Sobota, 26. september, 2020 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky

Bobrovec si upevnil vedenie

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale pokračovala 21

. kolom. Vedúci Bobrovec vyhral v Sliačoch, ktoré bojujú o zotrvanie v súťaži. Prehrala aj Ludrová v Beňadikovej. Dôležité víťaztvo získali v susedskom derby futbalisti Švošova nad Stankovanmi. V tomto kole v domá-com prostredí okrem Sliačov prekvapujúco prehrala aj Likavka s Kvačanmi. Strelecky sa darilo v tomto kole Jamníku, ktorý nastrieľal Hubovej šesť gólov, ale aj Beňadikovej, ktorá strelila Ludrovej päť gólov. V súťaži o najlepšieho strelca je poradie: Trochta (Iľanovo) 14 gólov, Bažík (Bobrovec) 13, P. Kloták (Iľanovo) 10.

V ďalšom kole sa 26. 5. o 17. hod. stretnú: Ondrašová - Černová, Iľanovo - Švošov, Stankovany - Sliače, Bobrovec - Beňadiková, Ludrová - Likavka, Kvačany -Jamník, Hubová - Vlachy.

Černová - Iľanovo 2:1 (1:1)

Góly: 39. Žákovský, 90. Chovanec - 43. Poliaček.

Černová: Jančo - Veverica, Kovalčík, Demko, Huba, Papúch (63. Tarač), Moravčík, Slovák (46. Brezniak), Žákovský, Bobek, Chovanec.

Iľanovo: Ondrejka - Droppa, Kutnár, Múranica, Poliaček, Ostrovský, Žiaran, Šuna, Pavlov (70. Gejdoš), Trochta, Harandza.

V bojovnom stretnutí obe mužstvá produkovali futbal zodpovedajúci ich postaveniu v tabuľke. Domáci sa ujali vedenia v 39. min. z kopačky Žákovského. Hosťom sa podarilo upraviť stav stretnutia na 1:1 z prísne nariadeného pokutového kopu. O výsledku sa rozhodlo v poslednej minúte z kopačky Chovanca.

Jozef Kmeť (tréner Černovej): „V prvom polčase sme zaostali za výkonmi z predchádzajúcich zápasov. V druhom polčase sme však ovládli hru, keď sa hralo prakticky na jednu bránu. Naše víťazstvi teda považujem za zaslúžené.“

Milan Gejdoš (tréner Iľanovo): Tréner hostí sa k stretnutiu nevyjadril. (mi)

Vlachy - Ondrašová 3:0 (2:0)

Góly: 4. Ferleťák, 45. Paulíny, 77. Hazucha

Vlachy: Kustra, Bolibruch, Eliáš, Panák, Švec, Hric, Rybársky, Chamaj (65. Klubica), Ferleťák, Paulíny, Hazucha.

Ondrašová: Múka - Bella, Poliaček, Grešo, Pastorek, Harabín, Medveď, Beluš, Trochta (53. Kello), Atalovič, Zaťkovič (46. Palkovič).

Domáci hráči sa v tomto zápase chceli aspoň čiastočne rehabilitovať za predvedený výkon spred týždňa, avšak opäť sklamali. Aj keď výsledok je jednoznačný, na ihrisku tomu tak nebolo. Snáď len prvých desať minút zápasu mali chuť hrať futbal a z tlaku vyťažili aj prvý gól, keď po peknej kolmej prihrávke Šveca medzi obrancov hostí skóroval Ferleťák. Nebyť nešťastia na kopačkách hostí, ktorí taktiež po jednoduchých kolmých akciách v 17. a 25. min. mohli na to domáci doplatiť. Vyslobodenie z herného trápenia prišlo v 45. min., keď peknou a pohotovou strelou rozvlnil sieť Paulíny. Gól do šatne domácich povzbudil, to však bolo vidieť iba prvých desať minút, keď rozhodnúť mohol tvrdou strelou Chamaj, ale brankár Múka ju bravúrne zneškodnil. Zápas rozhodol v 77. min. Hazucha. Hostia si za bojovný výkon zaslúžia pochvalu.

