Liptov – Štafeta „preťala“ hranicu regiónu na poludnie v obci Pribylina a oficiálne privítanie štafety v Žilinskom kraji sa uskutočnilo krátko po 13. h v Liptovskom Hrádku.
Štafeta so symbolickým olympijským ohňom – Posolstvo Slovenska olympijským Aténam odštartovala z Bratislavy prvý májový deň a potrvá celé dva mesiace na púti po celom území Slovensku. „Pôvodne sme dúfali, že tradičná štafeta s olympijským ohňom príde z Olympie aj na Slovensko. Keďže sa tak nestalo, vymysleli sme si vlastnú štafetu,“ uviedla Mária Mračnová, podpredsedníčka Slovenského olympijského výboru pre rozvoj olympizmu, ktorá zároveň vysvetlila, prečo to nie je štafeta s ozajstným ohňom, ale len so symbolickou drevenou pochodňou. „Obávali sme sa, aby nedošlo k popáleninám. Taktiež sme nenašli na Slovensku výrobcu, ktorý by vedel vyrobiť vyhovujúcu pochodeň. Nie je to vôbec ľahké, veď oficiálny oheň pre Atény už niekoľkokrát zhasol.
Zosumarizované posolstvo miest a obcí Slovenska odovzdáme pri slávnostnom sľube slovenskej výpravy 29. júla pred odletom do Atén. Plánujeme použiť už mosadznú fakľu, ktorú odovzdáme výprave ako posolstvo Slovenska Aténam a mestám či obciam Grécka. Slovenské deti zase odovzdajú posolstvo gréckym deťom. A naši olympionici k tomu pridajú posolstvo olympionikom celého sveta.“
Štafetu privítali v L. Hrádku predstavitelia žilinského VÚC, mesta, liptovskí olympionici i verejnosť. Z L. Hrádku sa „olympijská“ pochodeň presunula do L. Mikuláša, kde je primátor mesta Alexander Slafkovský symbolicky uložil na Mestskom úrade. Ďalšia jej púť pokračovala v pondelok ráno cez Plúdzku, Galovany, Ľubeľu, P. Ľupču, L. Teplú a Liskovú až do Ružomberka.
Štafeta „opustila“ región v utorok v dopoludňajších hodinách vo Valaškej Dubovej. Ďalším cieľom Posolstva Slovenska olympijským Aténam bol Dolný Kubín.
Aspoň symbolicky pocítil región Liptova atmosféru blížiacich sa Hier XXVIII. olympiády. Posolstvo štafety bolo a je jednoznačné. Šíriť pozitívne ľudské hodnoty, olympijské ideály a princípy. Propagovať olympijské symboly, oboznamovať deti, mládež i širokú verejnosť s históriou Grécka. Taktiež so slovenskými olympijskými tradíciami i slovenskou účasťou na poslednej olympiáde. Propagovať a presadzovať spoločenské, výchovné, vzdelávacie a kultúrne hodnoty športu, jeho prínos pre skvalitnenie života občanov a životného prostredia, ako aj pozitívne ovplyvňovanie spolužitia ľudí na celom svete a to nielen počas olympiády.
Iba pripomeňme, že v Grécku bude Slovensko i región Liptova reprezentovať päť športovcov. Traja vodní slalomári – Elena Kaliská, Michal Martikán a Ján Šajbidor a taktiež i dvaja vzpierači - Miroslav Janíček a Rudolf Lukáč.