Štvrtok, 29. júl, 2021 | Meniny má MartaKrížovkyKrížovky

Bobrovec si upevnil vedenie

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale pokračovala 21

. kolom. Vedúci Bobrovec vyhral v Sliačoch, ktoré bojujú o zotrvanie v súťaži. Prehrala aj Ludrová v Beňadikovej. Dôležité víťaztvo získali v susedskom derby futbalisti Švošova nad Stankovanmi. V tomto kole v domá-com prostredí okrem Sliačov prekvapujúco prehrala aj Likavka s Kvačanmi. Strelecky sa darilo v tomto kole Jamníku, ktorý nastrieľal Hubovej šesť gólov, ale aj Beňadikovej, ktorá strelila Ludrovej päť gólov. V súťaži o najlepšieho strelca je poradie: Trochta (Iľanovo) 14 gólov, Bažík (Bobrovec) 13, P. Kloták (Iľanovo) 10.

V ďalšom kole sa 26. 5. o 17. hod. stretnú: Ondrašová - Černová, Iľanovo - Švošov, Stankovany - Sliače, Bobrovec - Beňadiková, Ludrová - Likavka, Kvačany -Jamník, Hubová - Vlachy.

Černová - Iľanovo 2:1 (1:1)

Góly: 39. Žákovský, 90. Chovanec - 43. Poliaček.

Černová: Jančo - Veverica, Kovalčík, Demko, Huba, Papúch (63. Tarač), Moravčík, Slovák (46. Brezniak), Žákovský, Bobek, Chovanec.

Iľanovo: Ondrejka - Droppa, Kutnár, Múranica, Poliaček, Ostrovský, Žiaran, Šuna, Pavlov (70. Gejdoš), Trochta, Harandza.

V bojovnom stretnutí obe mužstvá produkovali futbal zodpovedajúci ich postaveniu v tabuľke. Domáci sa ujali vedenia v 39. min. z kopačky Žákovského. Hosťom sa podarilo upraviť stav stretnutia na 1:1 z prísne nariadeného pokutového kopu. O výsledku sa rozhodlo v poslednej minúte z kopačky Chovanca.

Jozef Kmeť (tréner Černovej): „V prvom polčase sme zaostali za výkonmi z predchádzajúcich zápasov. V druhom polčase sme však ovládli hru, keď sa hralo prakticky na jednu bránu. Naše víťazstvi teda považujem za zaslúžené.“

Milan Gejdoš (tréner Iľanovo): Tréner hostí sa k stretnutiu nevyjadril. (mi)

Vlachy - Ondrašová 3:0 (2:0)

Góly: 4. Ferleťák, 45. Paulíny, 77. Hazucha

Vlachy: Kustra, Bolibruch, Eliáš, Panák, Švec, Hric, Rybársky, Chamaj (65. Klubica), Ferleťák, Paulíny, Hazucha.

Ondrašová: Múka - Bella, Poliaček, Grešo, Pastorek, Harabín, Medveď, Beluš, Trochta (53. Kello), Atalovič, Zaťkovič (46. Palkovič).

Domáci hráči sa v tomto zápase chceli aspoň čiastočne rehabilitovať za predvedený výkon spred týždňa, avšak opäť sklamali. Aj keď výsledok je jednoznačný, na ihrisku tomu tak nebolo. Snáď len prvých desať minút zápasu mali chuť hrať futbal a z tlaku vyťažili aj prvý gól, keď po peknej kolmej prihrávke Šveca medzi obrancov hostí skóroval Ferleťák. Nebyť nešťastia na kopačkách hostí, ktorí taktiež po jednoduchých kolmých akciách v 17. a 25. min. mohli na to domáci doplatiť. Vyslobodenie z herného trápenia prišlo v 45. min., keď peknou a pohotovou strelou rozvlnil sieť Paulíny. Gól do šatne domácich povzbudil, to však bolo vidieť iba prvých desať minút, keď rozhodnúť mohol tvrdou strelou Chamaj, ale brankár Múka ju bravúrne zneškodnil. Zápas rozhodol v 77. min. Hazucha. Hostia si za bojovný výkon zaslúžia pochvalu.

Rastislav Marton (Tréner Vlách): „Utrpené víťazstvo. Mrzí ma, že takýmito výkonmi odrádzame domácich fanúšikov, ktorých nebola ľahké v predchádzajúcich zápasoch získať.“

Juraj Kuska (tréner Ondrašovej): „Súperovi sme boli vyrovnaným partnerom, škoda nevyužitých šancí. Hráči si zaslúžia pochvalu, aj keď výsledok je pre nás krutý.“ (vt)

Beňadiková - Ludrová 5:1 (1:0)

Góly: 45. M. Zlejší, 48. Konfáľ, 67., 87. Kozub, 69. Bielik - 52. Chovan.

Beňadiková: Perašín - Zawysza, Kováčik (Peter Zlejší), M. Račko, Bielik, Kello, S. Račko, Kozub, Pavel Zlejší, Konfáľ (Marko), M. Zlejší (Janek).

Ludrová: Čarach - Milan, Kučera, Banáš, Dutka, Strapáč, Kubačka, Macko, Rázga, Chovan, Kudlička.

Domáci hrali prvý polčas v útlme. Hostia boli na prekvapenie vyrovnaným súperom. Viac šťastia mali domáci, ktorí

v 45. min. do šatne skórovali M. Zlejším. Hostia šance v prvom polčase nevyužili, načom má nemalú zásluhu domáci brankár Perašín. Do druhého polčasu nastúpili mužstvá ako vymenené. Domáci neustálym pohybom a zmenou postov prečíslovali obranu súpera a vytvárali si šance. Prvú využil v 48. min. Konfáľ - 2:0. V 53. min. znížili hostia Chovanom na 2:1. Od hostí to však bolo všetko. V ďal-ších minútach sa obraz hry nezmenil, domáci mali prevahu, ktorú využili aj na skórovanie. Kazom zápasu bolo vylúčenie striedajúceho domáceho Petra Zlejšieho za opakovaný faul.

Zdeno Tekel (tréner Beňadikovej): „Prvý polčas bol rozpačitý a hráči sa slabo pohybovali. Druhý polčas sme ožili a mali sme dobrý nástup so skórovaním. Prebrali sme réžiu hry, vychádzali nám kombinácie a prišli aj góly.“

Jozef Večerek (tréner Ludrovej): „S kádrom z ktorým sme prišli môžem byť spokojný s výkonom iba v prvom polčase. Druhý polčas bol zlý, lepší boli domáci, lebo dokázali aj skórovať.“ (vz)

Likavka - Kvačany 1:2 (0:1)

Góly: 80. Hlinka - 25., 58. Kruták.

Likavka: Bažík - Sýkora, J. Timko, Chorváth (73. Fajta), Hlinka, P. Konfál, M. Timko (63. Cheben), Tkáč (35. Sršeň), Jadroň, Maderka, M. Konfál.

Kvačany: Kojš - Štefaniak, M. Chovan, L. Chovan, P. Burdel, Trizna, Kruták (89. Matúš), Vyšný, J. Burdel, Ďuroň, Florek.

Domáci nepotvrdili výkon zo zápasu v Hubovej, keď im chýbal pohyb a hlavne dôraz v kon-covke. Hoci mali herne navrch, gólovo sa nevedeli presadiť. Súper trestal ich chyby a hoci sa minimálne dostával pred ich bránu, keď dve zaváhania potrestal Kruták. Likavka v závere pritlačila, hoci strelila gól, ktorého autorom bol Hlinka, vyrovnať sa jej už nepodarilo.Tlak prišiel neskoro a tak po druhákrát doma vyšli domáci bodovo naprázdno.

Štefan Kovalčík (tréner Likavky): „Bez bojovnosti a chuti sa vyhrávať nedá. Slabý výkon a školácke chyby posadili na koňa súpera. Ten vyťažil z minima maximum.

Stanislav Granát (tréner Kvačian): „Hrali sme zo zabezpečenej obrany na brejky, ktoré nám vyšli, až na posledných desať minút sme držali súpera na dištatanc. (ach)

Švošov - Stankovany 1:0 (1:0)

Gól: 38. J. Roštek

Švošov: R. Roštek - Bražina, J. Roštek, Hadváb, Švihorík, Babala, Ľ. Pukaj, Hatala (Zubaj), Hrkút (Dančo), M. Roštek, Krivoš.

Stankovany: Schober - Šimo (Dauda), I. Junas, J. Straka, R. Straka, P. Straka, Bražina (Ľ. Junas), Gašper, Demikát, Zrník (Laurinec), Pečko.

Domáci vo veľmi dôležitom zápase začali s elánom. Hrali útočne, čo sa prejavilo aj na množstve nepremenených šancí. V 18. min. Hrkút neprekonal hlavou brankára hostí. V 21. min. Hatala, v 23. min. Hrkút a v 28. min. Babala mierili len vedľa brány Stankovian. Domáci sa dočkali v 38. min., keď J. Roštek po rohovom kope hlavou prekonal brankára hostí. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Domáci útočili, ale postupne M. Roštek, Hatala a J. Roštek nastrelili len brankára Schobera. Pravidlo nedáš-dostaneš sa mohlo potvrdiť v 75. min., keď Šimo sám z 11 m poslal loptu vedľa ľavej žrde domáceho brankára. Hra sa postupne vyrovnala, ale do konca zápasu sa skóre nezmenilo a tri body zostali vo Švošove.

Jaroslav Pukaj (tréner Švošova): „Pri nepremenení množstva šancí sme zaslúžene zvíťazili.“

Pavel Šimo (tréner Stankovian): „V dobrom stretnutí zvíťazili bojovnejší domáci. Stále doplácame na nemohúcnosť v útoku. (pj)

Jamník - Hubová 6:0 (3:0)

Góly: Janťák, Handrk, Beňo, Pavkovček 2, Števček.

Jamník: Krajčuška, Čatloš, Hollý, Peter Pavkovček, M. Pavkovček, Beňo (Uličný), Handrk (Krčuľa), Janťák (J. Pavkovček), Pavel Pavkovček.

Hubová: Varecha, Ondruš, Moravčík (Pajger), S. Šuša,P. Šuša, Ondruš, Lelek, Kutnik, Holík, Húska, Dančo.

Od úvodných minút výborne rozohratá partia zo strany domácich, ktorá trvala celých 90 minút. Množstvo šancí a častá streľba musela uspokojiť domácich fanúšikov. Kvalitnú prácu odviedol v zálohe Ján Beňo. Výkon hostí bol rozpačitý. Pôsobili odovzdaným dojmom. Aj napriek nepriaznivému stavu hrali slušne.

Zdeno Krčuľa (tréner Jamníka): „Náš jasný cieľ je záchrana. Bol to kolektívny a perfektný výkon obohatený o pekné akcie a častú streľbu. Nadpriemer vynikol v zálohe Ján Beňo.“

Albín Bela (tréner Hubovej): „Nachádzame sa v hlbokej kríze. Musíme si samy poradiť. Vyzdvihujem výkon Radoslava Danču.“ (pdz)

L. Sliače - Bobrovec 0:2 (0:1)

Góly: Tomek, Bažík.

L. Sliače: Pažítka, B. Kelčík, J. Melek, D. Kelčík, Sliacky, Gejdoš, P. Melek, Frič, Benčo, Ondrejka, M. Kelčík.

Bobrovec: Kello, Snovák, Spišiak, Berník, Komoráš, Moravčík, Kusý, Vraňák, Košík, Tomek.

Stretnutie mužstiev z opačných koncov tabuľky sa hralo od začiatku v réžii hostí. Hrali rýchly a technický futbal a upokojil ich gól už v 18. min., ktorý strelil Tomek strelou k tyči. Domácim snahu uprieť nemožno, no vyložené šance si tentoraz počas celého zápasu nevypracovali. V druhom polčase mali síce domáci viac z hry, ale hostia svojimi rýchlymi protiútokmi boli oveľa nebezpečnejší. V 78. min. vyprodukovala domáca obrana už pravidelnú hrubú chybu, ktorú potrestal Bažík druhým gólom hostí.

Pavol Frič (tréner L. Sliačov): „Hostia boli futbalovejší a zaslúžene vyhrali.“

Marián Kuchárik (tréner Bobrovca): „Prekvapil ma výkon rozhodcov, najmä v druhom polčase. Zdalo sa mi, že je to zámer voči nám. Dostali sme, myslím, sedem žltých kariet a jeden náš hráč bol vylúčený, čo je nezvyčajné.“

Najčítanejšie na My Liptov

Inzercia - Tlačové správy

 1. Osviežujúci skúter legendárnej talianskej značky
 2. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 3. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 4. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 5. Čítajte SME.sk odomknuté a bez reklamy
 6. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach?
 7. Lenivý brunch s Muchom
 8. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti
 9. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny
 10. Od Česka až po Jadran
 1. Work-life balance: Technológie pre život v rovnováhe
 2. Jeden deň na Bratislavu nestačí
 3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 4. Do portfólia Proxenty pribudol projekt na Šancovej
 5. 60 rokov tradície s ekologickým srdcom a modernou víziou
 6. Ako dlho skladovať kukuricu a hrach, aby ostali sladké?
 7. Keď ekológia spája
 8. Wüstenrot predstavuje novú stratégiu pre slovenský trh
 9. Na zmenu zdravotnej poisťovne vám po novom stačia 3 minúty
 10. Brusnica – lahodná i účinná zároveň
 1. Úchvatná Petra: Stovky rokov zabudnutá v jordánskej púšti 11 279
 2. Prečo by ste si nemali odoprieť balenú bagetu? 5 136
 3. Od Česka až po Jadran 3 857
 4. Ako nájsť dobrý jogurt? Ak neobsahuje toto, ani ho nekupujte 3 417
 5. Nová sála i námestie. Trnavské Mýto sa stane novým centrom 3 271
 6. Ako sa nepripraviť o zákazníkov bez hotovosti 3 149
 7. Najzelenšie nákupné centrum na Slovensku otvorí druhú etapu 3 115
 8. Slovenské čučoriedky? Nemusíte ísť do lesa, kúpite ich v reťazci 2 960
 9. Túžite sa konečne zbaviť dioptrií, ale bráni vám v tom strach? 2 733
 10. Sudoku na leto: Nenechajte sivé bunky zaháľať ani cez prázdniny 2 188
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

Detský tábor.

Prímestské tábory v Liptovskom Mikuláši toto leto navštívi 400 detí, ich obsadenosť je stopercentne naplnená.


TASR 15 h
Futbalisti Prosieka

Najväčšie problémy pred začiatkom súťaže hlásia z Demänovej. Majú málo hráčov.


a 1 ďalší 16 h
Relácia MY Športujeme denne prináša dynamický prehľad športových aktualít, exkluzívne rozhovory a aj rady a tipy nielen pre športovcov.

Dozviete sa aj akú posilu zo zámoria dotiahol HKM, čo čaká na kabínu Vionu po úspešnej sezóne, prejdeme si aj účinkovanie Slovákov v Tokiu a pozrieme sa aj na to, či bude Ronaldo pokračovať v Juventuse.


23 h
Dúbrava v zelenom, Ludrová (ilustračná foto)

V VI. futbalovej lige kluby dúfajú, že sa súťaž podarí dohrať a že sa nebude opakovať scenár z minulej sezóny. Po ostatné dve sezóny dominovali hráči Liptovského Jána, ktorí však postúpiť nechceli.


a 1 ďalší 27. júl

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Šelma ležala neďaleko kontajnera.


a 1 ďalší 17 h

K machináciám malo prísť v súvislosti s výstavbou parkovacích domov.


22 h

Občianske združenie dostalo za stavebný delikt pokutu. Predseda hovorí, že boli presvedčení o tom, že neporušujú stavebný zákon.


27. júl

Rušňovodič bol podrobený dychovej skúške na alkohol, výsledok bol negatívny.


TASR 22 h

Už ste čítali?