Štvrtok, 28. september, 2023 | Meniny má Václav

Bobrovec si upevnil vedenie

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale pokračovala 21

. kolom. Vedúci Bobrovec vyhral v Sliačoch, ktoré bojujú o zotrvanie v súťaži. Prehrala aj Ludrová v Beňadikovej. Dôležité víťaztvo získali v susedskom derby futbalisti Švošova nad Stankovanmi. V tomto kole v domá-com prostredí okrem Sliačov prekvapujúco prehrala aj Likavka s Kvačanmi. Strelecky sa darilo v tomto kole Jamníku, ktorý nastrieľal Hubovej šesť gólov, ale aj Beňadikovej, ktorá strelila Ludrovej päť gólov. V súťaži o najlepšieho strelca je poradie: Trochta (Iľanovo) 14 gólov, Bažík (Bobrovec) 13, P. Kloták (Iľanovo) 10.

V ďalšom kole sa 26. 5. o 17. hod. stretnú: Ondrašová - Černová, Iľanovo - Švošov, Stankovany - Sliače, Bobrovec - Beňadiková, Ludrová - Likavka, Kvačany -Jamník, Hubová - Vlachy.

Černová - Iľanovo 2:1 (1:1)

Góly: 39. Žákovský, 90. Chovanec - 43. Poliaček.

Černová: Jančo - Veverica, Kovalčík, Demko, Huba, Papúch (63. Tarač), Moravčík, Slovák (46. Brezniak), Žákovský, Bobek, Chovanec.

Iľanovo: Ondrejka - Droppa, Kutnár, Múranica, Poliaček, Ostrovský, Žiaran, Šuna, Pavlov (70. Gejdoš), Trochta, Harandza.

V bojovnom stretnutí obe mužstvá produkovali futbal zodpovedajúci ich postaveniu v tabuľke. Domáci sa ujali vedenia v 39. min. z kopačky Žákovského. Hosťom sa podarilo upraviť stav stretnutia na 1:1 z prísne nariadeného pokutového kopu. O výsledku sa rozhodlo v poslednej minúte z kopačky Chovanca.

Jozef Kmeť (tréner Černovej): „V prvom polčase sme zaostali za výkonmi z predchádzajúcich zápasov. V druhom polčase sme však ovládli hru, keď sa hralo prakticky na jednu bránu. Naše víťazstvi teda považujem za zaslúžené.“

Milan Gejdoš (tréner Iľanovo): Tréner hostí sa k stretnutiu nevyjadril. (mi)

Vlachy - Ondrašová 3:0 (2:0)

Góly: 4. Ferleťák, 45. Paulíny, 77. Hazucha

Vlachy: Kustra, Bolibruch, Eliáš, Panák, Švec, Hric, Rybársky, Chamaj (65. Klubica), Ferleťák, Paulíny, Hazucha.

Ondrašová: Múka - Bella, Poliaček, Grešo, Pastorek, Harabín, Medveď, Beluš, Trochta (53. Kello), Atalovič, Zaťkovič (46. Palkovič).

Domáci hráči sa v tomto zápase chceli aspoň čiastočne rehabilitovať za predvedený výkon spred týždňa, avšak opäť sklamali. Aj keď výsledok je jednoznačný, na ihrisku tomu tak nebolo. Snáď len prvých desať minút zápasu mali chuť hrať futbal a z tlaku vyťažili aj prvý gól, keď po peknej kolmej prihrávke Šveca medzi obrancov hostí skóroval Ferleťák. Nebyť nešťastia na kopačkách hostí, ktorí taktiež po jednoduchých kolmých akciách v 17. a 25. min. mohli na to domáci doplatiť. Vyslobodenie z herného trápenia prišlo v 45. min., keď peknou a pohotovou strelou rozvlnil sieť Paulíny. Gól do šatne domácich povzbudil, to však bolo vidieť iba prvých desať minút, keď rozhodnúť mohol tvrdou strelou Chamaj, ale brankár Múka ju bravúrne zneškodnil. Zápas rozhodol v 77. min. Hazucha. Hostia si za bojovný výkon zaslúžia pochvalu.

