Viróza v rezerve Ružomberka

L. Mikuláš – Zvolen 1:1 (1:0)
Gól: 16. Kašpar.
L. Mikuláš: Kubáň – Volna, Laco, Blaščík, Pitoňák, Kašpar, Bezák, Kováč, Mudrík (83. Jakubec), Kucek, Balluch (71. Janek).
Úvod zápasu bol v réžii domácich. Tí pritlačili súpera na ich polovicu, ale šance Mudríka, Pitoňáka, Bezáka i Kašpara zostali nevyužité. V 10. min podržal domácich brankár Kubáň pri trestnom kope hostí.
V 16. min otvoril na druhej strane z trestného kopu skóre Kašpar. Domáci mali aj naďalej prevahu, ale v ich rozohrávke bolo dosť nepresností. V závere polčasu sa dostali ešte do sľubných šancí Blaščík, Kašpar i Bezák, ale gól už nepadol. Druhý polčas bol už doslova festivalom v zahadzovaní šancí zo strany domácich. Šance Kašpara, Bezáka či Mudríka neskončili v sieti hosťujúceho brankára. Zlom zápasu a trest pre domácich za nepremenené šance prišli v 68. min. Domáci Pitoňák „spálil“ veľkú príležitosť. Hostia potiahli útok do 16-tky L. Mikuláša, kde sa najlepšie zorientoval hosťujúci hráč, ktorý vyrovnal. Futbalisti Tatranu vypadli z herného rytmu a hostia už mne kontrolovali hru. V závere mohol ešte skórovať Bezák, ale trafil hlavičkou iba žrď a v 86. min po akcii Bezáka netrafili prázdnu bránku Laco a Kucek. -zš-

V derby remizovala Palúdzka s Bešeňovou

Palúdzka – Bešeňová 1:1 (0:0)
Góly: 90. Medvecký – 65. Ľ. Žihlavník.
Palúdzka: Károlyi – Guráň, Nízky, Medvecký, Lovíšek, Čefo, Paulíny, Dermek, Lúčan (65. Psotka), Devečka, Trnovský (75. Poproč).
Bešeňová: Vrtich – Martin Baran, S. Antol, Likavec, M. Antol, Janiga, Olos, Marián Baran (90. Protuš), Ľ. Žihlavník, R. Žihľavník, Gerec.
V derby stretnutí videli diváci pekný futbal so šancami na oboch stranách. Už v 3. min mohol otvoriť skóre Paulíny, ale Vrtich jeho slabú strelu chytil. V 5. min urobil brankár hostí chybu, ale Lúčan z troch metrov netrafil bránu. V 10. min poslal Paulíny slabú malú domov, ale Károlyi Olosovu šancu chytil. V 30. min po úniku Čefa Paulíny z dobrej pozície prestrelil. V 41. min predviedol pekné sólo Gerec. Obišiel aj Károlyiho, ale v poslednej chvíli mu vypichol loptu Lúčan. V 46. min domáci Trnovský trafil brvno hosťujúcej brány a odrazenú loptu Čefo efektnými nožničkami poslal opäť do brvna. V úvode druhého polčasu mali šance hostia, ale neskórovali. Prišla však 65. min, keď únik hostí nedovolene zastavil Paulýni a z nariadeného priameho kopu Ľ. Žihľavník obstrelil múr a otvoril skóre. O desať minút mohli hostia zvýšiť, ale hlavičku Olosa z piatich metrov Károlyi zázračne chytil. V 78. min mohol vyrovnať Devečka, ale nebol presný. V 90. min sa doslova predral od polovice ihriska Medvecký a z hranice pokutového kopu vyrovnal prudkou strelou na spravodlivých 1:1.
Roman Vavrovič (tréner Palúdzky): „V zaujímavom stretnutí s množstvom šancí sme v závere vybojovali zaslúženú remízu.“
Igor Nemec (trénr Bešeňovej): „Vo vyrovnanom stretnutí, keď sme viedli do 90. min, po chybe v strede poľa a chybe brankára sme prišli s dobrým súperom o dva body.“ -pk-

