Ružomberok - V kategórii do 14 rokov mu vtedy v Európe patrila vynikajúca 22. priečka. Po ďalšej sezóne Peter odišiel za lepšími podmienkami do TK Kúpele Piešťany. Najprv išlo o dvojročné hosťovanie a potom sa „stvrdil“ aj prestup. Po troch piešťanských sezónach sa ružomberský talent vrátil domov, aby v roku 2004 zase hájil farby svojho materského klubu.
„V Ružomberku v tom čase nebola žiadna možnosť riadneho trénovania pod strechou, akurát v niektorej telocvični,“ vysvetľuje mladý tenista pozadie vtedajšieho odchodu do Piešťan. „Druhým významným faktorom bola absencia kvalitných tréningových sparingpartnerov. Postupne totiž dobrí hráči odchádzali niekde inde. Preto sme sa s otcom rozhodli pre Piešťany. V tamojšom klube mi bola poskytnutá možnosť dvojfázových tréningov i v zime, v hale a asi ešte viac ma potešila tréningová partia. Zišli sa tam chalani, pri ktorých sa naozaj dalo výkonnostne rásť. Napríklad majster Európy do 16 rokov Miloslav Grolmus, ďalej Braňo Repa, bratia Marek a Miroslav Turčániovci, Lukáš Lacko i ďalší. Čiže o sparing tu nebola núdza, preto dalo sa veľa priučiť a zdokonaliť sa.“
Plšičík počas „kúpeľnej“ epizódy naďalej patril k najlepším na Slovensku vo svojej vekovej kategórii a hrdil sa i „kovmi“ domácich mládežníckych šampionátov. Lepšie sa mu darilo v prvých dvoch sezónach v Piešťanoch. „Tamojší kvalitní hráči začali postupne odchádzať a v minulom roku sa to jadro úplne „rozbilo“. Chalani sa rozpŕchli do iných klubov, ba dokonca niektorí aj skončili s aktívnou činnosťou. Po tomto všetkom v Piešťanoch zostali akurát dvaja mladí talentovaní hráči, ale o dva roky mladší ako ja. Takže, z hľadiska môjho výkonnostného napredovania, nemalo žiadny zmysel v tamojšom klube pokračovať.“
A tak Peter Plšičík sa ocitol zase tam, kde prvý raz do ruky chytil tenisovú raketu. „Oslovil ma hrajúci tréner družstva mužov Juraj Kapolka,“ dozvedáme sa ďalej od mladého tenistu. „Skladal mužský tím, s ambíciou postúpiť z I. ligy do extraligy. Vo výhľade vraj boli niektorí hráči, ale napokon zostalo iba pri plánoch. Nuž a bez posily sme v I. lige skončili na poslednom mieste, čiže súťaž opúšťame.“ Takže na miesto vysnívaného postupu prišiel ligový kar. Peter ale mohol mať čisté svedomie. Zo siedmich dvojhier, v ktorých nastúpil na poste „jednotky“, čiže narazil na najsilnejších súperov, šesť dotiahol do víťazného konca. Akurát v úvodnom kole, po minimálnej adaptácii (kvôli počasiu) z haly na antuku, podľahol Šmídovi (1:2) zo Spišskej Novej Vsi. Navyše to bolo za stavu 4:0 pre Spišiakov, keď už o osude duelu bolo rozhodnuté.
Peter v tejto sezóne veľmi intenzívne naháňal tiež body do svetového juniorského rebríčka ITF. Momentálne mu v ňom patrí 236. pozícia. „Začínal som od nuly, bez akejkoľvek východiskovej pozícii z minulého roka. Spolu s otcom sme si napriek tomu vytýčili veľmi smelý cieľ - skončiť do 150. miesta. To sa už nepodarí, ale môžem povedať, že nešlo o nereálnu métu. Veď na niektorých turnajoch len kúsok šťastia či nejaký „fiftín“ chýbali k postupu do ďalšieho kola a tým i k cenným bodom.“ Z tohtoročnej bilancie na „podnikoch“ ITF si Plšičík najviac v dvojhre cení semifinálovú účasť v Budapešti a Bratislave, štvrťfinálovú v Plzni, v Prahe a v poľskom Zabrze a vo štvorhre finále (s Pavlenkom z Rimavskej Soboty) v Zabrze.
Čo ďalej? Keďže doma, až na Juraja Surového, nemá Peter potrebný „sparing“ a muži vypadli do II. ligy, pravdepodobne odíde niekde na hosťovanie. Najreálnejšie vyzerá zakotvenie v Slovane Bratislava. „Škoda, že sa mi nepodarí v ITF byť v naplánovanej stopäťdesiatke. Predpokladal som, že to by mohla byť i cesta do Národného tenisového centra (NTC),“ vraví Peter. „Aj keď ružomberský tenista sa (zatiaľ) nestane členom NTC, má prisľúbené, že keď vzniknú „okienka“ môže si ísť do tohto bratislavského stánku, v ktoré velí naša špička, zatrénovať. Zároveň v Ružomberku mu už „tatko“ našiel halu, v ktorej sa bude počas zimy hotovať na sezónu pod strechou, ako i potom hlavnú vonku. „V budúcom roku budem posledný rok patriť do juniorskej kategórie. Preto hlavne sa chcem sústrediť na štarty na mužských turnajoch ITF Futtures s dotáciou 10 000 dolárov. Už teraz totiž treba sa pripraviť na prechod medzi mužov.“