Rastislav Marton (Tréner Vlách): „Utrpené víťazstvo. Mrzí ma, že takýmito výkonmi odrádzame domácich fanúšikov, ktorých nebola ľahké v predchádzajúcich zápasoch získať.“

Juraj Kuska (tréner Ondrašovej): „Súperovi sme boli vyrovnaným partnerom, škoda nevyužitých šancí. Hráči si zaslúžia pochvalu, aj keď výsledok je pre nás krutý.“ (vt)

Beňadiková - Ludrová 5:1 (1:0)

Góly: 45. M. Zlejší, 48. Konfáľ, 67., 87. Kozub, 69. Bielik - 52. Chovan.

Beňadiková: Perašín - Zawysza, Kováčik (Peter Zlejší), M. Račko, Bielik, Kello, S. Račko, Kozub, Pavel Zlejší, Konfáľ (Marko), M. Zlejší (Janek).

Ludrová: Čarach - Milan, Kučera, Banáš, Dutka, Strapáč, Kubačka, Macko, Rázga, Chovan, Kudlička.

Domáci hrali prvý polčas v útlme. Hostia boli na prekvapenie vyrovnaným súperom. Viac šťastia mali domáci, ktorí

v 45. min. do šatne skórovali M. Zlejším. Hostia šance v prvom polčase nevyužili, načom má nemalú zásluhu domáci brankár Perašín. Do druhého polčasu nastúpili mužstvá ako vymenené. Domáci neustálym pohybom a zmenou postov prečíslovali obranu súpera a vytvárali si šance. Prvú využil v 48. min. Konfáľ - 2:0. V 53. min. znížili hostia Chovanom na 2:1. Od hostí to však bolo všetko. V ďal-ších minútach sa obraz hry nezmenil, domáci mali prevahu, ktorú využili aj na skórovanie. Kazom zápasu bolo vylúčenie striedajúceho domáceho Petra Zlejšieho za opakovaný faul.

Zdeno Tekel (tréner Beňadikovej): „Prvý polčas bol rozpačitý a hráči sa slabo pohybovali. Druhý polčas sme ožili a mali sme dobrý nástup so skórovaním. Prebrali sme réžiu hry, vychádzali nám kombinácie a prišli aj góly.“

Jozef Večerek (tréner Ludrovej): „S kádrom z ktorým sme prišli môžem byť spokojný s výkonom iba v prvom polčase. Druhý polčas bol zlý, lepší boli domáci, lebo dokázali aj skórovať.“ (vz)

Likavka - Kvačany 1:2 (0:1)

Góly: 80. Hlinka - 25., 58. Kruták.

Likavka: Bažík - Sýkora, J. Timko, Chorváth (73. Fajta), Hlinka, P. Konfál, M. Timko (63. Cheben), Tkáč (35. Sršeň), Jadroň, Maderka, M. Konfál.

Kvačany: Kojš - Štefaniak, M. Chovan, L. Chovan, P. Burdel, Trizna, Kruták (89. Matúš), Vyšný, J. Burdel, Ďuroň, Florek.

Domáci nepotvrdili výkon zo zápasu v Hubovej, keď im chýbal pohyb a hlavne dôraz v kon-covke. Hoci mali herne navrch, gólovo sa nevedeli presadiť. Súper trestal ich chyby a hoci sa minimálne dostával pred ich bránu, keď dve zaváhania potrestal Kruták. Likavka v závere pritlačila, hoci strelila gól, ktorého autorom bol Hlinka, vyrovnať sa jej už nepodarilo.Tlak prišiel neskoro a tak po druhákrát doma vyšli domáci bodovo naprázdno.

Štefan Kovalčík (tréner Likavky): „Bez bojovnosti a chuti sa vyhrávať nedá. Slabý výkon a školácke chyby posadili na koňa súpera. Ten vyťažil z minima maximum.

Stanislav Granát (tréner Kvačian): „Hrali sme zo zabezpečenej obrany na brejky, ktoré nám vyšli, až na posledných desať minút sme držali súpera na dištatanc. (ach)

Švošov - Stankovany 1:0 (1:0)

Gól: 38. J. Roštek

Švošov: R. Roštek - Bražina, J. Roštek, Hadváb, Švihorík, Babala, Ľ. Pukaj, Hatala (Zubaj), Hrkút (Dančo), M. Roštek, Krivoš.

Stankovany: Schober - Šimo (Dauda), I. Junas, J. Straka, R. Straka, P. Straka, Bražina (Ľ. Junas), Gašper, Demikát, Zrník (Laurinec), Pečko.

