Sobota, 20. august, 2022 | Meniny má Anabela

Vedúca dvojica vyhrala

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale pokračovala st

retnutiami 24. kola. vedúca dvojica vyhrala. Bobrovec doma s Jamníkom a Beňadiková v Iľanove. Bobrovcu však

k celkovému prvenstvu stačí získať z dvoch zápasov jediný bod.

V tomto kole okrem Iľanova prekvapujúco doma prehrala Ludrová s Vlachmi, Ondrašová so Švošovom a Kvačany iba remizovali s Hubovou. V domácom prostredí vyhrali okrem Bobrovca aj Černová so Sliačmi a Stankovany s Likavkou. Sliače si touto prehrou skomplikovali situáciu, keď na 12. Ludrovú strácajú 4 body . Ludrovej na udržanie si 12. miesta, ktoré bude zaručovať zotrvanie v súťaži stačí z dvoch zápasov získať tri body. V súťaži o najlepšieho strelca je po 22. kole poradie: Trochta (Iľanovo) 16 gólov, Bažík (Bobrovec) 15 gólov a Kloták P. (Iľanovo) 11 gólov. V predposlednom kole sa 16. 6. o 17.00 h. stretnú: Kvačany - Ondrašová, Hubová - Ludrová 15. 6. Vlachy - Bobrovec, Jamník - Stankovany, Likavka - Iľanovo, Beňadiková - Černová, Sliače - Švošov.

Černová - Sliače 4:0 (1:0)

Góly: 18. Moravčík, 63. Slovák, 74. Jánoš, 90. Kovalčík (11 m)

Černová: Jančo - Veverica, Kovalčík, Demko, Huba, Žákovský, Papúch (52. Chovanec), Slovák (79. Madera), Brezniak, Moravčík, Jánoš.

Sliače: Pažítka - Čurilla, Melek, Benčo, Sliacky (46. J. Gejdoš st.), Kelčík (73. T. Gejdoš), Melek, Frič, Kelčík, J. Gejdoš ml., Likavčan.

Proti súperovi zo spodnej časti tabuľky stačil domácim priemerný výkon na dosiahnutie víťazstva. Pochvalu z mužstva hostí si zaslúži brankár Pažítka, vďaka ktorému zápas skončil výsledkom „len“ 4:0.

Jozef Kmeť (tréner Černovej): „Proti slabému a odovzdanému súperovi nám stačil na víťazstvo priemerný výkon.“ (mi)

Bobrovec - Jamník 3:1 (0:1)

Góly: 62. (11m), 75., 86. Bažík - 45. Janťák

Bobrovec: Poproč - Mikóczy, Berník, Juráš, Snovák, Spišiak (88. Benikovský), Komoráš, Vraňák, Volaj (71. Moravčík), Tomek (75. Marušiak), Bažík.

Jamník: Krajčuška - Čatloš, Hollý, Števček, Peter Pavkovček, M. Pavkovček, Krčula, Beňo, Handrk (70. Bistiak), Janťák, Pavol Pavkovček.

Silný dážď pred zápasom zapríčinil, že hráči predvádzali svoj výkon na ťažkom teréne. Domácim hráčom robil zlý terén značné problémy, a tak sa ujali vedenia hostia v závere prvého polčasu po góle Janťáka. Domácim sa podarilo otočiť výsledok, keď už v 62. min. vyrovnal z pokutového kopu Bažík za faul na Snováka. Tlak domácim vyvyrcholi v 75. min., keď prekonal bezmocného Krajčušku tečovanou strelou Bažík. Víťazstvo upevnil po samostatnom úniku Tomeka po tretíkrát Bažík.

Marián Kuchárik (tréner Bobrovca): „Súper nás potrápil a na ťažkom teréne viazla naša súhra hlavne v prvom polčase. Spokojný som s prístupom chlapcov v druhom polčase.“

Zdeno Krčula (tréner Jamníka): „Rozhodca Fúzia bol jednička.“ (jz)

Iľanovo - Beňadiková 1:2 (0:0)

Góly: 75. Šuna (11 m) - 56. Konfál, 67. Zawisza.

Iľanovo: Ondrejka - Droppa, Kutnár, Haranza, Gejdoš, Ostrovský, V. Žiaran, Šuna, J. Žiaran, Vosinský, Valent.

Beňadiková: Perašín - S. Račko, Zawisza, M. Račko, Bielik, Kello, Janek, Kozub, Pavol Zlejší, Konfál, Peter Zlejší.

