L. Lúžna - Z. Poruba 0:1

T. Štiavnička - Palúdzka 0:1 (0:0)

Gól: 70. Nízky (11 m)

T. Štiavnička: Chalúpka - Kacvinský, Krištofík (74. Čieško), Volna, Blažek, Pastucha, Mišutka, Fanči, Gregor, T. Rataj, Zrník (46. M. Rataj).

Palúdzka: Károlyi - Lovíšek, Nízky, Valaštiak, Sopkuliak (32. Rybovič, 90. Lúčan), Kubík, Pagáč, Jurík, Urban, P. Kokavec, Trnovský (82. Pethö).

V úvodných minútach zápasu sa domáci rýchlymi akciami snažili prekonať obranu hostí, tá však ich snahu likvidovala ešte pred pokutovým územím. Postupne hostia prebrali iniciatívu, ovládli stred ihriska a v niektorých momentoch dávali domácim lekciu z kombinačnej hry. V 17. min. po priamom kope P. Kokavca mal gól na kopačke Nízky, ktorému chýbali len centimetre k lepšiemu zakončeniu. Ďalšie dobré strelecké príležitosti Kubíka, Pagáča a Trnovského ostali nevyužité. V druhom polčase sa domáci snažili streliť gól, ale dobre hrajúci hostia ich do vážnejšej príležitosti nepustili. Naopak, viac šancí mali hostia. Center Valaštiaka skončil na brvne domácej brány, v 66. min. sa dostal do pokutového územia Trnovský, obišiel aj brankára, a keď chcel streliť loptu do opustenej brány „podkopol“ ho zozadu domáci brankár. Na prekvapenie všetkých však rozhodca nechal pokračovať v hre. O tri minúty sa už ďalší faul v pokutovom území prehliadnuť nedal, keď Trnovského fauloval Krištofík a nariadený pokutový kop bezpečne premenil Nízky. Po inkasovanom góle sa snažili domáci vyrovnať. V 87. min. podržal hostí brankár Károlyi, keď Nízkemu na hrboľatom teréne lopta odskočila a domáci T. Rataj išiel sám na bránu, ale Károlyi jeho prízemnú strelu vyrazil. Hostia si plný bodový zisk zaslúžili, lebo po všetkých stránkach prevýšili svojho súpera.

Peter Kokavec (tréner Palúdzky): „Podali sme asi najlepší výkon jari. Po zranení Sopkuliaka som mal isté obavy o našu defenzívu, po vystriedaní a preskupení hráčov to však chlapci bravúrne zvládli, za čo im ďakujem.“ (pk)

L. Lúžna - Z. Poruba 0:1 (0:0)

Gól: 80. I. Vyskočáni

L. Lúžna: Kutaj - Fongus, Husarčík, Fides, Martoš, Chlepko, Veselovský, Sirota (69. M. Mydliar ml.), P. Mydliar, Pažítka, M. Nydliar st. (60. Targoš).

Z. Poruba: Hamaň - Kuchárik, Michalička, Račko, Kmeť (81. Zemko), Cárach, I. Schlachta, Kováčik, Multáň, Vyskočáni, Bárdy.

Domáci nepotvrdili dobré výkony z predchádzajúcich domácich zápasov. Ich hra bola kŕčovitá, nepresná a bez pohybu, akoby už mali záchranu istú. Opakom boli hostia, ktorí nehrajú o záchranu, hrali uvoľnene a asi s veľkou motivačnou dávkou. Preto vyhrali gólom v 80. min. po úniku Vyskočániho.

Štefan Kasančík (tréner L. Lúžnej): „Hráči laxným prístupom k zápasu sklamali nielen mňa, funkcionárov, ale hlavne divákov, a to je veľmi zlé.“ (šk)

Dúbrava - Or. Jasenica 6:2 (4:0)

Góly: 5., 43, 60. Peterec, 15. Durný, 23. Jacko, 83. min. Kiník - 85. V. Madleňák, 89. Jurana

Dúbrava: Bella, Urbanovič, Kiník, Tekel, Jacko, P. Gejdoš, Peterec, Humený (81. M. Gejdoš), Kacian, Durný, Slačka.

Oravská Jasenica: Žofaj, J. Madleňák, V. Madleňák, Brontvaj, M. Madleňák, Feranec, Jurana, Godiš (81. Zoššák), P. Čiernik, Ľ. Čiernik (81. M. Čajka), Vráb.