Rastislav Marton (Tréner Vlách): „Utrpené víťazstvo. Mrzí ma, že takýmito výkonmi odrádzame domácich fanúšikov, ktorých nebola ľahké v predchádzajúcich zápasoch získať.“

Juraj Kuska (tréner Ondrašovej): „Súperovi sme boli vyrovnaným partnerom, škoda nevyužitých šancí. Hráči si zaslúžia pochvalu, aj keď výsledok je pre nás krutý.“ (vt)

Beňadiková - Ludrová 5:1 (1:0)

Góly: 45. M. Zlejší, 48. Konfáľ, 67., 87. Kozub, 69. Bielik - 52. Chovan.

Beňadiková: Perašín - Zawysza, Kováčik (Peter Zlejší), M. Račko, Bielik, Kello, S. Račko, Kozub, Pavel Zlejší, Konfáľ (Marko), M. Zlejší (Janek).

Ludrová: Čarach - Milan, Kučera, Banáš, Dutka, Strapáč, Kubačka, Macko, Rázga, Chovan, Kudlička.

Domáci hrali prvý polčas v útlme. Hostia boli na prekvapenie vyrovnaným súperom. Viac šťastia mali domáci, ktorí

v 45. min. do šatne skórovali M. Zlejším. Hostia šance v prvom polčase nevyužili, načom má nemalú zásluhu domáci brankár Perašín. Do druhého polčasu nastúpili mužstvá ako vymenené. Domáci neustálym pohybom a zmenou postov prečíslovali obranu súpera a vytvárali si šance. Prvú využil v 48. min. Konfáľ - 2:0. V 53. min. znížili hostia Chovanom na 2:1. Od hostí to však bolo všetko. V ďal-ších minútach sa obraz hry nezmenil, domáci mali prevahu, ktorú využili aj na skórovanie. Kazom zápasu bolo vylúčenie striedajúceho domáceho Petra Zlejšieho za opakovaný faul.

Zdeno Tekel (tréner Beňadikovej): „Prvý polčas bol rozpačitý a hráči sa slabo pohybovali. Druhý polčas sme ožili a mali sme dobrý nástup so skórovaním. Prebrali sme réžiu hry, vychádzali nám kombinácie a prišli aj góly.“

Jozef Večerek (tréner Ludrovej): „S kádrom z ktorým sme prišli môžem byť spokojný s výkonom iba v prvom polčase. Druhý polčas bol zlý, lepší boli domáci, lebo dokázali aj skórovať.“ (vz)

Likavka - Kvačany 1:2 (0:1)

Góly: 80. Hlinka - 25., 58. Kruták.

Likavka: Bažík - Sýkora, J. Timko, Chorváth (73. Fajta), Hlinka, P. Konfál, M. Timko (63. Cheben), Tkáč (35. Sršeň), Jadroň, Maderka, M. Konfál.

Kvačany: Kojš - Štefaniak, M. Chovan, L. Chovan, P. Burdel, Trizna, Kruták (89. Matúš), Vyšný, J. Burdel, Ďuroň, Florek.

Domáci nepotvrdili výkon zo zápasu v Hubovej, keď im chýbal pohyb a hlavne dôraz v kon-covke. Hoci mali herne navrch, gólovo sa nevedeli presadiť. Súper trestal ich chyby a hoci sa minimálne dostával pred ich bránu, keď dve zaváhania potrestal Kruták. Likavka v závere pritlačila, hoci strelila gól, ktorého autorom bol Hlinka, vyrovnať sa jej už nepodarilo.Tlak prišiel neskoro a tak po druhákrát doma vyšli domáci bodovo naprázdno.

Štefan Kovalčík (tréner Likavky): „Bez bojovnosti a chuti sa vyhrávať nedá. Slabý výkon a školácke chyby posadili na koňa súpera. Ten vyťažil z minima maximum.

Stanislav Granát (tréner Kvačian): „Hrali sme zo zabezpečenej obrany na brejky, ktoré nám vyšli, až na posledných desať minút sme držali súpera na dištatanc. (ach)

Švošov - Stankovany 1:0 (1:0)

Gól: 38. J. Roštek

Švošov: R. Roštek - Bražina, J. Roštek, Hadváb, Švihorík, Babala, Ľ. Pukaj, Hatala (Zubaj), Hrkút (Dančo), M. Roštek, Krivoš.

Stankovany: Schober - Šimo (Dauda), I. Junas, J. Straka, R. Straka, P. Straka, Bražina (Ľ. Junas), Gašper, Demikát, Zrník (Laurinec), Pečko.

Domáci vo veľmi dôležitom zápase začali s elánom. Hrali útočne, čo sa prejavilo aj na množstve nepremenených šancí. V 18. min. Hrkút neprekonal hlavou brankára hostí. V 21. min. Hatala, v 23. min. Hrkút a v 28. min. Babala mierili len vedľa brány Stankovian. Domáci sa dočkali v 38. min., keď J. Roštek po rohovom kope hlavou prekonal brankára hostí. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Domáci útočili, ale postupne M. Roštek, Hatala a J. Roštek nastrelili len brankára Schobera. Pravidlo nedáš-dostaneš sa mohlo potvrdiť v 75. min., keď Šimo sám z 11 m poslal loptu vedľa ľavej žrde domáceho brankára. Hra sa postupne vyrovnala, ale do konca zápasu sa skóre nezmenilo a tri body zostali vo Švošove.

Jaroslav Pukaj (tréner Švošova): „Pri nepremenení množstva šancí sme zaslúžene zvíťazili.“

Pavel Šimo (tréner Stankovian): „V dobrom stretnutí zvíťazili bojovnejší domáci. Stále doplácame na nemohúcnosť v útoku. (pj)

Jamník - Hubová 6:0 (3:0)

Góly: Janťák, Handrk, Beňo, Pavkovček 2, Števček.

Jamník: Krajčuška, Čatloš, Hollý, Peter Pavkovček, M. Pavkovček, Beňo (Uličný), Handrk (Krčuľa), Janťák (J. Pavkovček), Pavel Pavkovček.

Hubová: Varecha, Ondruš, Moravčík (Pajger), S. Šuša,P. Šuša, Ondruš, Lelek, Kutnik, Holík, Húska, Dančo.

Od úvodných minút výborne rozohratá partia zo strany domácich, ktorá trvala celých 90 minút. Množstvo šancí a častá streľba musela uspokojiť domácich fanúšikov. Kvalitnú prácu odviedol v zálohe Ján Beňo. Výkon hostí bol rozpačitý. Pôsobili odovzdaným dojmom. Aj napriek nepriaznivému stavu hrali slušne.

Zdeno Krčuľa (tréner Jamníka): „Náš jasný cieľ je záchrana. Bol to kolektívny a perfektný výkon obohatený o pekné akcie a častú streľbu. Nadpriemer vynikol v zálohe Ján Beňo.“

Albín Bela (tréner Hubovej): „Nachádzame sa v hlbokej kríze. Musíme si samy poradiť. Vyzdvihujem výkon Radoslava Danču.“ (pdz)

L. Sliače - Bobrovec 0:2 (0:1)

Góly: Tomek, Bažík.

L. Sliače: Pažítka, B. Kelčík, J. Melek, D. Kelčík, Sliacky, Gejdoš, P. Melek, Frič, Benčo, Ondrejka, M. Kelčík.

Bobrovec: Kello, Snovák, Spišiak, Berník, Komoráš, Moravčík, Kusý, Vraňák, Košík, Tomek.

Stretnutie mužstiev z opačných koncov tabuľky sa hralo od začiatku v réžii hostí. Hrali rýchly a technický futbal a upokojil ich gól už v 18. min., ktorý strelil Tomek strelou k tyči. Domácim snahu uprieť nemožno, no vyložené šance si tentoraz počas celého zápasu nevypracovali. V druhom polčase mali síce domáci viac z hry, ale hostia svojimi rýchlymi protiútokmi boli oveľa nebezpečnejší. V 78. min. vyprodukovala domáca obrana už pravidelnú hrubú chybu, ktorú potrestal Bažík druhým gólom hostí.

Pavol Frič (tréner L. Sliačov): „Hostia boli futbalovejší a zaslúžene vyhrali.“

Marián Kuchárik (tréner Bobrovca): „Prekvapil ma výkon rozhodcov, najmä v druhom polčase. Zdalo sa mi, že je to zámer voči nám. Dostali sme, myslím, sedem žltých kariet a jeden náš hráč bol vylúčený, čo je nezvyčajné.“

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)
 2. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali
 3. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy
 4. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy
 5. Slováci zisťujú, že mať plán je dobrá vec
 6. Regionálne poklady nájdete aj v Kauflande
 7. Týchto 5 nehôd v domácnosti vás presvedčí - poistenie sa oplatí
 8. Chcete mať ekologickú domácnosť? Začnite od zelenej elektriny
 9. Šport je dôležitý pre fyzické aj mentálne zdravie
 10. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 1. Seat Leon Sportstourer ponúka priestor aj charakter (test)
 2. Mobilný zdvihák pre pacienta
 3. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy
 4. Otázky zo zubárskeho kresla: Zubné implantáty
 5. Neplatíte kreditkou? Pozrite si 5 tipov, prečo by ste mali
 6. Únava, Stres ? Nízke libido ? Riešenie je jednoduché!
 7. Veľký úspech slovenskej kávy v medzinárodnej súťaži Great Taste
 8. Obľúbená značka YES! sa rozrastá o nové proteínové tyčinky
 9. Kampane SME patria medzi najlepšie slovenské reklamy
 10. Štyri znaky nesprávneho zateplenia a ako sa im vyhnúť
 1. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 27 363
 2. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 16 850
 3. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 16 587
 4. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu? 10 578
 5. Užite si čarovnú jeseň na horách: Tipy na výlety pre celú rodinu 10 159
 6. Unikátny zážitok na Muránskej planine. Uvíta vás tisícka sysľov 10 068
 7. 5 digitálnych vychytávok, ktoré vám uľahčia štúdium 9 461
 8. Školský rozvrh s kalendárom prázdnin v denníku SME 9 279
 9. Blíži sa nová kríza, ktorej následky môžu byť omnoho väčšie 8 814
 10. Horské chaty sú legendy, ktoré píšu svoje vlastné príbehy 8 587
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Na svadbe v okrese môže byť najviac 75 ľudí

Okres Liptovský Mikuláš zostáva v oranžovej fáze. Epidemiológovia pripúšťajú riziko komunitného prenosu.

Testovanie na nový koronavírus.

Mikulášania za odpad zaplatia viac

Radnica pripravila návrh na zvýšenie poplatku na 35 eur, poslanci odhlasovali 27-eurový poplatok.

Ilustračné foto.

Na Liptove zaznamenali rekordný počet nakazených

Prírastok v okrese Liptovský Mikuláš je štvrtý najvyšší na Slovensku. Nákaza sa šírila na svadbe.

Ilustračná fotografia.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Počet nových ochorení na koronavírus na Orave za týždeň presiahol tristo

Po okresoch Námestovo a Tvrdošín je už na koronavírusovej mape Slovenska červený aj okres Dolný Kubín.

FOTO: V Trenčíne búrajú ďalšiu starú vilku. Ktoré zaujímavé stavby zmizli počas poslednej dekády?

Prečítajte si, aké zaujímavé domy zbúrali v Trenčíne počas poslednej dekády.

Na Liptove zaznamenali rekordný počet nakazených

Prírastok v okrese Liptovský Mikuláš je štvrtý najvyšší na Slovensku. Nákaza sa šírila na svadbe.

Koronavírus v trenčianskej nemocnici: Nakazení sú lekári aj personál

V nemocnici obmedzia chod niektorých oddelení, zrušili všetky plánované hospitalizácie a operácie.

Už ste čítali?