Liptovský Mikuláš – Ako sa pre Liptov vyslovil generálny riaditeľ spoločnosti Tadeusz Frackowiak, investícia vo výške dvadsať miliónov korún prinesie významné skrášlenie objektu a jeho okolia. Je to príspevok k zveľaďovaniu mesta.
Prebúranie západnej steny budovy kvôli trinástim oblokom sledovali viacerí obyvatelia mesta s nevôľou, ba zánik fresky na budove označili niektorí za vandalizmus. „ Ľudia nadávajú nám, vraj či sme sa zbláznili, keď ničíme takú ozdobu mesta, ale my o tom predsa nerozhodujeme, robíme podľa príkazov,“ povedal nám jeden z murárov. „Poznala som autora fresky, určite sa v hrobe obracia, “ komentovala predaj autorských práv dedičmi Jána Močiljaka, autora fresky, spoločnosti Verex a osud fresky pani, ktorá nechce byť menovaná. „ Je nám ľúto, ak freska bude niekomu chýbať, kvôli využívaniu celého objektu je presvetlenie tejto časti oblokmi nevyhnutné, prístup denného svetla bol podmienkou pri schvaľovaní projektovej dokumentácie prestavby areálu,“ konštatoval T. Frackowiak. Dodal, že firma postupuje v súlade s platnými zákonmi.
Našich čitateľov bude iste zaujímať aj stanovisko primátora Liptovského Mikuláša Alexandra Slafkovského. „ Napriek tomu, že freska sa nedostala do zoznamu národných kultúrnych pamiatok, môj názor je, že v meste mala svoje miesto i opodstatnenie. Bohužiaľ, dediči po jej autorovi sa zachovali tak ako sa zachovali, osud fresky po predaji autorských práv je mimo našich kompetencií,“ vyslovil sa primátor mesta.