Liptovský Mikuláš - Štát Izrael mu za to v roku 1972 udelil najvyššie vyznamenanie – Medailu cti - Spravodlivý medzi národmi. Na jeho počesť zasadili aj strom v Aleji statočných v Jeruzaleme. Pri príležitosti stého výročia jeho narodenia mu 10. októbra odhalili v liptovskomikulášskom evanjelickom kostole pamätnú tabuľu.
Na spomienkových službách Božích kázal generálny biskup Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku Július Filo. Vystúpil učiteľský spevokol Tatran a Art collegium Nicolaus zo Základnej umeleckej školy J. L. Bellu v L. Mikuláši. Jej riaditeľ Ľubomír Raši pre túto príležitosť upravil hebrejskú ľudovú pieseň. Pamätnú tabuľu odhalil syn Vladimíra Kunu Milan a lekárka Blažena Šimovčeková, jedna zo sirôt, ktorá vyrastala v evanjelickom sirotinci. Vladimír Kuna bol jeho správcom od roku 1938 až do jeho poštátnenia a zániku v roku 1950. Počas celej jeho existencie v ňom našlo útočisko 434 sirôt. Pán farár Kuna prichýlil aj židovské deti hoci vedel, že mu v tom čase za to hrozila smrť. Jedným z nich bola aj matka známeho hudobného skladateľa a klaviristu žijúceho v Kanade Petra Breinera, ktorá býva v Michalovciach.
Mnohé mu posielali pozdravy k narodeninám, Vianociam, svadobné oznámenia a listy v slovenčine, angličtine i hebrejčine. Niektorí prišli po rokoch za ním osobne aj s rodinnými príslušníkmi až z Izraela a Kanady povedať mu osobne ešte raz – ďakujem. Hoci oficiálne sa uvádza, že Vladimír Kuna zachránil 26 židovských detí, v skutočnosti ich bolo dvadsaťsedem. O tom, že aj Ukrajinec Vladimír Filipovič Ilčenko, ktorého tiež prichýlil evanjelický sirotinec, bol Žid, sa Vladimír Kuna dozvedel až počas jeho návštevy na Slovensku v roku 1968. (Jeho neuveriteľný príbeh aj životné osudy Vladimíra Kunu vám priblížime v niektorom z budúcich čísel Liptova).
Pamiatke farára Vladimíra Kunu a obetiam holokaustu bol venovaný aj popoludňajší program v evanjelickom chráme. Prihovorila sa riaditeľka Múzea J. Kráľa Daniela Komárová, zaspieval evanjelický spevokol zo Závažnej Poruby pod vedením farára Vladimíra Pavlíka, melódiu z filmu Schindlerov zoznam a iné na husliach interpretovala Kristína Faklová, úryvky o živote Židov predniesla Zdenka Matějková. O osudoch slovenských Židov a Tisovej politike počas slovenského štátu pútavo porozprávala historička Katarína Hradská zo Slovenskej akadémie vied. Holokaustom sa zaoberá už veľa rokov a v súčasnosti žije v Izraeli.