Mužstvo Dúbravy nastúpilo na zápas bez štyroch hráčov základnej zostavy. Sklamanie pre celý realizačný tím Dúbravy bola neospravedlnená neúčasť M. Vyskočániho, ktorý týmto potvrdil neseriózny prístup k farbám oddielu, za ktorý momentálne hrá (nebolo to po prvý krát). Zápas sa začal hrať z oboch strán opatrne, no už v 5. min. po peknej prihrávke P. Gejdoša dostal do vedenia domácich Peterec. V 15. min. na 2:0 zvýšil dobre hrajúci Durný. Hostí ani tento gól nepoložil a postupne začali preberať iniciatívu, ale ich snaha končila pred šestnástkou domácich. V 23. min. po rohovom kope zvýšil na 3.0 nestarnúci Jacko. Znížiť skóre mohol v 39. min. Feranec, no jeho peknú strelu ešte krajším zákrokom zneškodnil brankár Bella, ktorý počas celého zápasu podal výborný výkon. Skóre prvého polčasu na 4:0 uzavrel v 43. min. Peterec z pokutového kopu po faule na Durného. Snahu hrať futbal neodobral hosťom ani nepriaznivý výsledok z prvého polčasu a boli na prekvapenie na začiatku druhého polčasu aktívnejším mužstvom ako domáci. V 60. min. sa zopakovala situácia z prvého polčasu, keď z pokutového kopu zvýšil Peterec na 5:0 po faule na Durného. Po tomto góle nastali ťažké chvíle pre domácich, ale keď už bol prekonaný aj brankár, tak mu pomohli spoluhráči a tak výsledok ostával nezmenený. Po priamočiarej akcii, ako sa má hrať futbal, v 83. min. zvýšil Kiník na 6:0. Spokojní domáci diváci napokon museli vidieť dva góly vo svojej bránke, pre nekoncentráciu a možno uspokojenie svojich hráčov s výsledkom, keď v 85. a 89. min. upravili hostia výsledok stretnutia na 6:2 .

Daniel Dančo (tréner Dúbravy): „Dobrý výsledok mužstva poteší, no nie celkový herný prejav. Od mužstva očakávam oveľa viac pre futbalovú krásu.“ (pm)

Bešeňová - Sučany 1:1 (1:0)

Góly: 30. Kováč - 85. Hladký

Bešeňová: Okál - Baran, Švidroň, Likavec, Slušňák, M. Protuš (86. Šlachta), R. Protuš, Madliak, Jób, Kováč, Antol (65. Hošala).

Sučany: Dianovský - Dérer, Kačák, Kubový, Štefaničiak, Matis, Kariš, Hladký, Hudec, Chládek, Bránik.

Bešeňová potrebovala tento zápas vyhrať, aby mala istotu záchrany. Od začiatku sa pustila do svojho súpera a bolo otázkou času, kedy padne gól. Už v 10. min. Antol bombou zatriasol brvnom, ale gól prišiel až po polhodine hry, keď Kováč svoju typickú akciu z ľavej strany zakončil krížnou strelou k tyči - 1:0. Aj v druhom polčase pokračovali domáci v tlaku, keď chceli potvrdiť svoje víťazstvo. Šance, ktoré si vypracovali svojou bojovnosťou však trestuhodne zahadzovali. Dvakrát Kováč, vzápätí Jób, Antol a Hošala prestrelili z čistých príležitostí a keď nakoniec Kováč skóroval, rozhodca odpískal faul a gól neuznal. Zákonite musel prísť trest. V 85.min. hostia využili jedinú šancu Hladkým a vyrovnali prekvapujúco na 1:1.

Igor Nemec (tréner Bešeňovej): „V dôležitom zápase sme si vypracovali množstvo vyložených šancí, no dokázali sme skórovať len jedenkrát. Zbytočne sme prišli o povinné víťazstvo.“ (mad)

Svätý Kríž - Vrútky 1:0 (1:0)

Gól: Láclavík.

Svätý Kríž: Bella, R. Droppa, Tomčík, M. Droppa, Priechodský, Moravčík, Repa (75. Šimko), Túry, Dittrych, Láclavík.

Vrútky: Veselovský, Kučera, Kúdelka, Machovič, Schmidt (60. Antol), Motýľ, Kurka, Rohoň, Ondrík, Kľučinec, Hromádka.

Za ideálneho počasia sa prvý polčas odohrával pod taktovkou domácich, aj keď hostia z Vrútok chceli odčiniť prehru na domácom ihrisku. V sólových útokoch prenikali pred bránu hostí. Pri jednom úniku „zložila“ obrana hostí prenikajúceho Túryho v šestnástke. Odpískanú penaltu nekompromisne premenil Láclavík a domáci od 10. minúty viedli 1:0. Za povšimnutie stálo sólo Dittrycha, avšak bez gólového úspechu. Bojovní domáci si do polčasových kabín niesli víťazstvo, čo si aj zaslúžili. Druhý polčas sa vniesol do futbalovej pohody, aj keď súper chcel skóre obrátiť a pár krát „zavaril“ Bellovi, ktorý dobre nahradil zraneného Ziga.

Jozef Túry (tréner Sv. Kríža):

„V prvom rade ďakujem hráčom za bojovný výkon proti kvalitnému súperovi z postupového čela tabuľky.

V zápase šlo obom mužstvám o veľa - nám o istotu udržania sa v V. lige a súperovi o postup. Bojovnejší výkon domáceho celku bol korunovaný úspechom a získaním troch bodov. Ďakujem starším hráčom, ako je Priechodský, Tomo a Repa za bojovný kvalitný výkon v dnešnom zápase, v ktorom sme boli herne lepší ako súper.“ (or)