Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Šláger: Bobrovec - Beňadiková 3:0

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale pokračovala st

retnutiami 22. kola. V šlágri kola vedúci Bobrovec rozdielom triedy porazil doma Beňadikovú a svoj náskok na čele tabuľky zvýšil na 5 bodov. Domácim sa však v tomto kole príliš nedarilo, keď iba v troch prípadoch dokázali využiť svoje prostredie. Okrem Bobrovca sa to podarilo Hubovej a Stankovanom, ktoré porazili o záchranu bojujúce Sliače. Tie ostávajú na predposlednom mieste so stratou 4 bodov na Ludrovú, ktorá doma iba remizovala s Likavkou. Nerozhodne skončili stretnutia v Kvačanoch, kde hral Jamník a v Iľanove, kde hral Švošov. Posledná Ondrašová doma vysoko prehrala

s Černovou. V súťaži o najlepšieho strelca je po 20. kole poradie: Trochta Iľanovo 15 gólov, bažík Bobrovec 13 gólov, Kloták P. Iľanovo 11 gólov.

Bobrovec - Beňadiková 3:0 (2:0)

Góly: 8. Bažík, 18., 63. Tomek

Bobrovec: Kello - Snovák, Mikóczy, Berník, Juráš, M. Spišiak (85. Benikovský), Moravčík (70. Marušiak), Kusý, Komoráš, Bažík, Tomek (80. Jambrich).

Beňadiková: Perašín, Zawysza, Martin Račko (70. M. Zlejší), Miloš Račko (75. Marko), Bielik, Kello (80. Kováčik), Kozub, Pavel Zlejší, Janek, Peter Zlejší, Konfál.

Pred 300 divákmi začali domáci s veľkým náporom a už v 8. min. Bažík hlavou po centri Komoráša otvoril skóre. Z následného tlaku po individuálnej akcii zvyšoval Tomek. Z protiútoku opečiatkoval Kello spojnicu domácej brány strelou z 20 m. Domáci aj naďalej kontrolovali hru a po presnom pase Komoráša a samostatnom nájazde Tomeka viedli domáci 3:0. Ku kvalitnému stretnutiu prispeli aj hostia bojovným výkonom.

Marián Kuchárik (tréner Bobrovca): „Boli sme lepší po všetkých stránkach a zaslúžene sme zvíťazili.“

Zdeno Tekel (tréner Beňadikovej): „Domáci boli futbalovejší a zaslúžene zvíťazili.“ (jz)

Iľanovo - Švošov 3:3 (0:1)

Iľanovo: Ondrejka - M. Droppa, Kutnár Haranza, Poliaček, Ostrovský (J. Žiaran), V. Žiaran, Šuna, Pavlov, Trochta, Valent (Múranica).

Švošov: R. Roštek, Bražina, Hadváb, Babala, Švihorík, Dančo, Ľ. Pukaj, Krivoš, Hatala, M. Roštek, M. Pukaj.

Hostia sa presadzovali v poli dobrou kombinačnou hrou a tak pritlačili domácich na vlastnú šetsnástku. V 37. min. po chybe domácej obrany otvoril skóre Miroslav Roštek. Na začiatku druhého polčasu domáci vyrovnali M. Valentom. Rušný a dramatický bol záver stretnutia, keď v rozpätí piatich minút padli tri góly. Domáci vyrovnali stav zápasu v poslednej minúte a tak boli spokojní aspoň so ziskom jedného bodu.

Milan Gejdoš (tréner Iľanova): „Súper bol v prvom polčase po futbalovej stránke lepší. V druhom polčase sme vyrovnali hru a v závere sme mali šťastie, keď sme v posled-nej minúte vyrovnali.“

Jaroslav Pukaj (tréner Švošova): „Po dobrom výkone sme mali na výhru. Boli sme lepším mužstvom po celý zápas.“ (jb)

Kvačany - Jamník 0:0

Kvačany: Kojš - Štefaniak, M. Chovan, Maslo, Kudzbel, Trizna, P. Burdel (60. Alman), Vyšný, Kruták, Ďuroň, J. Burdel.

Jamník: Krajčuška - Čatloš, Hollý, Števček (84. Uličný), Peter Pavkovček, M. Pavkovček, Bistiak, Beňo, Krčula, Janťák (90. Pleva), Pavol Pavkovček (90. Handrk).

V kvalitnom a vyrovnanom stretnutí vynikli brankári, ktorí potvrdili, že patria k najlepším v súťaži. Krajčuška z Jamníka sa vyznamenal najmä v 36. min. pri hlavičke Krutáka a ešte viac v 62. min. pri trestnom kope Ďuroňa smerujúcom do „vinkla“. Nič za ním nezaostal ani domáci Kojš, predovšetkým pri gólových príležitostiach Bistiaka v 48. a v 73. min. Napriek bezgólovému výsledku videli diváci kvalitné stretnutie z množstvom oku lahodiacich futbalových momentov.

Stanislav Granát (tréner Kvačian): „Po peknom zápase je spravodlivá remíza, aj keď na šance sme boli o jednu lepší.“ (ch)

Ondrašová - Černová 1:6 (0:2)

Góly: 70. Atalovič, 1., 18., 50. J. Moravčík , 60., 90. M. Bobek, 80. M. Žákovský

Ondrašová: Múka (Hrabinský) - Poláček, Grešo, Harabín, Rusnák, Beluš, Olbert (Zaťkovič), Atalovič, Medveď (Trizna), Bella, Dančák.

Černová: Jančo (Buzalka) - Veverica, Kovalčík, Demko, Huba, Papúch, Moravčík, Madera (M. Chovanec), Žákovský, Bobek, L. Chovanec.

Zápas bol veľmi slabej úrovne, hlavne zo strany domácich, ktorí sa od prvej minúty akoby odovzdali súperovi. Takto hrajú domáci najmenej tri kolá a sú pravdepodobne zmierení s vypadnutím do nižšej súťaže. Hostia zahrali priemerný štandard, ktorí im stačil na výrazné stretnutia. Zápas mal slušnú športovú úroveň a prišlo sa naň pozrieť 80 divákov. Hostia boli futbalovejší a víťazstvo si zaslúžili.

Juraj Kuska (Ondrašová): „Na našom výkone nie je čo hodnotiť.“

Jozef Kmeť (tréner Černovej): „Aj nevýrazný výkon nám stačil na výrazné víťazstvo.“ (jk)

Stankovany - Sliače 2:0 (1:0)

Góly: 5. Pečko, 55. Ľ. Junas

Stankovany: Schober - Bražina (45. Šimo), I. Junas, J. Straka, R. Straka, Gašper, Fúra, Pečko, Demikát, Zrník, Ľ. Junas.

Sliače: Pažítka - P. Kelčík, J. Melek, Benčo, Sliacky, D. Kelčík, Melek, Ondrejka, J. Gejdoš, Balážec, Lako.

Po sérii neúspechov konečne pretrhli smolu domáci a zaslúžene vyhrali. Aj keď v úvode zápasu boli aktívnejší hostia. Domáci sa ujali vedenia gólom Ľ. Pečku už

v 5. min. Postupne sa hra vyrovnala a do polčasu mali obe mužstvá niekoľko šancí, ktoré nepremenili. Druhý polčas mali domáci hru pod kontrolou a v 55. min. po ukážkovej akcii zvýšil na 2:0 Ľ. Junas. Do konca mali domáci ešte niekoľko vyložených gólových šancí a hostia taktiež ohrozili bránu domácich, ale na výsledku sa už nič nezmenilo a tri body konečne ostali doma.

Pavol Šimo (tréner Stankovian): „S výsledkom som konečne spokojný, ale s hrou ešte nie. Na jeden gól potrebujeme veľa šancí.“ (plo)

Hubová - Vlachy 5:3 (2:3)

Góly: 23. M. Lelek, 27., 53., 62. Dančo, 52. J. Kútnik - 17., 31. Paulíny, 30. Ferleťák

Hubová: Varecha - Ondruš, J. Holík, Šuša, D. Lelek, Š. Ondruš (84. Žihľavník), M. Lelek, Olos (65. Moravčík), M. Holík, R. Dančo, J. Kútnik (69. Š. Kútnik).

Vlachy: Kustra - Bolibruch, Eliáš, Grieš, Švec, Baran, Rybársky, Chamaj, Ferleťák, Paulíny, Kubica (61. Súsik).

Domáci sa pripravili na zápas, aby tri body zostali doma. To sa im aj podarilo a zodpovednou hrou pretrhli smolu, aj keď prvý polčas tomu nenasvedčoval. Hostia boli v prvom polčase lepší, mali niekoľko dobrých príležitostí, ale domáci sa nevzdávali a otočili skóre zápasu, pričom v druhom polčase ovládli hru. K tomu im dopomohlo aj vylúčenie Ferleťáka po druhej žltej karte v 55. min.

Ľubomír Chovanko (predseda TJ Hubová): „Konečne sme prelomili smolu. S hrou aj s výsledkom som spokojný.“

Rastislav Marton (tréner Vlách): „Tento zápas bol jednoznačne v réžii rozhodcovskej dvojice. Hráčom nemám čo vyčítať. Boli sme určite lepšie mužstvo, ale nebolo nám umožnené hrať.“ (ach)

Ludrová - Likavka 1:1 (0:0)

Góly: 80. Šiška - 46. Hlinka

Ludrová: Cárach - Šiška, Kučera, Huba, Dutka, Eliáš, Milan, Rázga, Banáš, Chovan Kudlička.

Likavka: Bažík - Sýkora, Timko, Fajta, Sršeň, Hlinka, P. Konfál, Tkáč, Timko, Maderka, M. Konfál.

Domáci začali zápas náporom a do 5. min. si vypracovali dve gólové príležitosti. Hra sa postupne vyrovnala a do konca prvého polčasu si viac príležitostí vypracovali hostia. Nástup do druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom, keď už v 46. min. po chybe domácej obrany sa ujali vedenia 1:0 gólom Miroslava Hlinku. Domáci si do konca zápasu vypracovali viacero gólových príležitostí, ale vyrovnať sa im podarilo až v 80. min., kedy prenikajúceho Stanislava Kudličku obrana hostí zastavila len nedovolene a nariadený pokutový kop premenil Roman Šiška. Hosťom výborne zachytal brankár.

Jozef Večerek (tréner Ludrovej): „Zápas sa hral medzi šestnástkami. Nezachytili sme úvod druhého polčasu a po prvej chybe sme dostali zbytočný gól. Mužstvo potom zabojovalo a vypracovalo si aj šance, bohužiaľ sme ich nepremenili.“ (kk)

1. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  2. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  3. Home (ale aj) Office
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  7. Zelená Bratislava
  8. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  9. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  10. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  1. Počas pandémie je dôležité aj správne kúrenie
  2. Bezbariérové vozidlo
  3. Na NFŠ môže byť rýchlo 72 špeciálnych lôžok pre COVID 19
  4. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.