Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Tri tituly zostali doma

Len v jednej kategórii vyšla obhajoba titulu na ví

MIROSLAV PAROBEK

Liptovský Mikuláš - kendových (8. a 9. júna) majstrovstvách Slovenska vo vodnom slalome v Liptovskom Mikuláši, pričom tri prvenstvá zostali v Liptove. Medzi deblistami domáca dvojica Milan Kubáň a Marián Olejník obhájila titul z Čunova a už piaty raz ich dekorovali ako slovenských šampiónov. Kanoista Michal Martikán triumfoval dokonca šiestykrát, kým kajakár Ján Šajbidor (všetci AŠK Dukla KTK Liptovský Mikuláš) a kajakárka Gabriela Stacherová (ŠKP Bratislava) mali v tomto roku majstrovskú premiéru. Slovenský šampionát, na ktorom vyvrcholila nominácia do slovenskej reprezentácie na vrcholné podujatia tohtoročnej sezóny, bol zároveň 4. kolom Orange Slovenského pohára vo vodnom slalome.

Hochschornerovci

skončili už v kvalifikácii

Najväčšou senzáciou slovenského šampionátu bolo vyradenie olympijských víťazov zo Sydney Pavla a Petra Hochschornerovcov už v sobotňajšej kvalifikácii. Na trati, ktorej autorom bol ich otec a zároveň tréner Peter Hochschorner st., vynechali dve bránky, za čo ich rozhodcovia penalizovali 100 trestnými sekundami. Navyše za dva dotyky bránok im pripočítali ešte ďalšie štyri sekundy a to na finále nestačilo. Od desiateho postupového miesta ich aj napriek tomu delilo iba sedem sekúnd... „Už ráno sme cítili, že to nie je ono, akoby nám chýbala motivácia. Hneď na začiatku prvého kola sme minuli bránku. Boli sme z toho takí znechutení, že v druhom sme pridali rovnakú chybu. V domácich pretekoch sa nám také niečo ešte nikdy nestalo. Sme z toho sklamaní, ale na druhej strane to berieme ako výstrahu, že žiadne preteky nemôžeme podceniť,“ povedal so sklamaním v hlase Peter Hochschorner ml.

V kategórii C2 sa tak opäť na výslnie dostali domáca dvojica Milan Kubáň - Marián Olejník. Jedinými vyrovnanejšími súpermi pre nich boli bratia Peter a Luboš Šoškovci, ktorí zašli obe jazdy čisto. Tretí skončili Ladislav a Peter Škantárovci, ktorí odsunuli ďalšie dve dvojice Liptákov (Ľuboš Martančík - Martin Skubík a Pavol Hric - Roman Vajs) na štvrté a piate miesto. „Obe jazdy nám vyšli celkom dobre. Jazdilo sa nám v pohode, najmä v druhej jazde sme dosiahli kvalitný čas, keď aj pri jednom dotyku bránky sme boli najrýchlejší,“ zhodnotil Milan Kubáň. „Cítil som, že na mňa niečo lezie, ťažšie sa mi dýchalo a v cieli ma až pálilo v pľúcach. Po technickej stránke sme však s jazdami spokojní, keď sa ešte viac zosúladíme a správne vyladíme formu, mohlo by to vyjsť aj na medzinárodných podujatiach. Naším najbližším cieľom je pripraviť sa na európsky šampionát v Čunove,“ doplnil Marián Olejník.

Martikán po roku

opäť s titulom

Medzi singlistami zvíťazil olympijský víťaz z Atlanty Michal Martikán, ktorý zdolal bronzového medailistu zo Sydney Juraja Minčíka takmer o tri sekundy. Martikán, strieborný medailista zo Sydney, dosiahol v prvej jazde až tretí najrýchlejší čas (1. Minčík, 2. Ovčarík), ale obaja jeho najväčší súperi sa raz dotkli bránky a pripísali si dve trestné sekundy. V druhej jazde zašiel tesne o 0,02 s najrýchlejší čas, a keďže Minčík i Ovčarík si opäť raz „ťukli“, Michal si opäť prinavrátili titul, ktorý vlani v Čunove získal Minčík. Na treťom a štvrtom mieste skončili domáci kanoisti Dušan Ovčarík a Alexander Slafkovský. V súboji o nomináciu do slovenskej reprezentácie ich oddielový kolega Stanislav Gejdoš (5. po prvom kole) pokazil druhú jazdu, keď si štyrikrát „ťukol“ a klesol až na 8. miesto.

„Som rád, že som po vlaňajšom druhom mieste opäť získal majstrovský titul. Podarili sa mi dve čisté jazdy, čo rozhodlo. Neboli síce najlepšie, najmä v prvej som neskoro reagoval na zmeny vody v hornej časti trate. Druhá už bola vydarenejšia, takže nakoniec sa mi podarilo vyhrať so slušným náskokom. Som celkom spokojný, pretože v tejto časti prípravy je to zrejme maximum, na čo mám natrénované. Zameriavam sa totiž viac na techniku a čistotu jazdy, až postupne príde na rad väčšia intenzita a jazdy na čas,“ zhodnotil M. Martikán a priblížil aj svoj ďalší program: „Dva týždne budem trénovať v dejisku tohtoročných majstrovstiev Európy v Čunove, potom niekoľko dní doma v Liptovskom Mikuláši a na prelome júna a júla strávime týždeň v dejisku svetového šampionátu vo francúzskom Bourg St. Maurice.“

V kajakoch

favoriti nepochodili

V mužských i ženských kajakoch favoriti nepochodili. Naša jednotka medzi kajakármi domáci Peter Cibák skončil až štvrtý. Naopak, vo výbornom svetle sa ukázal víťazný Ján Šajbidor, pre ktorého to bol prvý triumf na majstrovstvách Slovenska. „Som rád, že sa mi podarilo zvíťaziť a získať majstrovský titul i potvrdiť nomináciu do reprezentácie. Je to výsledok poctivého tréningu, lebo na toto podujatie som sa zodpovedne pripravoval. V oboch jazdách sa vyskytli menšie chybičky, ktoré som ale dokázal napraviť. Pozitívne je, že obe boli rýchle a aj napriek jednému „ťuku“ v prvej som dosiahol najrýchlejší čas,“ uviedol novopečený šampión. Druhý bol jeho oddielový kolega Peter Mráz, ktorý tesne o 0,06 s zdolal skúseného Miroslava Stanovského a „vyfúkol“ mu aj nomináciu do slovenskej reprezentácie.

Medzi kajakárkami skončila najväčšia favoritka - domáca pretekárka Elena Kaliská na druhom mieste, keď premiérový titul získala s náskokom takmer 2 s Gabriela Stacherová. Tretia skončila s veľkou stratou domáca Gabriela Zamišková, ktorá si navyše v prvej jazde aj dvakrát „ťukla“. Jej konkurentky na prvých dvoch miestach zašli v oboch kolách čisté jazdy. „Prvá jazda nebola zlá, ale skok na trati Orava mi nevyšiel a vlastne ma pripravil o titul, lebo som tam stratila asi päť sekúnd. Druhá jazda už bola lepšia, dosiahla som v nej najrýchlejší čas, ale strata z prvej jazdy sa už nedala dohnať. Jednoducho povedané - s chybami sa nedá vyhrávať,“ kriticky zhodnotila svoj výkon E. Kaliská, ktorá v závere týždňa odchádza trénovať do Čunova a potom na týždeň do Francúzska.

Po sobotňajšej kvalifikácii sa uskutočnilo finále súťaže družstiev (bývalé hliadky). Domácim pretekárom AŠK Dukla KTK Liptovský Mikuláš ušlo prvenstvo len medzi deblovkami, keď pri neúčasti ich najlepšej dvojice Kubáň - Olejník titul získali deblkanoisti zo Žiliny. Prekvapením je aj víťazstvo medzi kajakármi, keď favorizované domáce A družstvo (P. Cibák, T. Mráz, Šajbidor) zdolalo „béčko“ (Damborský, Ostrovský, Horvát). Podobne tomu bolo aj medzi kanoistami.

Výsledky

Sobota - kvalifikácia, muži - C1: 1. Martikán (Dukla KTK L. Mikuláš) 229,82 (2), 2. Minčík (ŠKP Bratislava) 232,68 (2), 3. Ovčarik (KTK) 233,62 (4), C2: Ľ. a P. Šoškovci (ŽKV Žilina) 247,68 (0), 2. Kubáň - Olejník 250,49 (8), 3. Hric - Vajs (všetci KTK) 253,47 (4), .11. Pavol a Peter Hochschornerovci (ŠKP Bratislava) 344,77 (104), K1: 1. P. Cibák (KTK) 216,33 (0), 2. Stanovský (ŠKP Dolný Kubín) 221,07 (2), 3. T. Mráz (KTK) 228,21 (4), ženy - K1: 1. Kaliská (KTK) 248,93 (0), 2. Stacherová (ŠKP Bratislava) 270,37 (4), 3. J. Dukátová (Slávia UK) 271,84 (10).

Finále, muži - 3xC1: 1. KTK Liptovský Mikuláš B (Gejdoš, Koštek, Marjovič) 292,78 (16), 2. KTK A (Martikán, Slafkovský, Ovčarik) 316,99 (56), 3. KTK C (Kučera, Hajdu, Bátik) 321,05 (16), 3xC2: 1. Žilina (Ľ. A P. Šoškovci, Pavol a Peter Kabzanovci, Medveď - Štóder) 344,21 (26), 2. KTK (Brunčiak - Galica, Hric - Vajs, Martančík - Skubík) 402,81 (26), 3. Bratislava (Peter a Pavol Hochschornerovci, Ďurinda - Jurík, Šácha - Lüley) 436,28 (90), 3xK1: 1. KTK B (Dambovský, Ostrovský, Horvát) 257,15 (6), 2. KTK A (P. Cibák, T. Mráz, Šajbidor) 269,29 (8), 3. Bratislava A (Radoslav Orokocký, Nagy, Marcel Potočný) 274,35 (12), ženy - 3xK1: 1. KTK (Kaliská, Zamišková, Rybanská) 332,94 (14), 2. Slávia UK (J. Dukátová, D. Beňušová, Anna Zererová) 375,42 (36), 3. Slávia UK B (E. Dukátová, Tešovičová, Sotáková) 505,20 (96).

Nedeľa - finále, muži - C1: 1. Martikán 234,77 (0), 2. Minčík 237,90 (4), 3. Ovčarik 239,27 (4), C2: 1. Kubáň - Olejník 252,75 (2), 2. Ľ. a P. Šoškovci 254,73(0), 3. L. a P. Škantárovci (Zamatex Spišská Stará Ves) 266,24 (4), K1: 1. Šajbidor (KTK) 225,97 (2), 2. T. Mráz 231,81 (0), 3. Stankovský 231,87 (0), ženy - K1: 1. Stacherová 253,36 (0), 2. Kaliská 255,26 (0), 3. Zamišková (KTK) 267,60 (4).

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 2. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 3. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 4. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 5. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 6. Kupujte originálne tonerové kazety HP
 7. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
 8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
 9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
 10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
 2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
 3. Zostáva už len 7 dní na predloženie žiadosti o grant
 4. Svet môžeme zlepšiť dobrými skutkami
 5. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
 6. Najnovšie technológie a inovácie na Gemeri? Normálka
 7. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 8. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
 10. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 1. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 18 967
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 15 011
 3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 13 210
 4. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 12 351
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 12 320
 6. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 123
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 908
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 964
 9. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 9 809
 10. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 749
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Energetici do ochrany vtáctva v Liptovskej Teplej investovali 30-tisíc eur

Na úseku dlhom 1,3 kilometra ošetrili 14 stĺpov a splnili tak požiadavku štátnych ochranárov.

Minister obrany vyzýva ľudí, aby pre testy na Oravu necestovali

Záujem o testovanie na Orave majú aj Liptáci. Ide o blízke regióny, ktoré majú veľkú spoločnú hranicu.

Ilustračná fotografia.

Zemiaky vyrástli kvalitné, už sú aj pod strechou

S množstvom aj kvalitou zemiakov sú v tomto roku spokojní.

Triedenie zemiakov v Smrečanoch.
Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Koronavírus na Orave: V sobotu zachytili 1600 pozitívnych prípadov (minúta po minúte)

Na Orave bol o celoplošné testovanie na Covid-19 opäť záujem.

Nemocnica v Nitre má 104 infikovaných zamestnancov

Reprofilizovaných je už 92 lôžok. Na Zobor zatiaľ preložili trinásť ľudí, ktorí potrebujú doliečenie.

Nitrania dnes išli na veľké nákupy aj na cintoríny

Načo budú otvorené obchody, keď môžeme ísť len do potravín a lekární? pýtajú sa ľudia aj Zväz obchodu.

V breznianskej nemocnici zomrel pacient, nepomohla ani liečba remdesivirom

Za dva týždne evidovala nemocnica desať vyliečených pacientov.

Už ste čítali?