Domáci vo veľmi dôležitom zápase začali s elánom. Hrali útočne, čo sa prejavilo aj na množstve nepremenených šancí. V 18. min. Hrkút neprekonal hlavou brankára hostí. V 21. min. Hatala, v 23. min. Hrkút a v 28. min. Babala mierili len vedľa brány Stankovian. Domáci sa dočkali v 38. min., keď J. Roštek po rohovom kope hlavou prekonal brankára hostí. Po prestávke sa obraz hry nezmenil. Domáci útočili, ale postupne M. Roštek, Hatala a J. Roštek nastrelili len brankára Schobera. Pravidlo nedáš-dostaneš sa mohlo potvrdiť v 75. min., keď Šimo sám z 11 m poslal loptu vedľa ľavej žrde domáceho brankára. Hra sa postupne vyrovnala, ale do konca zápasu sa skóre nezmenilo a tri body zostali vo Švošove.

Jaroslav Pukaj (tréner Švošova): „Pri nepremenení množstva šancí sme zaslúžene zvíťazili.“

Pavel Šimo (tréner Stankovian): „V dobrom stretnutí zvíťazili bojovnejší domáci. Stále doplácame na nemohúcnosť v útoku. (pj)

Jamník - Hubová 6:0 (3:0)

Góly: Janťák, Handrk, Beňo, Pavkovček 2, Števček.

Jamník: Krajčuška, Čatloš, Hollý, Peter Pavkovček, M. Pavkovček, Beňo (Uličný), Handrk (Krčuľa), Janťák (J. Pavkovček), Pavel Pavkovček.

Hubová: Varecha, Ondruš, Moravčík (Pajger), S. Šuša,P. Šuša, Ondruš, Lelek, Kutnik, Holík, Húska, Dančo.

Od úvodných minút výborne rozohratá partia zo strany domácich, ktorá trvala celých 90 minút. Množstvo šancí a častá streľba musela uspokojiť domácich fanúšikov. Kvalitnú prácu odviedol v zálohe Ján Beňo. Výkon hostí bol rozpačitý. Pôsobili odovzdaným dojmom. Aj napriek nepriaznivému stavu hrali slušne.

Zdeno Krčuľa (tréner Jamníka): „Náš jasný cieľ je záchrana. Bol to kolektívny a perfektný výkon obohatený o pekné akcie a častú streľbu. Nadpriemer vynikol v zálohe Ján Beňo.“

Albín Bela (tréner Hubovej): „Nachádzame sa v hlbokej kríze. Musíme si samy poradiť. Vyzdvihujem výkon Radoslava Danču.“ (pdz)

L. Sliače - Bobrovec 0:2 (0:1)

Góly: Tomek, Bažík.

L. Sliače: Pažítka, B. Kelčík, J. Melek, D. Kelčík, Sliacky, Gejdoš, P. Melek, Frič, Benčo, Ondrejka, M. Kelčík.

Bobrovec: Kello, Snovák, Spišiak, Berník, Komoráš, Moravčík, Kusý, Vraňák, Košík, Tomek.

Stretnutie mužstiev z opačných koncov tabuľky sa hralo od začiatku v réžii hostí. Hrali rýchly a technický futbal a upokojil ich gól už v 18. min., ktorý strelil Tomek strelou k tyči. Domácim snahu uprieť nemožno, no vyložené šance si tentoraz počas celého zápasu nevypracovali. V druhom polčase mali síce domáci viac z hry, ale hostia svojimi rýchlymi protiútokmi boli oveľa nebezpečnejší. V 78. min. vyprodukovala domáca obrana už pravidelnú hrubú chybu, ktorú potrestal Bažík druhým gólom hostí.

Pavol Frič (tréner L. Sliačov): „Hostia boli futbalovejší a zaslúžene vyhrali.“

Marián Kuchárik (tréner Bobrovca): „Prekvapil ma výkon rozhodcov, najmä v druhom polčase. Zdalo sa mi, že je to zámer voči nám. Dostali sme, myslím, sedem žltých kariet a jeden náš hráč bol vylúčený, čo je nezvyčajné.“