Dúbrava – Or. Jasenica 2:2 (2:0)
Góly: 35. Kinik, 40. Maťko.
Domáci začali zápas lepšie, ale ich šance v úvode zostali nepremené. Pohrozili aj hostia, avšak ich šance zlikvidoval výborný Oravec. V 35. min otvoril skóre domáci Kinik. O päť minút zvyšoval na 2:0 Maťko. Druhý polčas začali lepšie hostia. Dve minúty po prestávke znížili po hrubej chybe domáceho obrancu a v 85. min vyrovnali na konečných 2:2. Zápas skončil zaslúženou remízou. Domácim chýbal v kádri zranený Pribilinec.
Daniel Dančo (tréner Dúbravy): „V prvom polčase sme z minima vyťažili maximum. Po nepremenenej šanci Mrvu doľahol na mužstvo útlm, z ktorého sme sa nespamätali do konca zápasu. Nie som spokojný s hrou stredovej formácie.“ -im-

L. Hrádok – Mošovce 1:0 (1:0)
Gól: 3. Kopernický.
L. Hrádok: Pozor – M. Holbus, Budvesel, Drugáč, Gálet, Kopernický, R. Holbus, Frigmanský, Tomko, Štepita (85. Bešinský), Bartek.
Úvod zápasu vyšiel domácim. V 3. min zahrávali nepriamy kop, z ktorého Kopernický prudkou strelou pod brvno rozvlnil sieť. Domáci pokračovali aj naďalej v útočnom futbale. Šance Kopernického, M. Holbusa a Barteka zostali nevyužité, pričom posledne menovaný nastrelil žrď. Postupne sa začali presadzovať aj hostia, ale čistú šancu si nevypracovali. Aj v druhom polčase sa útoky striedali na oboch stranách, ale mužstvám chýbala presnosť v zakončení. Ak lopta prešla až k brankárom, tí ju bezpečne pochytali. -pf-

Belá/Dulice – L. Štiavnica 5:2 (4:0)
Góly: Morava, Mikulka.
L. Štiavnica: Šulc – Šefranko, Maslo (Morava), Mihaľov, Klimčík (Koreň), Čačo (Murín), Juráš, Mikulka, Huťka, Hlinka, Grebáč.
Úvod stretnutia hostia absolútne nezvládli. Keď dostali v 23. min tretí gól, bolo o stretnutí prakticky rozhodnuté. Domáci hrali v kľude a do prestávky strelili ešte jeden gól. Do druhého polčasu hostia nastúpili s cieľom skorigovať výsledok a tak zmierniť prehru. Strelili síce dva góly, ale proti výborne hrajúcim domácim to nestačilo. -kme-

Z. Poruba – Dražkovce 3:1 (0:0)
Góly: Húska (1x11 m), Bocko.
Z. Poruba: Hamaň – Debnár, Račko, Kompiš, Kmeť (90. Kuchárik), Húska, Hrbek, Koreň, Vyskočáni, Schlachta (56. Kováčik), Bocko (86. Harakaľ).
Domáci hráči pred vlastným obecenstvom chceli potvrdiť víťazstvo z minulého kola. V prvom polčase im však hra nevychádzala. Mali síce územnú prevahu, ale prvú strelu na bránu súpera vyslali až v 43. min. Hostia vyrážali do nebezpečných brejkov. Hráči Z. Poruby mohli byť po úvodnom polčase s remízou spokojní. Druhý polčas boli domáci ako vymenení. Dobre sa pohybovali a vypracovali si aj šance. Úvodný gól strelili v 58. min, keď sa individuálne presadil Koreň, jeho strelu brankár vyrazil a Húska dopravil hlavou v páde loptu do siete. Hostia sa nevzdávali. Hrali agresívny futbal. Domáci za nimi nezaostávali. V 73. min mohli zvýšiť domáci skóre, keď išli traja na jedného, ale Kováčikova prihrávka bola nepresná.
V 80. min všetko napravil Bocko, keď z uhla poslal loptu do siete. Hostia sa nevzdávali a v 85. min znížili na 2:1. Dráma sa nakoniec nekonala. V 88. min zrazili hostia v 16-tke Kováčika a Húska pokutový kop premenil.
Dušan Lehotský (tréner Z. Poruby): „V prvom polčase sme nehrali podľa mojich predstáv. Cez prestávku sme si niektoré veci vysvetlili. Hra sa potom zlepšila a zaslúžene sme vyhrali.“ -jm-

Impozantný začiatok Kvačian

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale pokračovala stretnutiami 2. kola. Kvačany doma deklasovali Vlachy a bez straty bodu s impozantným skóre sú na čele tabuľky. Za nimi nasleduje pätica štvorbodových, z ktorých na ihrisku súpera naplno bodovali Švošov a Ludrová. Cenný bod uhrala aj L. Lúžna vo V. Dubovej. V susedskom derby Černová rozdielom triedy porazila Likavku.Nováčik Smrečany-Žiar doma iba remizoval a prekvapením je domáca prehra Jamníka, ktorý je bez bodu a spolu s Lúčkami a Vlachmi uzatvára tabuľku.
V ďalšom kole sa 22. 8. o 16.h. stretnú: Ludrová – Kvačany, Likavka – Lúčky, Stankovany – Černová, L. Lúžna – Beňadiková, Švošov – V. Dubová, Sliače – Jamník, Vlachy – Smreč. Žiar

Kvačany – Vlachy 5:1 (2:1)
Góly: 20., 67. Maslo (oba 11 m), 27. vlastný, 47. Kruták, 79. V. Ďuroň - 40. Protuš.
Kvačany: Kojš – Štefaniak, Chovan (30. Kmeť), Kudzbel (73. Chudoba), Maslo, Sásik, J. Ďuroň, Kruták (80. Halahija), Ručkay, V. Ďuroň, Florek.
Vlachy: Chlebo – Motrinec (87. Klubica), Hric, Protuš (50. Matejovie), Švec, Paulíny, Rybársky, Chamaj, Ferleťák, Madliak, Záhradník.
Hostia sa predstavili ako technický celok a to sa prejavilo aj v dobrej úrovni stretnutia. Na začiatku si vypracovali dve príležitosti, ktoré zneškodnil brankár Kojš. Domáci sa ujali vedenia z jedenástky, následne na 2:0 zásluhou hostí. V 38. min chytil domáci brankár jedenástku. V 40. min znížil Protuš na 2:1. V druhom polčase sa strelecky presadili domáci - Kruták, Maslo z jedenástky a V. Ďuroň. -jk-

Smrečany-Žiar - L. Sliače 2:2 (1:1)
Góly: Oško, Vyskočáni (11m) – Sliacky, Gejdoš.
Smrečany-Žiar: Mikšovský - Válek (66. Janíček), Mlynarčík, Vyskočáni, Šimun (45. Matejka), M. Mrnčo, Remeň, Labaška, Oško (83. M. Mlynarčík), Koreň.
L. Sliače: Klačan - B. Kelčík (D. Kelčík), M. Kelčík, Alman, Sliacky, Priesol, Sršen, M. Mrva (J. Mrva), Šveda, Balážec, Gejdoš.
Domáci začali zápas s chuťou, hostí pritlačili pred ich bránu, ale strely Labašku a Šimúna neprekvapili brankára. V 10. min Remeň vybojoval loptu prihral Gállovi, ten poslal do šance Oška po jeho strele k ľavej žrdi viedli domáci 1:0. Aj v ďalšom priebehu zápasu to boli domáci, ktorí diktovali tempo, ale vypracované šance zostali nevyužité. V 28.min kopali hostia trestný kop, strela Sliackeho sa od brvna odrazila do chrbta domáceho brankára a späť do siete 1:1. V 35. min mohol streliť druhý gól Oško, ale samostatný únik nedotiahol do gólového konca. Za hostí dvakrát zakončoval Gejdoš, ale obe zakončenia išli nad domácu bránu. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie hosťom, po pravej strane unikol pravý záložník, odcentroval pred bránu a Gejdoš v páde hlavou upravil na 1:2. Domáci zvýšili dôraz, ale pri strelách Matejku, Mrnču, či Labašku chýbala väčšia razantnosť. Vyrovnanie priniesla 65. min, Labašku zastavila obrana hostí len faulom a nariadený pokutový kop Vyskočáni bezpečne premenil. Keďže záverečný tlak a šance domáci už na strelenie gólu nevyužili, zápas výbornej úrovne, o ktorú sa pričinili obidve mužstvá, skončil deľbou bodov. -zt-

Jamník – Švošov 0:1 (0:0)
Gól: 70. Drdák.
Jamník: Krajčuška – Porubän, Hollý, Števček (67. Cibuľa), Pe. Pavkovček, Hanis, P. Beňo, J. Beňo, Kumančík, Bistiak (80. M. Pavkovček), Handrk.
Švošov: R. Roštek – M. Roštek, Hadváb, Dančo, Olos, Drdák, Hatala, Ľ. Pukaj, M. Pukaj, B. Roštek, Mi. Pukaj.
Hostia pokiaľ vládali, tak odolávali. V prvom polčase aj pohrozili brejkovými útokmi M. Pukaja, Ľ. Pukaja a B. Rošteka. Brankár Krajčuška však loptu za svoj chrbát nepustil. Aj domáci chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale bez momentu prekvapenia sa im to za celý zápas nepodarilo. V niektorých prípadoch bol brankár hostí iba štatistom, ale lopta za jeho chrbát neprešla. Hlavne po strelách Kumančíka (trafil brvno), Handrka, Bistiaka a P. Beňa. Domáci v druhom polčase zatlačili hostí na ich polovicu a tí iba s námahou odvracali množstvo ich šancí, ale gól nepadol. To, že futbal je nevyspytateľný sa potvrdilo aj v tomto zápase. Počas najväčšieho tlaku domácich ušiel v 70. min Drdák a skóroval. -pdz-

V. Dubová – L. Lúžna 1:1 (1:0)
Góly: 15. Brnoliak – 90. Klemba.
V. Dubová: Maslo – Tulinský, Huba, Franek, Korbel (60. P. Holubčík), Brnoliak, Gruchalák, Mišala (62. Krška), Dittrych, M. Jantek, V. Jantek.
L. Lúžna: Bražina – Halama (55. Potkan), Husarčík, Targoš, Dutka, J. Veselovský, P. Mydliar, Glemba, M. Mydliar, P. Veselovský, T. Veselovský.
Na kvalitnom teréne sa vo V. Dubovej hral svižný zápas. Domáci od začiatku chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu a tak súpera zatlačili pred 16-tku. Tam sa odohrávala väčšina prvého polčasu. Peknou strelou sa domáci ujali vedenia, ale veľká snaha zväzovala hráčom nohy a šance nedotiahli do konca. Hostia zo zabezpečenej obrany vyrážali do protiútokov. Druhý polčas sa podobal prvému a výsledok bol na vážkach. Bojovní hostia sa dočkali vyrovnania v závere zápasu. -ker-

Beňadiková – Stankovany 4:2 (2:0)
Góly: Konfál 4 – Matej Fúra, J. Gašper.
Beňadiková: Hladký – Zawisza, Pavlovič, Zemko (Čatloš), Marek Račko, Kello, S. Račko, Kozub, Pavel Zlejší (Martin Račko), Konfál, Martin Zlejší (Peter Zlejší).
Stankovany: Laurinec (Urban) – P. Straka, J. Straka, R. Straka, Martin Fúra, Gašper, Ľ. Junas, Bražina, Pečko, D. Junas (Malcho), Matej Fúra (Prídavok).
Domáci začali lepšie. Prvých desať minút zatlačili súpera. Hostia postupne hru vyrovnali a boli to oni, ktorí „spálili“ prvú vyloženú šancu. Až potom domáci začali hrať agresívnejšie a v 26. min otvorili skóre. V 42. min zvyšoval na 2:0 opäť Konfál po ideálnom centri Zemku. V 47. min domáci zvýšili na 3:0 a zdalo sa, že hostia odídu s debaklom. Tí sa však nevzdávali a už v 48. min znížili Matejom Fúrom na 3:1. V 77. min znížili Gašperom na 3:2 a domáci sa začali báť o výsledok. O všetkom rozhodol kanonier zápasu Konfál, ktorý v 89. min uzavrel na konečných 4:2. -vz-

Černová – Likavka 3:0 (1:0)
Góly: 16. Kovalčík, 57., 60. Orolín.
Černová: Jančo – Janči, Kovalčík, Veverica, Bigoš, Slovák, Krivoš, Brezniak, Chovanec (85. Cibulka), Moravčík, Orolín (85. Klimek).
Likavka: Bažík – Sýkora, Bielesch, Timko, D. Žitník, P. Konfál, Haluška, Ľ. Žitník (36. Chorváth), Apolenár, M. Konfál, Brtko (46. L. Timko).
V susedskom derby, ktoré sa hralo pred početnou diváckou kulisou, podali obe mužstvá kvalitný výkon. Domáci z množstva šancí dokázali streliť tri góly, ktoré rozhodli o výsledku. -mi-

Lúčky – Ludrová 2:3 (0:1)
Góly: 58. Hrbček, 78. Krakovský – 28. Apolenár, 47. P. Milan, 81. Hazucha.
Lúčky: Krška – Ťapko, P. Milan, Marek Pecho, Čellár (46. Michal Pecho), P. Zachar (67. Vrzgula), Krakovský, Hrbček, Bobček (83. Ľ. Milan), Volf, Kútnik.
Ludrová: Cárach – Hatala, Novák, Ovad, Kajan, Meško (88. Rázga), Milan, Apolenár (93. Banáš), Hazucha, Pšeno (76. Obdržálek), Haspra.
Domáci po krutej prehre z minulého kola chceli dokázať, že vedia hrať futbal. Hostia však prišli na zápas ako vyspelý kolektív a v 28. min sa ujali vedenia. Domáci do polčasu aj vyrovnali, ale rozhodca gól neuznal. Hostia nebezpečne útočili a z jedného útoku zvyšovali na 2:0. Domáci však hru vyrovnali a nútili súpera robiť chyby. Po dvoch takýchto hrúbkach vyrovnali na 2:2. Desať minút pred koncom zápasu, po predchádzajúcom neodpískanom faule na domáceho hráča, unikol Haspra a Hazucha stanovil konečný výsledok. -mm-

Vysoké domáce víťazstvá Pribyliny a Vavrišova

V II. triede sa hrali stretnutia 2. kola. Bez straty bodu je Pribylina a Demänová a na druhom konci bez bodu zostávajú Podtureň, L. Teplá a Východná. V tomto kole, po predchádzajúcom dobrom výkone, sa nečakala prehra L. Teplej doma, ani remíza Bobrovca v Ľubeli. L. Ján doma iba tesne porazil nováčika z Východnej. Úrodu gólov videli diváci v L. Revúcach, ktoré nakoniec vyhrali, ale i vo Varišove, ktoré rozdrvilo B. Potok. Remízu na ihrisku súpera uhralo Iľanovo.
V ďalšom kole sa 22. 8. o 16. h. stretnú: Východná – L. Revúce, P. Ľupča – L. Ján, B. Potok – Pribylina, Ľubeľa – Vavrišovo, Iľanovo – Bobrovec, Demänová – Hubová, Podtureň – L. Teplá.

L. Revúce – Podtureň 4:3 (4:0)
Góly: Fongus 2, Kurilla, Kučera – Mlynarčík, Devečka, Lesák.
Prvý polčas predvádzali domáci pekný futbal a svoju hru korunovali aj gólmi. V druhom polčase hostia vyrovnali hru a po chybách hlavného rozhodcu otočili zápas. -kyt-

L. Teplá – Demänová 0:1 (0:1)
Gól: Jedlička.
Domáci nepodali optimálny výkon, ale vypracovali si viaceré šance, ktoré však zahodili a nepremenili ani pokutový kop. Hostí podržal výborný brankár Bačík. Hostia vyťažili z minima maximum. -šim-

Hubová – Iľanovo 1:1 (0:1)
Zápas bol vyrovnaný. Hostia ukázali v prvom polčase pekný futbal a vyhrali ho 1:0. V závere prvého polčasu mali domáci výhodu pokutového kopu, ten však zostal nepremenený. Domáci v druhom polčase viac bojovali, vypracovali si viac šancí, ale opäť nedokázali premeniť pokutový kop. Vyrovnať sa podarilo domácim až v závere zápasu. -ach-

Ľubeľa - Bobrovec 2:2 (1:2)
Góly: Kúkol, Antol - vlastný, Bučko.
V stretnutí slabej úrovne, hlavne zo strany Bobrovca, uhrali hostia nezaslúženú remízu. -aš-

Vavrišovo – B. Potok 5:0 (3:0)
Góly: Chlebo 2, Susedík, Černák, Slivoš.
Až do 30. min bol zápas vzácne vyrovnaný a domáci i hostia nepremenili po jednej vyloženej gólovej príležitosti. Prvú chybu hostí využil Chlebo, keď preloboval brankára hostí. Po góle domáci predviedli niekoľko pekných akcií a v 40. min po Černákovej „ligovej“ strele do žrde dal Chlebo hlavou druhý gól. Po ďalšej peknej akcii Susedík stanovil polčasových 3:0. V druhom polčase predvádzali domáci technický futbal a po akcii na jeden dotyk zvyšoval Černák na 4:0. Domáci mali ďalšie šance, nastrelili dve žrde a na konečný výsledok 5:0 upravil Slivoš. -šim-

Pribylina – P. Ľupča 4:0 (1:0)
Góly: Ľ. Račko 2, M. Jurík (11 m), Pačan.
V prvom polčase pôsobili hostia lepším dojmom. Počas prestávky, prestriedaní a „umývaní“ hláv začali domáci hrať to, čo sa od nich očakávalo. V druhom polčase už boli jednoznačne lepším mužstvom. -ma-

L. Ján – Východná 2:1 (2:1)
Góly: M. Droppa, Guráň – Mikuš.
Vo vyrovnanom zápase sa strelecky presadili domáci v prvom polčase a tým získali víťazstvo na svoju stranu. -jk-

Gólostroj v Gôtovanoch

V III. A triede sa tiež hrali stretnutia 2. kola. Zrodili sa zaujímavé výsledky s množstvom strelených gólov. Na čele je Hrboltová spolu s L. Štiavničkou, keď nestratili ani bod. V závese je Komjatná, ktorá vyhrala nad Galovanmi na ich ihrisku. Desať gólov videli diváci v Gôtovanoch, kde sa zrodila remíza a hokejový výsledok. Remíza bola aj v Lazisku, kde hrali Kalameny.
22. 8. o 16. h. sa v 3. kole stretnú: Prosiek – Galovany, Ivachnová – Hrboltová, Kalameny – Gôtovany, L. Osada – Lazisko, Komjatná – L. Štiavnička

Galovany – Komjatná 1:3 (0:3)
Góly: Kavuliak (za domácich).
Mladé mužstvo domácich podľahlo lepšej Komjatnej. -tom-

