Streda, 29. marec, 2023 | Meniny má Miroslav

Tri tituly zostali doma

Len v jednej kategórii vyšla obhajoba titulu na ví

MIROSLAV PAROBEK

Liptovský Mikuláš - kendových (8. a 9. júna) majstrovstvách Slovenska vo vodnom slalome v Liptovskom Mikuláši, pričom tri prvenstvá zostali v Liptove. Medzi deblistami domáca dvojica Milan Kubáň a Marián Olejník obhájila titul z Čunova a už piaty raz ich dekorovali ako slovenských šampiónov. Kanoista Michal Martikán triumfoval dokonca šiestykrát, kým kajakár Ján Šajbidor (všetci AŠK Dukla KTK Liptovský Mikuláš) a kajakárka Gabriela Stacherová (ŠKP Bratislava) mali v tomto roku majstrovskú premiéru. Slovenský šampionát, na ktorom vyvrcholila nominácia do slovenskej reprezentácie na vrcholné podujatia tohtoročnej sezóny, bol zároveň 4. kolom Orange Slovenského pohára vo vodnom slalome.

Hochschornerovci

skončili už v kvalifikácii

Najväčšou senzáciou slovenského šampionátu bolo vyradenie olympijských víťazov zo Sydney Pavla a Petra Hochschornerovcov už v sobotňajšej kvalifikácii. Na trati, ktorej autorom bol ich otec a zároveň tréner Peter Hochschorner st., vynechali dve bránky, za čo ich rozhodcovia penalizovali 100 trestnými sekundami. Navyše za dva dotyky bránok im pripočítali ešte ďalšie štyri sekundy a to na finále nestačilo. Od desiateho postupového miesta ich aj napriek tomu delilo iba sedem sekúnd... „Už ráno sme cítili, že to nie je ono, akoby nám chýbala motivácia. Hneď na začiatku prvého kola sme minuli bránku. Boli sme z toho takí znechutení, že v druhom sme pridali rovnakú chybu. V domácich pretekoch sa nám také niečo ešte nikdy nestalo. Sme z toho sklamaní, ale na druhej strane to berieme ako výstrahu, že žiadne preteky nemôžeme podceniť,“ povedal so sklamaním v hlase Peter Hochschorner ml.

V kategórii C2 sa tak opäť na výslnie dostali domáca dvojica Milan Kubáň - Marián Olejník. Jedinými vyrovnanejšími súpermi pre nich boli bratia Peter a Luboš Šoškovci, ktorí zašli obe jazdy čisto. Tretí skončili Ladislav a Peter Škantárovci, ktorí odsunuli ďalšie dve dvojice Liptákov (Ľuboš Martančík - Martin Skubík a Pavol Hric - Roman Vajs) na štvrté a piate miesto. „Obe jazdy nám vyšli celkom dobre. Jazdilo sa nám v pohode, najmä v druhej jazde sme dosiahli kvalitný čas, keď aj pri jednom dotyku bránky sme boli najrýchlejší,“ zhodnotil Milan Kubáň. „Cítil som, že na mňa niečo lezie, ťažšie sa mi dýchalo a v cieli ma až pálilo v pľúcach. Po technickej stránke sme však s jazdami spokojní, keď sa ešte viac zosúladíme a správne vyladíme formu, mohlo by to vyjsť aj na medzinárodných podujatiach. Naším najbližším cieľom je pripraviť sa na európsky šampionát v Čunove,“ doplnil Marián Olejník.

Martikán po roku

opäť s titulom

Medzi singlistami zvíťazil olympijský víťaz z Atlanty Michal Martikán, ktorý zdolal bronzového medailistu zo Sydney Juraja Minčíka takmer o tri sekundy. Martikán, strieborný medailista zo Sydney, dosiahol v prvej jazde až tretí najrýchlejší čas (1. Minčík, 2. Ovčarík), ale obaja jeho najväčší súperi sa raz dotkli bránky a pripísali si dve trestné sekundy. V druhej jazde zašiel tesne o 0,02 s najrýchlejší čas, a keďže Minčík i Ovčarík si opäť raz „ťukli“, Michal si opäť prinavrátili titul, ktorý vlani v Čunove získal Minčík. Na treťom a štvrtom mieste skončili domáci kanoisti Dušan Ovčarík a Alexander Slafkovský. V súboji o nomináciu do slovenskej reprezentácie ich oddielový kolega Stanislav Gejdoš (5. po prvom kole) pokazil druhú jazdu, keď si štyrikrát „ťukol“ a klesol až na 8. miesto.

„Som rád, že som po vlaňajšom druhom mieste opäť získal majstrovský titul. Podarili sa mi dve čisté jazdy, čo rozhodlo. Neboli síce najlepšie, najmä v prvej som neskoro reagoval na zmeny vody v hornej časti trate. Druhá už bola vydarenejšia, takže nakoniec sa mi podarilo vyhrať so slušným náskokom. Som celkom spokojný, pretože v tejto časti prípravy je to zrejme maximum, na čo mám natrénované. Zameriavam sa totiž viac na techniku a čistotu jazdy, až postupne príde na rad väčšia intenzita a jazdy na čas,“ zhodnotil M. Martikán a priblížil aj svoj ďalší program: „Dva týždne budem trénovať v dejisku tohtoročných majstrovstiev Európy v Čunove, potom niekoľko dní doma v Liptovskom Mikuláši a na prelome júna a júla strávime týždeň v dejisku svetového šampionátu vo francúzskom Bourg St. Maurice.“

V kajakoch

favoriti nepochodili

V mužských i ženských kajakoch favoriti nepochodili. Naša jednotka medzi kajakármi domáci Peter Cibák skončil až štvrtý. Naopak, vo výbornom svetle sa ukázal víťazný Ján Šajbidor, pre ktorého to bol prvý triumf na majstrovstvách Slovenska. „Som rád, že sa mi podarilo zvíťaziť a získať majstrovský titul i potvrdiť nomináciu do reprezentácie. Je to výsledok poctivého tréningu, lebo na toto podujatie som sa zodpovedne pripravoval. V oboch jazdách sa vyskytli menšie chybičky, ktoré som ale dokázal napraviť. Pozitívne je, že obe boli rýchle a aj napriek jednému „ťuku“ v prvej som dosiahol najrýchlejší čas,“ uviedol novopečený šampión. Druhý bol jeho oddielový kolega Peter Mráz, ktorý tesne o 0,06 s zdolal skúseného Miroslava Stanovského a „vyfúkol“ mu aj nomináciu do slovenskej reprezentácie.

Medzi kajakárkami skončila najväčšia favoritka - domáca pretekárka Elena Kaliská na druhom mieste, keď premiérový titul získala s náskokom takmer 2 s Gabriela Stacherová. Tretia skončila s veľkou stratou domáca Gabriela Zamišková, ktorá si navyše v prvej jazde aj dvakrát „ťukla“. Jej konkurentky na prvých dvoch miestach zašli v oboch kolách čisté jazdy. „Prvá jazda nebola zlá, ale skok na trati Orava mi nevyšiel a vlastne ma pripravil o titul, lebo som tam stratila asi päť sekúnd. Druhá jazda už bola lepšia, dosiahla som v nej najrýchlejší čas, ale strata z prvej jazdy sa už nedala dohnať. Jednoducho povedané - s chybami sa nedá vyhrávať,“ kriticky zhodnotila svoj výkon E. Kaliská, ktorá v závere týždňa odchádza trénovať do Čunova a potom na týždeň do Francúzska.

Po sobotňajšej kvalifikácii sa uskutočnilo finále súťaže družstiev (bývalé hliadky). Domácim pretekárom AŠK Dukla KTK Liptovský Mikuláš ušlo prvenstvo len medzi deblovkami, keď pri neúčasti ich najlepšej dvojice Kubáň - Olejník titul získali deblkanoisti zo Žiliny. Prekvapením je aj víťazstvo medzi kajakármi, keď favorizované domáce A družstvo (P. Cibák, T. Mráz, Šajbidor) zdolalo „béčko“ (Damborský, Ostrovský, Horvát). Podobne tomu bolo aj medzi kanoistami.

Výsledky

Sobota - kvalifikácia, muži - C1: 1. Martikán (Dukla KTK L. Mikuláš) 229,82 (2), 2. Minčík (ŠKP Bratislava) 232,68 (2), 3. Ovčarik (KTK) 233,62 (4), C2: Ľ. a P. Šoškovci (ŽKV Žilina) 247,68 (0), 2. Kubáň - Olejník 250,49 (8), 3. Hric - Vajs (všetci KTK) 253,47 (4), .11. Pavol a Peter Hochschornerovci (ŠKP Bratislava) 344,77 (104), K1: 1. P. Cibák (KTK) 216,33 (0), 2. Stanovský (ŠKP Dolný Kubín) 221,07 (2), 3. T. Mráz (KTK) 228,21 (4), ženy - K1: 1. Kaliská (KTK) 248,93 (0), 2. Stacherová (ŠKP Bratislava) 270,37 (4), 3. J. Dukátová (Slávia UK) 271,84 (10).

Finále, muži - 3xC1: 1. KTK Liptovský Mikuláš B (Gejdoš, Koštek, Marjovič) 292,78 (16), 2. KTK A (Martikán, Slafkovský, Ovčarik) 316,99 (56), 3. KTK C (Kučera, Hajdu, Bátik) 321,05 (16), 3xC2: 1. Žilina (Ľ. A P. Šoškovci, Pavol a Peter Kabzanovci, Medveď - Štóder) 344,21 (26), 2. KTK (Brunčiak - Galica, Hric - Vajs, Martančík - Skubík) 402,81 (26), 3. Bratislava (Peter a Pavol Hochschornerovci, Ďurinda - Jurík, Šácha - Lüley) 436,28 (90), 3xK1: 1. KTK B (Dambovský, Ostrovský, Horvát) 257,15 (6), 2. KTK A (P. Cibák, T. Mráz, Šajbidor) 269,29 (8), 3. Bratislava A (Radoslav Orokocký, Nagy, Marcel Potočný) 274,35 (12), ženy - 3xK1: 1. KTK (Kaliská, Zamišková, Rybanská) 332,94 (14), 2. Slávia UK (J. Dukátová, D. Beňušová, Anna Zererová) 375,42 (36), 3. Slávia UK B (E. Dukátová, Tešovičová, Sotáková) 505,20 (96).

Nedeľa - finále, muži - C1: 1. Martikán 234,77 (0), 2. Minčík 237,90 (4), 3. Ovčarik 239,27 (4), C2: 1. Kubáň - Olejník 252,75 (2), 2. Ľ. a P. Šoškovci 254,73(0), 3. L. a P. Škantárovci (Zamatex Spišská Stará Ves) 266,24 (4), K1: 1. Šajbidor (KTK) 225,97 (2), 2. T. Mráz 231,81 (0), 3. Stankovský 231,87 (0), ženy - K1: 1. Stacherová 253,36 (0), 2. Kaliská 255,26 (0), 3. Zamišková (KTK) 267,60 (4).

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život
 2. Neviditeľná technológia vás ochráni pred podvodom, stačí si ju v mobile aktivovať
 3. Ako sa vás dotknú nasledujúce mesiace? Predpovedajú traja odborníci
 4. Novelizácia druhého piliera: doplatia chudobní na bohatých?
 5. Fellner je 6 týždňov bez internetu, ako reaguje BUBO?
 6. Dopestujte si vlastné potraviny. Toto poteší nielen záhradkárov
 7. Kávový Indiana Jones. Slovák loví raritné kávy v pralesoch
 8. Záhadné ženské cviky, ktoré pomôžu mužom. Dokážu zlepšiť erekciu
 1. Životné poistenie v čase inflácie. Aká je jeho ideálna výška?
 2. Fellner je 6 týždňov bez internetu, ako reaguje BUBO?
 3. Dopestujte si vlastné potraviny. Toto poteší nielen záhradkárov
 4. Novelizácia druhého piliera: doplatia chudobní na bohatých?
 5. Ako poraziť vysokú infláciu? Napríklad výnosom 24 % za 3 roky
 6. 8 vecí, na ktoré záhradkári pravidelne zabúdajú
 7. Kávový Indiana Jones. Slovák loví raritné kávy v pralesoch
 8. 7 rýchlych tipov, ako lepšie hospodáriť v domácnosti
 1. Fellner je 6 týždňov bez internetu, ako reaguje BUBO? 21 712
 2. Záhadné ženské cviky, ktoré pomôžu mužom. Dokážu zlepšiť erekciu 8 456
 3. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve 7 765
 4. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá 5 730
 5. Kávový Indiana Jones. Slovák loví raritné kávy v pralesoch 4 805
 6. Má vaše dieťa nárok na 350 eur na kúpu počítača či tabletu? 2 876
 7. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 534
 8. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 2 347

Blogy SME

 1. László Bindics: NECH UŽ KONEČNE NASTANE MIER!
 2. Jozef Stasík: Takto sa rúca americký sen
 3. Daniel Bíro: Literárny historik a pedagóg Marián Kamenčík nám porozprával o jeho práci a inšpirácii k tvorbe
 4. Ján Šeďo: Ľudia, kupujte konzervy a borovičku, raketa pôjde do Bratislavy.
 5. Vladimír Krátky: Slovensko nie je krajina, v ktorej chce príčetný občan ostať dobrovoľne žiť ... .
 6. Michal Pavlík: „Záchrana demokracie“ má prednosť pred adresnou pomocou ľudom
 7. Marek Mačuha: O progresívnom mrhaní
 8. Ján Šeďo: Dr. Theodor Morell, "majster striekačka", stimuloval aj nemecké gazdinky.
 1. Ján Valchár: Rusko sa opevňuje, 1.500 nových ruských tankov na ceste 24 148
 2. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 10 811
 3. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov 6 853
 4. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: Opäť doplatia CHUDOBNÍ na BOHATÝCH? Na stole je novelizácia novelizácie druhého piliera 6 570
 5. Ľudmila Križanovská: Ťažký život bratislavského taxikára. Aj takíto ľudia chodia na ,,mierové" pochody 5 584
 6. Michal Porubän: Desatoro Maroša Žilinku 4 903
 7. Ján Valchár: Začal som sa báť o výsledok vojny... 3 490
 8. Post Bellum SK: Ľudáci sa zbavili najprv židovských dievčat a mladých žien 3 328
 1. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 5. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 6. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 8. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Takto má vyzerať nový rezort v Liptovskom Jáne.

V Liptovskom Jáne chcú postaviť najmodernejšie wellness centrum v regióne.


9 h

S Jánom Lacom sme sa rozprávali nielen o mikulášskych junioroch, ale aj o súčasnej situácii v klube a slovenskom hokeji.


28. mar

Mikulášski draci prestrieľali juniorov z Michaloviec.


28. mar
Na fotke Vlastimil Škandera.

Hráčom Liptovského Mikuláša sa podarilo zachrániť extraligovú existenciu. Ich ciel sa nenaplnil. Posledný zápas s Nitrou síce vyhrali 1:0, no na postup do kvalifikácie play-off to nestačilo.


28. mar

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Útvar hodnoty za peniaze odporúča pri výstavbe diaľnice D3 výrazne šetriť.


14 h

V Liptovskom Jáne chcú postaviť najmodernejšie wellness centrum v regióne.


9 h

Polícia pripomína dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti.


28. mar

Bazár priniesol vyše 2-tisíc eur na energie pre Novú synagógu v Žiline.


14 h

Blogy SME

 1. László Bindics: NECH UŽ KONEČNE NASTANE MIER!
 2. Jozef Stasík: Takto sa rúca americký sen
 3. Daniel Bíro: Literárny historik a pedagóg Marián Kamenčík nám porozprával o jeho práci a inšpirácii k tvorbe
 4. Ján Šeďo: Ľudia, kupujte konzervy a borovičku, raketa pôjde do Bratislavy.
 5. Vladimír Krátky: Slovensko nie je krajina, v ktorej chce príčetný občan ostať dobrovoľne žiť ... .
 6. Michal Pavlík: „Záchrana demokracie“ má prednosť pred adresnou pomocou ľudom
 7. Marek Mačuha: O progresívnom mrhaní
 8. Ján Šeďo: Dr. Theodor Morell, "majster striekačka", stimuloval aj nemecké gazdinky.
 1. Ján Valchár: Rusko sa opevňuje, 1.500 nových ruských tankov na ceste 24 148
 2. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 10 811
 3. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov 6 853
 4. Asociácia dôchodkových správcovských spoločností: Opäť doplatia CHUDOBNÍ na BOHATÝCH? Na stole je novelizácia novelizácie druhého piliera 6 570
 5. Ľudmila Križanovská: Ťažký život bratislavského taxikára. Aj takíto ľudia chodia na ,,mierové" pochody 5 584
 6. Michal Porubän: Desatoro Maroša Žilinku 4 903
 7. Ján Valchár: Začal som sa báť o výsledok vojny... 3 490
 8. Post Bellum SK: Ľudáci sa zbavili najprv židovských dievčat a mladých žien 3 328
 1. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
 4. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
 5. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
 6. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
 8. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu