Futbal

L. Mikuláš stále bez víťazstva

L. Mikuláš - Čadca 0:1 (0:1)
L. Mikuláš: Kubáň - Juriga, Volna, Laco, Blaščík, Pitoňák, Kokavec, Kašpar (79. Janek), Bezák (71. Jakubec), Kucek, Balluch.
Zápas začali mužstvá nervózne a opatrne. Domácim sa podarilo zatlačiť súpera pred vlastnú bránu, ale tam ich akcie končili. Hostia bránili všetkými hráčmi, ale po získaní lopty ohrozovali L. Mikuláš rýchlymi brejkami. Z jedného aj skórovali v 13. min, keď ušiel hráč hostí, brankár Kubáň jeho strelu vyrazil, ale hosťujúci Šustek vrátil loptu do brány. Od tejto chvíle sa na ihrisku viac bojovalo ako hralo. Domáca záloha podávala iba slabý výkon. Hráči zle kombinovali a viazla im aj presná prihrávka. Snaha zakončiť bola iba u Kokavca, Jurigu a Kašpara. Gól nepadol do hosťujúcej brány ani po sérii rohových kopov. Vyvrcholením bola 30. min, keď po výbornej prihrávke Kokavca netrafil prázdnu bránu Kašpar. Aj v druhom polčase domáci tlačili súpera, ale boli to hostia, ktorí si vypracovali dobré gólové šance, ktoré dobre chytajúci Kubáň likvidoval. Potom mohli skórovať domáci. V 48. min po Pitoňákovej prihrávke trafil Kašpar iba brankára a o minútu neskôr Bezákovu tutovku brankár hostí chytil. V 79. min kopali hostia trestný kop, ale brankár Kubáň bol na mieste. V závere zápasu mal ešte čistú šancu Laco, ale z piatich metrov netrafil bránu. L. Mikuláš sa po tejto prehre dostal do nelichotivej situácie a je stále bez víťazstva.-zš-

Ružomberok B/Ľubochňa - Podbrezová 0:0
Ružomberok B:
Smieška - Paluba, Jurčo (46. Kvasničák), Gejdoš, Ovšianik, Dzuriak, Sladojevič, Sedlák, Latiak, Božok, Švento.
V Ľubochni videli diváci iba priemerný futbal. Hostia pohrozil v 8. min, keď prudká strela trafila spojnicu Smieškovej brány. Potom prevzali iniciatívu domáci a celý zápas mali územnú prevahu. Vypracovali si množstvo šancí, ale v tomto zápase in mebolo súdené skórovať. Sladivojevič v 10. min hlavičkoval iba do žrde. Agilný Latiak sa dostával do dobrých šancí, ale brankár hostí jeho strely zneškodnil. V 32. min fauloval brankár hostí v 16-tke Božoka, ale rozhodca faul nevidel. Hostia ohrozovali bránu domácich iba sporadicky. Avšak dôrazná hra hostí platila na technických domácich. Tí mohli ísť do vedenia aj v 49. min, ale Sladivojevič preloboval brankára i bránu hostí. V 64. min chytil brankár hostí loptu mimo 16-tky, ale rozhodca mu dal na počudovanie iba žltú kartu. Hostia sa potom zamerali na zdržiavanie hry, čo im slabý rozhodca toleroval. Svojimi verdikatami poškodil hru a najmä domáce mužstvo. V závere Sladivojevič nastrelil iba brvno a Šventov prienik v 90. min zrazila obrana hostí na roh. S bodom boli nakoniec spokojní hostia, kým domáci pri lepšej streleckej forme a objektívnom rozhodcovi mohli vyhrať.-vž-

Bešeňová na čele tabuľky

Palúdzka - Mošovce 3:0 (2:0)
Góly: Paulíny (1x11 m), Devečka.
Palúdzka: Károlyi - Guráň, Nízky, Medvecký, Lovíšek, Kokavec, Dermek (82. Matejka), Paulíny, Kmošena, Trnovský, Devečka (90. Lúčan).
V úvode stretnutia hrali obe mužstvá opatrne a čakali na chybu súpera. V 20. min spálili hostia čistú šancu. V 25. odvážne vnikol do pokutového územia Kmošena, ten ideálne uvoľnil Devečku, ktorý upravil na polčasových 1:0. V druhom polčase domáci zvýšili pohyb a vytvorili si množstvo príležitostí. V 49. min po autovom vhadzovaní Trnovský zblízka mieril vedľa. O minútu bol v pokutovom území faulovaný Trnovský a nariadený pokutový kop Paulíny bezpečne premenil. V 70. min unikol Kokavec. Jeho strelu brankár vyrazil a dobiehajúci Paulíny miesto prihrávky volil strelu z uhla, ktorú brankár vyrazil. O päť minút neskôr prihral s chuťou hrajúci Trnovský Devečkovi, ktorý zblízka trafil iba brvno. V 81. min Lovíšek peknou prihrávkou našiel v 16-tke Devečku, ktorý však trafil iba do brankára. V 87. min po spolupráci Trnovského a Dermeka upravil na konečných 3:0 Paulíny. V 90. min mohol ešte zvýšiť Devečka, ale brankár jeho šancu zneškodnil.
Roman Vavrovič (tréner Palúdzky): „Prvý polčas bol slabší. V druhom sme predviedli niekoľko vydarených akcií, po ktorých mal byť konečný výsledok vyšší.“-pk-

Diviaky - L. Štiavnica 0:0
L. Štiavnica:
Šulc - Huťka, Maslo, Šefranko, Klimčík, Čačo, Grebáč, Morava (Mihaľov), Mikulka, Koreň, Juráš.
V Diviakoch sa hral vyrovnaný zápas slabej úrovne. Hostia mali miernu prevahu, ale nedokázali ju zúžitkovať, Naopak, do náhodných čistých šancí sa dostali aj domáci, ktorí nedokázali prekonať výborného Šulca. Hosťujúci brankár chytil aj pokutový kop. Hostia sa prispôsobili slabej hre domácich a to ich stálo dva body.-kme-

L. Hrádok - Veličná 1:1 (1:0)
Gól: 6. Kopernický.
L. Hrádok: Drgoň - Pačan (84. Cibula), Drugač, Gálet, Budvesel, R. Holbus, Kopernický, Šingliar (62. Psotka), Tomko, Frigmanský, Bartek.
Hostia z Veličnej začali aktívne. Už v prvých minútach si vytvorili dve gólové príležitosti, ktoré nepremenili. Naopak, do vedenia išli domáci v 6. min, keď Kopernický z trestného kopu prekonal brankára. V 21. min urobil brankár hostí chybu, ale Šingliar ju nevyužil. Potom prišla desaťminútovka hostí, ktorí si v nej vypracovali aj šance. V tejto fáze podržal domácich brankár Drgoň, keď vyrazil zblízka strely hráčov hostí. Avšak krátky bol v 37. min na hlavičku hráča hostí, ktorý vyrovnal. Aj druhý polčas začali lepšie hostia. Domáci brankár bol však na mieste. Potom kontrovali domáci. V 71. min Psotka odcentroval loptu a Tomko v páde hlavičkoval ponad bránu. O minútu Tomkov center obranca hostí tečoval do vlastnej žrde. Hostia sa predstavili ako vyspelý súper a zaslúžene bodovali. -pf-

Belá - Dúbrava 2:1 ((1:1)
Gól: Frič.
Dúbrava: Oravec - Gejdoš, Maťko, Kiník, Urbanovič, Macko, Beňo, Pribylinec, Bučko, Frič, Kačmarík.
Už v 2. min sa uvoľnil Kačmarík a jeho prudká strela skončila na brvne domácej brány a pohotový Frič otvoril skóre 0:1. V 32. min domáci vyrovnali po nedorozumení v obrane hostí. V 55. min šancu domácich kryl brankár Oravec. V 60. min mal šancu aj hosťujúci Pribylinec, ale brankár domácich jeho strelu vyrazil. Domáci išli do vedenia v 68. min, keď ich hráč prestrelil Oravca. V 86. min mal na kopačke vyrovnanie Pribylinec, ale už neskóroval.
Daniel Dančo (tréner Dúbravy): „Výsledok zodpovedá predvedenej hre na ihrisku.“ -im-

Dražkovce - Bešeňová 3:2 (0:1)
Góly: R. Žihľavník, Olos (11 m).
V prvom polčase predvádzali obe mužstvá rýchly kombinačný futbal na dobrej úrovni. Na úvodný tlak domácich, v ktorom rozhodca neodpískal údajný pokutový kop v prospech domácich, hostia odpovedali rýchlymi kombinačnými akciami, ktoré nedokázali zakončiť. V 40. min Antol vystihol prihrávku v strede ihriska a po kombinácii Gerec, Antol zakončoval Žihlavník - 0:1. V druhom polčase sa už futbal nehral, zásluhou rozhodcovskej trojice to bola fraška, ktorú dokázali domáci využiť na otočenie výsledku na 3:1 po vylúčení dvoch hráčov hostí. V závere upravili hostia z 11 m kopu na 3:2. Zápas opäť pokazila rozhodcovská trojica na čele s delegátom zápasu bez ohľadu na to, ktoré mužstvo vyhralo, alebo prehralo. -in-

Z. Poruba - Or. Jasenica 3:3 (2:0)
Góly: Kováčik 2, Koreň.
Z. Poruba: Lauko - Kuchárik, Debnár, Račko, Kompiš, Kmeť (77. Bocko), Húska, Kováčik (68. Harakal), Koreň, Vyskočáni, Hrbek (60. Janičina).
Domáci začali zápas dobre. Súpera pritlačili pred 16-tku a vypracovali si niekoľko dobrých príležitostí. Prvú z nich využili v 24. min, keď Vyskočáni zabojoval v rohu ihriska a jeho prihrávku premenil vo vedúci gól Koreň. Pred koncom polčasu Kuchárik našiel dlhou prihrávkou Húsku. Ten sa zbavil protihráča a presne prihral Kováčikovi, ktorý zvýšil na 2:0. Hneď na začiatku druhého polčasu zvyšoval na 3:0 opäť Kováčik. Zdalo sa, že o zápase je rozhodnuté, ale opak bol pravdou. Hostia zabojovali a v 72. min znížili. Domáci sa nestihli spamätať a striedajúci hráč hostí za tri minúty dvoma gólmi vyrovnal. Domáci potom opäť zabojovali, ale do vedenia mohli ísť hostia, keď trafili brvno domácej brány. Svoju šancu nevyužil ani domáci Harakal a tak z ihriska odišli šťastnejší hostia s nečakaným bodom.
Dušan Lehotský (tréner Z. Poruby): „Naša snaha išla na zmar za štyri minúty keď sme urobili hrubé chyby a hostia vyrovnali.“-jm-

Lisková bodovala naplno

Lisková - Trebostovo 2:1 (1:1)
Góly: 15., 80. Švárny.
Lisková: Kuriš - Ľ. Tomčík, Švárny, Malenka, Lamač (90. Sanny), Lukáč, T. Mrva, Karlík, Hyravý, Baran, Huntoš.
Hostia už v 4. min využili nepozornosť domácej obrany a ujali sa vedenia. V 15. min po centri Huntoša hlavičkou vyrovnal Švárny -
1:1. Až do polčasu produkovali obe mužstvá iba priemerný futbal bez gólového efektu. Aj druhý polčas priniesol hru slabej úrovne. Domáci, ktorí túžili po víťazstve, sa predsa len dočkali gólu. V 80. min unikla obrane hostí dvojica Hyravý - Švárny. Prvý menovaný poslal do gólovej šance Švárneho a ten nezaváhal. Týmto gólom zabezpečil domácim veľmi cenné víťazstvo v tomto zápase.-nem-

Impozantné skóre Ludrovej rastie

Najvyššia oblastná súťaž vo futbale I. trieda pokračovala 6. kolom. Darí sa Ludrovej, keď tentokrát si to odniesla L. Lúžna, ktorá inkasovala 5 gólov. Ludrová je bez prehry na čele tabuľky. Prenasleduje ju Černová, ktorá tiež neprehrala, ale stráca na vedúce mužstvo 4 body. Aj tentokrát doma iba so Sliačmi remizovala. V tomto kole doma prehrali len Kvačany s Jamníkom najtesnejším rozdielom. Prvého víťazstva sa dočkali Lúčky, keď porazili Švošov. Na konci tabuľky sú Stankovany, ktoré iba tesne prehrali v Likavke.
V ďalšom kole sa 19. 9. o 15. h stretnú: Stankovany - Kvačany, L. Lúžna - Likavka, Švošov - Ludrová, L. Sliače - Lúčky, Vlachy - Černová, Smreč.Žiar - Beňadiková, Jamník - V. Dubová.

Kvačany - Jamník 0:1 (0:1)
Gól: P. Beňo.
Kvačany: Kojš - Štefaniak, Chovan, Kudzbel, Maslo, Kmeť (85. Staš), Sásik, Kruták, Rutkay, Ďuroň, Florek.
Jamník: Krajčuška - Lauko, Bistiak, Števček, Pavkovček, P. Beňo, Cibuľa (87. Pleva), J. Beňo, Hanis (66. Porubän), Kumančík, Paukovček.
Hra hostí bola v prvom polčase lepšia a po hrubej chybe domácej obrany sa ujali vedenia P. Beňom, ktorý dopravil loptu odrazenú od žrde do siete. V 25. min mal ďalšiu možnosť na skórovanie Paukovček. V 41. min brankár hostí Krajčuška zabránil vyrovnaniu po hlavičke Floreka. V druhom polčase domáci v snahe vyrovnať mali drvivú územnú prevahu, ale nevypracovali si žiadnu nádejnú šancu. V 78. min opäť brankár hostí po štandardnej situácii strelu Štefaniak vytlačil na roh a takisto sa vyznamenal aj v 85. min.-jk-

V. Dubová - Smreč. Žiar 4:2 (1:1)
Góly: 42., 47., 78. V. Jantek, 74. Dittrych - 12., 79. Šimún.
V. Dubová: Maslo - Tulinský, Holubčík, Kruppa (58. Hlinka), Korbel, Brnoliak (79. Vacek), M. Jantek, Gruchalák, Krška, Dittrych, V. Jantek.
Smreč. Žiar: Mikušovský (79. Moravčík) - Válek, Helebrant, Janíček, Šimún (90. Peter Labaška), Mrnčo, Matejka, Pavol Labaška, Oško, Gáll, Mlynarčík.
Mierna prevaha domácich a nakopávané lopty hostí, to bola charakteristika prvého polčasu. Hostia sa ujali vedenia peknou strelou do šibenice, ale hostia vyrovnali v závere prvého polčasu zo skrumáže. Za domácich nevyužil v 36. min V. Jantek dobrú príležitosť, keď zoči-voči brankárovi vystrelil iba slabú strelu a lopta sa nedokotúľala do brány. Hostia pohrozili hneď z protiútoku a mohli viesť 2:0. Na začiatku druhého polčasu domáci M. Jantek prenikol cez obranu hostí, do čistej šance poslal V. Janteka a ten nezaváhal. Od tohto momentu sympatickí hostia, ktorí vo V. Dubovej predviedli peknú hru, vrhli všetko do útoku. Otvorili obranu a to využili domáci, pričom skóre postupne narastalo až na 4:1. Hosťom sa podarilo už len skorigovať výsledok v 79. min. Domáci chcú venovať toto víťazstvo zranenému Franekovi a želajú mu skoré uzdravenie. -ker-

Beňadiková - Vlachy 2:1 (0:1)
Góly: 9. Zemko (vlastný), 59. Martin Zlejší, 70. S. Račko.
Beňadiková: Perašín - Zawisza, Čatloš, Miloš Račko, Marek Račko, Krčula (Konfál), S. Račko, Kozub, P. Zlejší, Zemko, M. Zlejší.
Vlachy: Kubáň - J. Bolibruch, Nemec, Haviar, Švec, Paulíny, Rybársky (Klubica), M. Bolibruch, Ferleťák, Madliak, Záhradník.
Domáci nastúpili na zápas bez štyroch hráčov základnej zostavy a to sa prejavilo aj na hre. Súhra nebola dobrá a hostia pôsobili kompaktnejším dojmom. Tí sa aj po kope z rohu ujali vedenia v 9. min, keď loptu tečoval do vlastnej siete Zemko. Do druhého polčasu nastupovali domáci s odhodlaním zvrátiť výsledok. Opak bol však pravdou. Domáci faulovali útočníka hostí a tí kopali pokutový kop. Výborný brankár domácich však loptu chytil. Domáci potom ožili a začali hrať s väčším odhodlaním i nasadením. Odmenou im bol vyrovnávajúci gól v 59. min z kopačky Martina Zlejšieho. V 70. min ho napodobnil S. Račko, ktorý prudkou strelou upravil na konečných 2:1. -vz-

Černová - L. Sliače 1:1 (1:1)
Góly: 25. Bobek - 14. Oprchal.
Černová: Jančo - Müller, Kovalčík, Janči, Bigoš, Slovák, Moravčík, Brezniak, Chovanec, Bobek (75. Brtko), Orolín (63. Krivoš).
L. Sliače: Klačan - B. Kelčík, Oprchal, Polóni (46. J. Mrva), M. Kelčík, Sliacky, Priesol (46. D. Kelčík), M. Mrva, Šveda, Sršeň (75. Lakatoš), Gejdoš.
V susedskom derby obe mužstvá produkovali od úvodu zápasu futbal zodpovedajúci ich postaveniu v tabuľke. Rušivé momenty sa striedali na oboch stranách a boli to hostia, ktorí už v 14. min išli do vedenia. Domácim sa podarilo vyrovnať v 25. min po dobre zahranom trestnom kope a zadalo, že od tohto momentu budú pánmi na ihrisku. Keďže do konca zápasu už mužstvá nedokázali skórovať, zápas skončil spravodlivou remízou.-mi-

Lúčky - Švošov 4:2 (2:2)
Góly: 25., 30. Krakovský, 72. Kútnik, 90. R. Vrzgula - 9. Miroslav Pukaj, 10. B. Roštek.
Lúčky: Krška - Ťapko, Bobček, Pecho, Ľ. Milan st., Rybár, Krakovský, P. Zachar (88. P. Milan), Obdržálek (55. R. Vrzgula), Volf, Kútnik.
Švošov: R. Roštek - M. Roštek, Dančo, Babec (81. Michal Pukaj), Kútnik, Drdák, Široň, Grznár, Miroslav Pukaj, Ľ. Pukaj, B. Roštek.
Zápas začali mužstvá vo svižnom tepme. Akoby sa to už stalo pravidlom, domáci opäť po chybách v obrane prehrávali v 10. min už 2:0. Postupne však preberali iniciatívu a po góloch Krakovského skončil polčas 2:2. V druhom polčase zahodili domáci niekoľko sľubných šancí, avšak po rohovom kope Volfa dostal domácich do vedenia Kútnik. Posledné minúty stretnutia boli dosť nervózne. Hostia sa snažili vyrovnať, ale striedajúci R. Vrzgula stanovil v 90. min strelou spoza 16-tky na konečných 4:2.-pl-

Ludrová - L. Lúžna 5:0 (2:0)
Góly: 15. Meško, 26., 76., 80. Haspra, 90. Iliev.
Ludrová: Kmeť - Hatala, Kučera, Ovad, Kajan, Meško (81. Rázga), Milan, Apolenár (87. Banáš), Hazucha, Novák (86. Iliev), Haspra.
L. Lúžna: Bražina - Targoš, Husarčík, Potkan, J. Mydliar, Beláček (71. T. Veselovský), P. Mydliar, J. Veselovský, Tišťan (84. Dutka), Glemba, P. Veselovský.
Prvý polčas bol vyrovnaný, aj keď ho domáci gólmi Meška a Haspru vyhrali 2:0. V druhom polčase mohli hostia znížiť, ale samostatný nájazd P. Veselovského zneškodnil výborný brankár Kmeť. Po tomto momente prevzali iniciatívu domáci a jednoznačne dotiahli zápas do víťazného konca gólmi Haspru a striedajúceho Ilieva.-pkm-

Likavka - Stankovany 1:0 (0:0)
Gól: Ľ. Žitník.
Likavka: Huba - Sýkora, Ondovčák, J. Timko, P. Apolenár, Peter Konfál, Bartoš, Chorváth, M. Konfál, Ľ. Žitník.
Domáci mali v zápase viacero šancí, ale skórovali iba jedenkrát. Keďže si hostia vypracovali v stretnutí iba jednu vážnejšiu šancu, víťazstvo hráčov Likavky je zaslúžené. -ap-

Vysoká prehra L. Jána na domácej pôde

V II. triede sa tentokrát domácim nedarilo. Iba v troch prípadoch dokázali naplno využiť svoje prostredie. Nezaváhali L. Revúce, Pribylina a Východná, ktorá rozdielom triedy porazila doteraz dobre hrajúcu Ľubeľu. P. Ľupča a Vavrišovo dokázali doma iba remizovať a prekvapením je prehra Bobrovca s nováčikom z L. Teplej. L. Teplá tak poskočila na 4. miesto v tabuľke. Bez prehry ostáva Iľanovo, ktoré deklasovala L. Ján na jeho ihrisku. Na poslednom mieste je prekvapujúco Bobrovec.
V ďalšom kole sa 19. 9. o 15. h stretnú: B. Potok - L. Revúce, Ľubeľa - P. Ľupča, Iľanovo - Východná, Demänová - L. Ján, Podtureň - Pribylina, L. Teplá - Vavrišovo, Hubová - Bobrovec.

L. Revúce - Hubová 3:1 (1:0)
Góly: Kurila, Bedač, Kuriš - Gerec.
Po vynikajúcom výkone v celom zápase domáci zaslúžene vyhrali. Predviedli pekný a technický futbal a konečne aj v kompletnom zložení.-pra-

Bobrovec - L. Teplá 0:2 (0:0)
Góly: Šiška, Baran.
Hostia boli zohratejší a svoju kvalitnú hru vyjadrili aj dvoma gólmi. Víťazstvo L. Teplej je zaslúžené.-mor-

Vavrišovo - Podtureň 2:2 (2:1)
Góly: Krajčírik, Majzlík - L. Vozárik 2.
Domáci nastúpili v silno oklieštenej zostave a v prvom polčase vďaka bojovnosti zaslúžene viedli 2:1. Hostia vyrovnali po rohu, hlavou najlepšieho hráča na ihrisku Vozárika. Domácim začali odchádzať sily a tak boli nakoniec mužstvá s jedným bodom spokojné.-šim-

Pribylina - Demänová 3:0 (0:0)
Góly: Ľ. Račko 2, Pačan.
V priemernom a slušnom stretnutí bola hra v prvom polčase vyrovnaná. V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu, ktorú vyjadrili aj gólmi. Príjemne prekvapili najmä mladí domáci hráči - Poliak a Ondrejkov. Víťazstvo domácich bolo zaslúžené, aj keď hostia pôsobili dobrým dojmom.-maj-

L. Ján - Iľanovo 0:5 (0:3)
Góly: R. Kloták, Droppa, Haranza, P. Kloták, V. Žiaran.
Hostia jednoznačne a zaslúžene vyhrali.-kut-

Východná - Ľubeľa 4:0 (2:0)
Góly: Vechter, Gajdoš, Mikuš, Piovarči.
Asi 150 divákov videlo vo Východnej pekný a kombinačný futbal. Obe mužstvá si vypracovali niekoľko gólových šancí, z ktorých domáci dokázali premeniť v prvom polčase dve. V druhom polčase sa hra zvoľnila a domáci pridali ešte dva góly. sta-

P. Ľupča - B. Potok 1:1 (0:1)
Góly: Krížovský - Kandera.
Domáci nastúpili na zápas s cieľom odčiniť minulotýždňovú prehru. Zahodili množstvo šancí a hostia sa z ojedinelého protiútoku ujali vedenia. Hostia sa počas celého stretnutia iba bránili a podnikali ojedinelé protiútoky.-ryb-

Tesná výhra Laziska

V III. A triede vedúca L. Štiavnička vyhrala v Gôtovanoch, keď im nastrieľala 5 gólov a ostáva bez prehry na čele tabuľky. Darí sa Prosieku, ktorý je druhý a tentokrát rozdielom triedy porazil L. Osadu. V domácom prostredí prehrali aj Galovany v susedskom derby s Laziskom a Ivachnová s Kalamenmi iba remizovala. Najtesnejšie víťazstvo zaznamenala Hrboltová so susedmi z Komjatnej a udržiava si tretie miesto v tabuľke, keď spolu s Prosiekom nazbierali po 12 bodov. Bez bodu ostávajú na konci Galovany.
V ďalšom kole sa 19. 9. o 15. h stretnú: Kalameny - Galovany, L. Osada - Ivachnová, Komjatná - Prosiek, L. Štiavnička - Hrboltová, Lazisko - Gôtovany.

Galovany - Lazisko 0:1 (0:1)
Gól: Sokol Stanislav
V úvode stretnutia boli lepší domáci, ktorí nevyužili dve gólové príležitosti. V druhom polčase sa hra vyrovnala. Hostia z množstva šancí využili jednu na strelenie víťazného gólu. kel-

Hrboltová - Komjatná 3:2 (2:1)
Góly: Vrbik, Piroch, Volna - Drapáč, Bernolák.
V prvom polčase domáci využili svoje šance. Vo vyrovnanom druhom polčase mali miernu prevahu hostia. Domáci, ktorí využili svoje šance, zaslúžene vyhrali.
-chyl-

Prosiek - L. Osada 5:1 (1:0)
Góly: Kavický 2, Nušták, Kováč, Pagáč - vlastný.
Vo vyrovnanom prvom polčase mali miernu prevahu domáci. V druhom polčase domáci využili svoje šance a zaslúžene zvíťazili.-vár-

Ivachnová - Kalameny 1:1 (1:1)
Góly: Krakovský - Matúš.
V slušne hranom vyrovnanom stretnutí sa zrodila zaslúžená remíza. -čin-

Dovalovo - Jakubovany 11:0!

V III. B triede v šlágri kola L. Ondrašová vyhrala v P. Lehote a prebojovala sa na čelo tabuľky a má náskok troch bodov pred dvojicou P. Lehota, Dovalovo. Dovalovo v tomto kole vysoko porazilo Jakubovany. Doma vyhrala aj Uh. Ves nad L. Trnovcom. Naopak svoje domáce prostredie nevyužili Ploštín a V. Poruba a zápasy prehrali. Na konci ostáva Ploštín, ktorý ešte nezískal ani bod.
V ďalšom kole sa 19. 9. o 15. h stretnú: L. Kokava - P. Lehota, L. Ondrej - V. Poruba, Jakubovany - Ploštín, Hybe - Dovalovo, L. Ondrašová - Uh. Ves.

P. Lehota - Ondrašová 1:2 (0:0)
Góly: Klepáč - Marušiak 2.
V prvom polčase mali miernu prevahu hostia, no žiadne mužstvo si nevypracovalo 100-percentnú príležitosť na strelenie gólu. V druhom polčase strelili hostia po chybách obrany dva góly. Domácim sa podarilo znížiť, no do konca stretnutia už nie vyrovnať.-kle-

Uh. Ves - L. Trnovec 5:1 (3:0)
Góly: Janek 2, Račko 2, Bobrík - Hošala.
V jednoznačnom zápase zvíťazili zaslúžene domáci.-mp-

Dovalovo - Jakubovany 11:0 (3:0)
Góly: Bede 5, Mihok 2, Šintaj S., Šintaj M., Šintaj P., Kuna.
Po minulotýždňovej prehre domáci opäť dokázali, že vedia hrať futbal. Svojho súpera jednoznačne prevýšili vo všetkých činnostiach a oko diváka potešili jedenástimi gólmi.-han-

Ploštín - L. Ondrej 2:3 (0:2)
Góly: Tomčík, Teličák M. - Rádi 2, Pleva.
V priemernom zápase zaslúžene zvíťazili hostia. čup-

V. Poruba - L. Kokava 1:4 (0:2)
Góly: Kováč - Porubän Ľubomír 2, Porubän Libor, Bella.
Snaživý výkon domácich nestačil na dobre hrajúcich hostí. Tí mali prevahu počas celého stretnutia a zvíťazili rozdielom triedy. -zor-