L. Štiavnička – L. Osada 2:0 (1:0)
Vo vyrovnanom zápase zvíťazili domáci 2:0. -hal-

Lazisko – Kalameny 3:3 (2:2)
Góly: Droppa, vlastný, Tomčík – Matúš M., Fagan P., Fero P.
Vyrovnaný zápas sa skončil zaslúženou deľbou bodov. -kel-

Gôtovany – Ivachnová 5:5 (3:3)
Góly: Budiak, Vrtich, Krakovský 2, Šipec (za hostí).
V „divokom” zápase sa zrodil divoký výsledok, o ktorý sa slabým výkonom pričinil i rozhodca Vrtich, ktorý odpískal tri pokutové kopy. -čin-

Hrboltová – Prosiek 4:2 (4:1)
Góly: Tkáč 2, Michalic, Volna – Kováč, Pagáč.
Domáci rozhodli o výsledku v prvých desiatich minútach stretnutia. Do konca zápasu domáci už iba bránili, hostia mali smolu v koncovke. -vár-

V Dovalove padlo sedem gólov

III. B trieda mala na programe 2. kolo. Liptovský Trnovec doma deklasoval Jakubovany a je bez straty bodu na čele tabuľky. Vyhrala aj P. Lehota prekvapujúco nad Hybami a v tabuľke je druhá. Uhorská Ves doma iba tesne porazila L. Kokavu a najtesnejším rozdielom vyhrali aj Dovalovci nad Ploštínom. V tomto kole domáci nepustili hosťom ani bod a všetky svoje stretnutia vyhrali.
V ďalšom kole sa 22. 8. o 16. h. stretnú: Ploštín – P. Lehota, V. Poruba – Dovalovo, L. Ondrej – Uh. Ves, Jakubovany – L. Ondrašová, Hybe – L. Trnovec

P. Lehota – Hybe 3:1 (1:0)
Góly: Bačík 2, Klepáč D. – Lehotský.
Domáci vyhrávali od prvého polčasu, v druhom si dvomi gólmi víťazstvo poistili. -kle-

L. Trnovec – Jakubovany 4:0 (3:0)
Góly: Hruška, Fiačan P., Guráň, Lovivch.
V priemernom zápase zvíťazili lepší domáci. -hán-

Ondrašová – L. Ondrej 3:2 (1:0)
Góly: Ráchel M., Sekej, Atalovič – Baran R., Uličný T.
Domáci fanúšik sa po dlhšej dobe konečne dočkal víťazstva svojich hráčov na domácej pôde. Domáci podali dobrý výkon a zaslúžene vyhrali 3:2. -jk-

Uh. Ves – L. Kokava 2:1 (2:0)
Góly: Janek 2 – Jurčo.
V bojovnom stretnutí zvíťazili domáci, ktorí si vypracovali množstvo šancí. Výborný výkon podal rozhodca Žuffa. -mp-

Dovalovo – Ploštín 4:3 (3:2)
Góly: Bede 2, Šintaj, vlastný.
Domáci využili úvodný nápor na strelenie dvoch gólov. Potom sa stiahli, čo hostia využili na vyrovnanie. Domáci pred koncom prvého polčasu upravili na 3:2. V druhom polčase sa hral „behavý” futbal. Obe mužstvá chceli zvíťaziť, no domáci boli úspešnejší. -han-

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  2. Vitajte v postapokalyptickom svete
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  7. Päť chýb pri zateplení strechy
  10. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!

Tvorba rozpočtu mesta na rok 2021 je ohrozená, tvrdí primátor

Tvorba rozpočtu mesta Liptovský Mikuláš na rok 2021 je podľa primátora Jána Blcháča ohrozená.

Ján Blcháč.

Rozbehnutý Tatran pozastavila až pandémia

Po výborne rozbehnutej 10-zápasovej futbalovej bilancii bez prehry pre druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš mu dočasnú stopku vystavila koronavírusová pandémia.

Je otázne či Tatran v tohto sezónnej jesennej časti ešte zažije ligovú atmosféru.