Sobota, 21. máj, 2022 | Meniny má Zina

Futbal mladých

I. LIGA - ST. DORAST
Prešov - Ružomberok 1:5 (0:2)
„Odohrali sme vynikajúci zápas,“ pochvaľoval si ružomberský tréner V. Hyravý. „Záver dokonca vyznel v našu veľkú kombinačnú exibíciu.“ S veľkou chuťou hrajúci hostia za polhodinu viedli 2:0 a ešte ďalších päť čistých príležitostí do prestávky nevyužili. Po prestávke ružomberský kolektív ešte vygradoval tempo a svoje víťazstvo zvýraznil. Góly Ružomberka: Jurčo 2, Pilár, Sedliak a vlastný.
Ružomberok – Banská Bystrica 4:0 (0:0)
V prvom polčase favorizovaní domáci dorastenci dlho „vozili“ loptu, čo maximálne vyhovovalo súperovi. Ten sa stiahol a myslel len na deštrukciu. Za bezgólového stavu prišiel v šatni Hyravého príhovor k hráčom a ten zabral. „Už to bolo o niečo inom. Chalani pridali na rýchlosti a za dvadsať minút viedli 2:0,“ povedal domáci tréner. Banskobystričania za za celý zápas k ničomu nedostali. Góly: Pilár, Varhaník, Bakoš a Kapláň.

I. LIGA - ML. DORAST
Prešov - Ružomberok 2:2 (0:0)
„Prvý polčas nemal nič spoločné s futbalom,“ skonštatoval tréner hostí Š. Mojský. „Čudným smerom vyhecovaní Prešovčania vsadili na okopávanie hráčov, strkanie a rečnenie. Žiaľ, my sme sa im prispôsobili. Na nervóznu atmosféru doplatil 31. min vylúčením Baláž. Hoci išlo o veľmi nespravodlivý verdikt rozhodcu.“ Cez prestávku dal Š. Mojský chlapcov „dokopy“. Tí síce už v 6. min 2. polčasu inkasovali po chybe v obrane, ale potom predvádzali ľúbivý a efektívny futbal. Otočili skóre na 1:2, po samostatnom Kubalovom nájazde mohli svoje vedenie aj poistiť, avšak posledné slovo mali domáci. Štyri minúty pred koncom „kiksol“ brankár Valíček a pred ním Kozinka a bolo vyrovnané. Góly Ružomberka: Lauko a Kubala.
Ružomberok – Banská Bystrica 1:2 (1:0)
Nečakaná domáca prehra, ktorá trénera Š. Mojského veľmi mrzela: „Bol to náš najlabší výkon sezóny. Chlapci sa nedokázali vyhecovať, chýbalo im nasadenie, preto prehrávali aj individuálne súboje.“ Všetko sa i napriek tomu mohlo aj inak skončiť. Ružomberčania vyhrávali 1:0 a mohli pridať i ďalší gól. Hostia v druhom polčase otočili skóre v priebehu troch minút. Gól Ružomberka: Lačný.

I. LIGA – STARŠÍ ŽIACI
Ružomberok – Žilina 1:2 (1:2)
Už v 3. min sa ružomberský kolektív ujal vedenia, ktoré mohol v úvodnej desaťminútovke aj poistiť. Potom sa ale domáci tím nechal zatlačiť. Žilina prevzala iniciatívu, dobre kombinovala a otočila výsledok. „V prvom polčase sme ťahali za kratší koniec povrazu, v druhom to bolo naopak. Družstvo pridalo, bojovalo, preukázalo snahu pobiť sa o víťazstvo ale už žiadny gól nepadol. Súper použil všetky prostriedky na to, aby výsledok udržal,“ povedal ružomberský tréner I. Bella. Gól Ružomberka: Oravec.

I. LIGA – MLADŠÍ ŽIACI
Ružomberok – Žilina 0:1 (0:0)
„Bol to zápas veľmi dobrej úrovne, škoda ale našich spálených šancí,“ zdôraznil po stretnutí tréner domáceho kolektívu Dušan Tittel. Žilinčania z ojedinelého útoku strelili jediný gól, keď predtým domáci nevyužili tri tutovky. V ich prípade možno právom hovoriť aj o smole. Zo zdravotných dôvodov D. Tittelovi chýbali traja hráči základu.