Hostia sa presadzovali v poli dobrou technickou hrou a často ohrozovali domácu bránu a v 14. min. nastrelili žrď Ondrejkovej brány. Druhý polčas začali lepšie hostia, keď sa v 56. min. ujali vedenia gólom Konfála. O 11 minút po chybe domácej obrany zvyšoval Zawisza. Domáci hrajú celú jarnú v hlbokom útlme, ale podarilo sa im znížiť, a

v 75. min. vsietil Šuna gól z pokutového kopu. Záver stretnutia poznačila zbytočná nervozita niektorých hráčov.

Zdeno Tekel (tréner Beňadikovej): „Odohrali sme vyrovaný zápas, ale s našou prevahou v poli. Po zaváhaní domácej obrany sme dali druhý gól a to rozhodlo. Záver stretnutia bol zbytočne nervózny.“ (jb)

Kvačany - Hubová 1:1 (0:0)

Góly: 88. J. Burdel - 78. J. Kútnik

Kvačany: Kojš - Štefaniak, Chovan, Maslo, P. Burdel (34. Chebeň, 62. Alman), Trizna, Kruták, Vyšný, J. Burdel, Ďuroň, Florek.

Hubová: Varecha - Ondruš, Lelek, Š. Kútnik, Šuša, Š. Ondruš, M. Holík (63. V. Holík), Olos (75. P. Kútnik), J. Kútnik, R. Dančo (85. Húska), M. Dančo.

Na kvalitnom, ale vodou nasiaknutom trávniku obidve mužstvá príkladne bojovali. Väčšie gólové príležitosti si ako prví vypracovali hostia, Kojš v 26. a Maslo v 34. min. spoluhráčov podržali. V 49. a 62. min. sa ocitol v dobrých streleckých príležitostiach mladý domáci útočník Ján Burdel, ale chýbal mu väčší pokoj a skúsenosti pri zakončovaní. V 69. a 71. min. vynikajúco zasahoval Varecha v bránke Hubovej, no napriek tomu, mal Trizna jednu z týchto vyložených príležitostí premeniť. Domácim sa to skoro stalo osudným v 78. min., keď dovtedy ustupovali pred Jaroslavom Kútnikom, pokiaľ prudkou strelou spoza šestnástky nevsietil vedúci gól. Neutíchajúca snaha o vyrovnanie bola korunovaná v 88. min. po hlavičke Jána Burdela. Za korektný a kvalitný výkon si zaslúžia pochvalu všetci aktéri na ihrisku.

Stanislav Granát (tréner Kvačian): „V dobrom zápase sme pozahadzovali obrovské množstvo vyložených šancí. Vôľou mužstva v závere sa nám podarilo využiť aspoň jednu z nich.“

Ivan Bella (tréner Hubovej): „Na ťažkom teréne sa hral pekný a technický futbal. Remíza je spravodlivým vyjadrením síl na ihrisku, čomu pomohol aj dobrý výkon rozhodcu.“ (ch)

Ondrašová - Švošov 0:4 (0:2)

Góly: 30. J. Grešo (vlastný), 33. Široň, 75. M. Roštek, 75. M. Pukaj

Ondrašová: Hrabinský - Harabín, Poláček, J. Grešo, Pastorek, Trochta, Molnár (Bella), Beluš, Rusnák, Atalovič, Zaťkovič.

Švošov: R. Roštek - Bražina, Babala (Dančo), Hadváb, Švihorík, Krivoš. Matula, Ľ. Pukaj, Miroslav Pukaj, M. Roštek (Michal Pukaj), Široň.

V zápase podali domáci jeden z najslabších výkonov jarnej časti. Hostia to využili a stačilo im tréningové tempo, aby to využili rozdielom triedy. V 30. min. po hrubej chybe domácej obrany si dal Grešo vlastný gól - 0:1. O tri minúty zvýšil Široň na 0:2. V druhom polčase mali hostia viac vyložených šancí, ale využili len dve. V 75. min. zvýšil M. Roštek na 0:3 a v tej istej minúte M. Pukaj uzavrel skóre zápasu. Zápas mal slabú úroveň hlavne zo strany domácich, ktorí sa súperovi odovzdali hneď od začiatku, naopak hostia podali svoj štandard a získali dôležité tri body.

Juraj Kuska (tréner Ondrašovej): „Na náš katastrofálny výkon stačilo súperovi aj tréningové tempo, aby nás porazil rozdielom triedy.“

Jaroslav Pukaj (tréner Švošova): „Pre nás v dôležitom zápase sme získali dôležité tri body.“ (jk)

Stankovany - Likavka 4:1 (1:0)

Góly: 31. Bražina, 75. Pečko, 82., 88. Zrník - 86. Konfál

Stankovany: Schober - Dauda, I. Junas, J. Straka, R. Straka (60. Gallo), Bražina, Gašper (82. P. Straka), Pečko, Demikát, Zrník, Ľ. Junas.