Najčítanejšie na My Liptov

Komerčné články

 1. Ak podceníte pri stavbe tento detail, pripravte sa na vyššie účty za kúrenie
 2. Volia podľa TikToku, Youtube a Instagramu. Ovplyvnia mladí voľby?
 3. Služby na pohotovosti nikto nechcel. Postavili na nich biznis
 4. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku!
 5. Aké tajomstvá skrýva kancelária šéfveliteľa?
 6. Slováci hlásili v lete až o 35 % viac škôd než minulý rok
 7. Všetkým lepí pred voľbami
 8. Tenisová zábava pre celú rodinu na Peugeot Tennis Day
 1. Medzinárodný jazzový festival vstúpi do 27. ročníka
 2. Slováci hlásili v lete až o 35 % viac škôd než minulý rok
 3. Aké tajomstvá skrýva kancelária šéfveliteľa?
 4. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku!
 5. Zvonenie v ušiach?!
 6. Významné holandské firmy pôsobiace na Slovensku spojili sily
 7. Toto je dokonalosť! Objavte výhody tepelných čerpadiel
 8. Všetkým lepí pred voľbami
 1. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 16 308
 2. Všetkým lepí pred voľbami 10 064
 3. Hladinka smeruje do Košíc! 7 822
 4. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku! 7 002
 5. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy? 6 738
 6. Ochutnajte zo Španielska viac. Spojte návštevu Madridu s Toledom 5 128
 7. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka 4 462
 8. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát 3 961

Blogy SME

 1. Ján Škerko: Igor vydrž, pošlime tú skorumpovanú bandu kam patrí
 2. Jan Kendera: Vám všetkým, ktorí voliť nechcete, alebo neviete koho, alebo diktujete koho voliť! Alebo všetkým politikou znechuteným.
 3. Tupou Ceruzou: Čistky
 4. Ján Šeďo: Pokrčený Fico, vysmiaty Pellegrini a.... Šimečka.
 5. Ľuboš Vodička: Slovenské hrady: Košice Hradová
 6. Jan Pražák: Vnuk
 7. Marián Viskupič: Je lepší program drahých snov alebo program dostupnej reality? Odpoveď Štefanovi Kiššovi.
 8. Juraj Gavora: Lennon alebo Lenin? (6/7)
 1. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 52 029
 2. Martin Greguš: Voličom Progresívneho Slovenska a SAS v Bratislave. Keď 1.10. už nebude mať kde zaparkovať spomeňte si, kto si opäť neurobil domácu úlohu... 44 381
 3. Jana Plichtová: "Dobrák" Boris Kollár a jeho pomáhanie (si k majetku) 38 733
 4. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 37 356
 5. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica. 33 371
 6. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 31 984
 7. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 30 784
 8. Pavel Macko: Fico je naničhodník, ktorý sa môže hanbiť! 15 522
 1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 6. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Liptov - aktuálne správy

SOŠ polytechnická v Liptovskom Mikuláši.

Odvolanie má len odporúčací charakter. Definitívne rozhodne županka.


19 h
Ilustračné foto

Na finálovom turnaji v Záblatí sa 4. októbra predstaví osem tímov.


27. sep
Privádzač do Liptovského Mikuláša prejde obnovou.

S prácami by mali začať na budúci rok.


27. sep
Vrbický most

Most je v havarijnom stave, vodiči ho využívajú ako obchádzku.


26. sep

Blogy SME

 1. Ján Škerko: Igor vydrž, pošlime tú skorumpovanú bandu kam patrí
 2. Jan Kendera: Vám všetkým, ktorí voliť nechcete, alebo neviete koho, alebo diktujete koho voliť! Alebo všetkým politikou znechuteným.
 3. Tupou Ceruzou: Čistky
 4. Ján Šeďo: Pokrčený Fico, vysmiaty Pellegrini a.... Šimečka.
 5. Ľuboš Vodička: Slovenské hrady: Košice Hradová
 6. Jan Pražák: Vnuk
 7. Marián Viskupič: Je lepší program drahých snov alebo program dostupnej reality? Odpoveď Štefanovi Kiššovi.
 8. Juraj Gavora: Lennon alebo Lenin? (6/7)
 1. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 52 029
 2. Martin Greguš: Voličom Progresívneho Slovenska a SAS v Bratislave. Keď 1.10. už nebude mať kde zaparkovať spomeňte si, kto si opäť neurobil domácu úlohu... 44 381
 3. Jana Plichtová: "Dobrák" Boris Kollár a jeho pomáhanie (si k majetku) 38 733
 4. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 37 356
 5. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica. 33 371
 6. František Ptáček: „Sedembolestná panna Mária, oroduj za pána Fica!“ a iné prízraky Slovenské 31 984
 7. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 30 784
 8. Pavel Macko: Fico je naničhodník, ktorý sa môže hanbiť! 15 522
 1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 6. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu