Liptovský Hrádok - Valča 4:1 (1:0)

Góly: Kopernický 2, Ilavský, Tarageľ - Delton.

L. Hrádok: Soukup - Matejko, Sirotiak (74. Miškov), Gálet, Vadovický, Račko (45. Tarageľ), Kopernický, Ilavský, Pribylinec, Pajerchin (46. Piovarči), Janek.

Valča: Horecký - Líška, Škoda (64. Chovanec), Bízik, Kutman, Macho, Barčin, Štancel, Delton, Tomčány, Romančík (81. Štancel).

Prvých 30 minút sa hral priemerný futbal. Hra sa pohybovala medzi pokutovými územiami. Prvú príležitosť mal v 30. min. Ilavský, ale z 10 metrov prestrelil. Vynahradil si to o 4 min. neskôr, keď strelou bez prípravy dostal domácich do vedenia. V závere polčasu ešte Pajerchin zblízka prestrelil a Pribylincov volej išiel tesne vedľa. V druhom polčase začali hrať domáci aktívnejšie, čoho výsledkom bol v 49. min. druhý gól Tarageľa, ktorý usmernil center Sirotiaka do siete. V 56. min. sa v šanci ocitol Piovarči, lenže jeho strela tesne minula bránku. V 60. min. Pribylinec presnou prihrávkou našiel v pokutovom území Kopernického, ktorý zblízka dal tretí gól. Hostia v 82. min. znížili peknou strelou Deltona. Gólový účet zápasu uzavreli domáci tri minúty pred koncom. Kopernický po rohovom kope peknou hlavičkou po štvrtýkrát rozvlnil sieť Valče.

Jozef Pasečiak (tréner domácich): „Mužstvo podalo poctivý a zodpovedný výkon, páčili sa aj dorastenci Piovarči a Pajerchin, ktorí hrali po prvýkrát za dospelých. Som rád, že mužstvo vyvrátilo šumy, ktoré sa niesli pred zápasom o predaní zápasu.“

(pf)

Diviaky - Ľubochňa 1:9 (0:4)

Góly: Zelenec - Rák 2, Kosmeľ, Hyravý, Gallo, Števko, Šándor, Labaška, Gerec.

Diviaky: Kovalčík, Zelienka, Vríčan, Déri, Cvik, Lvončík (Kmeť), Zelenec, Ďanovský (Kvietkovský), Kleskáň (Lúčan), Huťka, Horník.

Ľubochňa: Kubáň, Spišák, Hyravý, Vrtich, Had (Gerec), Labaška, Rák, R. Žihlavník, Žofčár (Callo), Kosmeľ (Šándor), Števko.

Domáci už zo zostavy hostí vedeli, že v tomto zápase to budú mať ťažké. Obavy sa potvrdili už na začiatku. Gólostroj začal už v 6. min. Kosmeľ po Števkovej prihrávke.

V 15. min. Hyravý nádherne trafil trestný kop z 20 metrov. V 27. min. zvýšil Rák na 3:0, skóre polčasu uzavrel v 40. min. Števko. Prudký dážď a búrka priniesli aj ďalšie šance domácich i hostí, tí však výborného Kubáňa prekonali iba z jedenástky Zelencom. Hostia boli úspešní ešte päťkrát, keď postupne skórovali Rák, Callo, Labaška, Šándor a Gerec. V druhom polčase dostali šancu aj ďalší dorastenci, ktorí sa odvďačili po góle.

Karol Hrnčiar (tréner hostí): „Kvalitný výkon celého mužstva znamenal zaslúžené vysoké víťazstvo, hoci pre domácich kruté. Som rád, že sa presadili aj dorastenci, ktorí dostali šance.“ (žih)

Lisková - Istebné 4:1 (2:0)

Góly: Švárny, Karlík, Mikulka, M. Šiška - Adamec.

Lisková: Kačalka - M. Šiška, Švárny, Mihaľov, Mikulka, Nemček, Maslo (54. Horváth), Cheben (46. Dvorský, 72. Surový), T. Šiška, Latiak, Karlík.

Istebné: Barica - Greguška, Hanko, Vicáň, Adamec (67. Jurámik), Plančo, Opatera, Lacko, Brčák, Macko, Drengubiak (82. Vrána).

Obidve mužstvá začali zápas vo svižnom tempe, ale ich hra nemala potrebný futbalový efekt. Gólovú šancu si vypracovali domáci v 13. min., ale Švárny ju nepremenil. Vynahradil si to však v 18. min., keď mu ideálne naservíroval loptu kapitán mužstva T. Šiška, a tým otvoril skóre zápasu. V závere polčasu v 44. min. opäť Šiška našiel nekrytého R. Karlíka a ten zvýšil na 2:0. V druhom polčase sa hostia snažili zvrátiť stav zápasu. Gólovú šancu im zmaril v 50. min. brankár Kačalka, ale v 55. min. už kapituloval z pokutového kopu. Adamec znížil na 1:2. Z protiútoku domáci zvýšili stav tiže z pokutového kopu. Autorom bol M. Šiška. Domáci zvýšili stav zápasu v 68. min. z priameho kopu utešenou technickou strelou Mikulku. V závere sa hra zbytočne priostrila, aj keď o výsledku už bolo rozhodnuté. Zápas sledovalo asi 300 divákov.

Mojmír Šrobár (tréner domácich): „Zápas s Istebným, ktoré už nemá postupové ambície, bol v našej réžii. Dôležitý moment bol náš druhý gól do šatne. Po chybe brankára sme inkasovali v druhom polčase gól na 2:1, ale našťastie sme dvoma gólmi potvrdili stav zápasu v náš prospech.“ (nem)

1. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
  2. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
  3. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
  4. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
  5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
  6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
  7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Odvolali riaditeľa Národného parku Nízke Tatry

Dôvodom má byť nedostatočné presadzovanie ochrany prírody v Demänovskej doline.

Riaditeľ Správy Národného parku Nízke Tatry Ľuboš Čillag.

V Jasnej spustia lyžovačku už v sobotu

Do strediska pustia len obmedzený počet lyžiarov.

Župa chce zrušiť pobočku knižnice na Podbrezinách

Pobočka knižnice sa nachádza na najväčšom liptovskom sídlisku. V príprave rozpočtu na budúci rok župa nepočíta s peniazmi na mzdu zamestnankyne.

Stanislav Bomba rozhodoval najvyššie súťaže a vymodeloval aj vlastnú píšťalku

Odmala sa skamarátil s futbalom a ten je dodnes jeho srdcovkou. Stále mladíckym elánom obdarený a v dobrom zdraví, bývalý prvoligový futbalový rozhodca a ešte aktívny delegát Stanislav Bomba 13. novembra prijímal gratulácie k svojim okrúhlym 70. narodeninám.