Likavka: Bažík - Sýkora, Timko, Kandera (80. Fajta), Sršeň, Apolenár, Jadroň (81. P. Konfál), Timko, Hlinka, M. Konfál, Maderka (46. Chebeň).

Podľa tabuľky sa stretli mužstvá zo siedmej priečky s rovnakým počtom bodov a rovnakým skóre. Začiatok zápasu tomu aj nasvedčoval vyrovnanou a slušnou hrou. V 31. min. domáci využili chybu brankára hostí, ktorému vypadla lopta a najmladší hráč Bražina ju poslal za jeho chrbát. V druhom polčase boli domáci herne lepší, ale nedokázali sa strelecky presadiť. Až od 75. min. ukázali hru na akú boli domáci fanúšikovia zvyknutí, keď po presnom centri Zrníka hlavou skóroval Pečko - 2:0. V 82. min. peknú akciu ukončil gólom Zrník. Po závaní domácej obrany znížil na 3:1 Konfál v 86. min., pričom obrancovia domácich boli presvdčení, že to bol ofsajd a prestali hrať. V 88. min. uzavrel na 4:1 po sólovej akcii Zrník. Tri body ostali zaslúžene doma.

Pavol Šimo (tréner Stankovian): „Som spokojný s výsledkom a s hrou hlavne v poslednej tretine zápasu.“

Štefan Kovalčík (tréner Likavky): „Bez komentára.“ (plo)

Ludrová - Vlachy 1:2 (1:0)

Ludrová: Cárach - Šiška, Kučera, Huba, Dutka, Milan Kubačka, Apolenár, Macko, Chovan, Rázga.

Vlachy: Kubáň - Bolibruch, Eliáš, Baran, Švec, Hric, Rybársky, Chamaj, Ferleťák, Kustra, Hazucha.

Od začiatku zápasu mali réžiu hry v rukách domáci. Pritlačili hostí na ich polovicu a vypracovali si niekoľko čistých gólových príležitostí. Premenili však iba jednu, keď po peknej akcii skóroval Dušan Chovan. Aj po góle boli aktívnejší domáci, avšak dve vyložené príležitosti v priebehu jednej minúty Ľuboš Rázga ani Dušan Chovan nedokázali využiť. Do druhého polčasu nastúpili hostia ako vymenení. Pritlačili domácich na ich polovicu a svoju snahu zavŕšili gólom, ktorému predchádzala akcia zaváňajúca ofsajdom. Domáci sa ani po góle nespamätali a v 70. min. opäť rozhodca nezapískal čistý ofsajd a hostia sa ujali vedenia. Domáci sa snažili aspoň vyrovnať, no svoje šance trestuhodne zahodili. Zápas jednoznačne nezvládol rozhodca.

Jozef Večerek (tréner Ludrovej): „V prvom polčase sme nepremenili vyložené šance a hostia nás v druhom polčase predčili v bojovnosti a väčšou túžbou po víťazstve.“

Rastislav Marton (tréner Vlách): „Až v druhom polčase sme začali hrať futbal a zlepšeným výkonom oproti prvému polčasu sme dosiahli dôležité víťazstvo.“ (rs)

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Veterány sú symbolom Kuby. Hemingway ich vlastnil sedem
 2. Hyundai štartuje na Slovensku unikátny Hyundai Plogging Run
 3. Mobilná bezpečnosť sa stále podceňuje. Všetko však máte v rukách
 4. Pixel Federation nikdy nezarobil ako cez pandémiu
 5. Zdravotná poisťovňa zostala prekvapená. Zaplatila už 30 mil. eur
 6. Radi si veci vyrábate sami? Tento nový časopis je pre vás
 7. Auto bez čakania? VW T-Cross môžete mať hneď a aj so zľavou
 8. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 1. Majstrovstvá Slovenska v hode telefónom sa uskutočnia v sobotu
 2. Veterány sú symbolom Kuby. Hemingway ich vlastnil sedem
 3. Hyundai štartuje na Slovensku unikátny Hyundai Plogging Run
 4. Shell myslí na slovenské komunity
 5. Mobilná bezpečnosť sa stále podceňuje. Všetko však máte v rukách
 6. Čakáte bábätko? Union má preň nachystané veľké množstvo výhod
 7. Agrokomplex 2022
 8. 365.bank si naďalej upevňuje svoju pozíciu plnoformátovej banky
 1. Zdravotná poisťovňa zostala prekvapená. Zaplatila už 30 mil. eur 39 740
 2. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane 14 109
 3. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 10 497
 4. Pixel Federation nikdy nezarobil ako cez pandémiu 7 165
 5. Radi si veci vyrábate sami? Tento nový časopis je pre vás 5 258
 6. Hyundai štartuje na Slovensku unikátny Hyundai Plogging Run 4 537
 7. Nie som superman, ale viem, že Prešov má na to byť supermestom. 4 257
 8. Veterány sú symbolom Kuby. Hemingway ich vlastnil sedem 3 389

Blogy SME

 1. Ján Chomík: Viva México - čokoláda & káva
 2. Peter Biščo: Smer sa trasie strachom, Hlas žobre, Jankovská plače a ostatní sa modlia všemocnému § 363.
 3. Štefan Vidlár: Málí sa mi, málí
 4. Ján Šeďo: Heger navrhuje o.i. aj tresty za osobné útoky, tvrdí SaS.
 5. Štefan Vidlár: Je suis fan
 6. Miroslav Makyta: Svet podľa Fica a Matoviča
 7. Marián Kozák: Výlet do Bratislavy a Viedne v roku 2015
 8. Jana Júdová: Príbeh zúfalého pacienta, muža, ktorý sadil stromy
 1. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 8 859
 2. Peter Gregor: Cena slobody sa vždy počíta iba v stratených ľudských životoch. 6 994
 3. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom 6 776
 4. Tereza Krajčová: Severné Poľsko: Očarujúci Gdansk, piesočné pláže Sopotu a moderná Gdyňa 4 698
 5. Ján Valchár: Ubjegáj, zájčik, ubjegáj! 4 059
 6. Roman Kebísek: Jánošík prepadával ľudí na cestách vyše roka. Od jesene 1711 do zimy 1712/3 4 000
 7. Marián Viskupič: Rozvrat verejných financií alebo grécka cesta Igora Matoviča 3 659
 8. Pavel Macko: Máme ľutovať podnikateľa Hambálka alebo vojnové obete jeho kumpánov? 3 621
 1. Jiří Ščobák: Fungujú sankcie proti Rusku? Nečaká krach aj nás?
 2. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 4. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 5. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 6. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 7. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 8. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

MY | TOP správy z regiónov

Prinášame výber TOP správ z regiónov.


14 h
Ilustračná foto, Švošov v bielom.

Šiestoligové Liptovské celky ukazujú, že formu majú, pričom si aj v druhom kole pripísali na svoje kontá cenné víťazstvá.


Ján Svrček 18. aug
Rezort Rybníčky

Na mieste nie je vodovod ani kanalizácia.


18. aug
Bešeňová v tmavom, sa počas týždňa predstavila aj v zápase Slovnaft cupu proti Lipanom, ktorým podľahla 2:3.

V 4. lige, majstrovstvo regiónu, sa predstavili všetci traja Liptovskí zástupcovia. Bešeňová uhrala remízu 2:2 a Hrádok aj Štiavnica inkasovali po päť kúskov.


a 1 ďalší 18. aug

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Väčšina nezvestných sa skrýva, pretože je na nich vydaný príkaz na zatknutie.


16. aug

Jeden muž zmizol pred 24 rokmi s hotovosťou 665-tisíc korún, na piatich Kysučanov je vydaný európsky zatykač.


18. aug

Obvineného predviedli z hygienických dôvodov v overale.


21 h

Na piatich občanov regiónu je dokonca vydaný aj Európsky zatýkací rozkaz.


20 h

Blogy SME

 1. Ján Chomík: Viva México - čokoláda & káva
 2. Peter Biščo: Smer sa trasie strachom, Hlas žobre, Jankovská plače a ostatní sa modlia všemocnému § 363.
 3. Štefan Vidlár: Málí sa mi, málí
 4. Ján Šeďo: Heger navrhuje o.i. aj tresty za osobné útoky, tvrdí SaS.
 5. Štefan Vidlár: Je suis fan
 6. Miroslav Makyta: Svet podľa Fica a Matoviča
 7. Marián Kozák: Výlet do Bratislavy a Viedne v roku 2015
 8. Jana Júdová: Príbeh zúfalého pacienta, muža, ktorý sadil stromy
 1. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 8 859
 2. Peter Gregor: Cena slobody sa vždy počíta iba v stratených ľudských životoch. 6 994
 3. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom 6 776
 4. Tereza Krajčová: Severné Poľsko: Očarujúci Gdansk, piesočné pláže Sopotu a moderná Gdyňa 4 698
 5. Ján Valchár: Ubjegáj, zájčik, ubjegáj! 4 059
 6. Roman Kebísek: Jánošík prepadával ľudí na cestách vyše roka. Od jesene 1711 do zimy 1712/3 4 000
 7. Marián Viskupič: Rozvrat verejných financií alebo grécka cesta Igora Matoviča 3 659
 8. Pavel Macko: Máme ľutovať podnikateľa Hambálka alebo vojnové obete jeho kumpánov? 3 621
 1. Jiří Ščobák: Fungujú sankcie proti Rusku? Nečaká krach aj nás?
 2. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 4. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 5. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 6. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 7. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 8. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu