Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Šláger: Bobrovec - Beňadiková 3:0

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale pokračovala st

retnutiami 22. kola. V šlágri kola vedúci Bobrovec rozdielom triedy porazil doma Beňadikovú a svoj náskok na čele tabuľky zvýšil na 5 bodov. Domácim sa však v tomto kole príliš nedarilo, keď iba v troch prípadoch dokázali využiť svoje prostredie. Okrem Bobrovca sa to podarilo Hubovej a Stankovanom, ktoré porazili o záchranu bojujúce Sliače. Tie ostávajú na predposlednom mieste so stratou 4 bodov na Ludrovú, ktorá doma iba remizovala s Likavkou. Nerozhodne skončili stretnutia v Kvačanoch, kde hral Jamník a v Iľanove, kde hral Švošov. Posledná Ondrašová doma vysoko prehrala

s Černovou. V súťaži o najlepšieho strelca je po 20. kole poradie: Trochta Iľanovo 15 gólov, bažík Bobrovec 13 gólov, Kloták P. Iľanovo 11 gólov.

Bobrovec - Beňadiková 3:0 (2:0)

Góly: 8. Bažík, 18., 63. Tomek

Bobrovec: Kello - Snovák, Mikóczy, Berník, Juráš, M. Spišiak (85. Benikovský), Moravčík (70. Marušiak), Kusý, Komoráš, Bažík, Tomek (80. Jambrich).

Beňadiková: Perašín, Zawysza, Martin Račko (70. M. Zlejší), Miloš Račko (75. Marko), Bielik, Kello (80. Kováčik), Kozub, Pavel Zlejší, Janek, Peter Zlejší, Konfál.

Pred 300 divákmi začali domáci s veľkým náporom a už v 8. min. Bažík hlavou po centri Komoráša otvoril skóre. Z následného tlaku po individuálnej akcii zvyšoval Tomek. Z protiútoku opečiatkoval Kello spojnicu domácej brány strelou z 20 m. Domáci aj naďalej kontrolovali hru a po presnom pase Komoráša a samostatnom nájazde Tomeka viedli domáci 3:0. Ku kvalitnému stretnutiu prispeli aj hostia bojovným výkonom.

Marián Kuchárik (tréner Bobrovca): „Boli sme lepší po všetkých stránkach a zaslúžene sme zvíťazili.“

Zdeno Tekel (tréner Beňadikovej): „Domáci boli futbalovejší a zaslúžene zvíťazili.“ (jz)

Iľanovo - Švošov 3:3 (0:1)

Iľanovo: Ondrejka - M. Droppa, Kutnár Haranza, Poliaček, Ostrovský (J. Žiaran), V. Žiaran, Šuna, Pavlov, Trochta, Valent (Múranica).

Švošov: R. Roštek, Bražina, Hadváb, Babala, Švihorík, Dančo, Ľ. Pukaj, Krivoš, Hatala, M. Roštek, M. Pukaj.

Hostia sa presadzovali v poli dobrou kombinačnou hrou a tak pritlačili domácich na vlastnú šetsnástku. V 37. min. po chybe domácej obrany otvoril skóre Miroslav Roštek. Na začiatku druhého polčasu domáci vyrovnali M. Valentom. Rušný a dramatický bol záver stretnutia, keď v rozpätí piatich minút padli tri góly. Domáci vyrovnali stav zápasu v poslednej minúte a tak boli spokojní aspoň so ziskom jedného bodu.

Milan Gejdoš (tréner Iľanova): „Súper bol v prvom polčase po futbalovej stránke lepší. V druhom polčase sme vyrovnali hru a v závere sme mali šťastie, keď sme v posled-nej minúte vyrovnali.“

Jaroslav Pukaj (tréner Švošova): „Po dobrom výkone sme mali na výhru. Boli sme lepším mužstvom po celý zápas.“ (jb)

Kvačany - Jamník 0:0

Kvačany: Kojš - Štefaniak, M. Chovan, Maslo, Kudzbel, Trizna, P. Burdel (60. Alman), Vyšný, Kruták, Ďuroň, J. Burdel.

Jamník: Krajčuška - Čatloš, Hollý, Števček (84. Uličný), Peter Pavkovček, M. Pavkovček, Bistiak, Beňo, Krčula, Janťák (90. Pleva), Pavol Pavkovček (90. Handrk).

V kvalitnom a vyrovnanom stretnutí vynikli brankári, ktorí potvrdili, že patria k najlepším v súťaži. Krajčuška z Jamníka sa vyznamenal najmä v 36. min. pri hlavičke Krutáka a ešte viac v 62. min. pri trestnom kope Ďuroňa smerujúcom do „vinkla“. Nič za ním nezaostal ani domáci Kojš, predovšetkým pri gólových príležitostiach Bistiaka v 48. a v 73. min. Napriek bezgólovému výsledku videli diváci kvalitné stretnutie z množstvom oku lahodiacich futbalových momentov.

Stanislav Granát (tréner Kvačian): „Po peknom zápase je spravodlivá remíza, aj keď na šance sme boli o jednu lepší.“ (ch)

Ondrašová - Černová 1:6 (0:2)

Góly: 70. Atalovič, 1., 18., 50. J. Moravčík , 60., 90. M. Bobek, 80. M. Žákovský

Ondrašová: Múka (Hrabinský) - Poláček, Grešo, Harabín, Rusnák, Beluš, Olbert (Zaťkovič), Atalovič, Medveď (Trizna), Bella, Dančák.

Černová: Jančo (Buzalka) - Veverica, Kovalčík, Demko, Huba, Papúch, Moravčík, Madera (M. Chovanec), Žákovský, Bobek, L. Chovanec.

Zápas bol veľmi slabej úrovne, hlavne zo strany domácich, ktorí sa od prvej minúty akoby odovzdali súperovi. Takto hrajú domáci najmenej tri kolá a sú pravdepodobne zmierení s vypadnutím do nižšej súťaže. Hostia zahrali priemerný štandard, ktorí im stačil na výrazné stretnutia. Zápas mal slušnú športovú úroveň a prišlo sa naň pozrieť 80 divákov. Hostia boli futbalovejší a víťazstvo si zaslúžili.

Juraj Kuska (Ondrašová): „Na našom výkone nie je čo hodnotiť.“

Jozef Kmeť (tréner Černovej): „Aj nevýrazný výkon nám stačil na výrazné víťazstvo.“ (jk)

Stankovany - Sliače 2:0 (1:0)

Góly: 5. Pečko, 55. Ľ. Junas

Stankovany: Schober - Bražina (45. Šimo), I. Junas, J. Straka, R. Straka, Gašper, Fúra, Pečko, Demikát, Zrník, Ľ. Junas.

Sliače: Pažítka - P. Kelčík, J. Melek, Benčo, Sliacky, D. Kelčík, Melek, Ondrejka, J. Gejdoš, Balážec, Lako.

Po sérii neúspechov konečne pretrhli smolu domáci a zaslúžene vyhrali. Aj keď v úvode zápasu boli aktívnejší hostia. Domáci sa ujali vedenia gólom Ľ. Pečku už

v 5. min. Postupne sa hra vyrovnala a do polčasu mali obe mužstvá niekoľko šancí, ktoré nepremenili. Druhý polčas mali domáci hru pod kontrolou a v 55. min. po ukážkovej akcii zvýšil na 2:0 Ľ. Junas. Do konca mali domáci ešte niekoľko vyložených gólových šancí a hostia taktiež ohrozili bránu domácich, ale na výsledku sa už nič nezmenilo a tri body konečne ostali doma.

Pavol Šimo (tréner Stankovian): „S výsledkom som konečne spokojný, ale s hrou ešte nie. Na jeden gól potrebujeme veľa šancí.“ (plo)

Hubová - Vlachy 5:3 (2:3)

Góly: 23. M. Lelek, 27., 53., 62. Dančo, 52. J. Kútnik - 17., 31. Paulíny, 30. Ferleťák

Hubová: Varecha - Ondruš, J. Holík, Šuša, D. Lelek, Š. Ondruš (84. Žihľavník), M. Lelek, Olos (65. Moravčík), M. Holík, R. Dančo, J. Kútnik (69. Š. Kútnik).

Vlachy: Kustra - Bolibruch, Eliáš, Grieš, Švec, Baran, Rybársky, Chamaj, Ferleťák, Paulíny, Kubica (61. Súsik).

Domáci sa pripravili na zápas, aby tri body zostali doma. To sa im aj podarilo a zodpovednou hrou pretrhli smolu, aj keď prvý polčas tomu nenasvedčoval. Hostia boli v prvom polčase lepší, mali niekoľko dobrých príležitostí, ale domáci sa nevzdávali a otočili skóre zápasu, pričom v druhom polčase ovládli hru. K tomu im dopomohlo aj vylúčenie Ferleťáka po druhej žltej karte v 55. min.

Ľubomír Chovanko (predseda TJ Hubová): „Konečne sme prelomili smolu. S hrou aj s výsledkom som spokojný.“

Rastislav Marton (tréner Vlách): „Tento zápas bol jednoznačne v réžii rozhodcovskej dvojice. Hráčom nemám čo vyčítať. Boli sme určite lepšie mužstvo, ale nebolo nám umožnené hrať.“ (ach)

Ludrová - Likavka 1:1 (0:0)

Góly: 80. Šiška - 46. Hlinka

Ludrová: Cárach - Šiška, Kučera, Huba, Dutka, Eliáš, Milan, Rázga, Banáš, Chovan Kudlička.

Likavka: Bažík - Sýkora, Timko, Fajta, Sršeň, Hlinka, P. Konfál, Tkáč, Timko, Maderka, M. Konfál.

Domáci začali zápas náporom a do 5. min. si vypracovali dve gólové príležitosti. Hra sa postupne vyrovnala a do konca prvého polčasu si viac príležitostí vypracovali hostia. Nástup do druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom, keď už v 46. min. po chybe domácej obrany sa ujali vedenia 1:0 gólom Miroslava Hlinku. Domáci si do konca zápasu vypracovali viacero gólových príležitostí, ale vyrovnať sa im podarilo až v 80. min., kedy prenikajúceho Stanislava Kudličku obrana hostí zastavila len nedovolene a nariadený pokutový kop premenil Roman Šiška. Hosťom výborne zachytal brankár.

Jozef Večerek (tréner Ludrovej): „Zápas sa hral medzi šestnástkami. Nezachytili sme úvod druhého polčasu a po prvej chybe sme dostali zbytočný gól. Mužstvo potom zabojovalo a vypracovalo si aj šance, bohužiaľ sme ich nepremenili.“ (kk)

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Hygge ako životný štýl
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  6. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  7. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  8. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Zľava Simona Koreňová, Martina Tarageľová

Aj keď rok 2020 bol ochudobnený o mnohé športové podujatia, šachisti stihli počas zmiernenia opatrení zorganizovať viaceré šachové turnaje. Liptovská šachová škola bilancuje rok.

4 h
Mimoriadny projekt siete regionálnych týždenníkov MY.

V oboch pracovných zošitoch je veľa logických a zábavných úloh pre deti.

12 h
Ivan Krajčírik v zelenom

Brankára Macíka nahradil v MFK Ružomberok Krajčírik.

20. jan

Rezervácie na antigénové testovanie sa takmer zaplnili v priebehu niekoľkých hodín. Zostávajú posledné voľné miesta.